Websupport vlastná webstránka recenzia a návody

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: Naklikajte si web za pár minút s WebSupport Vlastná webstránka

WebSupport Vlastná webstránka je ďalší z nástrojov, s ktorým môžete rýchlo postaviť webové stránky alebo plnohodnotný e-shop s responzívnym dizajnom. Svoju webovú stránku si poskladáte doslova ako stavebnicu a budete k tomu potrebovať len počítačovú myš. Chcete vedieť, ako je to možné?

Čo je WebSupport Vlastná webstránka?

Vlastná webstránka je jednoduchý online editor pre tvorbu webových stránok, s ktorým by mal byť každý schopný vytvoriť vlastnú webovú stránku doslova za pár minút. Výhodou tohto editora je, že sa s ním dajú vytvoriť stránky, blog a dokonca aj e-shop, bez znalosti programovacích jazykov.

WebSupport Vlastná webstránka sa radí do skupiny takzvaných WYSIWYG editorov (What You See Is What You Get), čo sú vlastne vizuálne editory stránok, s ktorými vyzerá editovaná stránka takmer rovnako ako tá, ktorú uvidia užívatelia v reálnej prevádzke.

Tvorbu stránok si môžete predstaviť, ako keď si pozeráte nejakú webovú stránku, na ktorej však môžete meniť obrázky, texty a nadpisy, pridávať kontaktné formuláre, galérie, alebo iné prvky, ktoré chcete na webe mať.

Pre koho je služba určená?

Tvorba webu, e-shopu alebo blogu so službou Vlastná webstránka je naozaj veľmi jednoduchá, takže sa dá povedať, že je určená pre každého, kto potrebuje vlastné prezentačné stránky, blog, ukážku portfólia, vlastný e-shop a nechce pri tom využívať služby webdizajnérov alebo programátorov.

Využitie Vlastnej webstránky je tak variabilné, že je lepšie spomenúť, pre koho sa služba zrejme nehodí. WebSupport na svojom webe sám uvádza, že služba nie je určená pre vytváranie veľkých portálov s dizajnom a funkcionalitami na mieru.

S týmto vizuálnym editorom môže jednoducho svoj web vytvoriť remeselník, kaderníčka, bytový architekt, právnik, ale aj firma, ktorá potrebuje lacno a rýchlo vytvoriť webovú prezentáciu alebo e-shop. Tí všetci, s najväčšou pravdepodobnosťou, zvládnuť vytvoriť vlastnú stránku, a to aj bez znalosti HTML kódu.

Kto stojí za WebSupport Vlastní webstránka?

WebSupport je slovenská hostingová spoločnosť, ktorú založili v roku 2002 Michal Truban a Pavol Stano. V tejto dobe kúpila spoločnosť svoj prvý server a začala poskytovať webhostingové služby.

Jedna z humorných zaujímavostí, ktorá okolo vzniku spoločnosti koluje je, že sa hlavná doména služby pôvodne volala WebSuport.sk, a jej majitelia zistili, že sa má správne písať slovo „support“, až s časovým odstupom. Aj takto môžu vznikať veľké a známe spoločnosti.

V roku 2006 hosťoval WebSupport už vyše 3000 domén a o tri roky neskôr, v roku 2009, to bolo už vyše 10 000 domén, čo svedčilo o jeho kvalitných službách.

Rok 2011 bol v znamení veľkých výziev. WebSupport vstúpil na zahraničné trhy. V tej dobe to bola Česká republika a Maďarsko. Zároveň sa spoločnosť zaradila na 3. miesto TOP registrátorov slovenských .SK domén. V roku 2012 sa zo spoločnosti stala jednotka na trhu a toto prvenstvo si drží dodnes.

