Najlepší WordPress Hosting

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.

Ktorý hosting vybrať pre hostovanie WordPress webu?

WordPress je najrozšírenejší voľne dostupný systém na tvorbu a správu webových stránok. V ponuke je veľké množstvo WordPress šablón, s ktorými docielite originálny a moderný vzhľad webu. K základnej inštalácii môžete doplniť množstvo ďalších funkcionalít prostredníctvom pluginov. Aj vďaka tomu získal svoju popularitu a v súčasnosti na ňom stojí neuveriteľných 35 % všetkých webových stránok sveta.

Ako však zabezpečiť, aby WordPress fungoval bezproblémovo a hlavne svižne?

Nemalý vplyv hostingu

Čo je dôležité pri tvorbe webu:

  • Responzivita webu: Zobrazuje sa váš web dobre aj v PC aj v mobilných zariadeniach? 
  • Rýchlosť načítania webu: Načítava sa váš web dostatočne rýchlo na všetkých typoch zariadení? 
  • Ochrana webu pred spamom, škodlivým softvérom a hekermi: Nespamuje web maily vašich používateľov? Sú údaje vašich používateľov (napríklad ak máte eshop) v bezpečí? Nie sú komentáre na vašom webe plné nezmyselných textov od botov? 
  • Zálohovanie a obnova webu: Je váš web zálohovaný a ochránený pred stratou dát?

Na všetky tieto vlastnosti má vplyv webhosting, kam vaše stránky umiestnite. Preto sa neunáhlite a výberu hostingu venujte dostatok času. Počítajte s tým, že kvalitný a spoľahlivý hosting bude niečo stáť, ale v dnešnej dobe sa dá poriadiť už za veľmi rozumný peniaz. Samozrejme existuje aj webhosting zadarmo s doménou tretieho rádu, ale pokiaľ to s vašim webovým projektom myslíte vážne, túto voľbu rovno zavrhnite, kvalitu a spoľahlivosť vám určite neprinesie.

Responzivita a rýchlosť načítania webu ovplyvňuje umiestnenie webu vo výsledkoch vyhľadávania a je dôležitá aj z pohľadu používateľov. Web, ktorý sa načítava veľmi pomaly, alebo ktorý má nefunkčné prvky používatelia opustia do niekoľkých sekúnd. 

Responzivita je daná šablónou. Rýchlosť webu je daná optimalizáciou kódu ale aj rýchlosťou hostingu. V súhrne na rýchlosť vplývajú kapacita RAM a výkon CPU serveru, dostatočná kapacita disku a jeho vhodná technológia (napríklad SSD), rýchlosť databázy, verzia PHP a dostatočný bandwidth – povolené množstvo prenesených dát. 

Pre neprogramátorov je na nezaplatenie, ak sa o inštaláciu a optimalizáciu WordPressu postará hosting. Vy sa potom môžete sústrediť na tvorbu obsahu. 

Hlavne pre firemné weby a eshopy je dôležité, aby hosting nemával časté výpadky. A ak už sa nejaký problém vyskytne, alebo máte akékoľvek otázky, dôležitá je dostupnosť a odborná zdatnosť zákazníckej podpory.

V článku skúsime porovnať slovenské, české aj medzinárodné hostingy optimalizované pre WordPress a WooCommerce.

Slovenské WordPress hostingy

WebSupport.sk

Hostingová spoločnosť WebSupport je na trhu už od roku 2002. Firma pôsobí na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Fínsku a Švédsku ako súčasť Loopia Group. V ponuke WebSupportu je pre WordPress weby špeciálne optimalizovaný The Hosting pre WordPress, ktorý využíva už viac ako 20 tisíc webov. Je určený hlavne pre nové stránky, nie je určený pre migrovanie už existujúcich WordPress projektov z iných hostingov, pretože využíva optimalizovanú inštaláciu WordPressu s optimalizovanými nastaveniami pluginov. Vybrať si môžete z balíkov Základ (1 doména, 15 GB priestoru) , Štandard (1 doména, 30 GB priestoru) alebo Deluxe (30 domén, 50 GB priestoru). Hosting je vhodný pre osobný alebo firemný web, blog aj malý eshop. Ak sa váš projekt rozrastie, presun jednej domény na výkonnejší server je jednoduchý. V prípade viacerých domén vám pomôže zákaznícka podpora.

