Mozello recenzia a návody

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: Mozello E-commerce tvorba e-shopu jednoducho

Mozello ponúka e-commerce platformu na tvorbu e-shopov, zameranú na jednoduchosť a rýchlosť. Vhodná je najmä pre tých, ktorí práve vstupujú do sveta online predaja a hľadajú nástroj, ktorý ich nezaťaží zložitou technológiou. Napriek tomu, že Mozello uspokojí základné potreby začínajúcich e-shopov, v tejto recenzii sa pozrieme na to, aké sú jeho možnosti aj obmedzenia.

Mozello E-commerce je vlastne funkcionalita online platformy Mozello, ktorá ponúka nástroje na jednoduchú tvorbu webových stránok a e-shopov. Ide o druh WYSIWYG editora s mnohými užitočnými funkciami. Tie slúžia na jednoduchú tvorbu a editáciu webu. Vďaka tomu môžete tento nástroj používať aj bez predchádzajúcich skúseností s tvorbou stránok, a rovnako dokážete vytvoriť funkčný web alebo práve elektronický obchod. Viac o fungovaní sa dozviete v recenzii Mozello. Táto recenzia je zameraná na využitie Mozello v oblasti e-commerce.

1 Mozello Eshop Platforma

Aby ste mohli na Mozello postaviť vlastný obchod, nepotrebujete na to žiadne extra znalosti. Vlastný e-shop môžete vytvoriť aj na verzii zadarmo tohto nástroja, ale musíte počítať s obmedzeniami. Napríklad predaj maximálne 5 produktov alebo nemožnosť integrovať platobnú bránu a nepripojíte sa ani na Zásilkovňu (Packeta). Samozrejme má zmysel hovoriť predovšetkým o platenej variante Mozello E-commerce, pretože bezplatnú verziu beriem hlavne ako skúšobnú, hoci možno bude niektorým malým podnikateľom postačovať.

Pre koho je Mozello E-commerce?

Dalo by sa povedať, že pre všetkých podnikateľov. Budem ale úplne úprimný, Mozello dáva zmysel predovšetkým pre malé e-shopy, pre predaj a doručovanie digitálnych produktov, e-bookov a podobne. Vlastne je to skvelý doplnok pre prezentačný firemný web, pre lokálny e-shop a podobne.

Mozello zvládnete naplniť tisíckami produktov. V najvyššej platenej verzii služby máte neobmedzený priestor pre produkty, takže môžete vytvoriť naozaj obrovskú nákupnú galériu, to áno. V tomto nie ste nijako obmedzení, ale hoci je Mozello skvelý nástroj, ktorý by som odporučil rade podnikateľov radšej než WordPress s WooCommerce, je tu problém s ďalšími rozšíreniami a integráciami. Keď to porovnám s eshop platformami, tak na Mozello jednoducho chýba dosť rozšírení. Tie je síce možné do e-shopu dostať pomocou API alebo nasadením HTML kódu, ale nie je to jednoducho jednoduché.

Nie je to ale na škodu. Na Mozello si cením predovšetkým jednoduchosť a rýchlosť. Takže to, čo tu chýba, považujem za výhodu. Podľa mňa osobne je Mozello ideálne pre predaj digitálnych produktov alebo ako doplnok pre firemné prezentačné weby a podobne, ako som písal vyššie.

Čo ponúka Mozello vo svete e-commerce?

Pre menších podnikateľov a jednotlivcov, ktorí predávajú obmedzené množstvo produktov, poskytuje Mozello dostatočný základ. Môžete efektívne spravovať produkty, jednoducho pridávať nové položky a nastavovať rôzne platobné možnosti. K dispozícii je tiež podpora pre digitálne produkty, čo je dobrá správa pre autorov a tvorcov obsahu, ktorí chcú svoje diela predávať priamo z webu.

