Ako Usetrit Pri Online Nakupoch S Vpn

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Najlepšie spôsoby, ako ušetriť pri nakupovaní na internete

Kto by nechcel ušetriť? Nakupovanie cez internet, či už oblečenia, elektroniky, nábytku, ale aj leteniek alebo pobytov je stále obľúbenejšie. Je však zaujímavé, aké faktory ovplyvňujú výšku ceny, za ktorú môžete na internete nakupovať. Ako môžete tieto faktory využiť vo svoj prospech a pri nakupovaní na internete ušetriť?

Ušetrite pri nakupovaní na internete s pomocou VPN

VPN (skratka z anglického Virtual Private Network, v preklade „virtuálna súkromná sieť“) je služba, vďaka ktorej sa môžete na internete pohybovať anonymne a bezpečne. Dokáže totiž okrem iného skryť IP adresu zariadenia, z ktorého sa pripájate, a tak sú všetky vaše aktivity skryté pred neželanými pohľadmi. VPN vás tiež chráni pred útokmi, ktorým môžete byť na internete vystavení.

VPN vám ale tiež umožňuje zmeniť polohu vášho zariadenia, ktoré na prehliadanie internetu používate. Bez použitia VPN sa dá pomerne ľahko zistiť, z akého miesta ste pripojení. VPN dokáže túto informáciu skryť tým, že vám poskytne inú adresu. Takže sa môžete pripájať z Brna, ale navonok to bude vyzerať, že sa pripájate napríklad z Londýna.

Toto má hneď niekoľko využití a v článku nižšie sa dozviete, ako túto funkciu využiť práve na získanie tých najlepších cien pri nakupovaní cez internet. Ak chcete vedieť o VPN všeobecne viac, v tomto článku nájdete všetko potrebné vrátane zoznamu tých naj VPN.

Ako využiť rozdielne ceny s pomocou VPN?

To, že veci stoja v rôznych krajinách rôzne sumy, nie je nič nové. Je však zaujímavé, že sa to netýka len kamenných obchodov, ale aj internetových obchodov. Tu prichádza VPN a jej možnosť zmeniť si svoju polohu na prakticky akúkoľvek krajinu chcete. Z rôznych experimentov, pri ktorých boli sledované ceny v e-shopoch po dobu niekoľkých dní, pričom sa menila východisková poloha pripojenia, vyplýva, že to, z akej krajiny si daný produkt kupujete, môže mať a väčšinou aj má vplyv na konečnú cenu. Týka sa to nákupu hmotných vecí, ale aj tých nehmotných ako sú softvérové licencie, predplatné stream TV alebo napríklad leteniek a ubytovania. Jednoduchá zmena vám tak môže pomôcť ušetriť nemalé peniaze.

Ušetrite s VPN na ubytovaní

Jednou z oblastí, kde môžete VPN využiť na získanie nižšej ceny, je plánovanie dovolenky. VPN a zmena polohy, z ktorej nakupujete, sa totiž premieta aj do cien rezervácií ubytovania. Tu však záleží, v akej krajine sa chcete ubytovať a akú krajinu pre váš nákup zvolíte. Ak hľadáte ubytovanie v rámci Európskej únie, potom budú ceny veľmi podobné, či už sa prihlasujete z akejkoľvek inej krajiny v EU. Pre nižšie ceny je teda ideálne zvoliť napríklad USA alebo niektorú z ázijských krajín. A naopak, ak sa chcete ubytovať v USA, nevyberajte si niektorý z amerických štátov, ale radšej niektorú z európskych krajín. Možno vám bude chvíľu trvať, kým nájdete najnižšiu cenu, ale kvalitné VPN umožňujú zmeniť polohu jedným kliknutím a vzhľadom na to, že konečná cena sa môže líšiť o desiatky percent, trochu času navyše sa vám do nákupu rozhodne oplatí investovať.

