Superfaktura Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: Prečo je fakturačný systém SuperFaktúra výborná voľba pre živnostníkov, firmy aj eshopy

Fakturačný systém má pre podnikateľa mnoho výhod: zjednodušíte si vystavovanie faktúr a iných dokladov, získate prehľad o financiách, cashflowe či plnení daňových povinností a v neposlednom rade profesionálne vyzerajúce faktúry zlepšia imidž vašej firmy. 

Prečítajte si našu recenziu systému SuperFaktúra – pre koho sa oplatí, akú funkcionalitu poskytuje?

Výhody a nevýhody systému SuperFaktúra

Klady (+)Zápory (-)
+ SuperFaktúra je fakturačný systém navrhnutý pre živnostníkov, firmy aj eshopy. Je tomu prispôsobené rozdelenie funkcionality do rôznych cenových balíkov.
- SuperFaktúra je veľmi robustná aplikácia zahŕňajúca množstvo integrácií, občas sa vyskytnú zastaralé informácie v dokumentácii.
+ SuperFaktúra je dostupná ako webová aplikácia pre Windows a Mac, ako aj mobilná aplikácia pre Android a Apple, takže faktúry (a iné doklady) viete vystaviť naozaj kdekoľvek.
+ SuperFaktúra zvládne celý obchodný proces - od cenovej ponuky, cez objednávku, zálohovú faktúru, daňový doklad k prijatej platbe, dodací list až po vyúčtovaciu faktúru. Vystavovanie dokladov je jednoduché, stačí pár kliknutí.
+ Okrem štandardných funkcií umožňuje zasielať faktúry poštou, posielať SMS upomienky či zaznamenávať skladové zásoby.
+ Prepojenie s bankami, platobnými bránami a kuriérskymi službami, výrazne uľahčuje a zefektívňuje procesy vo firme, pomáha eshopárom.
+ Faktúry môžete vystavovať v rôznych jazykoch a menách.
+ SuperFaktúra je dostupná na 30 dní zadarmo na vyskúšanie.
+ Predplatné môžete aj prerušiť. Vaše doklady zostanú dostupné aj po skončení predplatného. Nemôžete vtedy vytvárať nové doklady, kým si predplatné znovu neaktivujete. Ale môžete si stále prehliadať alebo vyexportovať staré doklady.

Funkcionalita systému SuperFaktúra

Registrácia je možná pomocou mailu, Google alebo Facebook konta.

Správa klientov a kontaktné údaje

Pridávanie nových klientov je intuitívne, cez položku v menu „Kontakty“ máte možnosť:

 • Pridať jednotlivých klientov cez tlačidlo „Nový kontakt“. Stačí zadať názov a ostatné údaje systém SuperFaktúra predvyplní za vás z externých systémov s údajmi firiem.
 • Ak máte zoznam vašich klientov, pomocou .xls súboru ich môžete hromadne naimportovať. Po kliknutí na linku „Import kontaktov“ si stiahnete vzorový súbor a pripravíte údaje v požadovanej forme, následne naimportujete do systému.
Superfaktura Recenzia 21

Tvorba a správa faktúr

Tvorba faktúry je jednoduchá:

 • Ak ste vyplnili vaše firemné údaje, automaticky sú v každej novej faktúre predvyplnené.
 • Vyberiete klienta, jeho údaje systém doplní automaticky (buď podľa vašich Kontaktov alebo z externých systémov).
 • Vyplníte dátumy – vystavenia, dodania a splatnosti faktúry – automaticky je nastavený aktuálny dátum a pre splatnosť 14-dňová lehota, môžete ju nastaviť ľubovoľne.
 • Vyplňte položky faktúry. Ak zadávate položku, ktorú ste už predtým v nejakej inej faktúre použili, SuperFaktúra vám po pár napísaných písmenách text ponúkne a môžete ho použiť.
 • Viete pridať zľavu na konkrétnu položku alebo zľavu na celú faktúru, systém ju za vás automaticky vypočíta.
 • Systém vyráta aj DPH.
 • SuperFaktúra umožňuje duplikovať existujúce faktúry, pri duplikácii v kópii nastaví aktuálny dátum vystavenia a dodania a dátum splatnosti v lehote ako v pôvodnej faktúre (napr. +14 dní , alebo podľa vášho pôvodného nastavenia).
 • Faktúru je možné vystaviť v rôznych jazykoch – slovenský, český, ruský, ukrajinský, nemecký, anglický, maďarský, poľský, rumunský.
 • Faktúru je možné vystaviť v rôznych zahraničných menách.
 • Faktúru je možné vystaviť pre tuzemských aj zahraničných klientov, ak ste alebo ak nie ste platiteľom DPH, systém zohľadní správnu legislatívu.
 • Do faktúry môžete pridať QR kód.
 • Faktúru môžete odoslať klientovi mailom alebo poštou.
 • Pri odoslaní mailom viete nastaviť mail odosielateľa troma spôsobmi: s adresou SuperFaktúra, s vlastným mailom pomocou SMTP, z gmailovou adresou.
 • Viete si nastaviť vlastné logo a pečiatku firmy.

