Elementor Cloud Recenzia Cover

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Recenzia: Elementor Cloud je hosting, WordPress a page builder v jednom

Chcete používať WordPress a s ním page builder Elementor PRO? V tom prípade si nenechajte ujsť Elementor Cloud. Je to služba, ktorá vám pri tvorbe webu ušetrí pár starostí a možno aj peniaze. Na druhú stranu vám môže nejaké tie starosti priniesť. Pre koho teda Elementor Cloud je? To sa dozviete v tejto recenzii.

Čo je Elementor Cloud?

Elementor Cloud je WordPress hosting s page builderom Elementor PRO. Je to služba všetko v jednom, ktorá kombinuje hostingové služby v cloude, WordPress a tvorcu webových stránok Elementor. Teoreticky sa dá Elementor Cloud prirovnať k službám ako je Wix, Webnode, Zyro, Mioweb. To sú všetko nástroje, ktoré kombinujú editor pre tvorbu stránok, hosting a ďalšie služby v jednom riešení.

Elementor Cloud Recenzia - Predstavenie Sluzby
Kompletné riešenie pre tvorbu WordPress webov.

V porovnaní s ostatnými je tu miernou výhodou použitie redakčného systému WordPress, pre ktorý je dostupných mnoho pluginov a je možné ho určitým spôsobom upraviť pre svoje potreby. Naviac sa tu tvoria stránky pomocou editora Elementor, ktorý máte v rámci Elementor Cloud vo verzii PRO. Takže ho získate so všetkými platenými funkciami, z ktorých by som najviac vyzdvihol väčší počet widgetov, pomocou ktorých sa stavajú stránky.

Videorecenzia Elementor Cloud

Pre koho je Elementor Cloud?

Elementor Cloud je vhodný pre malé a stredné weby, pre e-shopy, pre blogy a podobne. Zámerne som napísal malé a stredné, pretože tento hosting „všetko v jednom“ je obmedzený množstvom prenesených dát a počtom návštev za mesiac.

Elementor Cloud Recenzia - Obmedzenia
Základné špecifikácie hostingu.

Pre firemný web, blog a menší e-shop na WooCommerce je Elementor Cloud dobrý, pretože jeho limit len tak nedosiahnete. Väčšie a viac navštevované weby by už mohli byť problém. Pre väčšinu webov je 100 000 návštev za mesiac viac ako dostatočný limit, pretože podľa jedného prieskumu má väčšina firemných stránok do 500 návštev mesačne.

Od počtu návštev sa dá odvodiť aj predpokladaný prenos dát. V Elementor Cloud je šírka pásma (prenos dát) 100 GB/mesiac. Ak bude mať jedna stránka webu priemernú veľkosť 2 MB a na webe bude napríklad 10 takých stránok, pri dennej návštevnosti 500 užívateľov dôjde k zobrazeniu takej stránky 15 000x za mesiac (to je teda 15 000 návštev mesačne). Potrebná šírka pásma je 30 GB mesačne. Viac vám ukáže nasledujúca tabuľka výpočtov.

Veľkosť jednej stránkyPočet stránok na webePotrebné miesto na diskuPočet zobrazení stránok za deňPočet zobrazení stránok za mesiacPotrebná šírka pásma
2 MB100200 MB5001500030 GB
2 MB1020 MB100150006 GB
4 MB50200 MB300900036 GB

Tabuľka je len hrubý ilustratívny príklad, pretože potrebné miesto na disku sa môže líšiť podľa použitých pluginov, množstva obrázkov a tak ďalej. Prenos dát (šírka pásma) sa zas môže líšiť podľa toho, či stránky cachujete, pretože s dobrým nastavením cache sa dátová veľkosť stránky znižuje.

Na Elementor Cloud nájdu svoje miesto najmä začiatočníci a užívatelia bez technických znalostí. Nepotrebujete tu poznať výrazy ako FTP, inštalácia WordPress, PHPMyAdmin, SQL. Elementor vám tu umožní naplno využiť silu WordPress a page buildera Elementor

Hlavné funkcie Elementor Cloud Website

Hlavnou funkciou Elementor Cloud je to, že máte všetko na jednom mieste. Teda všetko, čo môžete potrebovať na tvorbu webu. To je hosting, redakčný systém a editor na stavbu stránok. Okrem toho tu nájdete aj niečo viac.

