CyberGhost VPN recenzia a návody

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: S CyberGhost VPN skryjete svoje súkromie jedným kliknutím

Facebook, Google, inzerenti, poskytovatelia internetu. Tí všetci sledujú vašu digitálnu stopu, vaše súkromie. Zaznamenávajú všetko, čo na internete robíte. Strážia vaše zvyklosti a sledujú weby, ktoré používate. Ako zložité asi môže byť, zatrhnúť im toto špehovanie? To sa dozviete v tejto recenzii.

Ak preferujete video, tak si môžete pozrieť aj video recenziu na našom YouTube kanáli Webhostingcentrum.

Predstavenie CyberGhost VPN

CyberGhost VPN je služba na internetovú anonymizáciu od rumunsko-nemeckej spoločnosti CyberGhost SA. V súčasnej dobe ide asi o najväčšieho ochrancu internetového súkromia na svete. Teda aspoň v oblasti VPN.

Spoločnosť poskytuje svoje služby viac ako 36 miliónom užívateľov po celom svete. A prečo dáva toľko užívateľov prednosť práve CyberGhost VPN? Pretože disponuje ohromnou sieťou serverov. Tých má aktuálne viac ako 6830 v 90 krajinách sveta a v 112 rôznych lokáciách týchto krajín. Na čo je to dobré si povieme nižšie v tejto recenzii.

CyberGhost VPN recenzia - predstavenie služby
Predstavenie služby CyberGhost VPN.

CyberGhost VPN ponúka užívateľom nielen ukrytie ich IP adries, teda že sa stanú pre navštevované weby anonymní, ale aj ďalšiu ochranu pri prechádzaní webom alebo im umožní sledovať obsah streamovacích služieb v cudzích krajinách. Seriály na Netflix, BBC alebo napríklad Amazon Prime si môžete užívať, aj keď sú pre našu krajinu zablokované.

Ako funguje CyberGhost VPN?

VPN (Virtual Private Network) je súkromná virtuálna sieť. Tú potrebujete, keď chcete bezpečne komunikovať medzi dvomi počítačmi prostredníctvom nezabezpečenej siete (internetu).

VPN väčšinou používali firmy, ktoré potrebovali, aby sa do ich firemnej siete mohli bezpečne pripojiť zamestnanci, čo pracujú z domova, sú na služobnej ceste alebo sú s počítačom kdekoľvek mimo budovu firmy. Dnes majú virtuálne privátnej siete široké využitie aj mimo korporáty a v domácnostiach.

CyberGhost VPN recenzie - ako funguje VPN
Fungovanie VPN zjednodušene. [Zdroj: Pixabay.com]

Poskytovatelia internetového pripojenia prideľujú pripojeným zariadeniam IP adresu, podľa ktorej je možné zariadenie/Vás identifikovať a sledovať. CyberGhost VPN túto IP adresu skryje, prenos dát zašifruje (metódou AES 256bit) a tým ich chráni proti „špehovaniu“.

Ochráni vaše súkromie, pretože budete pre navštevované weby anonymné, poskytovateľ internetového pripojenia (ISP) nedokáže rozpoznať, ktoré weby navštevujete a hackeri nedokážu odpočúvať prenášané dáta.

Výhody používania VPN

Medzi jasné výhody určite patrí bezpečnosť vašich dát. Internet je nebezpečné miesto, kde číha na každom kliknutí kopa potenciálneho nebezpečenstva. Trollovia, hackeri, podvodníci a zlodeji čakajú na to, kedy vyťaží vaše dáta. Tie potom buď sami zneužijú alebo predajú obchodným spoločnostiam. Faktom je, že na dáta si musí užívatelia (vy aj ja) dávať čím ďalej tým väčší pozor. Heslá zabezpečíte so správcom hesiel 1Password a prenos dát alebo osobné údaje s dobrou VPN.