V súčasnej dobe je WebSupport európskym hostingom. Služby ponúka v 4 krajinách (Slovensko, Česká republika, Rakúsko, Maďarsko). O jeho kvalite svedčia najmä vysoké čísla o počte zákazníkov. Spoločnosť hosťuje na svojich 780 serveroch cez 192 000 domén pre viac ako 160 700 zákazníkov. To sú čísla, ktoré svedčia o stabilnej a stále rastúcej firme, ktorej sa nemusíte obávať zveriť svoj webový projekt.

Hlavné vlastnosti služby

Vlastná webstránka je vizuálny editor stránok fungujúci na princípe tvorby webu drag&drop (chyť a pusti). Stránky sa tvoria na predpripravenej šablóne, kde práve metódou drag&drop vkladáte alebo presúvate rôzne prvky ako obrázky, nadpisy, formuláre alebo iné predpripravené obsahové časti a miniaplikácie.

Recenzia WebSupport Vlastná Webstránka - drag&drop editor
Drag&drop metóda editácie webu.

Hlavnou vlastnosťou služby WebSupport Vlastná webstránka je určite absolútna jednoduchosť. Bez nutnosti čokoľvek programovať, jednoducho poskladáte ako stavebnicu, a spustíte vlastné webové stránky, blog alebo plnohodnotný e-shop s platobným systémom.

Medzi hlavné vlastnosti služby patrí:

 • Vytvorenie webu behom niekoľko málo minút (ak sa rýchlo zorientujete v editore)
 • Jednoduché ovládanie editora
 • Editor nie je zahltený ovládacími prvkami a nastaveniami
 • Jednoduché vloženie predpripraveného obsahu
 • Viac ako 130 pripravených webových šablón (v závislosti na cenovom balíčku)
 • Mnoho miniaplikácií pre rýchle vloženie do stránky (galérie, tlačidlá, videá atď.)

Všetky služby pre tvorbu stránok sa snažia svoje editory zjednodušiť, ako je to len možné. Vlastná webstránka od WebSupportu nie je výnimkou. Editor je veľmi intuitívny a rýchlo reaguje na prejazdy kurzorom myši, pod ktorým sa zobrazujú ďalšie možnosti nastavenia sekcií stránky.

Pre vytvorenie peknej webovej stránky by vám tu nemalo nič chýbať a s týmto jednoduchým editorom ju zvládnete určite vytvoriť, aj bez predchádzajúcich skúseností s vizuálnymi editormi stránok.

Cenové balíčky

Služba WebSupport Vlastná webstránka má dokopy 3 cenové balíčky – Osobná webstránka, Biznis webstránka a Biznis web + SEO. Tieto balíčky sa od seba líšia napríklad veľkosťou miesta na webhostingu, maximálnym množstvom podstránok alebo možnosťou vytvoriť si e-shop.

Recenzia WebSupport Vlastná Webstránka - cenník
Cenové balíčky WebSupport Vlastná webstránka.

Balíček Osobná webová stránka obsahuje veľa funkcií a nastavení, ktoré môžete potrebovať pre vytvorenie malej, ale profesionálne vyzerajúcej osobnej prezentácie, blogu alebo firemnej vizitky.

Recenzia WebSupport Vlastná Webstránka - cenové balíčky
Cenové balíčky podrobnejšie.

Najlacnejší balíček tiež obsahuje 25 predpripravených webových šablón, ktoré môžete okamžite použiť na svoj web a tým urýchliť jeho tvorbu. Vo vami vybranej šablóne potom len stačí prepísať texty, vymeniť obrázky za vlastné a web sa môže okamžite spustiť, aby získaval návštevníkov.

Balíček Biznis webstránka vám pomôže s tvorbou plnohodnotného fungujúceho online biznisu. Na disku máte 10 GB priestoru, na ktorý môžete nahrávať dokumenty, videá alebo produktové fotografie vo vysokom rozlíšení. V administrácii nastavenia webu si môžete vybrať z viac ako 130 predpripravených webových šablón vzhľadu. Tento balík vám tiež umožní vytvárať viacjazyčný obsah stránok.

