Surfshark VPN recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Surfshark – VPN pre každého

VPN alebo virtuálna privátna sieť. Dá sa povedať, že VPN nám v dnešnej dobe pomáha chrániť naše súkromie na internete. Dnes už dávno nejde o žiadnu technologickú novinku, skôr o nutnosť. Prinášame vám preto recenziu VPN Surfshark. Čo všetko táto virtuálna sieť vie a dokáže?

Hlavná funkcia Surfshark VPN

 • CleanWeb je funkcia, ktorá vám pomôže zastaviť načítanie reklám. Tým môžete ušetriť za svoje dáta a tiež zvýšiť rýchlosť načítania. Taktiež vaše zariadenie ochráni pred malware a zablokuje iné nebezpečné reklamy.
 • Kill switch je funkcia, ktorá je nevyhnutná v prípade, že spracovávate dôležité alebo citlivé informácie.
 • S Surfshark VPN si naplno užijete dovolenku aj v krajinách s obmedzeným prístupom k internetu. Jednoducho si zmeníte IP adresu. Cenzúra a blokácie vám už nebudú stáť v ceste. Všetko sa bude diať úplne kontrolovane a bezpečne.
 • Vďaka Surfshark VPN, ktorá vám zašifruje vaše vyhľadávanie, sa dostanete k organicky čistým výsledkom vyhľadávania. Vaše vyhľadávanie nebude ovplyvnené informáciami, ktoré ste vyhľadávali skôr a ktoré sa dostali do rúk reklamným agentúram a marketérom. Rovnako sa vám nebudú zobrazovať cielené reklamy, a to vďaka funkcií Surfshark Search. Funkcia je dostupná iba v plánoch Surfshark One a Surfshark One+.
 • Surfshark Alert vám zaručí, že ak by vášmu zariadeniu hrozilo čokoľvek, dozviete sa to včas. Môžete sa rozhodnúť, či si chcete nechať posielať upozornenia v momente, keď vaše dáta uniknú niekam online alebo odporúčanie, kedy si zmeniť heslo, aby nedošlo k jeho prelomeniu. Môžete sa rozhodnúť, či chcete každý štvrťrok dostávať správu o úrovni svojho zabezpečenia. Funkcia je dostupná iba v plánoch Surfshark One a Surfshark One+.
 • Alternative ID je funkcia Surfshark, ktorá pre vás vytvára úplne novú online identitu a e-mail na použitie na internete. Táto funkcia je k dispozícii iba v plánoch Surfshark One a Surfshark One+.
 • Surfshark Antivirus je optimalizované a efektívne riešenie pre ochranu proti vírusom. Chráni pred vírusmi a hrozbami nultého dňa pomocou svojej ľahkej a používateľsky prívetivej aplikácie. Táto funkcia je dostupná iba v plánoch Surfshark One a Surfshark One+.

Moje zhrnutie recenzie: Surfshark VPN môžete využívať aj na viac zariadeniach naraz. Čo je len prvý spôsob, akým môžete ušetriť. Taktiež vám pomôže uniknúť cenovej diskriminácii – letenky, hotely, dovolenky – sú proste niekde lacnejšie a niekde drahšie. VPN služba vám pomôže zmeniť si IP adresu, a tým si objednať letenky napríklad z mexickej IP adresy, ktorá bude mať hotel o značnú časť lacnejší.

Surfshark Vpn Ios 05
iOS aplikácia Surfshark VPN: funkcie.

Takže VPN stačí? A ktorú vybrať? 

Teoreticky. Ide o to, že na internete nebudete nikdy stopercentne anonymní. Je to len fantázia, reálne to nie je možné. Avšak, VPN robí všetko preto, aby ste sa k tomuto stavu dostali čo najbližšie. Obsah, ktorý vyhľadávate, zostane len medzi vami a internetom, uschovaný pred webovými stránkami tretích strán.

Obsah, ktorý vyhľadávate, vám poskytovateľ VPN zakóduje tak, že pre tretiu stranu, ktorá nepozná zmysel kódu, bude táto informácia úplne nečitateľná. A jednoducho bude znieť ako úplná hlúposť. Zmysel bude dávať iba vám a poskytovateľovi VPN služby.

V tomto momente prichádza ďalšie úskalie, žiadny bezpečnostný systém nie je dokonalý. Každý kód sa dá prelomiť a každá šifra sa dá vyriešiť. Stačí len dostatok času, priestoru a vedomostí. V ďalších riadkoch sa pozrieme na to, ako poskytovatelia VPN chránia svojich klientov pred dešifrovaním treťou stranou. Ale ešte predtým…

Ako VPN vybrať?

