Hostinger recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Recenzia: Je Hostinger hosting, kam budete chcieť presunúť všetky weby?

V tejto recenzii som sa pozrel podrobnejšie na hosting Hostinger, ktorý je jedným z najznámejších poskytovateľov zdieľaného webhostingu na svete. Jeho cenová politika je trochu kontroverzná, pretože sa snaží klientov prinútiť objednať služby za super výhodnú cenu na viac rokov dopredu. Napriek tomu si ale o tomto hostingu myslím, že patrí k tým cenovo výhodnejším na globálnom trhu. Čo myslíte, má zmysel tam presúvať svoj web? To sa dozviete v tejto recenzii.

Predstavenie spoločnosti Hostinger

Hostinger je hostingová spoločnosť z litovského mesta Kaunas. História spoločnosti siaha až do roku 2004, kedy sa volala Hosting Media. Avšak vtedy si hľadala táto spoločnosť svoje miesto na trhu, takže začali vznikať jej dcérske spoločnosti ako napríklad 000Webhost, čo je dodnes funkčný bezplatný webhosting, alebo Hosting24, ktorého servery sa vtedy nachádzali na území USA a vo Veľkej Británii.

V súčasnej dobe má Hostinger niekoľko dcérskych spoločností ako napríklad website builder Zyro, s ktorým si sami postavíte vlastný web alebo vyššie spomínané webhostingy. Služby spoločností, ktoré patria do skupiny Hostinger, používa viac ako 29 miliónov používateľov po celom svete. Presnejšie to je v 178 krajinách sveta.

Služby Hostinger

Hostinger je veľká spoločnosť s mnohoročnými skúsenosťami s poskytovaním hostingových služieb všetkého druhu. Samozrejme svoj rozsah pôsobnosti ďalej rozširuje podľa toho, ako sa vyvíja trh a dopyt na ňom. Hostinger dokáže ponúknuť webhostingové tarify pre malé webové stránky, ale dokáže poskytnúť zázemie pre zložitejšie veľké weby a e-shopy s vysokou návštevnosťou.

Hostinger recenzia: predstavenie spoločnosti
Predstavenie služieb.

V roku 2019 prebehla v dátových centrách Hostinger veľká revolúcia. Došlo totiž k presunu Apache serverov na LiteSpeed Web Server (LSWS). Cieľom presunu bolo zvýšenie výkonu, a to sa podarilo. Veľké zlepšenie tak prišlo najmä pri Time To First Byte (TTFB), kedy má LiteSpeed Web Server oproti Apache o tretinu lepší výsledok.

Webhosting

Hostinger recenzia: webhosting
Porovnanie webhostingových tarifov.

Zdieľaný webhosting je cenovo dostupné zázemie pre akýkoľvek webový projekt. Hostinger má 3 tarify zdieľaného webhostingu – Webhosting Single, Webhosting Premium a Webhosting Business. Najlacnejší webhostingový tarif je určený pre jednu webovú stránku. Bez obáv môže ísť aj o náročnejší projekt, ale jeho návštevnosť by mala byť do 10 000 užívateľov mesačne.

Webhosting Premium a Webhosting Business sú veľmi zaujímavé webhostingové tarify. V jednom účte totiž môžete prevádzkovať 100 webov na doménach 2. rádu. Je to taký veľmi veľkorysý multihosting.

Čo nechýba u zdieľaného webhostingu:

 • SSL certifikát zadarmo
 • Zálohy
 • LiteSpeed Cache pre WordPress (Akcelerácia WordPress)
 • DNS servery chránené službou Cloudflare
 • SSH prístup (okrem tarifu Single)
 • Nonstop podpora

WordPress hosting

Hostinger recenzia: WordPress hosting

Hostinger má v ponuke celkom 4 tarify WordPress hostingu – Single, Starter, Business, PRO. Ich rozdelenie zase vychádza zo spôsobu používania. Single je určený pre jeden web/doménu a pri ďalších tarifoch môžete prevádzkovať 100 webov na doménach 2. rady. Výber tarifu záleží na náročnosti webových projektov, ktoré tam budete chcieť prevádzkovať.

