Surfshark Antivirus Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: Surfshark Antivirus jednoduchá a odľahčená ochrana zariadení

Zrejme to poznáte: nainštalujete antivírus a ten vám všetko spomalí. Práve preto niečo také už do zariadenia nechcete. Lenže, ako sa chrániť pred hrozbami z online sveta? Poznám na to dobrý antivírus od Surfshark. Ten je ľahký, čistý a zbavený zbytočných funkcií. Ochrana funguje v reálnom čase a vy ani neviete, že nejaký antivírus používate. Aký je Surfshark Antivirus? To vám prezradím v tejto recenzii.

Používatelia inteligentných zariadení ako sú počítače, tablety alebo mobilné telefóny sa delia na dva tábory. Kým tí prví antivírusovú ochranu používajú, druhí nie. Ja patrím do prvej skupiny, pretože si myslím, že používať antivírus má v dnešnej dobe obzvlášť veľký zmysel. S príchodom umelej inteligencie sa hrozby v online svete stupňujú. Je preto dobré strážiť si všetky potenciálne ohrozené vstupy do zariadenia. A prečo to robiť manuálne, keď to za pár drobných vyrieši antivírus?

Hlavné zhrnutie: Antivirus patrí do balíka Surfshark One. Nie je možné objednať ho samostatne. To ale nevadí, pretože celý bezpečnostný balík vyjde lacno. Máte v ňom navyše VPN a ďalšie nástroje. Antivírus chráni pred hrozbami ako sú malware, vírusy, phishing a podobne. A samozrejme, všetko skenuje v reálnom čase. Ja si myslím, že jeho výhodou je aj jednoduchosť a ľahkosť. Surfshark antivírus nezaťažuje zariadenie, takže vás nijako neobmedzuje pri práci. Chráni vás a vy o tom ani neviete.

Prečo rozmýšľať o Surfshark Antivirus?

S veľkou pravdepodobnosťou ste o tomto antivíruse ešte nepočuli. Ani sa nedivím. Je to nový antivírus. Značku Surfshark ale určite poznáte, pretože jej patrí jedna z najlepších VPN s rovnakým názvom. 

1 Surfshark Antivirus Recenzia

Antivírus dáva pre značku Surfshark zmysel, pretože je to ďalší nástroj, ktorým môže ochraňovať bezpečie používateľských dát. Vlastne práve preto vznikol celý balík na zabezpečenie zariadenia a ochranu súkromia. Nazýva sa Surfshark One a patrí doň Surfshark VPN, Antivirus, Search (bezpečný vyhľadávač) a Alert (ochranca osobných údajov).

2 Surfshark One Predstavenie

Pre vás ako zákazníkov je tento balík výhodný hlavne tým, že za jednu cenu dostanete viac nástrojov, ktorými ľahko ochránite svoje dáta, identitu a zariadenie pred možnými hrozbami ako únik citlivých informácií a napadnutie zariadenia vírusmi. A to rovno na 5 zariadeniach súčasne. Balík vie taktiež chrániť pred malware, blokuje reklamy a sledovacie kódy a dokáže spoznať phishingové stránky. To všetko v jednej jednoduchej aplikácii, ktorá zbytočne nezaťažuje systém a zariadenie.

Funkcie antivírusu

3 Surfshark Antivirus Funkcie

Prekvapilo ma, že Surfshark Antivirus má funkcie, ktoré sú na trhu cez 20 rokov. K nim sa radia napríklad skenovanie v reálnom čase, cloudová ochrana, ochrana webkamery a ďalšie. Nástroj je tiež certifikovaný Bulletinom Virus a nedávno dostal dlho očakávaný AV certifikát. Z pohľadu bezpečnosti ide o preverený antivírus. Pozrite sa na tabuľku, čo všetko dokáže riešiť.

