Websupport The Hosting recenzia a návody

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: Dosť dobre nadupaný webhosting od WebSupportu

WebSupport je jeden z najstarších slovenských webhostingov, ktorý má globálne ambície. Úspešnú značku vybudoval na niekoľkých európskych trhoch, vrátane Českej republiky a Slovenska. Zaujíma vás, aký je jeho webhosting The Hosting a čo vám môže ponúknuť? Poďte si prečítať túto recenziu.

Predstavenie spoločnosti WebSupport

WebSupport je slovenská hostingová spoločnosť. Jej história siaha až do roku 2002, kedy ju oficiálne spoluzaložili vtedajší študenti strednej školy – Michal Truban a Pavol Stano. V súčasnej dobe patrí WebSupport medzi obľúbené webhostingy v Česku a na Slovensku, kde ide o jednotku medzi registrátormi .SK domén.

WebSupport recenzia predstavenie
Predstavenie webhostingovej firmy WebSupport.

WebSupport ponúkol na svoju dobu (rok 2002) pomerne prevratnú službu v podobe neobmedzeného webhostingu. V tej dobe to bola jedinečná ponuka, pretože u ostatných konkurenčných webhostingov sa akýkoľvek priestor nad rámec zaplateného balíčka platil skoro zlatom. Táto stratégia sa WebSupportu vyplatila a už o 4 roky neskôr hosťoval na svojich serveroch viac ako 3000 domén.

Súčasná ponuka služieb tejto spoločnosti je trochu roztrieštenejšia, než ako to bolo na jej začiatku, ale vďaka tomu si z nej dokážu vybrať zákazníci s minimálnymi požiadavkami na výkon aj zákazníci s vysokými nárokmi na rýchlosť, priestor a bezpečnosť.

WebSupport je veľká IT firma, ktorá ponúka portfólio služieb spojené so svetom online. Okrem hostingu si môžete u tejto spoločnosti registrovať domény z celého sveta, vytvoriť vlastnú webstránku alebo prenajať vlastný VPS (čo je VPS). V roku 2020 hosťuje WebSupport cez 190 000 domén pre viac ako 140 000 zákazníkov (zdroj: CzechCrunch). Tento hosting je tiež jedným z mála tých, ktorí štartovali v česko-slovenskom rybníčku a za dobu svojho fungovania sa z neho stal globálny hráč, ktorý poskytuje svoje služby naprieč celou Európou. Fínsko, Maďarsko, Česko, Slovensko a Švédsko sú krajiny, v ktorých patrí táto spoločnosť medzi popredných TOP 3 poskytovateľov hostingu.

Služby WebSupportu

WebSupport pokrýva veľké množstvo služieb, ktoré k online jednoducho patria. Zákazníci si u neho môžu registrovať nielen .SK, .CZ, a ďalšie národné domény, ale aj mnoho svetových domén akými sú nTLD (.GURU, .STORE, .PARTY atď.) alebo generické domény ako .ORG, .NET, .COM a hŕbu ďalších.

Recenzia WebSupport ponuka služieb
Ponuka služieb spoločnosti WebSupport.

Pre náročné klientske projekty ponúka táto spoločnosť serverové riešenia. Virtuálny, dedikovaný alebo Windows server s vysokým výkonom, kvalitným hardware, rýchlymi SSD disky a pod systémom High availability (HA), ktorý je zárukou vysokej dostupnosti.

U WebSupport si môžete tiež jednoducho vytvoriť vlastnú webstránku alebo e-shop bez znalosti programovania (článok o WebSupport Vlastná webstránka). A ak potrebujete zabezpečiť svoj web, komunikáciu medzi ním a návštevníkmi, tak potom si tu môžete zaobstarať SSL certifikát.

To už sme ale príliš odbočili, pretože nás najviac zaujíma webhosting The Hosting.

Verzie webhostingu

Webhosting od spoločnosti WebSupport dostal príznačný názov The Hosting. The Hosting má niekoľko variánt – Pre jednu stránku, Pre viac stránok, Pre podnikanie a Pre WordPress. Jednotlivé varianty sa od seba líšia svojimi rozdielnymi konfiguráciami, o ktorých si napíšeme nižšie v tejto časti článku. Čo sa však neodlišuje, je kompatibilita s populárnymi webovými platformami a kvalitná infraštruktúra, ktorá dokáže zaručiť takmer 100% dostupnosť.