Všetko na tvorbu webu

Keď chcete začať tvoriť web, musíte riešiť hosting, technológie, inštaláciu webu, napojenie na cloud. Tu je všetko v jednom. Elementor Cloud je v podstate lepší WordPress hosting, v ktorom máte predplatený Elementor PRO.

Elementor Cloud Recenzia - Vsetko V Jednom

Lepší WordPress hosting je to kvôli tomu, že Elementor Cloud rieši rýchlosť webu a napojenie na CDN Cloudflare. Cloudflare sa stará o to, aby sa váš web načítal rýchlejšie všetkým užívateľom po celom svete. Rýchly web je dnes nutným štandardom, takže je dobré mať napojenie na CDN (Content Delivery Network). Web na klasickom hostingu môžete tiež napojiť na Cloudflare, čím ho zrýchlite. Ide o komplikovaný proces, o ktorý sa však pri používaní Elementor Cloud nemusíte starať.

V rámci Elementor Cloud máte v jednej službe preplatený hosting, nainštalovaný WordPress, predplatený Elementor PRO, napojenie na CND, 20 GB priestor pre web a perfektnú užívateľskú podporu chatu. Tú som osobne testoval a reaguje rýchlo.

Elementor Cloud Recenzia - Funkcie A Nastroje

WordPress a Elementor PRO

WordPress je silný redakčný systém, na ktorom podľa rôznych odhadov beží 42-64 % webov po celom svete. Podľa ďalších odhadov na 17 % týchto WordPress webov je použitý page builder Elementor. V reči čísel je to cez 10 miliónov webov na celom svete, ktoré používajú Elementor. A viete prečo ho používajú? Pretože je to jednoduchý staviteľ stránok a celých webov. Tu nájdete moju recenziu Elementor.

WordPress môžete, na rozdiel od iných page builderov, ako je napríklad Wix a podobne, upravovať podľa svojej potreby. Väčšinou to znamená pridať nejakú funkciu, upraviť vzhľad košíka, produktových stránok, nastaviť SEO stránok, nastaviť cache (zrýchliť web) a ďalšie veci. Elementor Cloud a WordPress vám to umožňujú. Pri Wix to chýba. Tým nechcem povedať, že je Wix zlý.

Výhodou tu je, že keď sa vám nebude Elementor Cloud páčiť a budete chcieť migrovať na iný webhosting, ide to veľmi jednoducho. Wix nikam migrovať nemôžete. Web na Wix sa musí prerábať celý od základov.

To sú teda len základné výhody WordPress, Elementor a Elementor Cloud Website.

Cena Elementor Cloud Website

Cena za službu Elementor Cloud Website je 99 USD ročne. V tejto cene máte hosting, Elementor PRO, napojenie na CDN, a hlavne máte všetko bez starostí. Po objednaní a zaplatení služby dostanete nainštalovaný WordPress s aktivovaným Elementor PRO a šablónou Hello. Okamžite sa tak môžete pustiť do tvorby webu.

Elementor Cloud Recenzia - Website Cena

Keď cenu rozpočítate na cenu zaobstarania webhostingu a pripočítate k tomu cenu za zaobstaranie licencie pre Elementor PRO, ktorá stojí 49 $ ročne, zistíte, že Elementor Cloud sa vo väčšine prípadov vyplatí.

Na čo si dať pozor

Cena za službu Elementor Cloud platí pre jednu webovú stránku. Respektíve máte v cene 1 licenciu Elementor PRO. Na hostingu síce máte dostatok miesta na disku, ale pokiaľ by ste chceli mať jeden web na hlavnej doméne a druhý web na subdoméne, tak pre subdoménu musíte zaplatiť ďalšiu licenciu page buildera Elementor PRO.

Čo Elementor Cloud nemá a aké sú jeho najväčšie nevýhody?

Elementor Cloud Website neposkytuje emailovú schránku. To vlastne neposkytuje väčšina podobných služieb. Musíte počítať s tým, že pre e-maily si budete musieť zaistiť iný hosting alebo si doménu napojiť napríklad na Google mail (Workspaces), Seznam E-mail Profi alebo Office 365.

Ďalší problém je inštalácia niektorých pluginov. Elementor Cloud blokuje inštaláciu niektorých pluginov, ktoré by mohli vyťažovať službu. Nebudete si môcť nainštalovať napríklad niektoré cache alebo migračné pluginy. Netreba mať však žiadne obavy. Kvalitné cache pluginy sa inštalovať dajú a migrovať web z Elementor Cloud môžete, len trochu inak. To vám ukážem neskôr.