VlastnosťSpĺňa
Skenovanie vírusov v reálnom čase
Detekcia malware
Detekcia podvodných stránok (phishing)
Blokovanie reklám
Blokovanie sledovacích kódov
Ochrana webkamery
Bezpečné vyhľadávanie na webe
Ochrana e-mailov
Pre viac zariadení✔ 5
Blokovanie obsahu pre dospelých
Správca hesiel

Skenovanie zariadení

Toto je jedna z najdôležitejších funkcií každého antivírusu. Možnosť plánovaného, plného alebo rýchleho skenovania je jednoducho základ bezpečnosti. Každý deň do svojich zariadení sťahujeme rôzne súbory, o ktorých vlastne nič poriadne nevieme. Tu prichádza na rad Surfshark Antivirus so svojou aktualizovanou databázou vírusov a hrozieb. Ten preverí súbory v zariadení za vás.

4 Surfshark Antivirus Skenovanie
Skenovanie môžete naplánovať.

Rýchly scan ma prekvapil svojou rýchlosťou. Po spustení preveril cez 19 000 súborov za približne 32 sekúnd. To je nesmierna rýchlosť.

5 Surfshark Antivirus Rychly Sken
Rýchle skenovanie.

Plné skenovanie trvá, samozrejme, podstatne dlhší čas, ale pokojne pri ňom môžete pracovať, pretože nijako výrazne neobmedzuje výkon počítača.

Okrem toho musím taktiež pochváliť ľahký prístup do funkcie skenera zložiek a súborov. Táto funkcia sa neskrýva niekde v útrobách antivírusu, ale je pekne viditeľná na jeho nástenke. Keď si teda stiahnete nový súbor z internetu, môžete si ho nechať jednoducho a rýchlo preveriť antivírusom.

6 Surfshark Antivirus Skenovanie Suborov
Skenovanie zložiek a súborov.

Surfshark Antivirus skenuje súbory aj pri ich sťahovaní. Toto som si nemohol nechať ujsť, takže som si šiel na Uloz.to pre súbor s vírusom. Takých tam nájdete skutočne veľa. Antivírus ma okamžite upozornil, že súbor nie je v poriadku a presunul ho do karantény. Tam ho už iba stačí označiť a zmazať.

7 Surfshark Antivirus Detekcia Virov
Okamžitá detekcia vírusu.

Ochrana kamery

Surfshark konečne chráni aj webkameru. Respektíve chráni kameru, pretože na zariadeniach ako mobilný telefón alebo tablet to už nenazývame webkamerou.

8 Surfshark Antivirus Ochrana Webkamery

Ochrana kamery sa stará o to, aby nikto nezískal neoprávnený prístup ku kamere alebo webkamere v zariadení. Toto je v dnešnej dobe obzvlášť užitočná funkcia, pretože získať takýto prístup je celkom jednoduché. Potom vás môže ktokoľvek sledovať na diaľku bez toho, aby ste o tom vedeli. Keby náhodou nejaká aplikácia alebo webová stránka chcela spustiť webkameru, antivírus vás na to okamžite upozorní. Okrem toho môžete v antivíruse nastaviť výnimky pre aplikácie, ktoré môžu kameru spúšťať.

Stále aktuálna databáza hrozieb

Ochrana pred hrozbami by nebola poriadna, keby antivírus nemal často aktualizovanú databázu hrozieb. Surfshark aktualizuje databázu v podstate každý deň, pretože presne takou rýchlosťou sa objavujú nové vírusy a malware.

Čo v Surfshark Antivirus chýba?

Antivírusové spoločnosti sa predbiehajú v tom, aké funkcie do svojich aplikácií pridajú. Dnes nie je výnimkou, že v antivíruse máte správcu hesiel, detskú kontrolu alebo blokovanie obsahu pre dospelých. Toto v Surfshark Antivíruse zatiaľ nenájdete. Zámerne som napísal zatiaľ, pretože si myslím, že v budúcnosti na tom spoločnosť zapracuje. Možno to ale nepridá, pretože by to boli ďalšie funkcie, ktoré by nejakým spôsobom mohli zvyšovať minimálne systémové požiadavky. Necháme sa prekvapiť.

Cena Surfshark Antivirus

Ako som už písal, Surfshark Antivirus nie je možné kúpiť samostatne. Je súčasťou balíčka Surfshark One. V tom sú aj ďalšie nástroje, medzi ktorými je najdôležitejšia VPN. Bezpečné vyhľadávanie alebo ochrana účtov – Surfshark Alert, sú vlastne len také bezpečnostné doplnky, bez ktorých sa dokážete zaobísť.