Klady a zápory WebSupport.sk

Klady (+)Zápory (-)
Inštalácia WordPressu od objednávky je hotová do pár sekúnd.Zákaznícka linka nie je dostupná 24/7.
Web, databáza aj emaily sú uložené na SSD diskoch, čo zrýchľuje načítavanie webu.
Inštalácia WordPressu obsahuje 5 šablón.
Inštalácia WordPressu obsahuje pluginy pre SEO, prepojenie na štatistiky v Google Analytics, zdieľanie na sociálnych sieťach, bezpečnosť a Antispam ochranu. Testovaním boli vybrané pluginy, ktoré nespomaľujú stránku.
+ Vždy je inštalovaná najnovšia verzia WordPressu a pluginov.
Inštalácia WordPressu je optimalizovaná: Zahrnutý plugin pre cache má prednastavené testovaním zistené optimálne hodnoty.
Pravidelné zálohovanie webu - zálohovaná verzia je uchovaná 14 dní.
Povolené crony.
Možnosť aktualizácie verzie databázy aj verzie PHP v admin rozhraní.
Neobmedzený počet emailových schránok, databáz a FTP účtov.
V cene zdieľaného hostingu je zahrnutý Let's Encrypt SSL certifikát platný pre doménu aj všetky jej subdomény.
Generovanie a inštalácia SSL certifikátu sú plne automatizované.
Možnosť vyskúšať si hosting 7 dní zadarmo.
Intuitívne admin rozhranie hostingu.
Zákaznícka podpora Po - Št od 8:00 do 22:00 a Pia - Ne (a štátne sviatky) od 8:00 do 19:00.
Pre už bežiace WordPress projekty môžete využiť ostatné balíky hostingu. Na blogu WebSupportu sú dostupné odporúčania na optimálne nastavenie page, database, object a browser cache a tiež optimálne nastavenia pre minifikáciu kódu, skriptov a obrázkov. A samozrejme s migráciou pomôže aj zákaznícka podpora.

Zľavové kupóny WebSupport.sk

Recenzia WebSupport.sk


WY.sk

Hostingová spoločnosť WY vznikla spojením hostingových firiem Webglobe a Yegon v roku 2014. V ponuke má aj WY hosting pre WordPress, ktorý je ponúkaný v troch rôznych balíkoch: WY WordPress Hosting (1 doména, 5 GB diskový priestor, 1 GB WY Drive),  WY WordPress Hosting Extra (1 doména, 2 presmerovania domén, 15 GB diskový priestor, 2 GB WY Drive), a WY WordPress Hosting Multi (5-30 domén, 100 GB diskový priestor, 10 GB WY Drive). Okrem úložiska na diskoch, k WordPress hostingu je dostupné aj úložisko v cloude WY Drive. Hosting je vhodný pre osobný alebo firemný web, blog aj malý eshop. Ak sa váš projekt rozrastie, s migráciou na výkonnejší hosting vám pomôže zákaznícka podpora.

Klady a zápory WY.sk

Klady (+)Zápory (-)
Platba za zvolený balík je možná štvrťročne alebo ročne. Ročná platba je zvýhodnená. Nie je možné vyskúšať zdarma.
K WordPress hostingu je okrem úložiska na diskoch dostupné aj úložisko v cloude WY Drive. - Zákaznícka linka nie je dostupná 24/7.
Servery sú optimalizované pre WordPress (pre stovky článkov a desiatky produktov v eshope).
+ Inštalácia WordPressu na jeden klik z admin rozhrania.
+ Inštalácia Wordpressu obsahuje aj šablóny.
Inštalácia WordPressu obsahuje pluginy pre seo, nastavenie cache, bezpečnosť a Antispam ochranu, kontaktné formuláre a ďalšie.
Vždy je inštalovaná najnovšia verzia WordPressu a pluginov.
Pravidelné zálohovanie webu.
Povolené crony.
Možnosť aktualizácie verzie databázy aj verzie PHP v admin rozhraní.
Neobmedzený počet emailových schránok, databáz a FTP účtov.
Neobmedzený traffic.
V cene zdieľaného hostingu je zahrnutý Let's Encrypt SSL certifikát platný pre doménu aj všetky jej subdomény.
Intuitívne admin rozhranie hostingu WY panel.
Zákaznícka podpora v pracovné dni od 8:00 do 19:00, víkendy a sviatky od 9:00 do 14:00.
Zákaznícka podpora vám pomôže zabezpečiť aj migráciu webu z iného hostingu.

