Webový editor Wix.com recenzia a návod

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: Wix je kreatívny online nástroj pre tvorbu prosperujúceho webu

Wix je platforma, ktorá pre svojich užívateľov pripravila dokonalé zázemie pre tvorbu malých webových stránok, ale aj veľkého prosperujúceho biznisu. Ako je to možné sa dozviete v tejto recenzii. Tak prečo si Wix obľúbilo už toľko užívateľov?

Ešte než sa do toho pustíme, len malá poznámka. Ak vás zaujíma hlavne návod a preferujete učiť sa z videa, tak si pozrite nasledujúci Wix tutoriál z našej dielne:

Čo je Wix

Wix je pravdepodobne najpoužívanejším nástrojom pre tvorbu webových stránok na svete. S jeho pomocou si môžu webové stránky vytvoriť úplní začiatočníci, ktorí nemajú s tvorbou ani pramalú skúsenosť, aj pokročilí webdizajnéri, čo už majú nejaký ten web za sebou.

Wix je WYSIWYG editor (What You See Is What You Get), ktorý urýchľuje prácu s vytváraním webových stránok. Výhodou WYSIWYG editorov, a teda aj platformy Wix, je možnosť tvoriť webové stránky bez znalosti programovacích jazykov.

Tvorba stránok so službou Wix vyzerá asi tak, ako keď si pozeráte svoju webovú stránku, ale okrem samotného prehliadania môžete upravovať jej rozvrhnutie, meniť texty, nadpisy, obrázky a ďalšie veci tak, aby sa vám stránka páčila. Teda, ako stránku vidíte pri jej úprave, tak bude vyzerať aj po jej zverejnení. V tom je čaro všetkých WYSIWYG editorov, vrátane Wixu.

Zmyslom tejto platformy je zjednodušiť tvorbu webov, e-shopov, blogov, a čo najviac uľahčiť prácu s ich spustením. Snáď aj vďaka tomu ponúka Wix, okrem klasického WYSIWYG editoru, ešte dokonalejšiu vymoženosť. Tou je Wix ADI (Artificial Design Intelligence). Ide o prvú umelú inteligenciu, ktorá pre vás sama navrhne vytúžené webové stránky. K tvorbe webu s Wix ADI stačí zodpovedať niekoľko otázok, ktoré sa týkajú vašej činnosti, aké funkcie na webe potrebujete, a ako by mal vyzerať. Behom pár minút za vás ADI vytvorí nový web.

Pre koho je služba určená

Wix je nástroj pre tvorbu webových stránok, ktorý aj v základe ponúka mnoho funkcií, ktoré môžete k ich prevádzke potrebovať. Svoj blog alebo online biznis môže na Wixe rozbehnúť takmer každý.

Medzi spokojných užívateľov Wixu patria rôzne obchody, remeselníci, volnonožci, živnostníci, muzikanti, herci, doktori, grafici, ale aj reštaurácie alebo wellness štúdia. Wix používa vyše 150 miliónov užívateľov po celom svete, takže si ich nebudeme vymenovávať všetky, ale samotné číslo počtu užívateľov si myslím hovorí za všetko.

Wix je vhodný pre všetky firmy, služby, blogerov, malé e-shopy alebo freelancerov, ktorí potrebujú jednoducho vytvoriť profesionálne vyzerajúce webové stránky. Avšak, Wix je tiež dobrý pre všetkých ľudí, čo chcú vytvoriť web podľa svojich najtajnejších predstáv, bez nutnosti presviedčať o svojom nápade nejakého programátora alebo webdizajnéra.

S nástrojom môžete vytvárať jednoduché prezentačné weby, blogy, ale aj e-shopy alebo weby s robustným rezervačným systémom (napríklad pre kurzy).

Kto stojí za Wix.com

Wix založili v roku 2006 traja vývojári – Avishai Abrahm, Nadav Abrahm a Giora Kaplan v izraelskom Tel Avive. Krátko na to získali finančnú podporu od niekoľkých investičných skupín, ktoré tým prejavili dôveru vo vznik tohto nástroja.

Prvá fáza verejného beta testovania prebehla už v roku 2007. O tri roky neskôr už mala táto platforma pre tvorbu webových stránok viac ako 3,5 milióna užívateľov. Vďaka ohromnému nárastu počtu užívateľov získal Wix ďalšiu finančnú podporu vo výške skoro 8 miliónov Eur.