VPN možno využiť aj inak. Nie vždy ide o čisto legálne použitie. Ako môžete virtuálnu privátna sieť použiť:

S VPN lepšie ochránite vlastné súkromie

Vďaka VPN budete môcť prechádzať web skutočne súkromne. Jedine privátna sieť zmarí pokusy o monitorovaní zo strany Google, inzerentov, Facebooku, teda za predpokladu, že sa do nich neprihlásite pod svojimi účtami. A tiež poskytovateľov internetu alebo napríklad vládnych inštitúcií, aby sledovali vaše dáta alebo ich dokonca predávali ďalším stranám.

Obídete cenzúru niektorých krajín alebo inštitúcií

V niektorých krajinách funguje dokonale cenzúra zahraničných webov. Z takejto krajiny sa napríklad pri nevôli vládnych splnomocnencov nedostanete na sociálne siete a ďalšie služby, kde by sa dala šíriť sloboda slova alebo iné zakázané praktiky. Rovnaké obmedzenie môže mať aj vysokoškolská alebo firemná sieť. Hoci to nemusí byť úplne legálne, tak vám tieto obmedzenia pomôže VPN obísť.

Prístup ku streamovanému obsahu odkiaľkoľvek na svete

Netflix, BBC, MTV, HBO Go, Hulu, Amazon Prime, ale aj YouTube alebo Česká televízia. Tí všetci musia kvôli autorským právam obmedzovať prístupy k svojim reláciám užívateľom z rôznych krajín sveta. Napríklad so CyberGhost VPN môžete získať kdekoľvek na svete akúkoľvek IP adresu z inej časti sveta, vďaka ktorej potom nebudete mať problém sledovať obsah prístupný iba užívateľom danej krajiny. Takže napríklad vďaka americkej IP budete môcť sledovať obsah, ktorý je pre užívateľov mimo Ameriky, kvôli autorským právam a licenciám, zakázaný.

Ušetrite za letenky, bookovánie hotelov alebo požičanie auta

Stará známa vec. Užívatelia z rôznych krajín a kontinentov majú rozdielne ceny na bookovacích službách. Tieto ceny sa v niektorých krajinách, oproti tej našej, razantne líšia. Zmeniť s VPN svoju IP, a teda aj polohu, nie je vôbec zložité. Otvára sa pred vami možnosť, ako si kúpiť letenku alebo prenajať auto za nižšiu cenu.

Sťahovanie z torrentov a iných P2P sietí

Sťahovanie z torrentov nie je samo o sebe nelegálnou činnosťou. Nelegálne je až zdieľanie obsahu, ktorý podlieha autorským licenciám. Avšak, na vzájomnom zdieľaní obsahu je založené fungovanie P2P sietí. Trebárs ako autor nechcete, aby vás pri zdieľaní vlastného (zlého) knižného románu ktokoľvek odhalil. A tu sa práve ponúka využiť VPN, ktoré znemožnia komukoľvek sledovať vašu digitálnej stopu.

SEO

Zmenou IP adresy na nejakú z amerického kontinentu si razom môžete zobraziť výsledky reálneho US SERP (výsledky vyhľadávania v Google pre Ameriku). Google používa v USA Rich Snipetty, ktoré u nás ešte nie sú dostupné. S VPN si ich môžete otestovať a pred ich nasadením u nás získate výhody pred konkurenciou.

Funkcie CyberGhost VPN

Skrývanie IP adresy

Jedným kliknutím skryjete svoju IP a vlastne aj svoje súkromie pripojením k jednému zo 6830 serverov v sieti CyberGhost VPN. Na internete, teda na webových stránkach, ste potom zaznamenávaný pod IP, ktorú ste vybrali z privátnej siete. Svoju polohu môžete ľahko fingovať a znemožniť webom, poskytovateľom internetu alebo vyhľadávačom zhromažďovať dáta, ktoré by si mohli spojiť s vašou osobou. Nikto nebude strkať nos do vašej internetovej aktivity, zvyklostí a do vášho súkromia.

