Looka Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: Aké logo si môžete vytvoriť pomocou online nástroja Looka?

Pustili ste sa do projektu a potrebujete preň logo. Máte grafické cítenie a predstavu, aké symboly majú byť použité vo vašom logu? Potom vyskúšajte s nami online generátor Looka.

Stručné základy tvorby loga

Skôr ako sa pustíme do recenzie, dvojica kontrolných otázok:

 • Bude vaše logo obsahovať len obrázok alebo aj nejaký slogan? 
 • Budete potrebovať logo iba v online priestore alebo aj v tlačenej podobe napríklad na obaloch výrobkov, vizitkách…?

Vaše logo by malo byť uložené ako vektorový súbor. Vektorové obrázky je možné zväčšiť alebo zmenšiť bez zhoršenia kvality obrazu. Výstupný súbor s vašim logom by mal mať koncovky:

 • .svg na web
 • .ai, .cdr, .eps, .pdf pre tlač a potlač

Niektoré sociálne siete vyžadujú profilové fotografie v rastrových formátoch .jpeg alebo .png. Zistite si požadovanú veľkosť obrázka, nastavte ju v zdrojovom vektorovom obrázku a uložte si logo v požadovanej veľkosti a formáte.

Aké typy súborov generuje Looka?

Logo vygenerované pomocou Looka môže byť uložené vo formáte .svg, .png, .eps a .pdf. Môžete teda získať súbor pre online aj pre tlač.

Ako funguje online generátor loga Looka?

Hneď ako prídete na web Looka, ste vyzvaný začať s tvorbou loga slovami „Design your own beautiful brand“ – „Nadizajnujte si svoju vlastnú krásnu značku„:

Looka Enter Your Company Name

Vyplníte názov firmy a potom pokračujete ďalšími krokmi:

 • Zvolíte si oblasť podnikania
 • Vyberiete logo/logá, ktoré sa vám páčia (Looka odvodí štýl)
 • Vyberiete farebnú paletu
 • Zdáte názov a slogan
 • Zadáte symbol

Následne vám systém ponúkne niekoľko verzií loga, môžete si nechať vygenerovať rôzne ďalšie obmeny. Môžete si to pozrieť v tomto krátkom videu: 

Vyberte si niektoré logo z ponuky a môžete ho ešte upraviť. Aby ste logo mohli editovať alebo stiahnuť, musíte byť zaregistrovaný.

Editovanie loga v nástroji Looka

Zaregistrovať sa môžete pomocou Facebook, Google či Twitter účtu alebo mailu:

Looka Prihlasenie Registracia

Po prihlásení ste, keď ste si vybrali niektorý z vygenerovaných dizajnov na editovanie, zobrazí  sa vám nasledujúce menu:

Looka Menu Na Editaciu

Črta, ktorá sa mi veľmi páči, sú návrhy rôznych zobrazení vybraného loga – na webe, v mobile, na darčekových predmetoch, tlačovinách a podobne. Tak isto je tam zobrazená farebná paleta s HEX kódami farieb. Stačí ak si prerolujete celú obrazovku (v menu vľavo zvoľte „Suggested“ alebo „Preview“, viď. nasledujúce video) a získate tak veľmi rýchlo predstavu, ako navrhnuté logo na vás pôsobí. Sú potrebné ďalšie úpravy alebo ste s návrhom spokojný?

Menu vľavo umožňuje pohrať sa s návrhom loga, stručne si vysvetlíme, čo znamenajú jednotlivé voľby v menu:

 • Layout – systém vám navrhuje ďalšie možné rozloženie loga (pozrite si video nižšie)
 • Palette – systém vám navrhuje iné farebné schémy pre logo, ako ste zvolili
 • More Ideas – systém vám navrhuje aj iný symbol pre logo
 • Background – máte možnosť zvoliť inú farbu dizajnu
 • Name – máte možnosť zmeniť názov firmy, použitú farbu, font, veľkosť písma
 • Slogan – máte možnosť zmeniť text sloganu, použitú farbu, font, veľkosť písma
 • Symbol – môžete zvoliť iný symbol, zvoliť jeho veľkosť, farbu a pozíciu
 • Container – systém poskytne návrhy kontajnerov, čosi ako orámovanie loga (pozrite si video nižšie)
 • History – návrat k predošlým vygenerovaným návrhom

V tomto videu sú ďalšie možné ponúknuté rozloženia loga – voľba „Layout“:

V tomto videu sme zachytili voľbu „Container“, kde systém Looka ponúka rôzne orámovania pre logo:

Návrh loga v Looka je takmer bezstarostný, systém vám vygeneruje mnoho návrhov, stačí si niektorý z nich vybrať. Najdôležitejšie parametre ako symbol, veľkosť, farebnosť a fonty textov si môžete upraviť podľa svojej preferencie.