Zľavové kupóny WY.sk

Recenzia WY.sk


HostCreators.sk

HostCreators je menší hosting so slovenskou pôsobnosťou. Spravuje ho firma WebCreators z Banskej Bystrice, ktorá sa zaoberá tvorbou webov už od roku 2001. Mikro stránky, prezentačné stránky developerských projektov, eshopy, veľké portály pre cestovné kancelárie a pre rôzne fakulty UMB Banská Bystrica a ďalšie projekty rôzneho rozsahu poukazujú na jej bohaté vývojárske skúsenosti. Hostingové služby začala firma ponúkať v roku 2007 a neustále pracuje na ich vylepšovaní. Hosting umožňuje automatický Build and Deploy webových aplikácií z GIT repozitárov. Od roku 2017 v HostCreators upustili od balíčkovania služieb a ponúkajú webhosting, kde platíte len za objednaný webpriestor. Bez obmedzenia počtu domén, databáz a emailov. V ponuke sú aj virtuálne servery.

Klady a zápory HostCreators.sk

Klady (+)Zápory (-)
Hosting na skúšku 30 dní zadarmo.
Nová generácia serverov OpenLiteSpeed, ktorá niekoľkonásobne zrýchľuje načítavanie webstránok.
GIT moduly pre build a deploy webových aplikácií.
Domény s rôznymi koncovkami za výhodné ceny.
WordPress Hosting  optimalizovaný pre nové projekty na WordPresse.
+ Inštalácia WordPressu pomocou trojkrokového sprievodcu - možnosť vybrať voľne dostupnú šablónu a voľne dostupné pluginy.
+ WordPress Security - ochrana pre weby s CMS WordPress, Joomla, Drupal.
+ Pripravená inštalácia cca 200 webových aplikácií, napr. na zdieľanie fotografií, prieskumy, štatistiky, rôzne CMS, rôzne voľne dostupné eshopové riešenia a pod.
SSL certifikát Let's Encrypt zadarmo, dostupný v admin rozhraní na jedno kliknutie.
Nástroj na migrovanie mailov pre projekty presúvané z iného hostingu.
Parkovanie domény zadarmo.
Automatické denné zálohovanie. Zálohy uchované 14 dní.
Intuitívne admin rozhranie.
Množstvo podrobných návodov na prácu s admin rozhraním a pre rôzne webové nastavenia.
Zákaznícka podpora 24/7 - online chat, telefón, mail.

Zľavové kupóny HostCreators.sk

Recenzia HostCreators.sk


České WordPress hostingy

Váš-hosting.cz

Váš Hosting je na českom trhu už viac ako 10 rokov a spravuje viac ako 4500 domén. Okrem iných služieb ponúka aj hosting optimalizovaný pre WordPress. Na stránke spoločnosti nájdete veľmi podrobne rozpísané jednotlivé parametre WordPress hostingu. Dáta sú zálohované v dvoch oddelených serverovniach. Pre neziskové organizácie, ktoré zmysluplne pomáhajú druhým ľuďom poskytujú hosting zadarmo a pre startupy napríklad formou bártru.

Klady a zápory Váš-hosting.cz

Klady (+)Zápory (-)
Zľavy na pluginy od partnerov Vas-hosting. Zákaznícka linka nie je dostupná 24/7.
Možnosť vyskúšať hosting na 7 dní zadarmo.
Inštalácia WordPressu na jeden klik z admin rozhrania.
+ Automatické aktualizácie WordPressu.
+ Vždy je inštalovaná najnovšia verzia WordPressu a pluginov.
+ Pravidelné zálohovanie webu.
Povolené crony.
Možnosť aktualizácie verzie databázy aj verzie PHP v admin rozhraní.
Neobmedzený počet emailových schránok, databáz a FTP účtov.
V cene zdieľaného hostingu je zahrnutý Let's Encrypt SSL certifikát platný pre doménu aj všetky jej subdomény.
Nástroj WP CLI pre prácu s WordPressom z príkazového riadku.
+ Intuitívne admin rozhranie hostingu WPS centrum - na webe je k nahliadnutiu krátke inštruktážne video.
Telefonická alebo mailová zákaznícka podpora. Odozva na maily do hodiny. Technická podpora do cca 60 minút mesačne sa neúčtuje.
Nástroj na migráciu webu z iného hostingu.