Recenzia CyberGhost VPN pripojenie k sieti zmena IP adresy
Zmena IP pripojením k inej sieti/serveru.

Mnoho ľudí má používanie VPN spojené so šedou zónou internetu. Teda s tou menej legálnou zónou. To ale nie je pravda. Toto skrývanie IP adresy a pripájanie sa do virtuálnej privátnej siete malo prapôvodný zmysel hlavne v internetovej bezpečnosti a ochrane súkromia. A tieto dve veci vám nemôže nikto odopierať.

Recenzie CyberGhost VPN prehľad serverov
Prehľad švédskych serverov.

V aplikácii si môžete označovať obľúbené servery, ku ktorým sa budete chcieť najčastejšie pripájať, ale hlavne vidíte vzdialenosť servera od vás a ping (dĺžku odozvy od servera).

Odblokovanie zakázaných (streamovacích) služieb

Ako som už písal vyššie, tak CyberGhost VPN možno využiť tiež prístupom k rôznym službám, ktoré napríklad streamujú obsah, čo podlieha nejakej licencii. Sledovanie takého obsahu je umožnené iba používateľom, ktorí sa nachádzajú v danej krajine alebo na určitom kontinente. Pripojením do siete obídete všetky geografické obmedzenia.

CyberGhost VPN recenzia streamovacie servery
Servery optimalizované pre rôzne streamovacie služby.

CyberGhost VPN rozdeľuje servery podľa zamerania (optimalizácie) pre rôzne streamovacie služby. V aplikácii teda nájdete servery pripravené pre sledovanie Netflixu, servery určené pre sledovanie YouTube, nehovoriac o sledovaní športových prenosov.

Ochrana pri pripojení k verejnej WiFi

Používate často verejnú WiFi? Ak si nedávate pozor na to, do akej siete sa pripájate, tak sa môžete stať ľahkou obeťou útočníkov. Tí dokážu prenos odpočúvať a tým tak zaznamenať vaše citlivé údaje ako sú heslá alebo napríklad čísla kariet. Pripojením do VPN sú dáta pri prenose šifrované, takže nie je ľahké ich rozšifrovať a zneužiť.

Zabezpečené pripojenie a šifrovanie

Všetky výhody VPN sa točia okolo skrývania IP adresy a anonymizácie užívateľa a tiež okolo šifrovaného prenosu dát medzi užívateľským PC a koncovým serverom (webom, ktorý navštívite).

CyberGhost VPN šifruje prenášané dáta šifrovacou metódou 256bit AES. To je metóda, ktorú používajú na šifrovanie dát napríklad ozbrojené zložky po celom svete. Prelomiť takú šifru síce nie je nemožné, ale je to veľmi náročné.

Poznáte čísla ako je miliarda alebo trilión? Viete koľko majú núl? Tak u tejto šifrovacie metódy je potrebné k jej prelomeniu asi 115 quattuorvigintillionov (slovensky duodeciliarda, má 75 núl) rôznych možností kombinácií. To je mnohonásobne vyššie číslo ako miliarda. Musíte byť skutočne veľká ryba, aby sa niekomu oplatilo snažiť sa rozšifrovať vaše internetové súkromie.

Z toho potom samozrejme plynú ďalšie výhody, prečo sa pripájať do internetu cez VPN. Nemusí ísť len o pripojenie cez nezabezpečené WiFi sietie. Hociktorá zabezpečená hotelová alebo WiFi sieť môže byť ľahko odpočúvaná hackermi a inými útočníkmi.

Ceny CyberGhost VPN

Cenník CyberGhost VPN je rozdelený podľa intervalov predplatného. Čím dlhšie obdobie si predplatíte, tým menej vás VPN bude stáť peňazí. So všetkými cenovými balíčkami môžete využívať všetky výhody, ktoré CyberGhost VPN ponúka. A môžete pripojiť 7 rôznych zariadení.

Recenzia CyberGhost VPN cenník
Ceny za CyberGhost VPN.