Looka a diakritika

Iste ste si všimli v obrázkoch a videách vyššie, že web a menu nástroja Looka sú dostupné len v anglickom jazyku. Avšak ak vaše logo bude obsahovať text, samozrejme môžete použiť aj diakritiku

Looka Diakritika

Stiahnutie a uloženie súborov – možnosti

Ak ste s návrhom loga spokojný a chcete si stiahnuť logo, Looka poskytuje nasledujúce možnosti:

 • Basic Logo
 • Balík Premium Logo
 • Balík „Brand Kit“ (v našich marketingových vodách sa používa pojem „firemná identita“)
 • Balík Brand Kit + Web (súčasťou je aj hosting a nástroj na editovanie webu s použitím obrázkov vášho loga)

Logo si zakúpite tak, že v Ľavom hornom rohu kliknete sa „Saved Logos“ a vyberiete si logo, ktoré chcete kúpiť (my máme v zozname zatiaľ len jedno, z testovacieho príkladu). Presnejší postup je v nasledujúcom videu:

Ak kliknite na tlačidlo „Download“ v pravom hornom rohu obrazovky Looka, otvorí sa vám nasledujúca ponuka:

Looka Brand Kit Alebo Logo

Čo všetko obsahuje Looka Brand Kit môžete zistiť po kliknutí na tlačidlo „Preview Brand kit“, zachytili sme to v nasledujúcom videu:

Ak by ste si zakúpili aj Brand Kit, teda firemnú identitu, získate:

 • Návrhy loga v rôznych formátoch – vo vektorových aj rastrových, s farebným aj priesvitným pozadím.
 • Obrázky v rôznych veľkostiach prichystané pre web, do mailov, na vizitky, tlačoviny.
 • Profilové fotky a profilové bannery, obrázky do príspevkov aj do stories pre rôzne sociálne siete.
 • Obrázky vhodné pre firemné dokumenty – záhlavie faktúr, hlavičkový papier, prezentácie a podobne.
 • Rôzne formáty vhodné pre marketing – bannery, plagáty, letáky, pohľadnice, pozvánky alebo obrázky pre newsletter a podobne.

Je to bezprácne, jedným klikom získate všetko. Nemusíte používať žiadny ďalší grafický nástroj na vytvorenie obrázkov rôznych veľkostí a formátov. Nemusíte si zisťovať rozmery obrázkov pre rôzne dokumenty či sociálne siete, v balíku je všetko už optimalizované.

Cenová politika Looka

Looka je spoplatnená služba. Láka vás možnosťou vygenerovať a editovať si logo. Avšak neumožní vám stiahnuť si zadarmo ani jeho jednoduchú verziu. V predošlej kapitole sme popísali, že je možné stiahnuť si iba Basic Logo, Premium Logo, Brand Kit alebo balík Brand Kit + web. Aké sú ceny?

Looka Pricing

Všimnite si, že balíky Basic Logo alebo Premium Logo môžete získať za jednorazovú platbu. Avšak balíky obsahujúce Brand Kit s ročnou platbou. Prečo je to tak? Musíte už doživotne za používanie balíka platiť?

Podmienky Looka hovoria, že môžete kedykoľvek predplatné zrušiť. Tým sa nezruší vaše právo na používanie loga a celého Brand Kit balíka, ktorý ste si po zakúpení stiahli do svojho počítača a začali používať všade, kde potrebujete. Nepredĺžením predplatného iba strácate možnosť použiť nástroj Looka na ďalšie úpravy loga a pretavenie týchto zmien do vášho Brand Kit balíka. Čo je podľa mňa skôr zriedkavá požiadavka, po roku používania zmeniť logo, chcieť inú farebnú verziu a podobne. 

Pozor, pri zakúpení balíka sa nastaví automatická obnova platby, stačí to vo vašom konte ihneď po nákupe prestaviť, aby ste na to neskôr nezabudli a o rok vám neodišla ďalšia platba.

Výhody a nevýhody Looka

Klady (+)Zápory (-)
Jednoduché, ale efektné vygenerované logo - na výber mnoho návrhov.- Balík obsahujúci Brand Kit je s ročným predplatným, automaticky sa nastaví obnova predplatného. Zrušením predplatného sa však neruší právo na používanie už získaných súborov. Iba strácate možnosť ďalej ich pomocou Looka editovať.
+ Dostupné zmeny farieb, veľkostí, fontov - automaticky generované aj manuálne.
 
+ Na jeden klik sa vygeneruje celý balík Brand Kit - rôzne formáty obrázkov vo firemnej identite pre tlačoviny, weby, sociálne siete.

+ Cena porovnateľná s lacnými grafikmi z portálov typu ja spravím či Fiverr

Zhrnutie a záver

Predajný argument Looka je: „Dizajnovanie loga je zadarmo. Zaplatíte, až keď ste s ním 100 % spokojný.“ A to naozaj platí. Môžete sa vyhrať s tvorbou loga, ktoré sa skladá zo symbolu a textov (názov firmy, prípadne slogan). Systém Looka vám vygeneruje mnoho verzií loga, kde hlavnou obmenou je font či veľkosť písma, umiestnenie či veľkosť symbolu a farebnosť.

Znie to príliš stroho? Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása. Looka je nástroj, ktorý sa ľahko ovláda a poskytne vám na pár kliknutí pekné logo aj podklady pre firemnú identitu (rôzne formáty, veľkosti a farebné obmeny obrázkov pre firemné dokumenty, web, sociálne siete aj rôzne tlačoviny). Ak si zakúpite iba logo, môžete ho mať už za 20 USD. Ak si zakúpite aj Brand Kit, zaplatíte 96 USD. To je cena porovnateľná s portálmi ako sú Ja spravím či Fiverr.

Ak chcete použiť Looka iba na tvorbu vášho loga, nezabudnite vo vašom Looka konte zakázať automatickú obnovu platieb po roku. Právo na použitie loga a Brand Kitu tým nestrácate.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.