Zľavové kupóny Váš-hosting.cz


WP-hosting.cz

WP Hosting sa špecializuje výlučne na hosting pre WordPress weby už od roku 2012. Ich servery sú optimalizované pre WordPress, čo zaručuje optimálny beh a rýchlosť načítania webu. Vybrať si môžete z balíkov služieb WordPress Lite pre začínajúce a malé weby, WordPress Standard a WordPress Max pre weby s veľkou záťažou. Na stránke nájdete veľmi podrobné porovnanie parametrov pre jednotlivé balíky hostingu (napr. max. doba behu skriptu, max. veľkosť WordPress príspevku, max. veľkosť uploadovaného súboru atď.). Vyššie balíky podporujú WordPress Multisite. Je možné doobjednať si vylepšenie niektorých parametrov a upraviť hosting plne podľa vašej potreby. Dokážu vám poradiť aj s technickými otázkami, ponuka služieb vhodná aj pre náročnejšie WordPress riešenia.

Klady a zápory Wp-hosting.cz

Klady (+)Zápory (-)
+ Aktívny webový firewall a pravidelné antivírové scany webu.- Nie je možné vyskúšať zdarma.
+ Dáta sú uložené na SSD diskoch, čo zrýchľuje načítavanie webu.- Zákaznícka linka nie je dostupná 24/7.
+ Inštalácia WordPressu je automatizovaná na jeden klik.
+ Vždy je inštalovaná najnovšia verzia WordPressu a pluginov.
+ Pravidelné zálohovanie webu - uchováva sa až 180 záloh webu na geograficky oddelených serveroch.
+ Povolené crony.
+ Možnosť aktualizácie verzie databázy aj verzie PHP v admin rozhraní.
+ Neobmedzený počet emailových schránok, databáz a FTP účtov.
+ Let's Encrypt SSL certifikát platný pre doménu aj všetky jej subdomény.
+ Intuitívne admin rozhranie hostingu.
+ Podpora pre technicky zdatných používateľov WordPressu: nástroj WP CLI - pre prácu s WordPressom z príkazového riadku, VersionPress - ukladanie verzií webu, revízia a obnovenie zo zálohy
+ Zákaznícka podpora je rozdelená podľa technickej úrovne. Základná je dostupná mailom v čase od 8:00 do 20:00 alebo telefonicky od 8:00 do 18:00. Priamo adminov a technikov môžete kontaktovať telefonicky v čase od 8:00 do 18:00 v pracovné dni.
+ Migrácie webov z iných hostingov realizuje technická podpora zadarmo podľa svojich voľných kapacít. Urgentné migrácie vykonáva dohodnutý programátor za poplatok.

Blueboard.cz

V českej firme Blueboard sa pôvodne venovali vývoju miniaplikácií a hostingu. Od roku 2020 sa venujú už len hostingu a službám spojeným s doménami. Hostingový balík je určený pre 1-10 domén, s kapacitou 10 GB. Prikúpiť možno aj ďalší priestor. Je to riešenie vhodné pre malé a stredne veľké weby.

Klady a zápory Blueboard.cz

Klady (+)Zápory (-)
+ Možnosť platiť štvrťročne alebo ročne. Ročná platba s 20% zľavou. - Nie je možné vyskúšať zdarma.
+ Dáta sú uložené na SSD/NVMe diskoch, čo zrýchľuje načítavanie webu.
+ Inštalácia WordPressu je automatizovaná na jeden klik.
+ 2 typy databázy, s vyhradenou veľkosťou 250 MB alebo na požiadanie 500 MB.
+ Možnosť zmeniť verziu PHP v admin rozhraní.
+ Neobmedzený počet emailových schránok, každá s veľkosťou 8 GB.
+ Neobmedzený počet FTP účtov.
+ Let's Encrypt SSL certifikát platný pre doménu aj všetky jej subdomény.
+ Pravidelné denné zálohovanie webu.
+ Povolené crony.
+ Intuitívne admin rozhranie hostingu.
+ Na webe je bohatý zoznam článkov s nápovedami na rôzne témy o tvorbe webu.
+ Zákaznícka linka dostupná prostredníctvom online formulára alebo live chatu, telefonicky len na všeobecné otázky.