V roku 2011 vzrástla používateľská základňa na 8,5 milióna užívateľov, a tak prirodzene prebehli ďalšie kolá investícií, ktoré sa v konečnom súčte vyšplhali cez štyridsať miliónov Eur. Odvtedy rástol počet užívateľov raketovým tempom.

Rok 2013 bol pre Wix prelomový. Jednak mal na konte 34 miliónov užívateľov, ale ďaleko významnejšie udalosťou bol vstup spoločnosti na americkú burzu NASDAQ.

Do súčasnej doby si Wix obľúbilo už cez 150 miliónov užívateľov po celom svete a toto číslo ďalej rastie.

Hlavné vlastnosti služby

Na Wixe sa stránky tvoria klasickým spôsobom drag & drop (chyť a pusti). To je pochopiteľné, pretože ide o najjednoduchší možný spôsob tvorby stránok. Do prednastavenej šablóny, ktorých Wix ponúka viac ako 500, môžete vkladať ďalšie predpripravené prvky, formuláre, obrázky, nadpisy a tak ďalej. Všetky vložené prvky potom môžete ešte rôzne štylizovať a nastavovať.

Wix recenzia - editor Wix
Predstavenie editora stránok Wix.com.

Ak už ste nejaký drag & drop editor webových stránok vyskúšali, tak viete, že oblasti, do ktorých je možné vkladať ďalšie prvky a rôzne ich rozmiestňovať, sú obmedzené. Zo všetkých služieb, ktoré som kedy vyskúšal, umožňuje jedine Wix vložiť prvok na akúkoľvek pozíciu v stránke. Na obrázku nižšie demonštrujem slobodu tohto nástroja, hlúpym, ale výrazným nápadom, ktorú v iných editoroch neurobíte.

Wix recenzia - sloboda s editorom Wix
Sloboda rozvrhnutia prvkov na platforme Wix.

V podstate som cez seba položil tri formuláre. Je to síce hlúposť, akú v praxi nikdy nevyužijete, ale dokazuje to slobodu, s ktorou môžete platformu Wix používať. Tento spôsob voľnosti pohybu prvkov vám umožní vytvárať skutočne originálne weby. Miesto formulárov, ktoré takto prekrývať neodporúčam, to môže byť akýkoľvek prvok. A na to sa už nejaké praktické použitie, ktoré poslúži k lepšiemu vizuálnemu dojmu zo stránok, určite nájde.

Medzi hlavné vlastnosti služby patrí:

 • Slobodný drag&drop editor
 • Rýchlosť spustenia nových stránok
 • Prepojenosť so sociálnymi sieťami
 • Viac ako 500 predpripravených šablón vzhľadu
 • Veľa možností nastavenia
 • Možnosť zadarmo používať prémiové služby ako e-shop, členské sekcie alebo rezervácie

Za vyložene vychytávku považujem prepojenie Wixu so sociálnymi sieťami ako Instagram alebo Facebook. Vďaka tomuto prepojeniu môžete do stránok rýchlo vkladať vlastné médiá publikované na týchto sieťach.

Svoj Wix web môžete spravovať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie. Tá vám uľahčí publikovanie nových článkov, komunikáciu s užívateľmi alebo napríklad sledovanie uskutočnených rezervácií a predajov.

Cenové balíčky

Wix ponúka celkom 8 cenových balíčkov, z toho je jeden úplne zadarmo, ale s podmienkou, že sa na webe zobrazuje reklama Wix a používate doménu tretieho rádu v tvare https://vasemeno.wixsite.com/vasafirma. Jednotlivé cenové balíky sa od seba líšia povoleným objemom prenesených dát, miestom na disku, aj možnosťou nahrania videa priamo na server Wix. U vyšších cenových variánt ponúka Wix prémiové služby v podobe marketingových balíčkov alebo poukazov na inzerciu.

Wix recenzia - cenové balíčky Wix webovej stránky
Cenové balíčky pre webové stránky.
Wix recenzie - cenové balíčky Wix e-commerce
Cenové balíčky pre podnikanie a e-Commerce.

U najvyšších balíčkov ponúka Wix naviac možnosť tvorby profesionálneho loga s potrebnými právami pre komerčné použitie alebo prednostnú VIP podporu, ktorá je dostupná v angličtine, a to od pondelka do štvrtka.