Pozrite si aj krátke inštruktážne video od SuperFaktúra:

Automatizácia fakturačných procesov

Ak máte klientov, ktorým každý mesiac fakturujete rovnakú sumu, paušál za služby, nájomné a podobne, môžete si nastaviť Pravidelné faktúry. Pravidelnú faktúru pridáte cez menu Faktúry/Pravidelné faktúry. 

 • Zvolíte si opakovanie (týždenné, mesačné, iné lehoty) a dátum prvého vystavenia.
 • Môžete si nastaviť, či sa má faktúra odoslať klientovi – poštou alebo mailom. 
 • Môžete si zvoliť v akom jazyku má byť faktúra vytvorená.
 • Na vyplnenie položiek faktúry môžete použiť pomocné tagy, ktorých zoznam nájdete vo formulári na tvorbu pravidelnej faktúry, napríklad #MESIAC_SLOVOM#, #ROK# – systém pri vytváraní faktúry doplní namiesto nich aktuálny mesiac a rok, a text položky bude teda jasne udávať, za aké služby a obdobie sa faktúra vystavuje.

Pozrite si aj krátke inštruktážne video od SuperFaktúra:

Upomienky nezaplatených faktúr

SuperFaktúra umožňuje okrem mailových upomienok zasielať aj SMS upomienky, ak nebola faktúra zaplatená do dátumu splatnosti. Už len preto, že mobil väčšina ľudí nosí stále pri sebe a SMS nekončí v spame, výrazne tým zvýšite šancu, že si notifikáciu váš klient prečíta a faktúru zaplatí. Text SMS si môžete prednastaviť a potom už je zasielanie automatické pri vypršaní splatnosti.

Integrácia s bankami

SuperFaktúra umožňuje automatické párovanie platieb. Na výber sú dve metódy párovania:

 • Párovanie cez emailové notifikácie: Banka zašle mailové notifikácie o vašich pohyboch na účte priamo do systému SuperFaktúra, kde sa automaticky spárujú faktúrami resp. s nákladmi a označila ich za uhradené. Prečítajte si návod na nastavenie zasielania mailov z rôznych bankových systémov (VUB, Tatra banka, Fio banka, Slovenská sporiteľňa, ČSOB, Prima banka).
 • Priame prepojenie na váš bankový účet: Váš účet v systéme SuperFaktúra prepojíte na bankový účet cez API rozhranie banky. Systém SuperFaktúra získa bezpečný automatizovaný prístup k informáciám o pohyboch na vašom bankovom účte. Služba je poskytovaná v spolupráci s Tatra banka, a.s. Tatra banka je napojená aj na rozhrania ďalších bánk, preto toto napojenie viete použiť aj ako ako klient SLSP, ČSOB, VÚB, FIO, Raiffeisen bank či UniCredit bank.
Superfaktura Recenzia 17

Slovenskí podnikatelia majú možnosť získať polročné predplatné SuperFaktúra zadarmo, ak systém zatiaľ nepoužívali a založia si svoj podnikateľský účet v Tatrabanke (punuku nájdete na úvodnej stránke SuperFaktúra, je platná ku dňu zverejnenia článku). 

Superfaktura Recenzia 20

Online platby a platobné brány

Online platby sa dajú využiť priamo na faktúre: Klient môže zaplatiť za vaše služby alebo tovar jednoduchým kliknutím na tlačidlo „Uhradiť“. Ako uvádza SuperFaktúra, doba úhrady s online platbou je 6 dní od vystavenia faktúry, pri platbe prevodom to býva až 21 dní. Systém SuperFaktúra je pripravený na prepojenie vášho webu alebo eshopu s platobnými bránami PayPal, Besteron, Barion, 24Pay, TrustPay, Payout. 

Postup:

Integrácia s eshopovými systémami

Na akom ecommerce riešení máte postavený eshop? SuperFaktúra je pripravená na rôzne eshopové riešenia. Pre vybrané systémy sú pripravené a pravidelne aktualizované pluginy či moduly, ako aj dokumentácia k ich inštalácii a nastaveniam. Prepojte váš eshop s fakturačným systémom a využite naplno aj ďalšie možnosti ako sú integrácia so systémami kuriérskych spoločností. Čím plynulejšie sprocesovanie objednávky prebehne, tým spokojnejší môže byť váš zákazník.