Čo nechýba u WordPress hostingu:

 • SSL certifikát zdarma
 • Nástroj pre správu WordPress z administrácie hostingu
 • Zálohy
 • LiteSpeed Cache pre WordPress (Akcelerácia WordPress)
 • DNS servery chránené službou Cloudflare
 • WP-CLI (správa pomocou príkazového riadku)
 • SSH prístup (okrem tarifu Single)
 • Nonstop podpora

Ďalšie služby

Hostinger má v ponuke ešte ďalšie služby. Za zmienku určite stojí VPS hosting s mnohými konfiguráciami serverov, kedy najnižší VPS tarif ponúka 1 GB RAM a najvyšší 16 GB RAM. Pre medzinárodné projekty je v ponuke cloud hosting, na ktorom je možné prevádzkovať až 300 webov.

Cenové balíčky

Hostinger je typická veľká firma, ktorá chce vyhovieť všetkým zákazníkom. A to tiež samozrejme dokáže, takže má v ponuke dostatočný výber cenových tarifov, ktoré sa od seba líšia najmä svojou konfiguráciou. Ak uvažujete o tom, či má Hostinger zmysel práve pre vás, tak najskôr má, pretože tam môžete ísť hostovať svoj malý web alebo blog rovnako ako náročnejší a väčší magazín alebo e-shop.

Hostinger recenzia: cenové tarify
Cenník tarifov zdieľaného hostingu.

Vďaka možnosti prevádzkovať na jednom tarife desiatky domén sa tento webhosting pravdepodobne oplatí aj webovým agentúram a freelancerom, ktorí tvoria a spravujú weby pre klientov na zákazku.

Cenové tarify sú zaujímavo odstupňované. Trúfnem si tvrdiť, že Webhosting Premium je dostačujúci pre väčšinu webových projektov. Takýchto projektov môžete na tomto konkrétnom tarife prevádzkovať 100, takže je potrebné zvážiť ich náročnosť, pretože hlavné obmedzenie tarifu je v počte návštev za mesiac. Mesačný počet návštev je akýsi ukazovateľ približného zaťaženia, aké webhostingový tarif zvládne. To je tiež ten hlavný rozdiel medzi jednotlivými webhostingovými tarifami. Ďalší rozdiel medzi nižšími a vyššími tarifami webhostingu je ďalej napríklad v intervaloch zálohovania, kedy lacnejšie tarify majú týždenné zálohovanie a najvyšší tarif denné zálohy.

Výber vhodného tarifu sa môže zdať ako náročný problém. Poďme sa teda v ďalšej časti článku pozrieť na to, ako vybrať správny tarif u Hostingeru.

Ako vybrať vhodný webhostingový tarif?

Ponuka služieb je jednoduchá. V tomto článku sa venujem hlavne zdieľanému webhostingu a WordPress hostingu, ale ako som už písal vyššie, tak Hostinger ponúka VPS, cloud hosting alebo napríklad e-mail hosting. To sú ale služby, pri ktorých už klienti vedia, čo potrebujú. Poďme sa pozrieť na to, ako vybrať webhostingový tarif.

Webhosting SingleWebhosting PremiumWebhosting Business
1 web100 webov100 webov
30 GB SSD úložisko100 GB SSD úložisko200 GB SSD úložisko
~10000 návštev/mes.  ~25000 návštev/mes.  ~100 000 návštev/mes.  
1 e-mailový účetBezplatný e-mail  Bezplatný e-mail  
SSL certifikát zadarmo SSL certifikát zadarmo SSL certifikát zadarmo  
100 GB bandwidthBezplatná doména Bezplatná doména 
Spravovaný WordPress  Neobmedzený bandwidth  Neobmedzený bandwidth  
Akcelerácia WordPress  Spravovaný WordPress  Spravovaný WordPress  
Vrátenie peňazí do 30 dní  Akcelerácia WordPress  Akcelerácia WordPress  
Počet databáz: 2Vrátenie peňazí do 30 dní  Vrátenie peňazí do 30 dní   
Prístup do GIT  Neobmedzene databázíNeobmedzene databází
Týždenné zálohyPrístup do GIT  Prístup do GIT  
DNS servery chránené službou Cloudflare  SSH prístup  SSH prístup  
Nonstop podpora  Týždenné zálohyDenné zálohy 
Záruka 99,9% uptime  DNS servery chránené službou Cloudflare  Bezplatná síť CDN 
Správa DNS  Nonstop podpora  DNS servery chránené službou Cloudflare  
Správca prístupu  Záruka 99,9% uptime  Nonstop podpora  
Počet subdomén: 2  Správa DNS  Záruka 99,9% uptime  
Počet FTP účtov: 1Správca prístupu  Správa DNS  
Počet Cron úloh: 2Počet subdomén: 100  Správca prístupu  
Neobmedzene FTP účtov  Počet subdomén: 100  
Neobmedzene Cron úloh Neobmedzene FTP účtov  
Neobmedzene Cron úloh    
Porovnanie tarifov zdieľaného webhostingu Hostinger.

