Shoptet Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: Shoptet prečo tam založiť e-shop

Shoptet je určite najpopulárnejšie riešenie e-commerce pre prevádzku e-shopov u nás. Rozhodol som sa ho hodnotiť objektívnym spôsobom. Moja recenzia pomôže predovšetkým e-shopárskym nováčikom, ktorí sa rozhodujú medzi rôznymi krabicovými riešeniami. Odpoviem vám na to, kedy má Shoptet zmysel a na čo si dať pozor.

Hneď na úvod napíšem, že Shoptet nie je pre každého. Aby to neznelo zle, u Shoptetu je veľa veľkých e-shopov. A ich majitelia tam sú určite radi. A vedia prečo. Ostatne asi preto sa môže Shoptet pochváliť, že poháňa viac ako 37 500 e-shopov.

Napriek tomu, pre väčších e-shopárov, ktorí hľadajú špecifické funkcie a širšie možnosti prispôsobenia, môže Shoptet predstavovať určité obmedzenia. Hoci platforma má veľký balík funkcií, môže sa ukázať, že niektoré integrácie alebo pokročilé nástroje, nebude Shoptet vedieť, alebo to vyjde inde lacnejšie. Hovorím ale o naozaj špecifických veciach.

Každopádne by som ho určite odporúčal nielen nováčikom, ktorí chcú jednoduchosť. Je užívateľsky prívetivý aj pre tých, ktorí nie sú technicky zdatní. Ponúka jednoduché nástroje na nastavenie obchodu a jeho správu. V podstate tu nakliká a spustí svoj e-shop asi absolútne každý. To je napríklad obrovský rozdiel oproti „bezplatnému“ WooCommerce, ktorému ale musíte platiť silný WordPress hosting, nakúpiť veľa rôznych pluginov od Toret a nakoniec najať profíka, ktorý vám to všetko správne ponastavuje.

Nebudem Shoptet hodnotiť po stránke použiteľnosti alebo ovládania cez administračné rozhranie, pretože by to bolo zavádzajúce. Každé e-shopové krabicové riešenie má svoje výhody a nevýhody. Preto tiež ponúkajú bezplatné testovacie verzie. Shoptet môžete do 10 produktov používať zadarmo, takže sa ponúka ho otestovať naozaj dôkladne.

Shoptet je určite vhodný pre tých, ktorí začínajú s e-commerce. Takýmto ľuďom tu nebude absolútne nič chýbať. Nájdu tu napojenie na všetky dôležité služby a nástroje. Je aj pre zabehnuté e-shopy, tam ale vedia, čo presne potrebujú, a dokážu si to na webe Shoptetu zistiť a porovnať s inou platformou.

Ako si na Shoptet vybrať správny tarif pre svoj e-shop

Toto je vec, pri ktorej veľa klientov váha. Jednak sa snažia ušetriť peniaze, ale tiež chcú mať čo najviac funkcií.

Choďte na výber logicky a zvážte, čo vlastne budete potrebovať. Ako prvá vec je počet predávaných produktov. Hneď za tým si musíte dobre rozmyslieť funkcie, ktoré budete naozaj potrebovať.

1 Shoptet Vyber Tarifu
Môžete získať desiatky doplnkov v základnej cene tarifu.

Platobné brány, napojenie na porovnávače alebo dopravcov, to je taký základ, ktorý by ste mali zvážiť. A verte, že hromadu týchto vecí nájdete medzi základnými doplnkami, ktoré sú už v cene tarifu.

A tu pozor. Musíte premýšľať nad pokročilejšími funkciami obchodu. To je naozaj dôležité, pretože tu začnete zisťovať, že výber najlacnejšieho tarifu sa vám môže nakoniec predražiť, pretože k nemu musíte dokúpiť ďalšie funkcie nad jeho rámec. Shoptet pre to má peknú porovnávaciu tabuľku vrátane cien rozšírení.