Stredná varianta služby potom navyše obsahuje doplnok e-shop. S týmto doplnkom a vďaka jednoduchému editoru dokážete rýchlo nastaviť svoj vlastný internetový obchod.

V administrácii nechýbajú jednoduché analýzy objednávok a obratu, import produktov alebo napríklad platobný systém, ktorý dokážete rýchlo napojiť na službu 2Checkout.

Najvyššia varianta služby Biznis web + SEO, ako už samotný názov napovedá, obsahuje naviac oproti Biznis webstránke nástroj easySEO. Tá vás narpíklad prostredníctvom videonávodov prevedie procesom optimalizácie stránky pre vyhľadávače a umožní sledovať štatistiky o tom, ako si vedie v porovnaní s konkurenciou.

Všetky tri balíčky získavajú ako bonus kredity do fotobanky, kde si za ne môžete zakúpiť profesionálne fotografie. Vo všetkých 3 balíčkoch samozrejme nechýba možnosť vytvoriť si blog.

Podstatnou funkciou, ktorá nechýba ani v jednom balíku, je možnosť vkladať vlastné skripty do stránok, aby ste mohli napríklad merať ich výkon alebo je prepájať so službami tretích strán, a nechýbajú ani dnes také dôležité SEO nastavenia pre získavanie návštevnosti z vyhľadávania.

Platené balíčky je možné používať 14 dní v demo režime, kedy si službu môžete podrobnejšie otestovať. Platiť za službu je možné v mesačnom, 3mesačnom, polročnom alebo ročnom intervale.

Šablóny: Viac ako 135 predpripravených vzhľadov stránky

WebSupport je služba, ktorá má svojim zákazníkom čo najviac zjednodušiť vytvorenie webových stránok alebo e-shopu. Z toho dôvodu je pre zákazníkov prichystaných viac ako 130 webových šablón vzhľadu. Avšak, záleží na zvolenom cenovom balíčku, pretože v najlacnejšej variante služby je na výber len 25 predpripravených šablón, ale to si myslím, že bohato stačí k vytvoreniu pekného prezentačného webu.

Recenzia WebSupport Vlastná Webstránka - webové šablóny
WebSupport Vlastná webstránka – webové šablóny vzhľadu.

Potom, ako si vyberiete kategóriu kam spadá odbor vašej stránky, sa dostanete na výber jednotlivých dizajnov stránok, z ktorých si vyberiete ten, čo sa vám páči najviac. Vďaka jednoduchému editoru môžete vybranú šablónu ďalej upravovať podľa svojich potrieb a fantázie.

Do šablóny môžete metódou drag&drop vkladať vlastné fotografie, vytvárať formuláre, meniť farby a písma (fonty). Dobrou funkciou, ktorá tu nechýba, je predpripravený obsah. To sú v podstate jednotlivé časti stránky ako časť s hlavným nadpisom, cenová tabuľka, kontaktné sekcie alebo galérie a tak ďalej. Tieto predpripravené časti jednoducho vložíte do stránky a potom už v nich len vymeníte texty za svoje.

A čo sa stane, keď vám nevyhovuje žiadna zo šablón, ktoré prislúchajú vášmu odboru, ale páči sa vám tá z inej kategórie a odboru? Vďaka vizuálnemu editoru stránok môžete akúkoľvek šablónu upraviť podľa svojej fantázie. Šablónu vzhľadu akéhokoľvek odboru môžete premeniť na svoj odbor niekoľkými jednoduchými nastaveniami.

Šablóny sú samozrejme plne responzívne, takže sa dokážu zobraziť správne na mobile, počítači alebo napríklad na tablete. Vašim návštevníkom nebude nič brániť v prezeranie webových stránok alebo nakupovaní v e-shope.