Lacné letenky s VPN

Pri letenkách má VPN ešte širšie využitie. Výsledky vykonaných experimentov odhalili, že rozdiely v samotných cenách letov sa príliš nelíšia, ak ich skúšate zakúpiť z rôznych krajín. Ušetriť tak môžete pár desiatok korún a môže sa zdať, že vám to za ten čas, ktorý ste hľadaním ideálnej ceny stratili, ani nestojí. Je však zaujímavé, že podľa toho, z akej krajiny letenky nakupujete, môžete mať prístup k rozdielnym leteckým spoločnostiam a ich letom. Vďaka tomu môžete napríklad ako virtuálny obyvateľ Nórska využiť iné lety a aerolínie ako obyvateľ Českej republiky. A v mnohých prípadoch ponúkajú tieto letecké spoločnosti lety za nižšie ceny. Líšiť sa samozrejme môžu ďalšie aspekty letu ako je doba jeho trvania alebo miesta odletu či príletu, preto si starostlivo kontrolujte všetky informácie o lete, aby ste neboli prekvapení.

Cena dovolenky závisí na viacerých faktoroch

Ubytovanie aj letenky môžete zohnať rôznymi spôsobmi. Existujú rezervačné stránky ako Booking.com a iné, ktoré vám ponúknu lepšie ceny za ubytovanie, ako by ste získali priamo od samotného ubytovacieho zariadenia. Ich využívanie vám preto tiež pomôže ušetriť. Pri rezervácii ubytovania zohráva úlohu aj čas, kedy nákup uskutočníte. Nemožno presne povedať, že nákup ráno vás vyjde lacnejšie než nákup večer, ale ak s rezerváciou neponáhľate a môžete jej venovať viac dní, pozrite si ponuku v rôzne časy, aby ste zistili, ktorá denná doba vás vyjde najlacnejšie. Ak využijete viacero možností, ako na ubytovanie ušetriť, teda zmenu polohy s pomocou VPN, nákup cez rezervačné stránky a nákup v ideálnom čase, môže sa cena vašej dovolenky znížiť naozaj výrazne.

Lacnejšie nákupy v zahraničí?

Je už pomerne známy fakt, že predajcovia upravujú ceny svojich produktov pre rôzne krajiny. Ukážeme si to na konkrétnom príklade. Navštívili sme stránku známeho a obľúbeného obchodu IKEA, a to konkrétne jej českú a nemeckú verziu. Vybrali sme si rovnaký produkt v oboch e-shopoch a cenu v eurách prepočítali podľa aktuálneho kurzu na české koruny. Tu je výsledok:

Ikea Porovnanie
Porovnanie cien rovnakého produktu na Ikea.cz a Ikea.de.

Takto to vyzerá, že stačí nakupovať na rôznych verziách e-shopu a ušetríte. Ale má to jeden háčik: príplatok za dopravu na Slovensko, čím sa môže cenový rozdiel veľmi ľahko zmazať. Nehovoriac o tom, že niektoré e-shopy svoj tovar na Slovensko ani nedodávajú. Čo je prípad aj nemeckej IKEI z nášho príkladu, ktorá svoj tovar dodáva iba na území Nemecka.

VPN vám pomôže obísť tieto nespravodlivé praktiky

Každý predajca má samozrejme právo určovať cenu svojich výrobkov, ale je nespravodlivé, že fakt, že žijete v nejakej krajine, ovplyvňuje to, za koľko môžete nakupovať. Moderná doba však ponúka moderné riešenia. Vďaka VPN si však môžete užívať výhodnejšieho nakupovania jednoducho a rýchlo a ušetriť môžete takmer na čomkoľvek. Nie je to však vždy tak jednoduché a niekedy má nakupovanie s pomocou VPN aj svoje úskalia, všetko si však vysvetlíme nižšie.

Ušetrite peniaze za elektroniku, nábytok a pod.