Ak vás tento článok aspoň sčasti presvedčil, že by ste chceli skúsiť byť v bezpečí, určite sa pýtate, čo teraz. Kde hľadať, ako vybrať a ktorú VPN zvoliť. Toto sú základné parametre:

 • Šifrovanie VPN – overte si, aký spôsob šifrovania daný poskytovateľ VPN využíva a či je daný spôsob v súlade s aktuálnymi štandardmi. (Momentálne AES-256.)
 • Pokrytie servermi – dobrý poskytovateľ VPN služieb by mal disponovať bohatým pokrytím serverov po celom svete.
 • Zaťaženie serverov – čím viac serverov, tým menšie je ich vyťaženie. Čím menšia vyťaženosť serverov, tým je pripojenie rýchlejšie.
 • Protokoly VPN – základ VPN, skladajú sa z prenosových protokolov a šifrovaných štandardov, ktoré poskytujú rýchly a bezpečný prístup k serverom VPN a späť. Medzi najznámejšie patria OpenVPN, WireGuard a IPSec IKEv2.
 • Multi-hop – zaujímavá funkcia VPN, ktorá smeruje vašu prevádzku cez niekoľko serverov súčasne.
 • Podpora zariadenia – ešte predtým, ako sa pre nejakú VPN službu rozhodnete, si zistite, či daný poskytovateľ podporuje zariadenie, ktoré chcete zabezpečiť.

Faktor, ktorý by pre vás nemal byť rozhodujúcim, je ale určite cena. Určite vám počas čítania tohto článku napadlo, že by ste si mohli jednoducho stiahnuť akúkoľvek službu VPN z internetu a nič neplatiť.

To, samozrejme, môžete. Ale nemali by ste. Prečo? Jednoducho preto, že platíte za svoje bezpečie. A ak je dôvod za niečo utrácať, potom by to malo byť práve bezpečie. Samozrejme, nielen to. Ide takisto o to, že servery, cez ktoré putujú dáta vo VPN službe, sú fyzické a sú ich tisíce. Stavba a údržba serverov stojí veľa peňazí, ktoré služby VPN musia niekde brať.

A tak, ak máte VPN zadarmo, jej majitelia sú buď malí superhrdinovia, ktorí sa z vlastného vrecka snažia zachrániť svet, alebo majú prísun zvonka. Čo je minimálna pravdepodobnosť. Najbežnejšou praxou VPN služieb zadarmo je, že ich služby sú pomalé a nezabezpečené, alebo zbierajú vaše dáta, ktoré môžu ďalej predávať.

Prečo vybrať SurfShark VPN

Po prečítaní tejto recenzie už tušíte, čo hľadať u dobrého poskytovateľa VPN. A toto všetko vám prináša Surfshark VPN. Surfshark vám ponúka viac ako 3 200 serverov v 100 krajinách po celom svete.

Surfshark Vpn Server Locations

Čo je dôležité nielen pre ochranu a rýchlosť, ale takisto, čo sme si predtým nepovedali, ak chcete pozerať seriál alebo napríklad web stránku, ktorá je v Slovenskej republike z nejakého dôvodu cenzurovaná, využite Surfshark VPN, ktorá vám zmení IP adresu napríklad na taliansku a stránky tak nerozoznajú, že by pre vás mali byť zakázané. Teda, väčšinou to nezistia.

Takže, ak by ste niekedy chceli vidieť, čo je inak na americkom Netflixe, smelo do toho. Surfshark vám to umožní. Takisto sme pred chvíľou riešili, že každá šifra ide skôr alebo neskôr rozlúštiť. Tomu sa však Surfshark účinne bráni. Táto VPN využíva metódu takzvaného PFS (Perfect Forward System), ktorý mení kľúč šifrovania po určitej dobe (obvykle každých desať minút). Čo znamená, že ak by niekto predsa len prelomil šifru, dokázal by rozlúštiť a vyčítať len dáta z uvedeného časového obdobia, napríklad desať minút, keď šifra platila. Po vygenerovaní nového kľúča by narušiteľ musel šifru znova prelomiť.

Surfshark Vpn Macos 01
Aplikácia Surfshark VPN pre macOS: dostupné servery a lokality.
Surfshark Vpn Ios 09
Aplikácia Surfshark VPN pre iOS: dostupné servery a lokality.

Dostupnosť

O Windows systéme, Androide a iOS zariadeniach sa snáď nemusíme ani baviť. To je základ, ktorý by mali poskytovať všetky služby. Okrem toho, Surfshark poskytuje bezchybnú ochranu tiež pre Mac, Android TV, Chrome a Firefox.

Surfshark Vpn Platforms
Aplikácie Surfshark VPN sú k dispozícii pre uvedené platformy.

Surfshark môžete získať do svojho notebooku, telefónu, tabletu, počítača, smart televízie či prehliadača. Výber je čisto na vás. Môžete pripojiť neobmedzené množstvo zariadení, takže nie je problém mať VPN všade, za jeden poplatok.