Vlastné šablóny

Súčasná verzia editora neumožňuje nahrávať do neho vlastné vytvorené šablóny. Nemusíte si však zúfať, pretože je možné začať tvoriť stránku s prázdnou šablónou, do ktorej si rýchlo naklikáte a presuniete prvky podľa vlastných potrieb. Nie ste preto odkázaní na používanie len predpripravených šablón, ale môžete si vytvoriť vlastnú, bez znalosti programovania.

Hlavné vlastnosti editora

Hlavnou výsadou editora WebSupport Vlastná webstránka je intuitívne a jednoduché ovládanie. Podľa môjho názoru tu nie je nič zbytočné, ​​čo by prekážalo a znepríjemňovalo prácu s editorom. Ak chcete upraviť nejakú časť stránky, tak na ňu stačí prejsť myšou a až potom sa vám ukážu ďalšie možnosti nastavenia.

Recenzia WebSupport Vlastná Webstránka - vlastnosti editora
WYSIWYG editor webu WebSupport Vlastná webstránka.

Pri úpravách vidíte webovú stránku tak, ako bude vyzerať v reálnej prevádzke. Iba s tým rozdielom, že tu sú navyše nastavenia a tlačidlá, ktoré konečný užívateľ stránok v ostrej prevádzke neuvidí.

Hoci sa to, vďaka sofistikovanej jednoduchosti editora, na prvý pohľad nezdá, tak je naozaj plný funkcií a rôznych nastavení, ktoré sú dôležité pre tvorbu profesionálne vyzerajúceho webu. A tieto funkcie a nastavenia vám tu neprekážajú, ale objavia sa v pravú chvíľu (po prejdení myšou), kedy sa rozhodnete danú sekciu stránky upraviť.

Test responzivity webu – v hornej lište editore nechýba prepínač, ktorý vám ukáže výslednú podobu stránok, ako sa budú zobrazovať na desktope, tablete alebo mobilnom telefóne. To vám pomôže s ladením ich konečného dizajnu, aby sa zobrazoval bezchybne na všetkých spomínaných zariadeniach.

Vkladanie vlastných skriptov – do celého webu alebo len konkrétnych stránok je tu možnosť vkladať vlastné skripty. A to buď to sekcie HEAD alebo do tela stránky – BODY.

Jednoduché vytváranie podstránok – uprostred hornej lišty editora (na obrázku Home Page) sa vytvárajú a nastavujú ďalšie podstránky webu. Vytvorenú stránku je možné naklonovať, aby sa zachoval jej dizajn, alebo ju vytvoriť ako prázdnu stránku, kde bude iba hlavička s logom a menu. Zároveň sa tu dá meniť URL alebo meta tagy ako title alebo description. U balíčka Biznis webstránka je tu navyše funkcia prekladača, ktorá stránku rýchlo preloží do iného jazyka.

Posledná položka hornej lišty editora, ktorú by som rád spomenul, sa volá Stránka. Tú vidíte na obrázku vyššie. Táto položka pod sebou skrýva ďalšie možnosti nastavenia alebo odkazy pre prechod z editora stránky do nastavení blogu alebo obchodu.

 • Blog – tu nechýba nič pre písanie nových príspevkov na blog. Pri písaní som ocenil možnosť vkladať do článku obrázky priamo z fotobanky. V nastavení blogu je tiež funkcia pre import článkov zo systému WordPress v podobe xml súborov.
Recenzie WebSupport Vlastná Webstránka - nastavenie obchodu
WebSupport Vlastná webstránka – nastavenia obchodu.
 • Obchod – v záložke obchod vás editor prevedie jednoduchými krokmi na spustenie vlastného obchodu. Mne sa hrozne páči rýchle nastavovanie zľavových kódov. V nastavovaní produktov potom nechýba nič pre ľahké pridanie produktu a sledovanie skladových zásob.

SEO nastavenia v editore WebSupport Vlastná webstránka – nechýba SEO nastavenie jednotlivých stránok webu. Upravovať tu idú URL, meta tagy title, description a keywords (nadpis, popis a kľúčové slová). V základnom SEO nastavení je aktivovaná kompresia obrázkov, ktorá užívateľom zrýchľuje načítanie webových stránok.