To znamená, že sa môžete pripojiť k 6830 serverom v rôznych častiach sveta. Máte k dispozícii aplikácie pre rôzne zariadenia (okrem PC a notebooky aj mobily, smartTV a herné konzoly).

CyberGhost VPN si môžete bez rizika vyskúšať, a keď vám nebude vyhovovať, tak máte garantované vrátenie peňazí.

Aplikácia VPN pre počítač, prehliadač aj mobilný telefón

Zachovať si digitálnu anonymitu je so CyberGhost pomerne jednoduché. Celkom som prekvapený tým, pre ktoré zariadenia sú dostupné aplikácie pre pripojenie na VPN.

CyberGhost VPN recenzie aplikácie pre Windows
CyberGhost VPN je možné využívať na takmer každom zariadení.

Windows, MacOS, Android a iOS beriem všade ako samozrejmosť. CyberGhost VPN má však pripravené aplikácie aj pre Linux, prehliadače Chrome a Firefox. Na stránkach služby nájdete aj návody pre nastavenie chytrých televízií alebo napríklad routerov.

CyberGhost VPN je teda možné využívať na takmer každom zariadení, ktoré pripájate do internetu. Asi najvyužívanejšie však zostávajú počítač a mobilný telefón. Na mobilnom telefóne anonymizujete svoju digitálnu stopu rovnako ľahko ako na PC.

CyberGhost VPN – test rýchlosti pripojenia

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)22,4312,0295
EU (Frankfurt)34,3321,5710
Austrália (Sydney, Melbourne)12,3111,56246
Nový Zéland (Auckland, Wellington)26,727,64278
Brazília (Sao Paulo)14,059,28230
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)19,4427,96138
Rusko (Moskva)32,2625,347
celosvetovo (priemer)23,116,5149,1

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ 6830 serverov v rôznych častiach sveta.- Niektoré servery sú pomalé.
+ Možnosť pripojiť 7 zariadení.
+ Návody na webe pre zabezpečenie niektorých routerov.
+ Anonymizácia (skrytie IP) jedným kliknutím.
+ Garancia vrátenia peňazí (až 45 dní).
+ Možnosť používať na takmer akomkoľvek zariadení.
+ Servery optimalizované priamo pre niektoré streamovacie služby.

Záver a hodnotenie

CyberGhost VPN patrí medzi služby, ktoré majú vo svojej ponuke najviac serverov a regiónov (6830 serverov), kam môžete svoje súkromie jedným kliknutím preniesť. Trebárs taký NordVPN má v súčasnosti iba 5438 serverov. To robí zo CyberGhost VPN 100% víťaza.

Páči sa mi jednoduché odblokovanie služieb akými sú Netflix, iPlayer od BBC a ďalších streamov, pre ktoré sú dokonca pripravené optimalizované servery. Zo zahraničných serverov viem, že užívateľom robí občas problém sa cez optimalizované servery do daných služieb pripojiť. Čo je trochu paradoxná situácia. Ale stačí sa pripojiť na iný server a služba sa rozbehne bez problémov.

Rýchlosť rôznych VPN služieb je často diskutovanou témou. Oproti vášmu internetovému pripojeniu sa rýchlosť internetu určite zníži. Je to dané priechodnosťou cez niekoľko zabezpečených serverov, takže je tento jav obvyklý. Rýchlosť je aj tak dostačujúca pre sťahovanie dát, sledovanie programov alebo na surfovanie po internete. Kvôli rýchlosti sa určite neoplatí obetovať vlastné súkromie a bezpečnosť.

CyberGhost VPN má podarené a intuitívne aplikácie. Tie stačí nainštalovať na zariadeniach a bez nejakého zložitého nastavovania dokážete skryť svoju IP adresu a maximalizovať svoje súkromie. Klik. A nikto vás nevidí.

Poďte si prečítať naše pravidelne aktualizované porovnanie najlepších VPN.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.