Zľavové kupóny Blueboard.cz


Wedos.cz

Wedos je hostingová spoločnosť s pôsobnosťou v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku a Rusku. Bola založená v roku 2010 a je najväčším poskytovateľom hostingu v Českej republike v rokoch 2011-2019. Má svoje vlastné datacentrá. V ponuke má dva typy hostingu webhosting NoLimit (1 GB databáza, 5 GB emailová schránka) a webhosting NoLimit Extra. Na stránke nájdete veľmi podrobné porovnanie ďalších parametrov. Webhosting NoLimit je najvyužívanejší hosting na WordPress weby v Čechách. Webhosting NoLimit Extra je vhodný aj pre náročné aplikácie, má oproti základnej verzii asi 4-násobný výkon. Základnú verziu možno na verziu Extra kedykoľvek rozšíriť.

Klady a zápory Wedos.cz

Klady (+)Zápory (-)
+ Garancia najnižšej ceny.- Nie je možné vyskúšať zdarma.
+ Garancia 99,99% dostupnosti serverov.
Ak migrujete projekt z iného hostingu a zaplatíte ročné predplatné, získate dvojročné predplatné zdarma (presné podmienky nájdete na webe Wedosu).
+ Ak sa vyskytne výpadok v hostingu Webhosting NoLimit refundovaná je pomerná suma z ceny hostingu.
+ Ak sa vyskytne výpadok v hostingu Webhosting NoLimit Extra, zákazník získa mesiac hostingu zdarma.
+ Dáta sú uložené na SSD diskoch.
+ Pravidelné zálohovanie webu.
+ Základná verzia Webhosting NoLimit sa zálohuje raz za týždeň, obnova zo zálohy je však spoplatnená.
+ Rozšírená verzia Webhosting NoLimit Extra sa zálohuje každý deň, uložené sú zálohy za 5 posledných dní a obnova zo zálohy je bezplatná.
+ Povolené crony.
+ Možnosť aktualizácie verzie databázy aj verzie PHP v admin rozhraní.
+ Neobmedzený počet emailových schránok, databáz a FTP účtov.
+ V základnej verzii nie je zahrnutý Let's Encrypt SSL certifikát, dostupný je s príplatkovou službou HTTPS na doméne (SNI). Avšak výsledná suma aj s príplatkom za službu je stále veľmi nízka.
+ Intuitívne admin rozhranie hostingu.
+ Bezplatná zákaznícka podpora 24/7.

Zľavové kupóny Wedos.cz

Recenzia Wedos.cz

Exon.io

Prevádzkovateľom hostingu Exon.io je firma Belightbyte s.r.o. so sídlom v Prahe. Od roku 2017 používa servery od společnosti Dell a SuperMicro v pražskom datacentre ServerPark DC1. V ponuke je zdieľaný hosting nextHosting (balíky Starter, Professional, Enterprise), virtuálne servery nextVPS (v balíkoch 2, 4, 8 CPU jednotiek) aj hosting pre transakčné maily nextMail (balík Starter do 500 tisíc mailov mesačne a balík Professional pre viac mailov).

Služby hostingu sú zamerané na freelancerov a developerov, balíky služieb poskytujú veľký diskový priestor pre viac projektov ako aj pre rôzne vývojárske prostredia a nástroje. Firma hostuje viac ako 500 projektov, najväčší zákazníci dosahujú viac ako 400 tisíc požiadaviek a viac ako 1,3 miliónov unikátnych návštev mesačne.

Klady a zápory Exon.io

Klady (+)Zápory (-)
+ Možnosť vyskúšať nextHosting balík Starter na 14 dní zadarmo.Zákaznícka podpora je dostupná iba v čase od 7:00 do 23:00.
Na administráciu je používaný cPanel - zrozumiteľne a intuitívne kategorizované rozhranie.Nie je vhodný na jednotlivé malé projekty, skôr pre vývojára, ktorý vie hosting naplno využiť pre viac projektov.
cPanel umožňuje inštalovať WordPress na jedno kliknutie, ako aj ďalšie aplikácie (Drupal, Joomla, Magento, PrestaShop atď.)Na stránke zatiaľ nie je mnoho návodov na použitie, preto je to hosting skôr pre skúsených používateľov.
+ LiteSpeed Enterprise, LSCache.
Najlacnejší balík zdieľaného hostingu nextHosting Starter poskytuje 60 GB priestoru s limitmi 40 domén, 50 databáz, 1 GB PHP memory limit, neobmedzený PHP execution time, 50 emailových schránok a 500 emailov za hodinu.
Dáta sú uložené na NVMe SSD diskoch, čo zrýchľuje načítavanie webu.
Automatické SSL certifikáty.
Možnosť aktualizácie verzie databázy aj verzie PHP v admin rozhraní.
Pravidelné zálohovanie webu - denné zálohy až 15 dní.
Antivírová ochrana vašich webov ImunifyAV+.
Vo vyšších balíkoch je umožnené rozdelenie hostingu na subúčty a sú dostupné extraslužby Backup Plus (možnosť zálohovania projektu v intervaloch kratších ako 24 hodín), Redis (nastavenie cashe), Sphinx Search (ultrarýchle vyhľadávanie) ako aj  súkromný Gitlab.
+ Možnosť hostovať PHP aplikace, NodeJS, RubyOnRails alebo Python s využitím len jednoho hostingového balíka.
+ Možnosť debugovať PHP aplikácie pomocou X-Ray debuggera.
Možnosť sledovať výkonnosť vášho webu cez Continual Tracking.
Zákaznícka podpora cez mail, twitter, telefonicky alebo cez chat.
Na stránke je zobrazený monitor výpadkov poskytovaných služieb.