Prepojenie WebSupport Vlastnej webstránky s ďalšími aplikáciami a službami tretích strán

Pri prevádzkovaní webových stránok je často dôležitá možnosť ich prepájania s ďalšími službami alebo nástrojmi. Tieto služby a aplikácie potom môžu byť dôležité napríklad pre marketingové aktivity alebo prijímanie platieb. Dobrou správou je, že Vlastná webstránka ide prepájať s ďalšími službami, aplikáciami a nástrojmi, ktoré chcete alebo potrebujete používať.

Do hlavičky i tela stránky je možné vkladať vlastné skripty a priamo do jednotlivých častí stránky môžete vložiť HTML kód, ktorý slúži na rýchle prepojenie s inou službou, takže môžete svoju stránku spojiť s takmer akoukoľvek službou.

Používať teda môžete napríklad služby:

WebSupport Vlastná webstránka je v základe vybavená rýchlym napojením na sociálne siete, Dropbox, PayPal alebo platobnú bránu 2Checkout.

[VIDEO] Predstavenie editora WebSupport Vlastná webstránka.

Návod, ako vytvoriť webovú stránku s WebSupport Vlastná webstránka

Ako prvú vec, ktorú musíte urobiť, je výber cenového balíčka. Po objednaní služby sa už dostanete do samotnej administrácie webhostingu. Tu musíte v menu kliknúť na položku Služby a potom vybrať službu, s ktorou chcete ďalej pracovať. Potom už len kliknúť na Upraviť web. Tým sa dostaneme do samotného editora stránok.

 • Kliknutím napríklad na textový prvok sa vám otvorí ďalšie nastavenia pre prácu s ním. Je to veľmi podobné funkciám, ktoré poznáme napríklad z programu MS Word.
Návod WebSupport Vlastná Webstránka - tvorba webstránok
Tvorba stránok nástrojom WebSupport Vlastná webstránka.
 • Pri prechádzaní kurzorom myši po stránke sa vám budú zobrazovať ďalšie možnosti nastavenia jednotlivých sekcií stránky.
WebSupport Vlastná Webstránka návod - tvorba webstránok
Úprava hlavnej časti s názvom Hero (Hrdina).
Návod na WebSupport Vlastná Webstránka - tvorba stránok - rozloženie blokov
Drag&drop presúvanie prvku stránky.

Pre pridanie miniaplikácií alebo predpripravených obsahových častí slúžia oranžové tlačidlá na pravej strane obrazovky:

 • Miniaplikácie – sú to jednotlivé prvky ako nadpisy, obrázky, tlačidlá, mapy Google, oddeľovače alebo napríklad jednotlivé produkty z e-shopu.
 • Pridať obsah (tlačidlo +) – sú to predpripravené obsahové časti stránky, ktoré vám uľahčia skladanie celej stránky.

Praktická tvorba stránok s nástrojom WebSupport Vlastná webstránka

Začneme teda vo východiskovej šablóne, ktorú sme si vybrali v samotnom úvode registrácie služby.