WebSupport recenzie ponuka webhostingu The Hosting

The Hosting – pre jednu stránku

The Hosting pre jednu stránku je varianta webhostingu, ktorá sa hodí pre malé a väčšie weby. Výhodou tejto varianty je, že si môžete vybrať, aký veľký priestor pre stránky budete mať k dispozícii. Podľa toho sa tiež bude odvíjať cena webhostingu. Na výber máte priestor na disku od 300 MB až do 50 GB. A z tejto ponuky si určite vyberú zákazníci s malým webom aj tí s veľkým webovým projektom.

Pod týmto hostingom môžete prevádzkovať iba jednu doménu, ale môžete vytvoriť neobmedzený počet databáz, e-mailov a subdomén.

The Hosting – pre viac stránok

The Hosting pre viac stránok je multihosting, v ktorom môžete prevádzkovať aj 30 domén 2. rádu. Počet domén, ktoré budete na hostingu prevádzkovať si môžete nastaviť pri objednávaní služby. Ak teda nevyužijete možnosti prevádzkovať napríklad 15 domén, tak si zvolíte menší počet a vďaka tomu ušetríte nejaké financie.

K dispozícii máte 100 GB spoločného priestoru a môžete vytvárať neobmedzené množstvo databáz, e-mailov a subdomén.

The Hosting – pre podnikanie

The Hosting pre podnikanie, je webhosting pre náročnejšie komerčné weby, ktoré potrebujú vyšší výkon a ďalšie extra výhody ako je vlastný SSL certifikát, možnosť odosielať 2000 e-mailov za hodinu alebo profesionálna analýza webu a nastavenia webhostingu na mieru, aby všetko na vašom webe bežalo bez zbytočných zádrheľov.

V tejto variante webhostingu môžete prevádzkovať jednu doménu. K dispozícii máte 100 GB priestoru na disku a môžete vytvárať neobmedzené množstvo databáz, e-mailov a subdomén.

The Hosting – pre WordPress

The Hosting pre WordPress je webhosting s predpripravenou inštaláciou obľúbeného CMS WordPress a ďalšími užitočnými doplnkami pre SEO, analytiku a anti-spamovú ochranu. Na WebSupport serveroch beží viac ako 21 000 wordpressových webov, ktoré pomohli k lepšiemu vyladeniu webhostingu na mieru tomuto redakčnému systému.

Recenzie WebSupport The Hosting pro WordPress
Ponuka výkonného hostingu pre CMS WordPress.

Výhodou WordPress hostingu je, že nemusíte nič inštalovať. Prídete k hotovému a môžete začať okamžite pracovať na vzhľade alebo obsahu webu.

The Hosting pre WordPress sa delí na 3 cenové balíčky. Tie sa od seba líšia veľkosťou diskového priestoru a počtom domén, ktoré môžete pod jedným balíčkom prevádzkovať. U najlacnejšieho balíčku Základ je to 1 doména, pre ktorú máte k dispozícii 15 GB miesta na disku. Pod najdrahším balíčkom môžete prevádzkovať 30 domén a k tomu máte 50 GB spoločného priestoru na disku.

Pri všetkých balíčkoch môžete vytvárať neobmedzené množstvo databáz, e-mailov a subdomén.

Porovnanie parametrov balíčkov webhostingu The Hosting

Technické parametre jednotlivých variantov webhostingov The Hosting sa v podstate príliš nelíšia. Ako som už písal vyššie, tak hlavný rozdiel medzi webhostingovým balíčkami je vo veľkosti diskového priestoru a v počte domén, ktoré môžete prevádzkovať pod jedným hostingovým balíkom.

Výbornou správou a dosť výrazným zjednodušením výberu vhodného balíčka je napríklad rovnaká konfigurácia PHP pre všetky balíčky zdieľaného webhostingu. Práve konfigurácia PHP a povolené limity sú jedny z najvyšších na Slovensku aj v ČR. Takáto konfigurácia je u vyšších cenových balíčkov skoro samozrejmosť, ale prekvapilo ma, že je rovnaká konfigurácia dostupná aj pre lacnejšie balíčky. Viac v prehľadnej tabuľke.

The Hosting
Priestor na diskuOd 300 MB–100 GB podľa balíčka
Prenos dátNeobmezený
Počet domén1-30 podľa balíčka
Počet databázNeobmezený
Počet e-mailovNeobmezený
PHP memory_limit512 MB
PHP upload_max_filesize256 MB
PHP post_max_size256 MB
PHP max_execution_time600 s
Max. počet PHP procesov25-35
HTTPS na doméne (SSL certifikát)V cene (Let's Encrypt)
Denné zálohovanieÁno (dostupné po dobu 14 dní)

Na podobne nastavenom webhostingu sa nezadýcha hocijaký webový projekt. A to aj ten náročnejší.