Elementor Cloud Recenzia - Nevyhoda Instalacie Pluginu
Napríklad Duplicator si na Elementor Cloud nenainštalujete.

Nemôžete si inštalovať ani konkurenčné page buildery stránok, ale to je pochopiteľné. Prečo by ste to robili?

Ako vytvoriť web s Elementor Cloud?

Vytvoriť web v Elementor Cloud je jednoduché. Stačí objednať a zaplatiť službu. Pri objednaní sa vám pokúsi umelá inteligencia vybrať šablónu na mieru pre vaše potreby. No poďme sa na tvorbu webu pozrieť bližšie.

1. Objednanie Elementor Cloud

Na stránkach Elementor kliknete na tlačidlo Get Started. Tým sa dostanete na objednávací formulár. Jeho vyplnenie je jednoduché a nezaberie viac ako jednu minútu.

Elementor Cloud Recenzia - Tutorial Objednanie
Jednoduchý objednávací formulár.

2. Sprievodca nastavenia webu

Ako prvé si nastavíte názov webu a doménu, na ktorej budete tvoriť web. Web môžete totižto tvoriť na subdoméne niečo.elementor.cloud. Názov aj doménu si môžete zvoliť akú chcete. Názov je dôležitý len pre orientáciu v administrácii Elementor Cloud. Pre konečnú verziu webu nie je dôležitý. Názov subdomény taktiež nie je pre konečnú verziu webu dôležitý, pretože si neskôr pripojíte vlastnú doménu.

Elementor Cloud Recenzia - Tutorial Nastavenie Webu

V ďalších krokoch budete zaškrtávať odpovede na otázky. Týmito otázkami sa vám snaží umelá inteligencia pomôcť nastaviť web. Celý proces nastavenia môžete preskočiť. Záleží na vás. Ja si myslím, že táto funkcia zatiaľ nie je príliš užitočná.

Elementor Cloud Recenzia - Tutorial Nastavenie Webu
Otázky na dokončenie nastavenia webu.

3. Administrácia Elementor Cloud

Nakoniec sa dostanete do administrácie Elementor Cloud. Odtiaľ budete spravovať nastavenie služieb. Administrácia takisto slúži ako rozcestník pre prácu s webom. Na obrázku vidíte možnosti, ako s webom začať – otvoriť administráciu WordPress, editovať web s Elementor, spravovať web.

Elementor Cloud Recenzia - Tutorial

4. Administrácia WordPress

Kliknutím na tlačidlo open WP Dashboard sa dostanete do klasickej administrácie WordPress. Tu vidíte na privítanie videotutoriál, kde máte vysvetlené, ako sa s Elementor pracuje. V administrácii WP nič nechýba.

Elementor Cloud Recenzia - Tutorial

Ale pozor. Ak ste zo štátu, kde sa nehovorí anglicky, ako prvé si musíte zmeniť jazyk WordPress a jazyk webu. V pôvodnej inštalácii je totiž administrácia aj web nastavený pre anglický jazyk.

Jazyk WordPress administrácie a webu zmeníte jednoducho v Settings – General – Site Language. Tam si zo zoznamu vyberiete preferovaný jazyk. Následne môžete mať web v češtine, slovenčine, poľštine, maďarčine, ruštine a tak ďalej.

Elementor Cloud Recenzia - Tutorial
Zmena jazyka webu a administrácie WordPress.

Vo WordPress sa pracuje rovnako. Nie ste ničím obmedzení. Teda až na nemožnosť inštalovať niektoré pluginy. Avšak tie najdôležitejšie pluginy inštalovať môžete. Takže si ako prvé nainštalujete niektorý SEO plugin. Yoast, Rank Math. Záleží na vašich preferenciách.

Elementor Cloud Recenzia - Tutorial
Inštalácia SEO pluginu.

5. Tvorba prvej stránky

Ak sa vo WordPress trochu orientujete, toto nemusíte čítať. Prvú stránku vytvoríte tak, že v administrácii WordPress prejdete na Stránky – Vytvoriť stránku.

Elementor Cloud Recenzia - Tutorial
Tvorba prvej stránky

Následne zadáte názov stránky a kliknete na tlačidlo Upraviť s Elementorom. Tým sa dostanete do editora Elementor. Keď názov stránky nezadáte, vygeneruje sa vám automaticky. To nevadí, pretože ho môžete neskôr zmeniť.

Elementor Cloud Recenzia - Tutorial

Na obrázku nižšie sme vytvorili svoju prvú stránku v Elementor Cloud. Jej vzhľad je už na vás. Tu môžete naplno využiť svoju fantáziu a hlavne, využiť potenciál Elementor PRO.