Pre používanie vlastnej domény pre projekt bežiaci na Wixe si musíte zaplatiť aspoň najnižší platený balík služieb. S tým sa vám tiež navýši množstvo prenesených dát a veľkosť miesta na disku.

S balíčkami pre podnikanie a e-Commerce získate možnosť prijímať platby online, a to bez povinných poplatkov, ktoré si účtujú iné platobné brány.

Platené varianty služby Wix sa platia na jeden rok dopredu. Pred samotnou platbou sa vám ku konečnej cene pripočíta DPH podľa krajiny, z ktorej platbu urobíte. Wix zaručuje vrátenie platby počas 14 dní, ak nebudete so službou spokojní. To je dostatočný čas na plné otestovanie tejto platformy.

Šablóny: Viac ako 500 predpripravených variánt vzhľadu

Wix recenzia - šablóny Wix
Ukážka výberu z 500 šablón v nástroji Wix.

Wix má ohromnú užívateľskú základňu. Vďaka tomu sa dokáže rýchlo učiť z jej potrieb, a tak pre svojich užívateľov pripravil cez 500 šablón vzhľadu, ktoré je možné okamžite použiť u akejkoľvek varianty služby. Teda aj u tej zdarma.

S predpripravenými šablónami sa razantne urýchľuje priebeh spustenia webových stránok. Po vybraní šablóny sa pred vami otvára v podstate hotový web, v ktorom stačí len prepísať pôvodné texty. Upravené stránky potom môžete ihneď vypustiť do veľkého internetového sveta.

Ako to už u podobných služieb býva, tak aj tu je možnosť vybrať si akúkoľvek odborovú šablónu a tú pretvoriť do úplne iného odvetvia. Napríklad zo šablóny pre hotely môžete vytvoriť rezervačný systém pre autopožičovňu.

Wix vytvoril úctyhodné množstvo variánt vzhľadov šablón, ale určite vás zaujíma, či sa dokážu prispôsobiť mobilným zariadeniam. Dobrou správou je, že to dokážu. Šablóny Wixu sa perfektne prispôsobia všetkým zariadeniam, z ktorých by ich len užívatelia mohli chcieť navštíviť.

Vlastná šablona na Wix

Ak si nevyberiete ani jednu z viac ako 500 dostupných šablón, máte možnosť si ju vytvoriť vlastnými silami. Wix vám pre tieto účely otvorí editor s úplne prázdnou stránkou. Rozvrhnutie prázdnej stránky je podobné rozvrhnutiu dokumentu napríklad v MS Word. Vo Wix editore tak môžete začať stavať svoju šablónu úplne od nuly. Vašej fantázii tu nebude nič brániť.

Wix recenzia - vlastná šablóna
Rozvrhnutie prázdnej stránky v editore Wix.

Hlavné vlastnosti editora

Čo sa mi na Wixe páči, je určite jeho užívateľská prívetivosť. Na to, koľko ponúka služieb, funkcií a nastavení, je až prekvapujúce, že je užívateľské rozhranie editora, tak jednoduché a prehľadné.

Wix recenzia - ako vyzerá Wix editor
Editor stránok Wix.

Vymenovať všetky vlastnosti editora Wix by vyšlo na hrubšiu knihu, takže ich tu nebudem vypisovať, ale spomeniem len tie naozaj zaujímavé alebo užitočné.

V nástrojoch editora máte napríklad možnosť zapnúť si pravítko, čiary a mriežky. Oboje uľahčuje umiestňovanie a zarovnávanie prvkov na stránke.

Pohyb niektorých vkladaných prvkov je skutočne neobmedzený, takže nimi možno pohybovať, podľa vlastnej fantázie a potrieb, vo všetkých smeroch. Táto funkcia sa bude určite hodiť pri vytváraní kreatívnych landing pages, kde je dôležitý prvotný „wow“ efekt.

Medzi hlavné ovládacie prvky, ktoré využijete pri tvorbe stránok najviac, patrí 7 tlačidiel na ľavej strane monitora.

