SENUTO Recenzia - univerzálny SEO nástroj

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Recenzia: Senuto je poľský SEO nástroj s globálnymi ambíciami

Senuto je jednoduchý a šialene rýchly SEO nástroj, s ktorým je možné získať veľa užitočných dát pre optimalizáciu vlastného webu alebo na boj s konkurenciou. Tú by vám mohol nástroj pomôcť poraziť. Má na to veľa dát, ktorá sa nebojí použiť. Čo Senuto dokáže a aká je jeho výhoda? To sa dozviete v tejto recenzii.

Ak preferujete video, tak si môžete pozrieť aj video recenziu na našom YouTube kanále Webhostingcentrum.

Čo je Senuto?

Senuto je SEO nástroj, ktorý má v sebe 3 kľúčové funkcie – Analýzu viditeľnosti, Analýzu kľúčových slov a Rank Tracker plus jednu ďalšiu funkciu – SERP Analysis, ktorá je zatiaľ vo fáze beta testovania. Samotné Senuto nazýva tieto funkcie ako core moduly. Tie sa skladajú z ďalších viac ako 15 nástrojov pre prieskum konkurencie, plánovanie obsahu alebo pre optimalizáciu vlastného SEO. O Senuto preto môžeme hovoriť ako o komplexnom SEO nástroji.

Recenzia Senuta - predstavenie SEO nástroja Senuto.
Predstavenie SEO nástroje Senuto.

Senuto pochádza z Poľska, kde pôsobí od roku 2015. Jeho zakladateľom a súčasným CEO je Damian Sałkowski, skúsený internetový marketér a nadšenec do strojového učenia.

Senuto má globálny ambície. Na cudzie trhy sa nástroj vydal v roku 2019. Minimálne v našom regióne má čo ponúknuť, pretože údajne disponuje o 50 % viac dátami než samotný gigant Ahrefs. A to by mohla byť veľká výhoda.

Pre koho je Senuto?

Senuto používa viac ako 14 000 SEO, marketingových a iných online expertov, ktorí dokážu podobný nástroj využiť.

Nástroj využijú freelanceri s jedným aj s viacerými vlastnými alebo klientskými online projektami. V ponuke nechýbajú ani balíčky pre malé a väčšie spoločnosti alebo veľké marketingové agentúry s mnohými klientmi, ale o tom viac, až v časti o cenových balíčkoch neskôr v tomto článku.

Senuto je tu na to, aby vám uľahčil prácu s optimalizovaním webu alebo s analyzovaním vyhľadávania a s prieskumom samotnej konkurencie.

Hlavné funkcie a nástroje Senuta

Neviem, či je možné prísť na trhu SEO nástrojov s niečím novým. Vždy ide nakoniec hlavne o presnosť a množstvo dát, ktorými nástroj disponuje a pomôže vám ich vyťažiť. A potom ide aj o použiteľnosť nástroja.

Senuto je na ovládanie pomerne jednoduché. Čo sa mi však veľmi páči, je jeho rýchlosť. Tá je bleskurýchla, aspoň to tvrdil kolega z Webhosting Centrum. Ja môžem bleskurychlost potvrdiť.

Rýchlosť som si tradične otestoval na doméne e-shopu Alza.cz. Vlastne som do nástroja zadal len túto doménu a okamžite som dostal výsledky. Bez zdĺhavého čakania. Rýchlosť a jednoduchosť sa prelína celým Senuto.

Presnosť nástroje sa dá zistiť až pri veľmi dlhom testovaní a porovnávaní s ostatnými nástrojmi. Pri testovaní som narazil len na jednu nepresnosť.

Keď som si v Keyword Exploreri nechal vyjsť návrhy slov pre slovo WEDOS (český webhosting), tak mi Senuto navrhlo frázy spojené s olejom WD-40. Pre predstavu prikladám porovnanie návrhov Senuta vs. Marketing Mineru.

Recenzia Senuto - porovnanie návrhov slov pre kľúčové slovo Wedos - Senuto vs. Marketing Miner.
Porovnanie návrhov slov pre kľúčové slovo Wedos – Senuto vs. Marketing Miner.

A teraz si môžeme konečne predstaviť core moduly SEO nástroja Senuto.

Analýza viditeľnosti (Analysis visibility)

Analýza viditeľnosti slúži na rýchle získanie prehľadu kľúčových slov, na ktoré sa web zobrazuje vo vyhľadávaní. K tomu dostanete ďalšie dáta akými je zoznam potenciálnej konkurencie aj s porovnaním, ako si oproti vám vo vyhľadávaní vedie.