Rôzne ceny ponúkajú aj domáce e-shopy, kedy vás nákup v jednom môže vyjsť až o stovky korún lacnejšie ako v inom. A to platí aj o nákupoch v e-shopoch pre iné krajiny. Asi najvýznamnejšie rozdiely v cenách môžete zaznamenať pri nákupe elektroniky ako sú smartfóny a notebooky. Je však dôležité brať do úvahy aj ďalšie aspekty nákupu hmotných vecí. Ako sme už spomínali vyššie, veľmi problematická je doprava, náklady na ňu môžu prevýšiť rozdiel v nákupnej cene – a to ešte v prípade, že je doprava do vašej krajiny možná.

Jednou z možností je využitie spoločností, ktoré za vás produkt v zahraničí kúpia a prepošlú vám ho. Aj to však niečo stojí a je vždy potrebné starostlivo si prečítať podmienky nákupu a dovozu, najmä čo sa týka poplatku za preclenie. Nákup hmotných vecí cez internet s pomocou VPN teda nie je vždy tak ideálny, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Ušetrite peniaze za softvér

Bez ohľadu na to, či si nejaký softvér kupujete celý, alebo chcete využiť len predplatné, aj tu sa môžu ceny líšiť podľa krajiny, z ktorej kupujete. To zahŕňa produkty od spoločností Microsoft, Adobe, IBM a mnohých ďalších. Rozdiely nemusia byť tak významné, ale každá ušetrená koruna sa hodí. Nehovoriac o tom, že práve softvér často kupujú firmy pre viac svojich zamestnancov a pri hromadných nákupoch už možno ušetriť tisíce ak nie viac korún.

Skvelým príkladom, ako ušetriť, je tiež nákup samotnej VPN. Jednotlivé VPN sa totiž líšia nielen svojou cenou, ale aj tým, čo ponúkajú. Aby ste mohli naplno využívať možnosti zmeny polohy, budete potrebovať VPN, ktorá má najširšiu ponuku serverov v rôznych krajinách po celom svete. Také VPN ale bývajú drahšie, avšak aj niektoré lacné VPN vám môžu pomôcť k získaniu lacnejšej ponuky vybranej VPN, ktorú budete ďalej využívať pre ďalšie výhodnejšie nakupovanie.

Ušetrite peniaze za streamovacie služby

Môžete tiež ušetriť peniaze za streamovacie služby ako sú Netflix, Amazon Prime Video, Google Play a iTunes. Tu je však problém, že ak si službu kúpite v jednej krajine, budete ju môcť používať rovnako ako ľudia v tejto krajine. A ponuka sa môže výrazne líšiť. Avšak s pomocou VPN a opäť zmenou polohy môžete získať prístup do všetkých ponúk, bez ohľadu na to, odkiaľ ju skutočne sledujete. Využívanie VPN na sledovanie streamov je úplne legálne, avšak niektoré streamovacie služby ju môžu vo svojich podmienkach používania zakazovať a jej používaním tak riskujete zablokovanie služieb. Pred tým, ako sa rozhodnete VPN na sledovanie streamov využiť, prečítajte si dôkladne všetky informácie.

Najlepšie VPN pre nákup na internete

Private Internet Access Logo

1. Private Internet Access

Recenzia

Nordvpn Logo

2. NordVPN

Recenzia

Cyberghost vpn Logo

3. CyberGhost VPN

Recenzia

Expressvpn Logo 1

4. ExpressVPN

Recenzia

Často kladené otázky

Rôzne ceny sa týkajú v podstate všetkého tovaru alebo služieb, ktoré si zakúpite online. Lacnejšie môžete získať elektroniku, dovolenku vrátane letenky aj ubytovania, ale aj predplatné niektorých stream TV, licencie vašich obľúbených programov a mnoho ďalšieho.

Rozdiely sú v niektorých prípadoch zanedbateľné, zatiaľ čo v iných môžete ušetriť až 75 %. Bohužiaľ nemožno povedať, z akej krajiny vás nakupovanie cez internet vyjde najlacnejšie. Ceny sa menia a každý obchod môže k tejto problematike pristupovať inak. Niektoré e-shopy majú svoje ceny rovnaké bez ohľadu na to, odkiaľ si ich tovar kupujete. Aby ste teda našli tú najlepšiu cenu pre vás, budete možno musieť trochu experimentovať. Vyskúšajte si na svojej VPN nastaviť rôzne krajiny a sami uvidíte, či sa ceny produktu, o ktorý máte záujem, budú líšiť.