9 Surfshark Antivirus Surfshark One Cena
Základná cena za VPN

Ak by ste kupovali len VPN, bude vás stáť rovnako ako celý balík Surfshark One. Balík je však výhodnejší, pretože v ňom okrem VPN máte aj antivírus.

10 Surfshark Antivirus Surfshark One Cena
V objednávke je ešte potrebné potvrdiť objednanie celého balíka Surfshark One.

Keď ešte zvážite, že na nákup Surfshark One ľahko získate zľavový kupón s 80 % zľavou, rozhodne sa vám oplatí viac.

11 Surfshark Antivirus Uplna Cena
Cena predplatného na 24 mesiacov za celý balík Surfshark One s využitím zľavy.

Keď to porovnám napríklad s Avast Ultimate, Surfshark One vyjde cenovo o niečo výhodnejšie s lepšou VPN a snáď aj s lepšou povesťou. Pokiaľ teda potrebujete VPN a antivírus, Surfshark Antivirus stojí za zváženie. Ak chcete iba antivírus, pozrite sa na naše porovnanie najlepších antivírusov.

Ako nainštalovať Surfshark Antivirus

Inštalácia antivírusu je jednoduchá, ale niekoho by mohla zmiasť. S kúpou Surfshark One, si do zariadenia inštalujete aj VPN. Po nainštalovaní aplikácie musíte ísť na záložku antivírusu a aktivovať ho.

12 Surfshark Antivirus Download
Stačí stiahnuť aplikáciu.

Minimálne systémové nároky Surfshark Antivirus

  • Platformy: Windows 10 (32-bitový a 64-bitový), macOS 10.15 (Catalina), Android 5 a všetky ich novšie platformy.
  • Miesto na disku: minimálne 2 GB pre Windows a 500 MB pre macOS a Android (okrem toho sa bude vyžadovať aj ďalšie miesto pre dočasné súbory a súbory v karanténe).
  • Stále pripojenie k internetu (pre aktualizácie aplikácií a databáz a pre zamedzenie falošne pozitívnych výsledkov zo Surfshark Cloud Protect).

Používanie aplikácie

Používanie aplikácie je vďaka jednoduchosti intuitívne, takže sa nikde nestratíte a okamžite všetko pochopíte. Viac vám napovedia obrázky nižšie.

Windows 

Po inštalácii odporúčam urobiť úplnú kontrolu zariadenia. Tým získate istotu, že v ňom nemáte nejakú hrozbu. Spustenie skenera je jednoduché. Plusom je aj fakt, že ho môžete naplánovať na určitú hodinu. Ak chcete mať nad poriadkom v zariadení kontrolu, naplánujte si pravidelné skenovanie.

Android

Aplikácia na Android je taktiež veľmi jednoduchá. Vyberiete si, čo chcete použiť, a kliknete na to. Pri antivíruse máte na výber len spustenie skenera.

Výhody a nevýhody

Klady (+)Zápory (-)
+ Rýchly a jednoduchý antivírus- Nemožné kúpiť samostatne
+ Dobrá cena
- Chýbajú niektoré nástroje oproti konkurencii
+ Kvalitná detekcia hrozieb
+ Použiteľné na Windows, macOS a Android
+ Ochrana kamery

Záver

Surfshark Antivirus je bezpečná a praktická aplikácia, ktorá nemá vysoké systémové nároky. Výkon zariadenia vďaka tomu nijako nezaťažuje. Samozrejme, určite záleží na jeho konfigurácii, no z minimálnych systémových požiadaviek sa dá vyčítať, že Surfshark je na dnešnú dobu pomerne nenáročný.

Ja si myslím, že jednou z výhod tohto antivírusu je jednoduchá aplikácia bez zložitého nastavenia. Aplikáciu nainštalujete, spustíte a jednoducho nastavíte. Za skúšku nič nedáte, pretože v prípade nespokojnosti máte garanciu vrátenia peňazí. Ja však verím, že nespokojní určite nebudete. Skúste si antivírus sami a uvidíte.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.