Zahraničné WordPress hostingy

Bluehost.com

Bluehost poskytuje hostingové služby už od roku 2003, od roku 2010 je súčasťou globálnej skupiny Endurance International Group so sídlom v USA. Hostuje viac ako 2 milióny webov. Pre WordPress nadšencov sú v ponuke tri typy hostingu: WordPress Hosting (pre malé projekty), WP Pro (pre weby s vysokým počtom návštevníkov) a ECommerce (pre eshopy). Pre každý typ hostingu sú dostupné tri balíky. Balíky pre základný hosting sa líšia počtom hostovaných domén, priestorom na disku, počtom subdomén a zaparkovaných domén. Balíky pre WP Pro sa líšia dostupnými nástrojmi na SEO webu, meranie výkonnosti webu, vylepšeným vyhľadávaním a integráciou PayPalu. ECommerce balíky sa líšia počtom hostovaných eshopov, možnosťami zálohovania webu a dostupnými SEO nástrojmi. Podrobné porovnanie balíkov nájdete na webe. Je to hosting odporúčaný WordPress komunitou od roku 2005.

Klady a zápory Bluehost.com

Klady (+)Zápory (-)
+ Automatická inštalácia WordPressu. Inštaluje sa vždy najnovšia verzia.- Služby technických asistentov Blue Sky a Full Service Website Design pre riešenie otázok na funkcionality WordPressu alebo pre asistenciu s vývojom webu sú spoplatnené.
+ Automatické updatovanie WordPressu.
+ Doména prvý rok zdarma.
+ Dáta sú uložené na SSD diskoch.
+ Microsoft 365 Mailbox - pre vyššie verzie balíkov 1 mesiac zadarmo. (Po uplynutí mesiaca je potrebné telefonicky zrušiť, inak sa služba začne spoplatňovať.) 
+ Zákaznícka podpora 24/7 pre otázky ohľadne hostingu.
+ Pre vyššie balíky neobmedzený počet domén a subdomén, neobmedzené miesto na disku, neobmedzený traffic a dostupné vývojárske prostredie pre programovanie a testovanie viacero verzií webu (WordPress staging).
+ Pre ECommerce balíky je súčasťou inštalácie šablóna Storefront, e-shopový plugin WooCommerce a SSL certifikát zadarmo.
+ Pre ECommerce balíky je povolený neobmedzený prenos dát, možnosť dedikovanej IP adresy.
+ Pre ECommerce balíky je zahrnutý dvojhodinový "setup" telefonát zadarmo, počas ktorého spolu s podporou spojazdníte svoj eshop.
+ Migrácia existujúceho webu zadarmo.

Zľavové kupóny Bluehost.com

Recenzia Bluehost.com


WPengine.com

WPengine je globálna firma, ktorá sa špecializuje na ponuku manažovaného WordPress hostingu. Sídli v Spojenom kráľovstve a na trhu je od roku 2010. Má viac ako 120 tisíc zákazníkov zo 140 krajín. Je to obľúbená hostingová voľba pre veľké weby s vysokou návštevnosťou. Vybrať si môžete z balíkov Startup (do 25 tisíc návštevníkov/mesiac, 1 doména, 10 GB dát na disku), Growth (do 100 tisíc návštevníkov/mesiac, 10 domén, 20 GB dát na disku), Scale (do 400 tisíc návštevníkov/mesiac, 30 domén, 50 GB dát na disku), Custom (na mieru pre veľké biznis riešenia). Vybrať si môžete mesačnú alebo ročnú platbu. Ročná platba je zvýhodnená.