2 Shoptet Porovnanie Tarifu
Porovnanie rozdielov medzi tarifami.

A práve tu vstupujú do hry hromadné importy a exporty dát, parametrické filtre, filtre značiek, veľkoobchod, súvisiace produkty alebo trebárs pokročilé možnosti skladového hospodárstva. Väčšina e-shopov toto všetko proste potrebuje.

Niektoré veci vám pomôžu pri správe e-shopu, iné zase zvyšujú zákazníkom komfort nakupovania. Myslite na to, že každá z týchto funkcií má svoju cenu a je zahrnutá v rôznych tarifoch, takže je dôležité zvážiť, čo je pre vás skutočne dôležité.

Ceny tarifov

Pri rozhodovaní o cene tarifu na Shoptete je dôležité nielen zvážiť aktuálne potreby vášho e-shopu, ale aj premýšľať o dlhodobých cieľoch a rastových plánoch. Shoptet ponúka zľavy pre tých, ktorí sa rozhodnú pre ročné alebo dvojročné predplatné. 

Z vlastných skúseností môžem povedať, že väčšine podnikateľov sa vyplatí zvoliť si tarif Profi. A asi nielen preto je na Shoptet najobľúbenejším tarifom.

3 Shoptet Cena
Porovnanie cenových tarifov.

Skúsenosti iných podnikateľov so Shoptet

Keď som si robil rešerš pre túto recenziu, tak som preskúmaval rôzne e-shopárske skupiny a hľadal som reálne skúsenosti, ktoré by vám pomohli sa jednoznačne rozhodnúť, akú e-shopovú platformu vybrať.

Takéto diskusie sú užitočné, ale vo výsledku vám urobia vo všetkom ešte väčší gulaš. Veď to poznáte sami. Nakoniec ma zaujal výsledok tejto ankety, ktorej sa zúčastnilo 140 hlasujúcich. Jasnú prevahu v nej získal Shoptet.

4 Shoptet Anketa Medzi Uzivatelmi
Anketa o odporúčaní krabicového e-shop riešenia. Zdroj: Facebook skupina Provozovatelé eshopů – výměna zkušeností

Shoptet získal 54 % hlasov. To znamená, že viac ako polovica užívateľov by ho odporučila ďalej používať. A to aj za predpokladu, že podľa mnohých prieskumov vyjde Shoptet o niečo drahšie než konkurencia.

Šablóny pre e-shop

Shoptet aktuálne ponúka jedenásť šablón. Respektíve ich je v súčasnej dobe 7 podporovaných z novej generácie, a 4 nepodporované. Tieto šablóny môžete používať rovnakým spôsobom ako tie z najnovšej generácie. Novšie funkcie však nemusia byť na týchto šablónach dostupné.

5 Shoptet Sablony

Sú tu ešte šablóny od partnerov, ak by vám základná bezplatná ponuka nestačila. Za partnerské šablóny už je potrebné zaplatiť. Ak trváte na špecifických funkciách, tak potom je dobré siahnuť po partnerskej šablóne, ktorá bude mať to, čo potrebujete.

Šablóny sú flexibilné, môžete s nimi pracovať a prispôsobiť farby alebo layout, aby lepšie zodpovedali vašej značke a vizuálnemu štýlu. Editor šablóny vám umožní nastavovať základné veci.

6 Shoptet Editor Sablony

Ak chcete rozsiahlejšie zmeny vzhľadu alebo funkcií, je možné zasiahnuť priamo do HTML a CSS kódu e-shopu v administrácii Vzhľad a obsah → Editor na záložke HTML kód. Tam môžete pridávať aj JavaScript. To sú ale už pokročilejšie veci, na ktoré budete chcieť asi najať profesionála, teda Shoptet partnera.

Ak vám štandardné ani partnerské šablóny nevyhovujú, Shoptet Premium ponúka možnosť dizajnu na mieru.