Senuto recenzia - graf vývoja pozícií kľúčových fráz.
Graf vývoja pozícií kľúčových fráz.
Recenzie Senuto - porovnanie s konkurenciou.
Porovnanie s konkurenciou.

Visibility v tabuľke znamená predpokladanú mesačnú návštevnosť pre slová v TOP 50 pozíciách. Z vlastnej praxe viem, že sa podobné údaje dosť líšia od reality, ale vďaka nim si človek dokáže urobiť predstavu o tom, aká by mohla byť návštevnosť konkrétneho webu.

Avšak, ide o analýzu viditeľnosti. Senuto ponúka rýchly prehľad TOP 3, 10 a 50 pozícií kľúčových slov, na ktorých sa doména zobrazuje. Samozrejme, že najlepšie a najviditeľnejšie miesta sú tie v hornejšej polovici výsledkov vyhľadávania. Ako vidíme v porovnaní, tak Alza nie je jednotka na e-commerce trhu len v obratoch, ale aj v SEO.

Veľmi zaujímavou funkciou u Analýzy viditeľnosti je report kanibalizácie obsahu. U kanibalizácie obsahu sa vlastne niekoľko konkrétnych URL webu zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania na rovnaké kľúčové frázy (kľúčové slová). Pri takýchto URL sa triešti pozornosť vyhľadávacieho robota, web má menšiu mieru prekliku a tým pádom môže strácať na konkrétnu kanibalizovanú frázu dobré pozície a tým aj návštevnosť. Celá táto problematika je zložitejšia, takže to podstatné je, že kanibalizácia obsahu je zlá a preto sa oplatí ju sledovať a naprávať.

Recenzia Senuto - report kanibalizácie obsahu.
Report kanibalizácie obsahu.

V analýze viditeľnosti je veľa ďalších funkcií, ktoré sa pri analyzovaní konkurencie a vlastného webu určite oplatí sledovať. A príkladom môže byť napríklad report Keyword features – SERP.

Report Keyword features – SERP ukazuje, v ktorých snippetoch sa zobrazujú slová do TOP 50 pozície skúmaného webu. Na obrázku nižšie môžete napríklad vidieť, že 27 % návštevnosti Alzy z výsledkov vyhľadávania prichádza z obrázkov.

Snippety pre doménu Alza.cz.
Snippety pre doménu Alza.cz.

Keď to porovnáme (na obrázku nižšie) s doménou Mall.cz, tak zistíme, že Mall by mal zapracovať na optimalizácii obrázkov. To by mu mohlo pomôcť k získaniu ďalších návštevníkov a teoreticky by to mohlo viesť aj k zvýšeniu tržieb.

Snippety pre doménu Mall.cz.
Snippety pre doménu MALL.cz.

Analýza kľúčových slov (Keyword explorer)

Keyword explorer analyzuje kľúčové slová, navrhuje ďalšie možné frázy a ukazuje súvisiace otázky. To všetko samozrejme s objemami hľadania. Dostanete skrátka všetko, čo by sa vám mohlo hodiť pri plánovaní obsahu a navrhovaní SEO stratégií.

ukážka funkie Keyword explorer.
Ukážka Keyword explorera.
ukážka Keyword explorer - súvisiace otázky.
Ukážka Keyword explorera – súvisiace otázky.

Keď si nejaké kľúčové slovo rozkliknite cez lupu, tak sa dostanete na podrobný detail. V tom je možné získať napríklad prehľad o konkurencii alebo presnejšie objemy vyhľadávania pre jednotlivé mesiace.

detail pre kľúčové slovo.
Detail pre kľúčové slovo.

Rank Tracker

Rank Tracker slúži na denné monitorovanie webu. V podstate ide o monitorovanie toho, ako si web vedie vo vyhľadávaní Google. Nástroj ukazuje napríklad zmeny pozícií, v ktorých snippetoch sa web zobrazuje a ďalšie užitočné veci, ktoré ukazujú rast, alebo naopak pokles pozícií webu pri vykonávaní SEO prác.

funkcia Rank Tracker - vývoj pozícií kľúčových slov.
Rank Tracker – vývoj pozícií kľúčových slov.

Značnú výhodou Serp Trackeru je, že pri zakladaní nového projektu môžete jedným kliknutím vybrať 100 navrhovaných kľúčových slov (Suggested 100) na miesto ich ručného vypisovania. Nástroj jednoducho dokáže rozoznať pre projekt dôležité kľúčové slová.

SERP Analysis

Tento nástroj je v súčasnosti vo verzii beta, ale už teraz je s jeho pomocou možné získať užitočná dáta potrebné pre optimalizáciu webu. Do nástroja zadáte kľúčové slovo a necháte si ukázať výsledky vyhľadávania.

ukážka funkcie SERP Analysis.
Ukážka nástroja SERP Analysis.