Najvyužívanejšou verziou je verzia pre počítač a mobil. Predovšetkým vďaka jednoduchej aplikácii, ktorú je možné nájsť v internetovom obchode (Obchod Play, Apple Store,…). Hodnotenie aplikácie sa drží veľmi vysoko. A recenzie sú predovšetkým kladné, takže sa nemusíte obývať aplikáciu používať.

Cena VPN

Počas môjho skúmania ponuky Surfshark som porovnával aj balíčky predplatného a funkcie, ktoré sú v nich obsiahnuté. Surfshark nedávno predstavil Surfshark One, komplexný balíček, ktorý zahŕňa ich službu VPN, Antivirus, Search a Alert produkty. Pre tých, ktorí hľadajú ešte nadupanejší balíček, je tu Surfshark One+, ktorý zahŕňa všetky funkcie Surfshark One a pridáva Incogni. Incogni je nástroj na odstránenie dát navrhnutý na vymazanie osobných informácií užívateľov z mnohých databáz dátových maklérov, čo zaisťuje ďalšiu vrstvu súkromia. Čo viac, Surfshark v súčasnej dobe ponúka tieto balíčky so špeciálnou zľavou. Ak uvažujete o rozšírení svojich nástrojov pre online bezpečnosť a súkromie, tieto balíčky by mohli stáť za prezretie.

Surfshark Vpn Price

Bezpečnosť Surfshark VPN 

Na rozdiel od iných VPN služieb (napríklad CyberGhost, ExpressVPN) požaduje Surfshark dvojfázovú autentifikáciu, čím sa znižuje možnosť napadnutia účtu. Táto VPN takisto prešla nezávislým auditom, čím potvrdila svoju funkčnosť a bezpečnosť.

Surfshark takisto využíva multi-hop funkciu, o ktorej sme písali vyššie. Tá vaše dáta preháňa hneď cez dva servery, a tým im pridáva dvojité šifrovanie. A keď k tomu pripočítate ešte to, že táto VPN využíva šifrovanie vojenskej úrovne – 256 bitové AES šifrovanie k zabezpečeniu celej prevádzky odosielanej prostredníctvom svojich serverov. Máme tu teda prakticky neprelomiteľný systém. V rámci 256-bitového šifrovania nebol zatiaľ odhalený spôsob dešifrovania než využitie kľúča. Odoláva aj útokom hrubou silou.

Oproti svojim konkurentom je Surfshark VPN skvelá tým, že prevádzkuje celú sieť bez ukladania na pevné disky, čo znamená, že v momente, keď sa vypnú servery, všetky dáta sa zmažú. Čím sa stávate ešte anonymnejším a nedostupnejším.

Surfshark VPN – test rýchlosti pripojenia

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)36,415,537
EU (Frankfurt)34,3735,1911
Austrália (Sydney, Melbourne)26,6312,02265
Nový Zéland (Auckland, Wellington)30,5211,3266
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)36,7620,07137
Brazília (Sao Paulo)30,7320,11205
celosvetovo (priemer)32,619,0153,5

Výhody a nevýhody Surfshark

Klady (+)Zápory (-)
+ Dobrá dostupnosť      - Poloha GPS u niektorých aplikácií
+ Neobmedzený počet zariadení
+ Ochrana pred škodlivým softvérom (malware)     
+ Kill switch funkcia           
+ 256-bit AES šifrovanie    
+ 30 dní na vrátenie peňazí

Hodnotenie

Rozmanitosť, funkčnosť a rýchlosť pripojenia Surfsharku cez jednotlivé servery ma nadchla. Hoci sú na trhu ďalšie VPN, ktoré poskytujú viac serverov, vo viacerých krajinách, Surfshark na tom nie je až tak zle. Vďaka slušnému zastúpeniu serverov v Amerike sa mi spolu so Surfsharkom odomklo veľké množstvo streamovacích a ďalších platforiem, ku ktorým nemám bežne prístup – HBO Max, Disney+ či NBC Sport. Tie sa dali využívať bez väčších problémov.

Desktopová aplikácia je prehľadná a jednoduchá na ovládanie. Rovnako dobrá a jednoduchá je aj mobilná aplikácia. Konkurenciu necháva Surfshark za sebou aj možnosťou platenia v kryptomenách, 24/7 servisom pre zákazníkov a oceniť sa rozhodne musí takisto neobmedzený počet pripojených zariadení. To sa u prémiových VPN skoro nevidí.

Surfshark VPN vznikla v roku 2018. Od tejto doby je držiteľom niekoľkých ocenení, s ktorými nemôžem nesúhlasiť. Hoci sú isté body, ktoré by táto VPN mohla ešte zlepšiť (napríklad zmena GPS lokácie tak, aby sedela s IP adresou), verím, že o tejto službe budeme ešte počuť.

Poďte si prečítať naše pravidelne aktualizované porovnanie najlepších VPN.

4.2/5 - (5 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.