Marketplace a Shoptet partneri

Služba okolo seba vytvorila obrovský ekosystém doplnkov, rozšírení a profesionálov. To všetko vám pomôže s počiatočným budovaním a stabilným rastom e-shopu.

Shoptet marketplace s doplnkami je miesto, kde môžete nájsť rôzne nástroje a aplikácie, ktoré rozšíria funkčnosť vášho e-shopu. Či už potrebujete lepšie možnosti účtovníctva, marketingu, správy zákazníckych vzťahov alebo niečo úplne špecifické, je dosť možné, že to na marketplace nájdete.

6 Shoptet Doplnky
Ukážka obchodu s doplnkami pre Shoptet.

Partneri Shoptetu potom predstavujú databázu odborníkov a špecialistov, ktorí ponúkajú služby a produkty, ktoré sú kompatibilné s platformou Shoptet. Dizajnéri, ktorí vám pomôžu s vytvorením unikátneho vzhľadu e-shopu, marketingové agentúry, ktoré vám pomôžu s propagáciou, alebo vývojári, ktorí vytvárajú špeciálne funkcie na mieru potrebám.

8 Shoptet Partneri
Kategórie špecializácií Shoptet partnerov.

Administrácia e-shopu

Administrácia e-shopu na Shoptet je intuitívna a používateľsky prívetivá, čo ocenia predovšetkým tí, ktorí sa s e-commerce ešte len zoznamujú. Jednoduchosť a prehľadnosť administračného rozhrania je jedným z hlavných dôvodov, prečo je Shoptet u nováčikov tak populárny. Ponúka všetko, čo potrebujete pre bežnú správu e-shopu, od správy produktov až po sledovanie objednávok a analýzu predaja.

Na internete samozrejme narazíte na príspevky, ktoré tvrdia, že je administrácia 100 rokov pozadu. Zase k tomu musím dodať, že každému vyhovuje niečo iné. Skúste si Shoptet zadarmo a vyskúšajte si to na vlastnej koži.

9 Shoptet Administracia
Nástenka s prehľadmi v administrácii e-shopu.

V správe produktov môžete tie najzákladnejšie veci robiť priamo na prehľade produktov jednoduchým kliknutím na ikonu fajky alebo krížika.

10 Shoptet Sprava Produktu
Prehľad produktov.
11 Shoptet Karta Produktu
Karta produktu.

Doprava a platobné brány

Shoptet je český systém, takže tu očakávajte podporu pripojenia na najobľúbenejšie doručovacie spoločnosti od balíka na Poštu až po Packetu. Samozrejme môžete mať špeciálne požiadavky na dopravcu. V takom prípade je lepšie preskúmať doplnky Shoptetu alebo rovno kontaktovať podporu, či pôjde pripojiť.

12 Shoptet Dopravci
Zoznam základných dopravcov.

Shoptet má vlastnú platobnú bránu Shoptet Pay, ktorú sa snaží propagovať, čo to ide. Na druhej strane ju môžete mať vo svojom e-shope zadarmo. Teda zadarmo nainštalovanú, potom musíte počítať s poplatkami za transakcie.

13 Shoptetpay
Poplatky za Shoptet Play.

Samozrejme môžete používať iné platobné brányComgate, GoPay, Pays atd. Za inštaláciu takej brány musíte platiť, čo nemusí byť nakoniec veľmi výhodné. Viď ďalší obrázok.

14 Shoptet Gopay
Platba za platobnú bránu.

Nakoniec ešte skúste porovnať ceny za Comgate s cenami za Shoptet Pay vyššie.

15 Shoptet Comgate
Cenník brány Comgate.

Podnikanie je o neustálom počítaní a hľadaní výhodných vecí. Každý prenajímaný e-shop stojí nakoniec balík peňazí. Tak to proste je. Výmenou za peniaze dostanete e-shop, ktorý funguje, a k tomu balík funkcií, ktoré vám pomáhajú so zarábaním peňazí, logistikou, financiami a ďalšími vecami. Na Shoptet len ten balík funkcií naozaj poriadny, takže sa nie je čomu čudovať, že tam je cez 37 500 e-shopov.