U všetkých variánt zdieľaného webhostingu môžete prepínať medzi verziami PHP. A to od verzie 5.3 až po najnovšie. Pre každú doménu môžete zadarmo aktivovať SSL certifikát, ktorý zabezpečí komunikáciu medzi webom a jeho návštevníkmi.

Na rýchlosti dnes záleží zo všetkého najviac. Na nič nie je čas. Preto sú dáta uložené na rýchlych SSD diskoch a na webhostingu je nasadený rýchlejší protokol HTTP/2. Web na takomto protokole potom môže byť výrazne rýchlejší ako web na zastaranom protokolu HTTP/1. Ak vás táto problematika zaujíma, potom odporúčam článok Rýchly protokol HTTP/2: S nasadením na weby na nič nečakajte.

Ceny webhostingu

Ceny balíčkov webhostingu sa líšia podľa zvolených parametrov. Ako zákazník máte výhodu v tom, že môžete vyberať webhosting iba podľa ceny, podľa množstva domén, ktoré chcete pod jedným hostingom prevádzkovať, a hlavne podľa veľkosti miesta na disku, čo budete potrebovať. Ostatné parametre a konfigurácie sú rovnaké pre všetky balíčky zdieľaného webhostingu.

Cenník balíčkov The Hosting

WebSupport The Hosting recenzia cenník
Cenník balíčkov The Hosting.

Cenník balíčkov The Hosting pre WordPress

Balíčky webhostingu The Hosting pre WordPress sú 3: Základ, Štandard a Deluxe. Cenové balíčky sa od seba zase líšia veľkosťou diskového priestoru a počtom domén, ktoré budete chcieť prevádzkovať pod jedným balíčkom WordPress hostingu.

WebSupport The Hosting pre WordPress recenzie cenník
Cenník balíčkov The Hosting pre WordPress.

Predstavenie administrácie webhostingu WebSupport

WebSupport má vlastné administrátorské rozhranie WebAdmin, cez ktoré by mal webhostingové služby dokázať spravovať aj začiatočník. Rozhranie je moderné a responzívne, takže nie je problém ho zobraziť na mobilných telefónoch.

WebSupport recenzia Webadmin predstavenie
Administrácia webhostingu WebSupport.

Administrácia je naozaj prehľadná a hrozne sa mi páčia rôzne štatistiky. Na hlavnej obrazovke správy webu okamžite vidíte využitie priestoru na disku, ktorý sa delí medzi FTP, e-maily a databázy.

WebSupport recenzie Webadmin správa webov
Hlavné stránky správy webu.

Pre fajnšmekrov a skúsených webadministrátorov sú tu k dispozícii štatistiky vyťaženia CPU, čo je pomerne zaujímavá funkcia WebAdminu, ktorú vidím na zdieľanom hostingu snáď prvýkrát.

Recenzia WebSupport Webadmin štatistiky
Štatistika vyťaženia webového CPU.

Nebudem tvrdiť, že som sa v administrácii okamžite orientoval. Ak chcete vytvoriť e-mailovú schránku, FTP účet, databázu, tak okamžite viete, kam zamieriť. Tieto funkcie majú v administrácii vlastné položky, takže sú na prvý pohľad viditeľné.

Problém nastal, keď som hľadal nastavenie PHP. To totiž v administrácii vlastnú položku nemá. Po dlhšom skúmaní nápovedy, ktorá bohužiaľ nie je v tomto konkrétnom prípade moc nápomocná, som nakoniec nastavenie PHP našiel. Tam som ho nečakal, ale bolo tam.

Recenzie WebSupport Webadmin nastavenie PHP
Pekne skryté nastavenia PHP.

Pre ukážku prikladám obrazovku výkonnostného nastavenia PHP u WebSupportu.

WebSupport Webadmin recenzia nastavenia PHP výkon
Výkonnostné nastavenia PHP balíčka The Hosting Pre jednu stránku.

Vytvorenie e-mailovej schránky je o dosť jednoduchšie. Nebál by som sa tvrdiť, že na to prídete hneď aj ako úplný nováčik vo svete webhostingov. Hoci to podľa obrázka nevyzerá, tak stačí len kliknúť na položku E-maily a dostanete sa na zoznam e-mailových schránok s tlačidlom pre vytvorenie novej e-mailovej schránky.

WebSupport Webadmin recenzie vytvorenie e-mailovej schránky
Vytvorenie e-mailovej schránky.

Na koniec ukážky administrácie webhostingu WebSupportu nesmiem zabudnúť na ich Vírus skener. Tým si môžete nechať jednoducho preskenovať súbory, ktoré máte na webhostingu, či neobsahujú nejaký škodlivý vírus.