Pre viac informácii o pluginoch a ich dostupnosti kliknite na tlačidlo „Viac informácií“ pre vybraný systém na stránke so zoznamom možných integrácií.

Superfaktura Recenzia 18

Integrácia s kuriérskymi spoločnosťami

SuperFaktúra je veľmi robustný systém, je integrovaný so systémami najrôznejších kuriérskych spoločností, tak aby vyhovel požiadavkám eshopárov. Postup je nasledovný, v závislosti od zvolenej kuriérskej spoločnosti sa môže mierne líšiť:

 • Vystavenie faktúry, kde označíte „spôsob dodania“ vybraným kuriérom.
 • Môžete nastaviť doplnkovú službu SMS avizácia. 
 • Výber a vyexportovanie faktúr vo zvolenom dátumovom intervale (v menu Nástroje/Export pre kuriéra“) do súboru v .csv alebo .xml formáte v závislosti od zvoleného kuriéra.
 • Prihlásenie sa do systému kuriérskej spoločnosti a naimportovanie objednávok prepravy.
Superfaktura Recenzia 14

Export údajov pre účtovníkov

Systém SuperFaktúra umožňuje export údajov do najpoužívanejších účtovníckych systémov: Omega, Money, Pohoda, MRP, Proluc, ISDOC, MK soft, Oberon, Alfa+, Profit365, Tangram.

Superfaktura Recenzia 15

Možnosti prepojenia s inými systémami (API)

Pre akékoľvek iné prepojenia so systémami môžete využiť API systému SuperFaktúra, ku ktorému je dostupný  jednoduchý API klient, API moduly a konektory, podrobná dokumentácia aj sandbox pre vývojárov, kde máte k dispozícii ročné testovacie členstvo.

Dostupné cenové balíky

Fakturačný systém SuperFaktúra si môžete vyskúšať na 30 dní zadarmo

Potom si môžete zvoliť niektorý z dostupných balíkov: Základný, Štandardný, Prémiový. 

Podrobný rozpis funkcionality v jednotlivých balíkoch je v obrázku, uvedené ceny sú platné k dátumu zverejnenia článku a sú bez DPH.

Superfaktura Recenzia 10

Môžete si vybrať medzi mesačným, polročným alebo ročným predplatným. Pri ročnom predplatnom je úspora približne v sume predplatného za 2 mesiace.

Samostatné cenníky majú Kniha jázd a zasielanie SMS správ:

Superfaktura Recenzia 11

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora je dostupná telefonicky, mailom alebo prostredníctvom online chatu.

Superfaktura Recenzia 12

Okrem toho je dostupná aj bohatá dokumentácia https://pomoc.superfaktura.sk/, odpovede na najčastejšie kladené otázky FAQ alebo video návody na YouTube kanáli SuperFaktúra.

Referencie

SuperFaktúra je na slovenskom trhu od roku 2011 a na českom trhu od roku 2013. Používa ju už viac ako 147 tisíc podnikateľov z troch krajín – Slovensko, Česko, Rakúsko. Medzi spokojných zákazníkov patria mnohé známe firmy:

Superfaktura Recenzia 13

V hlavnej eshopovej sezóne (prvý a štvrtý kvartál roka) vystavia jej klienti súhrnne okolo 800 tisíc faktúr mesačne, po zvyšok roka súhrnne okolo 550 tisíc faktúr mesačne. Mnohé eshopy pri expanzii do zahraničia využívajú možnosť vydávania faktúr v rôznych jazykoch a v cudzích menách.

Zhrnutie a záver

SuperFaktúra je komplexné a flexibilné riešenie pre fakturáciu, ktoré vyhovuje potrebám rôznych typov podnikateľov, ponúka širokú škálu funkcionalít za rozumnú cenu.

Systém výrazne uľahčuje celý obchodný proces od vytvorenia cenovej ponuky až po faktúru a spárovanie platieb. SuperFaktúra ponúka aj pokročilé funkcie, ako sú automatické upomienky, export údajov pre účtovníctvo a API pre prepojenie s inými systémami. Vďaka integráciám s bankami, platobnými bránami a kuriérskymi službami je SuperFaktúra jednou z najlepších volieb pre tých, ktorí hľadajú robustný a spoľahlivý fakturačný systém.

Bezplatné 30-dňové skúšobné obdobie a možnosť prerušenia predplatného poskytujú podnikateľom dostatok času na vyskúšanie všetkých funkcií systému.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.