V prvom rade sa musíte zamyslieť nad tým, čo budete potrebovať. Pokiaľ vytvárate napríklad jeden web, tak u Hostingeru môžete vybrať akýkoľvek tarif. Vlastne vám bude stačiť ten najlacnejší, ale to iba za predpokladu, že si vystačíte s jednou e-mailovou schránkou. Pokiaľ budete chcieť e-mailových schránok na vlastnej doméne viac, tak musíte zvoliť vyššie webhostingové tarify, na ktorých môžete vytvoriť 100 e-mailových účtov.

Ďalší pozor musíte dať na počet návštev webu. Najnižší tarif je obmedzený na 10 000 návštev/mesiac. Z vlastnej skúsenosti viem, že dosiahnuť s novým projektom na 10 000 návštev za mesiac nie je tak jednoduché, pri firemnom webe je to väčšinou takmer nemožné, pokiaľ tam neposielate návštevníkov cez reklamné kampane. Z toho teda vyplýva, že s akýmkoľvek webom alebo e-shopom môžete začať na najnižšom webhostingovom tarife. Prejsť na vyšší nebude problém a doplatíte len cenový rozdiel medzi tarifami.

Kedy vybrať drahšie varianty webhostingu? Drahšie tarify majú jednu veľkú výhodu: môžete tam prevádzkovať 100 webov na doménach 2. rádu. Keď medzi 100 webov rozdelíte cenu webhostingu, tak dôjdete k veľmi nízkej cene. Taký webhostingový tarif sa hodí na prevádzku vlastných projektov i na správu klientskych webov. V oboch prípadoch zase musíte dať pozor na obmedzenie návštev, keď máte na výber tarif s obmedzením 25 000 návštev/mesiac alebo 100 000 návštev/mesiac. Obe čísla sú už pomerne vysoké, takže musíte zvážiť náročnosť jednotlivých webov, ktoré tam budete chcieť prevádzkovať.

Ukážka administrácie hostingu

Hosting u Hostingeru sa spravuje cez hPanel – to je obdoba cPanelu (softvér pre správu webhostingu). Hpanel sa mi zdá jednoduchší, čo je určite dobre. Pokiaľ na tom trváte, tak môžete mať hosting s cPanelom. Prvé prihlásenie do hPanelu vás zavedie do užívateľskej sekcie, odkiaľ spravujete všetky služby a spravujete svoj webhostingový účet.

Ukážka administračného rozhrania hPanel.

Pokiaľ chcete spravovať webhosting konkrétneho webu vášho účtu, tak stačí kliknúť na tlačidlo Manage, ktoré vás prenesie priamo do administrácie. Odtiaľ môžete inštalovať aplikácie na jedno kliknutie, spravovať a vytvárať nové databázy, subdomény, e-mailové schránky, FTP účty, GIT repozitár a tak podobne. Samozrejme je taktiež možné odtiaľ konfigurovať PHP. Možnosti konfigurácie sú pokročilé, takže toho môžete nastaviť naozaj veľa, a nie iba meniť verziu PHP.

Priamo z administrácie webhostingu tiež vidíte nameservery, na ktoré je potrebné nasmerovať vašu doménu, ktorú máte u iného registrátora. Hostinger je vlastne už medzinárodný hosting, ktorý pochádza z Európy, ale svoje servery má aj na území USA. Prečo o tom píšem? Pretože priamo z administrácie máte možnosť zmeniť si servery, na ktorých bude váš web. Na výber je Európa a severné USA, takže pokiaľ cielite na americký trh, tak si môžete nechať na tamojšie servery presunúť web. Vďaka tomu by sa mal američanom načítať rýchlejšie.

Inštalácia WordPress a ďalších aplikácií na jedno kliknutie

Hostinger recenzia: inštalácia aplikácií a WordPress
Jednoduchá inštalácia aplikácií.