Na prvom obrázku som si zaškrtol parametre ako sú nadpisy H1, H2 a dĺžku obsahu. Keď prechádzam kurzorom po grafe, tak vidím, akú dĺžku obsahu majú konkurenti a koľko nadpisov na stránke majú. To by mi teoreticky mohlo pomôcť s optimalizáciou on-page SEO.

O kúsok nižšie už vidím zoznam konkurencie aj s porovnaním dĺžky obsahu alebo s nadpismi.

SERP Analysis - výsledky vyhľadávania.
Výsledky vyhľadávania pomocou nástroja SERP Analysis.

Zhruba uprostred stránky dostanem úplne najprehľadnejší report z analýzy výsledkov vyhľadávania. Popravde, práve tá posledná tabuľka mi príde najužitočnejšia a pravdepodobne by na stránke bohato stačila len táto.

prehľadný report analýzy výsledkov vyhľadávania.
Prehľadný report analýzy výsledkov vyhľadávania.

Cenové balíčky

Senuto má v ponuke 4 cenové balíčky, ktoré sú odstupňované podľa používania. Ako som už spomenul v úvode, tak Senuto má prijateľnú cenu, ako pre jednotlivcov alebo skôr pre ľudí s jedným projektom, tak pre strednú triedu, ktorou sú typicky ľudia na voľnej nohe pracujúci na klientskych projektoch. V balíčkoch nechýbajú ani drahšie balíčky pre náročnejších užívateľov spravujúcich väčší počet projektov.

Cenník SEO nástroja Senuto.
Cenník SEO nástroja Senuto.

So všetkými balíčkami máte k dispozícii vyššie spomínané nástroje. Hlavný rozdiel medzi paušálmi je v množstve získaných informácií na jeden report. Najviac dát môžu prirodzene získať zákazníci s najdrahším cenovým balíčkom.

Ku balíčkom Premium a Advanced sú k dispozícii nástroje pre integráciu s Google Sheets, Data Studio, Google Analytics, Google Search Console alebo Slack. S balíčkom Advanced je navyše možné získať API prístup.

Výhody pre našich čitateľov

Pokiaľ sa na Senuto zaregistrujete prostredníctvom ktoréhokoľvek odkazu z našej stránky, tak budete mať k dispozícií:

  • predĺženú skúšobnú dobu až 1 mesiac oproti štandardným 14tim dňom a
  • možnosť testovať vyšší balíček Premium (namiesto štandardného balíčka Plus).

Ak budete so Senutom spokojní, môžete po skončení testovacej doby navyše využiť zľavové kupóny pre zľavy na všetky tarify.

<strong>TIP REDAKCE</strong>
Pokiaľ pri objednávke Senuta budete mať záujem o nižší balíček, ale tlačidlo pre jeho zakúpenie nebude aktívne, stačí napísať na ich podporu a tlačidlo vám aktivujú.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Rýchlosť nástroja.- Administrácia nie je v slovenčine.
+ Jednoduchosť nástroja.- Pre český trh chýbajú dáta z vyhľadávača Seznam.cz.
+ Pri založení projektu navrhne dôležité kľúčové slová.
+ Blesková analýza konkurencie s nástrojom Visibility Analysis.

Hodnotenie a záver

Senuto je užitočný a zaujímavý nástroj, o ktorom som v poslednej dobe počul. Určite je dobré, že jeho zakladatelia majú globálne ambície, pretože to prospeje nielen tomuto nástroju, ale aj jeho konkurentom.

U Senuto som bol naozaj prekvapený jeho rýchlosťou. Keď si chcete napríklad preklepnúť konkurenčnú doménu, tak ju zadáte do nástroja, kliknete na tlačidlo Analysis a vlastne okamžite dostanete výsledky. Rovnako to funguje aj pri preskúmavaní kľúčových slov.

Senuto má údajne o 50 % viac dát než Ahrefs a častejšie aktualizované, aspoň pre náš región. To je 100% výhoda, ak je to skutočne pravda. Na počet funkcií Ahrefs Senuto asi vždy prebije, ale Senuto zase vždy dostane Ahrefs do kolien prijateľnejšou cenou a jednoduchosťou, s ktorou možno získať veľa cenných informácií v prehľadnej forme. SEO začiatočníci sa v nástroji pravdepodobne nestratia.

Skúsení užívatelia ocenia práve tú rýchlosť a prehľadnosť nástroja. A tiež ocenia veľa podružných funkcií, ktoré im pomôžu s presnejším získavaním dát. Ostatne, skúsiť si to môžete na vlastnej koži na 1 mesiac (bežne 14 dní) zadarmo a bez kreditky.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.