 • Ako prvé zmeníme logo. Na výber je buď textové logo alebo možnosť nahrania vlastného obrázkového loga. Ja obrázkové logo nemám, takže si vytvorím vlastné textové.
WebSupport Vlastná Webstránka - návody - tvorba stránok zmena loga
Úprava loga.
 • Ako ďalšiu vec si zmením rozloženie hlavičky stránky za nejaké modernejšie. Po zmene tu máte možnosť vybrať, či sa zmena bude týkať iba aktuálne zobrazenej stránky, alebo celého webu.
Návody WebSupport Vlastná Webstránka - tvorba stránok - zmena rozloženia
Zmena hlavičky stránky.
 • V ďalšom kroku zmením hlavný obrázok. Môžem nahrať buď vlastný obrázok, alebo si môžem vybrať nejaký z fotobanky. Pod položkou prekrytie sa skrýva nastavenie farby a sily filtra hlavnej fotografie.
Návod na WebSupport Vlastnú Webstránku - tvorba stránok zmena obrázka
Zmena hlavného obrázka.
 • Nesmiem tiež zabudnúť vytvoriť podstránky svojho webu. Tie môžem vytvoriť buď po kliknutí na menu v hlavičke stránky (vedľa loga webu) alebo uprostred hornej lišty editora. Novú podstránku môžete vytvoriť klonovaním aktuálnej stránky, jej rozloženia a vzhľadu, alebo nechať vytvoriť novú stránku, ktorá bude obsahovať iba hlavičku s logom a menu.
Návody na WebSupport Vlastnú Webstránku - tvorba stránok - vytváranie podstránok
Vytváranie podstránok.
 • Teraz už len zmením prvky stránok a upravím texty, aby zodpovedali môjmu zameraniu a ponúkaným službám.
WebSupport Vlastná Webstránka recenzia - tvorba stránek - finálny web
Finálna webová stránka.

Klady a zápory WebSupport Vlastnej webstránky

Klady (+)Zápory (-)
+ Intuitívne ovládanie editora- Menší výber šablón u najlacnejšieho balíčka
+ Napojenie na fotobanku- Balíček Osobná webstránka obmedzený počtom podstránok
+ Tri cenové balíky
+ Možnosť používať službu 14 dní v demo režime
+ Jednoduchý import článkov v XML
+ Možnosť vkladania vlastných skriptov a HTML
+ Služba je v slovenčine a češtine

Zľava pre našich verných čitateľov

Ak ste sa rozhodli službu WebSupport Vlastná webstránka využiť pre vytvorenie vlastnej webstránky alebo e-shopu, máme pre Vás špeciálny kupón, vďaka ktorému pri objednávke služby na 1 rok získate 2 mesiace navyše ZADARMO.

Hodnotenie a záver

WebSupport Vlastná webstránka je ďalším z mnohých vizuálnych editorov stránok, a napriek tomu dokáže byť niečím jedinečný v porovnaní s ostatnými. Je to v prvom rade jeho dokonalá jednoduchosť a intuitívne ovládanie, ktoré sa vám zobrazuje až v okamihu, keď ho potrebujete.

Sama hostingová spoločnosť WebSupport je zárukou dlhodobej kvality, takže je tu výhľad do budúcnosti, že budú v editore pribúdať ďalšie funkcionality a rôzne nastavenia. V súčasnej dobe (február 2020) nasadila spoločnosť novú verziu editora, s vylepšeniami, ktoré spríjemňujú prácu pri tvorbe webových stránok.

V službe ma príjemne prekvapilo SEO nastavenie a potom automatická kompresia obrázkov. Rada začiatočníkov totiž na stránky nahráva neoptimalizované obrázky, čo potom spomaľuje ich načítanie koncovým užívateľom, a to má určitý negatívny vplyv na SEO.

Schválne som pri tvorení webu používal obrázky v plnom rozlíšení a bez zmenšovania pred nahraním do služby, pretože som chcel zistiť, ako si s tým kompresia poradí. Poradila si. Výsledný test merania rýchlosti stránok nedopadol vôbec zle.

WebSupport Vlastná Webstránka - recenzie - test rýchlosti stránok
Test rýchlosti v Google PageSpeed Insights.

WebSupport Vlastná webstránka je perfektná služba pre ľudí a firmy, čo potrebujú rýchlo a za veľmi priaznivú cenu vytvoriť vlastný prezentačný web alebo plnohodnotný e-shop, a to bez nutnosti platiť drahú webdizajnérsku agentúru. Výsledné stránky síce nebudú preplnené funkcionalitami na mieru, ale za to sa budú dobre zobrazovať všetkým používateľom a pôsobiť na ne profesionálnym dojmom. A o to ide.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.