Ideálne je, ak vaša VPN ponúka čo najväčší a najrozmanitejší počet krajín, z ktorých sa môžete pripojiť. Samozrejme, také VPN patria k tým drahším. Je ale zaujímavé, že môžete využiť lacnejšiu alebo dokonca bezplatnú VPN a s jej pomocou skúsiť nájsť lacnejšiu ponuku na vami vyhliadnutú drahšiu, prémiovú VPN.

Podľa niekoľkých uskutočnených experimentov nemajú cookies na ceny žiadny vplyv. Je teda jedno, či si cookies pred nákupom vymažete, ceny ponúkaných produktov to nijak neovplyvní.

Ceny zostávajú rovnaké aj v rôzne doby nákupu. To platí pre väčšinu produktov, pri nákupe leteniek či ubytovania sa ale ceny môžu líšiť aj podľa toho, kedy túto službu nakupujete. Ak vyskúšate zaplatit ubytovanie či letenky z rôznych krajín a v rôznu dobu, môžete na svojej dovolenke ušetriť viac ako polovicu.

Ovplyvniť cenu nákupu môže tiež zmena jazyka webu, ktorý si prezeráte. Mnoho e-shopov a ďalších stránok má možnosť zvoliť si jazyk, v akom sa vám budú zobrazovať. Ak zo slovenčiny prepnete na angličtinu, môžete si v niektorých prípadoch všimnúť rozdiel v cenách. Princip je podobný ako pri zmene polohy VPN, pretože pre e-shop často znamená zmena vášho jazyka zmenu polohy, z ktorej nakupujete. Môže sa potom ale stať, že vám e-shop ponúkne nielen nižšie ceny, ale aj dopravu určenú pre danú krajinu, ktorú vy, ktorí nakupujete reálne zo Slovenska, nebudete môcť využiť. U softvéru, leteniek, ubytovania či iných „nehmatateľných“ vecí ale týmto obmedzení nebudete.

Preto, aby ste ušetrili pri nákupoch na internete, je dôležité zmeniť svoju polohu do inej krajiny než z ktorej nakupujete. V rámci jednej krajiny sa ceny totiž nijako nelíšia.

Sú služby ako napríklad Netflix, ktorých ponuka sa líši podľa krajiny, z ktorej ju využívate. Ak si zakúpite predplatné na Netflix napríklad cez Holandsko, budete mať k dispozícii holandskú a nie českú ponuku seriálov a filmov.

V tomto prípade však môžete využiť VPN, ktorá slúži mimo iného na odblokovanie tzv. geo-blokácie. Geo-blokácia je obmedzenie prístupu používateľom na základe ich polohy. Vy na Slovensku nebudete mať prístup k rovnakým programom na Netflixe ako ľudia v Amerike. Ak si však s pomocou VPN zmeníte svoju polohu na nejaký z amerických štátov, táto ponuka sa vám odomkne. Týmto spôsobom môžete využívať VPN aj na sledovanie napríklad športových stream TV, ktoré majú obsah určený len pre obyvateľov danej krajiny a pre tých, ktorí sledujú mimo nej, je ich obsah uzamknutý.

Ak používate kvalitnú VPN, ktorá vám zabezpečí dostatočnú anonymitu a najmä bezpečnosť, riziká nie sú žiadne. Nakupovanie cez internet s pomocou VPN je totiž úplne legálne a nemali by ste s tým mať jediný problém. Aj so zapnutou VPN môžete bez problémov nakupovať, objednávať letenky alebo ubytovanie, alebo sa prihlasovať k predplatným rôznych streamovacích služieb.

3.7/5 - (9 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.