2 Mozello Eshop Funkcie

Mozello umožňuje používateľom (SEO) optimalizovať svoje stránky pre vyhľadávače. Platforma ponúka možnosť upraviť titulky, popisy a URL adresy, čo sú kľúčové prvky pre zlepšenie dohľadateľnosti vo vyhľadávačoch. Táto funkcionalita je veľkým plusom, pretože efektívna SEO stratégia môže výrazne zvýšiť organickú návštevnosť a zlepšiť online viditeľnosť e-shopu. Navyše, Mozello podporuje integráciu s Google Analytics a umožňuje sledovať návštevnosť a správanie používateľov, čo je dôležité pre ďalšie marketingové aktivity a rozhodovanie.

Platba a doprava

Tým sa dostávame k integráciám s inými nástrojmi. Môžete využívať rad populárnych platobných brán, vrátane PayPal, Stripe, Klarna a Revolut, čo zákazníkom zabezpečuje pohodlné a bezpečné možnosti platby. Okrem týchto platobných riešení platforma podporuje aj Pays.cz, čo je obľúbená platobná brána v Českej republike. Platforma samozrejme podporuje prijímanie platieb bankovým prevodom a v hotovosti.

3 Mozello Integracie

V oblasti dopravy Mozello umožňuje integráciu s poskytovateľmi dopravných služieb, ako sú DHL a Venipak. Osobitnú zmienku si zaslúži aj Packeta, ktorá doručuje v mnohých štátoch Európy, takže sa ponúka vybudovať na Mozello medzinárodný obchod. Lepšie povedané, nič vám v tom nebráni, pretože v nástroji môžete jednoducho vytvoriť jazykové mutácie webu.

Ďalšie integrácie a prepojenia

Pre analýzu návštevnosti a optimalizáciu marketingových stratégií môžete používať integráciu s Google Analytics. Platforma taktiež podporuje prepojenie s Meta pre cielenú reklamu na sociálnych sieťach.

Vďaka možnostiam integrácie a flexibilnému API môžete Mozello jednoducho upraviť a rozšíriť funkcie svojho e-shopu podľa individuálnych potrieb.

Vďaka tomu, že možno v Mozello vkladať vlastné HTML kódy, pravdepodobne nenarazíte na službu, s ktorou by nebolo možné tento nástroj prepojiť.

Používať teda môžete napríklad služby:

Záver recenzie

Mozello je skvelá voľba pre každého, kto chce rýchlo a jednoducho začať predávať online. Je ideálny pre malých podnikateľov a začínajúcich obchodníkov, ale aj pre zabehnuté firmy, ktoré potrebujú jednoduché riešenie, kde budú ponúkať svoje produkty.

Vďaka priateľskému WYSIWYG editoru môže ktokoľvek ľahko vytvoriť e-shop aj bez predchádzajúcich skúseností. Mozello podporuje všetky základné funkcie potrebné pre chod e-shopu, vrátane možností platby cez PayPal, Stripe, Pays a ďalšie spolu s možnosťou prijímať platby bankovým prevodom alebo v hotovosti.

Mozello tiež podporuje predaj a doručovanie digitálnych produktov. Tým sa ponúka šanca pre autorov a digitálnych tvorcov, ktorí hľadajú jednoduchý spôsob, ako distribuovať svoje diela. Nemusíte používať drahý Mioweb, ale máte tu lacnú alternatívu.

Vzhľadom na možnosť rozšírenia funkcionalít prostredníctvom API a vkladania vlastného HTML kódu je Mozello flexibilný a adaptabilný pre rôzne potreby – integrácia s rôznymi marketingovými, fakturačnými programami a affiliate nástrojmi, čo vám používateľom dáva priestor pre rast a rozvoj.

Ak hľadáte nástroj, ktorý je ľahko použiteľný a zvládnete ho bez technického zázemia, Mozello je dobrá voľba, ktorú môžete najprv bez obáv a zadarmo otestovať.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.