Klady a zápory WPengine.com

Klady (+)Zápory (-)
+ Pri ročnej platbe zľava - 2 mesiace hostingu zadarmo. - Drahšie základné balíky.
+ Automatická inštalácia WordPressu.
+ Automatické updatovanie WordPressu.
+ V každom balíku je na výber viac ako 35 profesionálnych StudioPress šablón, ktoré sú responzívne a optimalizované pre rýchle načítanie.
+ Spolu s inštaláciou šablóny sa inštaluje aj rozhranie Genesis Framework na správu nastavení StudioPress šablóny.
+ Súčasťou inštalácie je aj vývojárske prostredie pre programovanie a testovanie viacerých verzií webu (WordPress staging).
+ Zálohovanie webu na dennej báze.
+ SSL certifikát zadarmo.
+ EverCache a CDN, ktoré zrýchľujú web.
+ Podpora profesionálnych WordPress expertov 24/7.
+ Migrácia webu zadarmo.

Zľavové kupóny WPengine.com


SiteGround.com

Siteground je hostingová firma, ktorá je na trhu už od roku 2004. Pobočky a datacentrá má v USA, Spojenom kráľovstve, Španielsku a Bulharsku. Ďalšie datacentrá má aj v Holandsku a Singapure. V ponuke má okrem iných hostingov aj manažovaný WordPress hosting. Vybrať si môžete z troch balíkov StartUp (1 doména, 10 GB priestor, 10 tisíc návštev mesačne), GoBig (neobmedzený počet webov, 20 GB, 25 tisíc návštev mesačne) a GoGeek (neobmedzený počet webov, 30 GB, 100 tisíc návštev mesačne). Balíky sa okrem toho líšia aj výkonnosťou serverov.

Klady a zápory SiteGround.com

Klady (+)Zápory (-)
+ Automatická inštalácia WordPressu.- Jednotlivé balíky majú obmedzenie maximálneho počtu návštevníkov za mesiac.
+ SiteGround Migrator plugin pre migrovanie existujúceho WordPress projektu.
+ Cache a CDN.
+ Neobmedzený počet databáz a neobmedzený prenos dát.
+ Možnosť aktualizácie verzie PHP v admin rozhraní.
+ SSL certifikát zadarmo.
+ Denné zálohovanie dát.
+ WP CLI - prostredie pre prácu z WordPressom z príkazového riadka.
+ Zákaznícka podpora 24/7.
+ Pre vyššie verzie hostingov technická podpora pri migrácii existujúceho projektu.
+ Pre vyššie verzie hostingov vývojárske prostredie pre programovanie a testovanie viacerých verzií webu (WordPress staging).
+ Pre GoGeek hosting je prednostný prístup k zákazníckej podpore.
+ Pre GoGeek hosting je dostupné Git rozhranie pre WordPress vývoj.

Linode.com

Linode je poskytovateľ cloudových služieb so sídlom v USA, ktorý je na trhu už 16 rokov. Má viac ako 800 tisíc zákazníkov v 196 krajinách. V Linode si môžete objednať VPS (virtuálny server), ktorý bude naškálovaný presne podľa vašich potrieb na RAM, CPU, priestor na SSD diskoch a objem prenesených dát. Štartovací balík Nanode je vhodný pre malé weby a osobné blogy. Ďalej sú v ponuke Standard Plans (10 rôznych konfigurácií pre náročnejšie webstránky a herné servery), High Memory Plans (5 rôznych konfigurácií vhodných hlavne pre veľké databázy, náročné vyhľadávacie operácie a pod.), Dedicated CPU Plans (6 rôznych konfigurácií), GPU Plans (4 rôzne konfigurácie) pre najnáročnejších zákazníkov z oblasti machine learningu a umelej inteligencie.

Klady a zápory Linode.com

Klady (+)Zápory (-)
+ Vysoký výkon za dobrú cenu.- Riešenie pre technicky zdatnejších. WordPress je potrebné inštalovať manuálne, na webe je dostupný podrobný postup.
+ Zákaznícka podpora formou ticketov alebo telefonicky.
+ Na webe sú dostupné rôzne návody, otázky a odpovede, video-sprievodca nastavením vášho konta a aj komunitné fórum, kde môžete nájsť rôzne rady a odpovede na vaše otázky ohľadom WordPressu.