Napojenie na fakturáciu

Vo vašom e-shope môžete vytvárať a spravovať všetky faktúry, daňové doklady, dobropisy aj dodacie listy priamo v rámci administratívneho rozhrania, bez toho aby ste museli využívať externý softvér. E-shop automaticky generuje tieto doklady pre každú objednávku. Navyše si máte možnosť tieto dokumenty upraviť a prispôsobiť podľa svojich špecifických potrieb.

16 Shoptet Fakturacia
Ukážka Shoptet fakturácie.

Samozrejme môžete využívať iné fakturačné nástroje ako Superfaktúra, Fakturoid. Je pre to ale ďalší doplnok, ktorý je spoplatnený.

Účtovníctvo v Pohode, ale aj inde

Ak ste zvyknutí používať účtovný systém Pohoda a nechcete sa s ním rozlúčiť, je tu prepojenie administrácie vášho e-shopu s Pohodou. Vďaka tomuto napojeniu sa dáta medzi oboma databázami budú prenášať podľa vašich potrieb.

Kľúčové vlastnosti tohto prepojenia: nastavenie exportov a párovanie dát podľa vašich špecifických požiadaviek. Dáta môžete prenášať obojsmerne, čo znamená, že je možné ich importovať ako zo Shoptetu do účtovného systému, tak aj z rozhrania účtovného systému do administračného rozhrania vášho e-shopu na Shoptete.

17 Shoptet Pohoda Uctovnictvo
Prepojenie Shoptet s Pohoda.

A čo ostatné účtovné systémy? Prepojiť ich môžete tiež. Napríklad Money S3, Ekonom, iÚčto, Eurofaktura atď. Čo nenájdete priamo v Shoptet marketplace, to je možné doprogramovať. Nájsť na to špecialistu by nemal byť vďaka Shoptet partnerom problém.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Možnosť využívať Shoptet zdarma, keď predávate do 10 produktov.- V niektorých prípadoch sa môžu poplatky za prídavné doplnky vyšplhať naozaj vysoko.
+ Skúšobná verzia na 30 dní zadarmo.
- Šablónu e-shopu neupravíte tak ľahko ako u konkurencie.
+ Shoptet je vhodný pre začiatočníkov.
+ Shoptet poskytuje mnoho integrácií a doplnkov, ktoré rozširujú možnosti e-shopu.
+ Možnosť vkladať vlastné HTML, CSS a JS.

Záverečné zhrnutie

V záverečnom zhrnutí recenzie môžem napísať, že ide o veľmi prístupnú a efektívnu e-commerce platformu. Pre jednoduchosť ovládania a intuitívne rozhranie je Shoptet ideálny pre nováčikov, ktorí chcú začať online podnikanie bez potreby pokročilých technických znalostí.

K dispozícii je aj bezplatná a 30 dňová skúšobná verzia bez nutnosti zadávať platobnú kartu. Proste si môžete nezáväzne vyskúšať, či nekupujete zajaca vo vreci.

Shoptet ponúka rad užitočných funkcií ako sú integrácie s rôznymi nástrojmi a službami, možnosť prispôsobenia šablón prostredníctvom HTML, CSS a JavaScriptu, čo rozširuje možnosti e-shopu.

Shoptet teda predstavuje spoľahlivú a funkčnú platformu pre radu podnikateľov, najmä pre tých, ktorí hľadajú jednoduché, avšak efektívne riešenie pre vstup do online podnikania. Síce môže mať určité obmedzenia pre veľmi špecifické požiadavky alebo rozsiahle e-shopy, pre väčšinu podnikateľov ponúka dostatočnú flexibilitu a rozsah funkcií pre úspešný štart, rozvoj a rast ich online obchodu.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.