Hostinger má v administrácii inštalátor aplikácií, s ktorým je možné nainštalovať jedným kliknutím desiatky rôznych redakčných systémov, e-commerce platforiem, marketingových nástrojov a iných aplikácií. S týmto inštalátorom odpadá množstvo práce s kopírovaním súborov na FTP, vytváraním databázy a jej prepojením so systémom. O to všetko sa postará inštalátor.

Hostinger recenzia: inštalácia WordPress
Inštalácia WordPress na jedno kliknutie.

Tento hosting má svoje webhostingové WordPress tarify, takže asi práve preto je v administrácii prítomný nástroj, ktorý vie nainštalovať WordPress, ale dokáže aj detekovať WordPress, ktorý na server nahráte manuálne napríklad, keď migrujete z iného webhostingu. S týmto nástrojom môžete spravovať svoj WordPress priamo z administrácie hostingu. Ak spravujete viac klientskych webov, tak podobnú funkciu oceníte, pretože kvôli aktualizáciám, vypínaniu a zapínaniu pluginov sa nemusíte prihlasovať do každého sýstému WordPress zvlášť, ale obslúžite všetky naraz. To uľahčí mnoho práce.

Hostinger recenzia: WordPress Manage
Správa WordPress prostredníctvom hPanelu.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ hPanel má veľmi intuitívne rozhranie  - Denné zálohovanie za príplatok alebo musíte mať najvyšší webhostingový plán
+ Možnosť zmeniť umiestnenie servera, na ktorom bude webová stránka umiestnená- U najnižšieho tarifu je k dispozícii len jedna e-mailová schránka
+ Možnosť hosťovania 100 webových stránok v jednom tarife (neplatí pre tarif Single)
+ Správa WordPress priamo z administrácie webhostingu
+ Zákaznícka podpora 24/7 počas celého roka 
+ Výrazná zľava pri objednávke na viac rokov

Zľava 7% na začiatok

Naši čítatelia si môžu webhosting od spoločnosti Hostinger zaobstarať so zľavou 7%. Stačí navštíviť stránku s bonusmi pre čitateľov, kde nájdete vždy aktuálne zľavové kupóny.

Záver a hodnotenie

Hostinger je veľká firma, ktorá pôsobí v mnohých krajinách sveta. Takéto spoločnosti väčšinou trpia na pomalú administráciu služieb alebo zlú a pomalú užívateľskú podporu. Tak ani jedna z tých vecí tu nehrozí. Administrácia webhostingu je rýchla a odladená. Dokonca je preložená aktuálne (december 2021) do 15 jazykov. Bohužiaľ medzi nimi chýba čeština alebo slovenčina. Počas testu som samozrejme vyskúšal aj užívateľskú podporu. Tá zareagovala do 30 minút od položenia dotazu a problém bol behom okamihu vyriešený k našej spokojnosti. Podpora funguje veľmi dobre.

Cenová politika tohto hostingu je celkom v poriadku. Samozrejme sa vás Hostinger snaží prinútiť zaplatiť si na dlhšie časové obdobie tým, že dostanete pri platbe na viac rokov výraznú zľavu. A tá sa naozaj oplatí. Keď potom cenu rozdelíte medzi 100 webov, ktoré v jednom účte vyššieho tarifu môžete hosťovať, tak je cena za webhosting doslova minimalistická. Ale konečné posúdenie nechám na vás.

Začiatočník by mohol po prvom prihlásení do administrácie trochu hľadať, čo má urobiť. Avšak Hostinger má dobre spracovanú nápovedu a potom je tu ten intuitívny hPanel, takže aj úplný nováčik sa tu, podľa mňa, naučí veľmi rýchlo orientovať.

Pokročilý používatelia môžu cez administráciu spravovať a konfigurovať veľa vecí, takže nemusia kvôli každej prkotine kontaktovať užívateľskú podporu. Pokročilá konfigurácia PHP, Git alebo napríklad SSH prístup sú tu samozrejmosťou.

Čo dodať? U Hostingeru je asi všetko, čo môžete pre prevádzku webu potrebovať. Je to veľmi dobrý hosting. Základný tarif síce kvôli svojim obmedzeniam neoslní, ale vyššie tarify už majú zmysluplné ceny a pokojne by som takýto hosting za túto cenu odporučil.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.