Zhrnutie

Slovenskí a českí poskytovatelia WordPress hostingu z nášho článku ponúkajú vo WordPress balíkoch porovnateľné doplnkové služby.

Ak patríte k tým, čo pri budovaní webu potrebujú technickú podporu, alebo naopak ak máte veľké webové riešenia s vysokou návštevnosťou a výpadky serverov sú pre vás veľmi nežiaduce, tak pri výbere hostingu môže rozhodnúť dostupnosť zákazníckej linky 24/7 a promptné riešenie vašich požiadaviek.

Niektorí poskytovatelia umožňujú vyskúšať ich hosting 7 dní zadarmo, čo môžete využiť na vytvorenie testovacej stránky, overenie rýchlosti načítavania ako aj na sledovanie výpadkov serverov. Porovnaním si vyberiete hosting, ktorý vám najviac vyhovuje. Zároveň sa môžete zamerať na intuitívnosť admin rozhrania na správu hostingu a zvážiť pri konečnom výbere aj toto kritérium ako rozhodujúce.

Ak angličtina nie je pre vás problém, alebo ak máte globálny projekt nielen pre Česko a Slovensko, môžete zvážiť zahraničné WordPress hostingy. Musíte rátať s tým, že admin rozhranie hostingu aj technická pomoc bude dostupná iba v angličtine. Slovenské hostingy vám väčšinou nainštalujú slovenskú verziu WordPressu a do slovenčiny preložené pluginy a šablóny. U zahraničných poskytovateľov rátajte s tým, že šablónu a pluginy si budete musieť preložiť. Zahraničné hostingy sa javia ako výhodné hlavne pre veľké projekty, s veľkým objemom návštevníkov. Medzi službami majú aj podporu pre WordPress staging alebo Git pre správu verzií, ktorý je pri veľkých projektoch nevyhnutnosťou.

Záver

Preverte si, čo všetko hosting obsahuje, nevyberajte si zbytočne veľký balík, ktorého služby nevyužijete. Vždy je možné prejsť na vyšší balík alebo priplatiť si doplnkové služby, až keď sa váš projekt rozrastie.

Aké sú vaše skúsenosti s WordPress hostingami? Ktorý by ste odporučili naším čitateľom a prečo?

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

2 Comments

  1. To čo je toto za porovnanie? Však tam máte len samé pozitíva… Podľa toho, že všetko je pre Vás super, si zákazník nevyberie. To máte isto zaplatené…

    1. Dobrý deň,

      nie je to klasické porovnanie, kde Vám tvrdíme tento hosting na 1. pozícii je najlepší hosting ten si vyberte (lepší nenájdete) a samozrejme ani jedna zo spomínaných služieb nie je dokonalá (viem to z vlastnej dlhoročnej skúsenosti). Podľa našej redakcie je to prehľad naj WordPress hostingov v CZ/SK/zahraničí, a v článku sú porovnané ich parametre a služby. Jednoznačné závery sa ani nedajú robiť, každý klient má iné potreby, iné očakávania a aj iný budget. V našom porovnaní nájdete najväčšie hostingové spoločnosti z CZ/SK/zahraničia, ktoré logicky hostujú najväčší počet WordPress projektov, ale zároveň sme tam zahrnuli aj menšie hostingové spoločnosti, ktoré poskytujú nadštandardné (prípadne unikátne) služby pre WordPress projekty. Poradie hostingov v tomto článku nie je nijak smerodatné, na vyšších pozíciách sú hostingy, s ktorými máme dobrú dlhodobú skúsenosť (hostujeme tam svoje projekty alebo projekty klientov) a na nižších pozíciách sú hostingy, ktoré sme testovali, páčili sa nám, ale nemáme s nimi zatiaľ dlhodobejšiu skúsenosť. Cieľom článku je, aby si na jednom mieste čitateľ spravil prehľad aké spoločnosti a služby patria medzi tie spoľahlivejšie a následne si sám vybral podľa svojich potrieb. Nikde nie je napísané, že si musí vybrať práve niektorú z nášho zoznamu, voľba je čisto na ňom. A v prípade, že potrebuje konkrétnejšiu radu, vždy nám môže napísať do komentárov (alebo na email) a niekto z nás mu určite poradí. A momentálne pripravujeme aj poradňu, kde ľudia budú môcť písať konkrétne problémy, ktoré riešia a my sa budeme snažiť poradiť. Takže tam bude priestor na konkrétnejšie diskusie k jednotlivým témam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.