Wix recenzia - ovládacie prvky editora
Ovládacie prvky editora Wix.
 • Ponuka a stránky – otvorí ďalšie nastavenia a možnosti stránky. Tu môžete nastavovať SEO, rozvrhnutie stránky alebo zamknúť stránku len pre užívateľov s heslom alebo členov.
 • Pozadie stránky – robí to čo sľubuje. Mení hlavné pozadie stránky.
 • Pridať – týmto tlačidlom sa do stránky pridávajú ďalšie prvky ako sú textové bloky, nadpisy, videá, zvukové súbory a iné. Prvkov je naozaj veľa.
 • Pridať aplikácie – vo Wixe máte možnosť pridať na stránky ďalšie aplikácie. To je napríklad online chat, systém na komentáre, fórum alebo efektívne Facebook pop-up okno.
 • Médiá – slúži pre vkladanie mediálnych súborov na stránky. Ak prepojíte Wix so svojimi sociálnymi účtami, tak máte možnosť rýchleho vkladania aj z nich.
 • Začať blogovať – ​​tu môžete vytvoriť vlastný blog a písať doň príspevky.
 • Rezervácia – je správca rezervácií.

SEO nastavenia vo Wixe

Dobrou správou je, že editor Wixu zvláda upravovať niektoré dôležité SEO prvky stránok. V editore si môžete napríklad nastaviť peknú URL, titulok stránky alebo meta description (popis, ktorý je vidieť vo vyhľadávaní).

Wix recenzia - nastavenie SEO na Wixe
Nastavenie SEO vo Wixe.

Wix má tiež možnosť nastavenia pokročilého SEO. Vďaka nej môžete na stránky vložiť štruktúrované značky Schema.org, ale tiež máte možnosť vkladať vlastné meta tagy alebo nastaviť kánonickú URL.

Prepojenie Wixu s ďalšími aplikáciami a službami tretích strán

Wix je celosvetovou službou, ktorú používa vyše 150 miliónov užívateľov. Preto sa nie je čomu diviť, že umožňuje prepojenie s takmer 200 aplikáciami a službami tretích strán. To sú len oficiálne podporované aplikácie, ktorých zoznam nájdete v pomocníkovi Wixu alebo ich môžete vyhľadať priamo vo Wix App Markete.

Na popularitu Wixu reagujú aj ostatné obľúbené služby a aplikácie, ktoré je na Wixe možné používať, ale nenájdete ich v oficiálnom markete. Ich prevádzkovatelia pripravili na svojich stránkach návody, ako ich s Wixom prepojiť. V SR môžeme spomenúť napríklad predajný formulár SimpleShop alebo platobnú bránu Pays.

Vo Wix App Market zrejme nechýba nič, čo by ste mohli pri svojom online podnikaní postrádať. Nájdete v ňom aplikácie pre online platby, fakturáciu, e-mailing, prepojenie na sociálne siete alebo rôzne analytické nástroje. Sme však v Slovenskej republike a radi používame svoje obľúbené aplikácie a služby, pri ktorých si môžeme jednoducho overiť ich transparentnosť.

U platených variánt služby získate možnosť vkladať do stránky vlastné trackovacie a analytické kódy, ktoré vám pomôžu prepojiť Wix s obľúbenými službami:

[VIDEO] Predstavenie editora Wix.

Návod, ako vytvoriť webovú stránku s Wixom

Registrácia na Wix už nemôže byť jednoduchšia. Buď vyplníte registračné údaje, alebo sa prihlásite pomocou svojho Facebook a Google účtu. Vo všetkých troch prípadoch sa okamžite dostanete na stránku tlačidlom vyzývajúcim k vytvoreniu nového webu.

Wix návod - registrácia
Registrácia do Wix.
 • Výber druhu webových stránok: Typ stránok, ktoré chcete vytvoriť. So zvoleným typom stránok budete presmerovaný na výber šablón, kde upresníte svoju voľbu, a potom na výber editora.
Wix návod - výber typu stránok
Výber typu stránok na Wix.
 • Výber spôsobu, akým budete nové stránky tvoriť. Na výber máte klasický WYSIWYG editor alebo umelú inteligenciu Wix ADI (Artificial Design Intelligence). Tá sa vám pokúsi sama navrhnúť nový web na základe niekoľkých zodpovedaných otázok.
Wix návod - výber editora Wix ADI
Výber spôsobu tvorby webovej stránky.