WebSupport recenzia Webadmin vírusový skener
WebSupport Vírus skener.

Inštalácia WordPressu a ďalších aplikácií na jedno kliknutie

V administrácii WebSupportu nechýba obľúbený inštalátor aplikácií. Na jedno kliknutie môžete nainštalovať WordPress, Joomla, Drupal alebo PrestaShop. Tých kliknutie je nakoniec viac, ale zmyslom inštalátora je uľahčenie inštalácie týchto systémov. A to bez nutnosti vytvárať databázy a kopírovať súbory cez FTP.

WebSupport recenzie inštalácia WordPress I. krok
WebSupport inštalátor obľúbených aplikácií vrátane CMS WordPress.

WordPress nakoniec nainštalujete na 2 kliknutia a vyplnenie potrebných údajov pre prihlásenie do jeho administrácie. To nie je tak úplne zlé. Po pár sekundách sa môžete prihlásiť do administrácie nainštalovaného WordPressu.

Recenzia WebSupport inštalácia WordPressu II. krok
Inštalácia WordPressu. Druhé kliknutie.

Rýchlosť webhostingu

Na test som použil plugin FakerPress so 7 vygenerovanými príspevkami a pôvodným článkom Hello World. Vygenerované príspevky obsahovali obrázky rôznych rozlíšení. Pri testovaní bola použitá šablóna Twenty Twenty a vo WordPresse bol nainštalovaný jediný plugin, a to spomínaný FakerPress.

Recenzie WebSupport PageSpeedInsights rýchlosť webových stránok
Test rýchlosti v Google PageSpeed ​​Insights nemohol v tejto konfigurácii dopadnúť inak.
WebSupport recenzia webpagetest rýchlosť webových stránok
Test nástrojom WebPageTest.org. Time to First Byte (TTFB) by sa mi páčil rýchlejší.
WebSupport recenzie Sucuri rýchlosť webových stránok
Sucuri Load Time Tester: Test rýchlosti načítania webu z rôznych miest sveta.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduchá a responzívna administrácia- Podpora nie je nonstop 24/7
+ Výkonnostná konfigurácia je rovnaká pre všetky tarify webhostingu- Niektoré položky v administrácii sa zle hľadajú
+ PHP memory limit 512 MB
+ SSL certifikát zadarmo
+ Podpora 7 dní v týždni
+ Možnosť skúšať hosting 14 dní zadarmo
+ Neobmedzený počet e-mailov, databáz a subdomén

Zľava pre našich verných čitateľov

Ak ste sa rozhodli vyskúšať webhosting od WebSupportu, máme pre Vás špeciálny kupón, vďaka ktorému pri objednávke hostingu na 1 rok získate 2 mesiace navyše ZADARMO.

Záver a hodnotenie

WebSupport je osvedčená značka a preverený hosting. Vďaka svojej kvalite patrí medzi najpoužívanejšie nielen u nás, ale aj v ďalších európskych destináciách. Jeho služby sú prehľadné a zrozumiteľné aj začiatočníkom.

Asi to najväčšie prekvapenie u WebSupportu je jeho rovnaká konfigurácia pre všetky tarify webhostingu. PHP memory limit 512 MB, max execution time 600s alebo napríklad upload max filesize 256 MB. To sú hodnoty, ktoré zákazníkom len tak niekto neponúkne. A už vôbec nie u najlacnejších balíčkov webhostingu.

Ďalšou dobrou vlastnosťou webhostingu je možnosť vytvoriť neobmedzený počet databáz, subdomén a e-mailových schránok, kde je pre vás jediným limitom zdieľaný priestor na disku, ktorý ale môžete kedykoľvek za príplatok zväčšiť.

Jediným zádrheľom u WebSupportu bolo hľadanie nastavenia PHP v jeho administrácii. Nenašiel som ho ani podľa návodu, ktorý na webe majú. Nakoniec mi napadlo kliknúť na tie 3 bodky v zozname služieb. A tam sa to nastavenie schovávalo. Asi je tu skryté kvôli začiatočníkom.

Začiatočníkom sa naopak bude páčiť jednoduché vytváranie e-mailových schránok, vystavenie SSL certifikátu alebo inštalácia aplikácií na „jedno“ kliknutie. Tieto funkcie nájdu okamžite a vďaka jednoduchej administrácii tiež okamžite pochopia, čo sa od nich chce.

Prečo si to vlastne neotestovať na vlastnej koži? The Hosting môžete u WebSupportu objednať a používať okamžite, ale zaplatiť ho môžete až za 14 dní, alebo vôbec. A keď nebudete spokojní ani po tejto dobe, tak vám táto spoločnosť garantuje vrátenie peňazí.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.