Elementor Cloud Recenzia - Tutorial

6. Napojenie vlastnej domény

Po celú dobu, keď tvoríte web, nemusíte mať napojenú vlastnú doménu. Tú môžete napojiť až vtedy, keď chcete web spustiť do prevádzky. Napojenie vlastnej domény je jednoduché. V administrácii Elementor Cloud kliknite na Manage this website a nájdite tlačidlo Connect My Domain.

Elementor Cloud Recenzia - Tutorial

Vyskočí vám okno s údajmi, ktoré musíte zadať do DNS záznamov domény u svojho registrátora. Tu sa postup líši od toho, akého registrátora máte. Pomôcť vám môže užívateľská podpora.

Zálohy a obnovenie webu

Elementor Cloud robí automatické zálohy 1x denne. Tieto zálohy môžete sami obnovovať z administrácie. V Elementor Cloud kliknite na Manage this website a nájdite tlačidlo Connect My Domain. 

Elementor Cloud Recenzia - Zalohy A Migracia
Výpis automatických záloh webu.

Zálohy môžete robiť aj manuálnym spôsobom. Keď sa napríklad chystáte na nejakú rozsiahlu úpravu webu a funkcií, kliknite na tlačidlo Create New Backup. Tým si vytvoríte bod, do ktorého sa môžete v prípade potreby vrátiť. Ak sa vám zmeny na webe nepodaria, kliknite na tlačidlo Restore a systém sa postará o obnovenie zálohy webu. Nemusíte sa obávať o to, že by web prestal fungovať.

Migrácia webu z Elementor Cloud

Nemyslím si, že by to bola funkcia, ktorú budete chcieť využiť. Je však skvelé, že táto funkcia tu je. Je neskutočná sloboda mať možnosť preniesť si funkčný web na iný hosting. Či už kvôli nespokojnosti alebo kvôli tomu, že narazíte na limity, ako je napríklad prenos dát, miesto na disku a počet návštev za mesiac.

V Elementor Cloud nemôžete inštalovať migračné pluginy, pretože Elementor má sám v sebe funkciu určenú na Import/Export. K tej sa dostanete v administrácii WordPress.

Elementor Cloud Recenzia - Zalohy A Migracia
Export webu a nastavenie Elementor.

Na hostingu, kam budete migrovať, musíte nainštalovať WordPress s Elementor a cez tento Elementor importujete vytvorený export. 

Výhody a nevýhody

Klady (+)Zápory (-)
+ Všetko v jednom (hosting, CDN, WordPress, Elementor PRO)
- Zákaz inštalácie niektorých pluginov
+ Slušná cena
- Chýbajúce e-mailové služby
+ Ideálne pre netechnických užívateľov
+ Automatické denné zálohy
+ Jednoduchá migrácia webu
+ 30 denná garancia vrátenia peňazí

Zhrnutie a záver

Odporučil by som niekomu Elementor Cloud? Áno, odporučil, ale nie všetkým. Elementor Cloud je skvelá služba a vyplatí sa, alebo aspoň vyjde cenovo rovnako, ako zaplatený kvalitný hosting a Elementor PRO. Ak budete tvoriť menej až stredne náročný web, firemný web, blog alebo e-shop, neurobíte jeho výberom chybu. Máte tu všetko v jednom a nemusíte sa starať o nastavenie. Jednoducho objednáte službu a máte nainštalovaný WordPress s Elementor. Okamžite môžete začať tvoriť web, pripojiť doménu a web spustiť.

Technicky založeným užívateľom Elementor Cloud neodporúčam. Trápili by ste sa, pretože by ste nemohli do všetkého vŕtať a nastavovať si to podľa svojho. Aby ste rozumeli. Elementor Cloud funguje skvelo, ale nemáte tu prístup na FTP, nemáte prístup k databáze, nemôžete si upravovať verziu PHP alebo memory limit. To tu nejde a trápili by ste sa kvôli tomu.

Elementor Cloud je dobre nastavená služba, kde vyššie zmienené veci nastavovať nepotrebujete. Služba beží v Google Cloud Platform, kde sú dáta, web a infraštruktúra chránené rovnakými technológiami ako samotný Google, čo zaručuje spoľahlivosť, bezpečnosť a dostupnosť webu. Ak hľadáte moderný a pohodlný hosting, Elementor Cloud vám ho poskytuje.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.