Tvorba stránok s Wix ADI

 • V prvom kroku vyberiete typ alebo odbor webových stránok.
Wix návod - tvorba vo Wix ADI
Wix ADI: výber druhu webových stránok.
 • Na ďalšej obrazovke si môžete vybrať aplikácie, ktoré chcete na webe používať. Ak žiadnu nevyberiete, tak ju môžete pridať neskôr pomocou Wix Market App.
Wix návod - tvorba s Wix ADI - výber aplikácií
Výber z užitočných aplikácií.
 • V ďalších krokoch po vás bude chcieť Wix ADI meno spoločnosti a v prípade, že to chcete, tak môžete svoj web rýchlo prepojiť s Google Places. Odtiaľ je Wix schopný importovať publikované obrázky a kontakty do stránok.
 • Po schválení importovaných informácií a fotografií prejdite na obrazovku s výberom motívov, kde si vyberiete ten, ktorý preferujete.
Wix návod - výber motívu vo Wix ADI
Wix ADI výber motívu.
 • V poslednom kroku si vyberiete vzhľad domovskej stránky. Wix ADI vám dá vybrať z troch variánt stránok.
Wix návod - vzhľad stránky
Wix ADI ponúka na výber varianty rozloženia domovskej stránky.
 • Nakoniec sa ocitnete v klasickom WYSIWYG editore, kde môžete upravovať vzhľad stránok podľa ľubovôle. Ovládanie je intuitívne, takže sa v ňom dokážete rýchlo zorientovať.
Wix návod - Wix ADI - úprava stránky
Finálna úprava vytvorených stránok.

Tvorba stránok s editorom Wix

Pri tvorbe stránok s editorom Wix je prvým krokom výber šablóny. Wix ponúka viac ako 500 šablón vzhľadu, takže je skutočne z čoho vyberať. Akúkoľvek šablónu si nakoniec môžete upravovať podľa svojej fantázie.

Po výbere šablóny sa dostanete do editora stránok, kde môžete začať s úpravami.

Wix recenzia - práca v editore
Práca vo Wix editore.

Práca s editorom stránok Wix je intuitívna záležitosť. Môžete si meniť čokoľvek a akokoľvek chcete. Aby som znovu zdôraznil slobodu, s akou môžete v editore pohybovať rôznymi prvkami, tak som pootočil hlavný nadpis stránky. Toto vám len tak nejaký WYSIWYG editor neumožní.

Wix recenzia - práca v editore - rotácia prvkov
Otočenie nadpisu o niekoľko stupňov.

Praktická tvorba stránok s nástrojom Wix

Na upravovaní predpripravených šablón nie je moc čo vysvetľovať, takže si vytvorím vlastnú stránku z prázdnej šablóny.

 • Pri výbere šablóny vyberte prázdnu šablónu. Začať môžete s prázdnou stránkou, alebo so stránkou, ktorá bude klasicky rozvrhnutá. V tejto stránke potom jednoducho vymeníte pôvodné prvky za svoje. Ja však začnem s úplne prázdnou stránkou.
Wix recenzia - tvorba webu - výber šablóny
Výber webovej šablóny vo Wixe.
 • Prvá vec, ktorú si vytvoríme, sú podstránky webu, ktoré budú v hlavnej navigácii. Kliknite na prvé tlačidlo editora Nabídka a stránky. Tu pokračujte podľa intuitívnej navigácie.
Wix recenzia - tvorba webu - pridanie stránky
Pridanie novej stránky vo Wixe.
 • Vytvorenie menu stránky: Kliknite na tlačidlo + Pridať a z výberu vyberte položku Nabídka. Vyberte si tú, ktorá sa vám páči a pretiahnite na miesto, kam patrí navigácia webu. V navigácii sa automaticky objavia podstránky webu, ktoré sme vytvorili v predchádzajúcom kroku.
 • Logo stránky: Pretože nemám žiadne logo, tak som si jedno vytvoril pomocou automatického tvaru a nadpisu. Kliknite na tlačidlo + Přidať a z výberu vyberte položku Tvar a potom Text. Pokiaľ máte obrázkové logo, tak ho vložte cez položku Obrázok.
Wix recenzia - tvorba webu - úprava loga
Hlavička webovej stránky.
 • Vytvoríme hlavnú časť (nadpis) stránky. Pre urýchlenie stavby webe sú tu predpripravené pásy. Kliknite na tlačidlo + Přidat. Choďte na položku Pás a vyberte pás Vítejte. Po vložení pásu upravte text podľa seba.
Wix recenzia - tvorba webu - pridanie blokov
Výber z predpripravených pásov.
 • Ako ďalší vložíme pás Služby, pretože tie nesmú chýbať na žiadnom firemnom webe.
 • Nakoniec vložíme pás Kontakt.

Tým sme v pár jednoduchých krokoch postavili celú vstupnú stránku webovej prezentácie našej fiktívnej firmy. Vďaka predpripraveným pásom to nezabralo viac než 10 minút.

Wix recenzia - tvorba webu - vytvorené webové stránky
Finálny web.

Tvorba stránok s Wixom je intuitívna vďaka prehľadnému editoru. Wix si je vedomý toho, že ponúka mnoho funkcií, v ktorých sa nemusia začiatočníci okamžite zorientovať, a preto má pripravenú veľmi obsiahlu nápovedu. Pomocník Wixu je v súčasnosti iba v angličtine, ale na YouTube nájdete nespočetné množstvo tutoriálov, ktoré vám poradia so stavbou nového webu.

Wix recenzia - nápoveda
Nápoveda Wixu.

Klady a zápory Wixu

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduchý editor stránok- Pri používaní zadarmo zložitá URL
+ Rýchlosť vytvorenia webu- Pomoc a podpora iba v angličtine
+ Dostatok variabilných cenových balíčkov- Reklama v hlavičke stránok pri používaní zdarma a u najlacnejšieho plateného balíčka
+ Viac ako 500 šablón vzhľadu
+ Skoro 200 aplikácií tretích strán na priame napojenie
+ Pokročilé SEO

Hodnotenie a záver

Wix nie je len obyčajnou platformu pre tvorbu webových stránok, ale je to aj robustný systém pre prevádzku efektívneho online biznisu.

U neplatenej služby ma sklamal tvar URL adresy, ktorá by sa užívateľom stránok naozaj zložito pamätala. Zo strany Wixu je to pochopiteľný krok, pretože pri takom množstve registrovaných užívateľov by im URL adresy čoskoro došli. Bez vlastnej domény by som k Wixu zrejme nešiel.

U Wixu som sa obával zdĺhavej odozvy editora pri tvorbe stránok. Musím uznať, že je systém dobre odladený, takže rozhranie editora reaguje svižne. Pri tvorbe stránok ma nič nezdržovalo. A to som mu dával naozaj poriadne zabrať.

Najviac som sa u neplatenej verzie obával rýchlosti načítavania finálneho webu. Táto obava sa z časti potvrdila. Musíme však vziať do úvahy polohu serverov, na ktorých sú stránky umiestnené. Tieto servery sa nachádzajú v USA, takže to dosť výrazne ovplyvňuje samotné výsledky meraní. Údaje v PageSpeed ​​Insights sú len základným ukazovateľom pre rýchlosť stránok, ale hlavným ukazovateľom potom býva samotné použitie v nelaboratórnych podmienkach. Keď som stránky otvoril na svojom mobilnom telefóne, tak sa dokázali bleskovo načítať. A to je to hlavné.

Wix recenzia - test rýchlosti webových stránok
Test rýchlosti v Google Page Insights.

Niekoľkokrát som si v článku pochvaľoval slobodu tvorby stránok s WYSIWYG editorom Wix a musím to urobiť aj v záverečnom hodnotení. Vážne sa mi páči jednoduchosť a spôsob flexibilného pohybu a nastavenia všetkých prvkov na stránke. Pripodobnil by som to k práci v grafickom programe, ale s tým rozdielom, že z grafického programu vám vylezie len statický obrázok, ale z Wixu pekný a 100% funkčný web, čo sa zobrazí správne na všetkých chytrých zariadeniach.

Potešilo ma nastavenie SEO a to konkrétne pokročilého SEO, kedy je možné do stránok vkladať štruktúrované dáta. Tieto drobnosti robia finálne stránky viac prívetivejšie k vyhľadávacím robotom. Vďaka tomu ich potom dokážu vaši používatelia alebo zákazníci ľahšie nájsť.

Na Wix sa môžete spoľahnúť, pretože je to ohromný nástroj, ktorý pomôže k rastu vášho projektu. Začať na ňom môžete s malou webovou prezentáciou a niekedy tam z nej možno vytvoríte veľký prosperujúci e-shop. Wix vám k tomu pripravil perfektné zázemie s dostatkom podporných aplikácií.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.