Najlepšie paltformy pre nákup PR článkov

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Platformy na nákup PR článkov a mediálnych odkazov pre Slovensko a Česko

Máte už svoje publikum? Zasmiali ste sa možno, čo je to za čudnú otázku. 

Ak máte netradičný koníček alebo odborné znalosti, s ktorými sa chcete podeliť alebo veľa cestujete, varíte, venujete sa osobnému rozvoju (doplňte vlastné záujmy a záľuby…), možno ste si vytvorili blog, facebookovú stránku, či konto na Instagrame alebo kanál na Youtube. 

Publikum sa v dnešnom marketingovom svete veľmi cení. Môžete okrem zdvihnutých palčekov a pochvalných potľapkaní po pleci získať aj finančnú odmenu.

Platformy na nákup #PR článkov a mediálnych odkazov pre Slovensko a Česko #marketing #payperpost

Keď marketéri plánujú klientom reklamné kampane, často hľadajú presne zacielené publiká. Spolupráca môže byť formou PR článku, prelinkovania na iný web v rámci linkbuildingu, umiestnenia produktov na fotografiách alebo vo videách. Najcennejšia je pozitívna recenzia alebo odporúčanie.

V tomto článku sa zameriame na platformy, ktoré prepájajú svet blogerov, instagramových influencerov, či youtuberov so svetom marketingu. Dajte o sebe vedieť! Nemusíte reagovať na všetky ponuky, ktoré dostanete. Vyberte si len také spolupráce, ktoré vám vyhovujú. Aby ste pre svojich fanúšikov zostali hodnoverný.

WhitePress.sk

WhitePress je poľská platforma, ktorá má poľskú, slovenskú, českú, maďarskú, bulharskú, rumunskú, ukrajinskú a anglickú verziu webu. V každej krajine má samostatný tím a samostatnú kontaktnú adresu. Prepája dopyt a ponuku inzerentov a vydavateľov (blogerov). Okrem toho je v ponuke aj copywriting, môžete si objednať napísanie článku v cene 390 – 5 625 CZK / 19 -125 EUR (cena je daná dĺžkou článku a termínom dodania). Celkovo pre všetky zastúpené krajiny spája cca 3 000 inzerentov, 15 000 webov a 60 copywriterov.

V poľskej verzii vydavateľ môže evidovať aj ďalšie médiá: Instagram, Facebook alebo Youtube kanál. Zavedenie týchto ďalších modulov aj do slovenskej verzie sa predpokladá do konca roka.

Podmienky pre blogerský web:

 • Dokumentovaná návštevnosť viac ako 500 návštevníkov mesačne – vyžadujú sa GA štatistiky za posledné 3 mesiace na overenie.
 • Nemôže byť nainštalovaný systém na výmenu odkazov.
 • Musí obsahovať autorský obsah.
 • Ukazovateľ organickej návštevnosti podľa SemStorm ≥ 100.
 • Minimálne obsahové skóre podľa hodnotenia WhitePressu je 4.
 • Minimálne technické skóre podľa hodnotenia WhitePressu je 2.
Výhody pre inzerentov (+)Výhody pre blogerov (+)Nevýhody (-)
+ Vydavatelia vo svojich ponukách označujú, či vedia poskytnúť štatistiky sledovanosti zverejneného článku alebo zverejnit článok na sociálnych sieťach.+ WhitePress aktívne vyhľadáva spoluprácu. - V obchodných podmienkach nie je zverejnené, aká provízia sa účtuje za sprostredkovanie spolupráce.
+ Obsahové hodnotenie webov - aktuálnosť článkov, pravidelnosť prispievania, komentovanie článkov, dostupný kontakt.+ Veľmi prívetivé a zrozumiteľné admin rozhranie, možnosť nastavenia rôznych notifikácií na email. - Nevyužívané účty môžu byť po 3 mesiacoch zablokované alebo po 1 roku zrušené.
+ Technické hodnotenie webov - validný kód, rýchlosť webu, rýchlosť mobilnej verzie - PageSpeed, Google Mobile Test. + Vydavateľ si môže napísanie článku alebo vytvorenie infografiky objednať aj od WhitePressu. T.j. ak dostane ponuku od inzerenta, tak iba poskytne web na uverejnenie článku.

Placla.sk

Placla je česká firma so sídlom v Prahe. V súčasnosti má českú, slovenskú aj nemeckú verziu webu. Prepája dopyt a ponuku inzerentov s blogermi. Zaevidovať možno weby, facebookové stránky alebo twitterové účty. Minimálna čiastka na navýšenie kreditu pre inzerenta je 1500 CZK / 60 EUR. Minimálna čiastka výplaty pre blogera je 2000 CZK / 75 EUR.

Podmienky pre blogerský web:

 • Web neumiestňuje v článku reklamné prvky. 
 • Web má históriu minimálne rok.
 • Web je pravidelne aktualizovaný (min. 1 článok týždenne)
 • Web má viac ako 50 článkov.
 • Web nepublikuje okopírovaný alebo duplicitný obsah.
 • Web môže byť na subdoménach a v podadresároch.
 • Web vrátane článkov musia indexovať vyhľadávače.
 • Web nie je zameraný čisto na PR články.
 • Web na požiadanie poskytne štatistiky návštevnosti.
Výhody pre inzerentov (+)Výhody pre blogerov (+)Nevýhody (-)
+ Viac ako 630 českých webov z rôznych oblastí s cca 64 miliónmi návštevníkov.+ Priemerná rýchlosť schválenia článku zo strany inzerenta je 17 hodín.- V obchodných podmienkach nie je zverejnené, aká provízia sa účtuje za sprostredkovanie spolupráce.
+ Viac ako 165 slovenských webov z rôznych oblastí s cca 1,5 miliónmi návštevníkov.+ Výplata na účet blogera do 3 pracovných dní od požiadania. - Nepoužívané účty sa mažú po 2 mesiacoch. Použité účty, ktoré obsahujú blogy alebo dopyty sa mažú po 1 roku nepoužívania. Ak je na účte kredit, prepadne v prospech prevádzkovateľa platformy.
+ Priemerná doba dodania článku 1,5 dňa.- Výplata pre blogera je možná raz za mesiac.
+ Článok musí byť originálny, na unikátnej URL, s dĺžkou minimálne 1800 znakov.
+ Ani po skončení minimálnej doby (24 mesiacov) zobrazenia článku nesmie byť článok skracovaný, presmerovaný, URL v ňom zmenené svojvoľne zo strany blogera.

Linketica.com

Linketica je česká platforma, ktorá prepája dopyt inzerenta s publishermi – blogermi a influencermi. Podporované médiá sú: web, Facebook, Youtube, Instagram, Twitter. Podporované jazyky sú slovenčina, čeština, poľština a angličtina. Minimálna čiastka na navýšenie kreditu pre inzerenta je 1000 CZK.

Výhody pre inzerentov (+)Výhody pre blogerov (+)Nevýhody (-)
+ V ponuke je cca 650 webov s MOZ autoritou domény 23/100 a viac, 130 facebookových stránok, 30 twitterových účtov, 50 youtube kanálov a 250 instagramových influencerov. + Na webe je možné overiť rank svojich webov a kanálov, získate tak odhad mesačného zárobku.- V obchodných podmienkach nie je zverejnené, aká provízia sa účtuje za sprostredkovanie spolupráce.
+ Neminutý kredit sa na vyžiadanie vracia.+ Neobmedzená suma a termín výplaty. - Na stránke sme nenašli ako sú vyhodnocované a overované poskytnuté priestory publisherov a aké podmienky musia spĺňať.

PRYard.com

PRYard je česká platforma, ktorá prepája dopyt inzerenta s publishermi – blogermi a influencermi. Podporované médiá sú: web, Facebook, Instagram, Twitter, Youtube. Okrem toho ponúka aj možnosť prepojenia inzerenta s copywritermi alebo prekladateľmi. Podporované jazyky sú slovenčina, čeština a angličtina. Minimálna čiastka na navýšenie kreditu pre inzerenta je 1000 CZK.

Výhody pre inzerentov (+)Výhody pre blogerov (+)Nevýhody (-)
+ Dostupných okolo 800 webov, 150 instagramových účtov, 64 facebookových skupín, 5 twitterových účtov a 10 youtube kanálov. + O výplatu možno požiadať kedykoľvek, nie je stanovená minimálna výška na výplatu.- V obchodných podmienkach nie je zverejnené, aká provízia sa účtuje za sprostredkovanie spolupráce.
+ V katalógu je možné filtrovať podľa kategórie, jazyka, média a technických parametrov.- Na stránke sme nenašli popis ako je vyhodnocovaný web (alebo iný kanál) publishera.
+ Jedna faktúra za všetky PR články.
+ Neminutý kredit je na vyžiadanie vrátený.

Recenzia PR Yard


PayPost.cz

Stránku spravuje česká firma WebDeal s.r.o. Inzerentov je možné prepojiť s blogermi ale aj s influencermi a ich účtami na sociálnych sieťach. Dostupné jazyky sú čeština a slovenčina. Minimálna čiastka na navýšenie kreditu pre inzerenta je 1000 CZK. Minimálna čiastka výplaty pre blogera je 1000 CZK.

Inzerenti môžu využiť podčlánkovú inzerciu – je potrebné nainštalovať na web príslušný plugin a následne pod článkami je možné zverejniť dohodnuté reklamné zdelenia.

Copywriteri sa môžu zaevidovať v samostatnom projekte Copywriting.cz od rovnakej firmy.

Ako samostatná služba je dostupný aj Guestblogging.cz – kde je možné získať texty zadarmo za protislužbu (copywriteri napíšu text zadarmo výmenou napr. za získanie spätného odkazu, uvedenie autora a pod.).

Podmienky pre blogerský web:

 • Weby sú rozdelené do 2 skupín – odporučené a obyčajné.
 • Odporučený web má tematický obsah a je pravidelne aktualizovaný.
 • Vek webu je aspoň 6 mesiacov. 
 • Pomer reklamných a ostatných článkov je max 1/3.
 • Vhodný dizajn a štruktúra webu.

Podmienky pre Facebook alebo Twitter:

 • Možno pridávať len Facebook stránku, nie osobný účet. Stránka musí byť aktívna a mať aspoň 500 fanúšikov. Musí spĺňať pravidlá Facebooku.
 • Twitter konto musí mať aspoň 200 sledovateľov a musí spĺňať podmienky Twitteru.
Výhody pre inzerentov (+)Výhody pre blogerov (+)Nevýhody (-)
+ Dostupných cca 1130 webov a cca 440 majiteľov webov.+ Nie je potrebná živnosť - vystaví sa zmluva o dielo alebo dohoda o vykonaní práce.- V obchodných podmienkach nie je zverejnené, aká provízia sa účtuje za sprostredkovanie spolupráce.
+ V ponuke je katalóg už hotových textov.+ Výplata získaného kreditu raz týždenne, na požiadanie aj častejšie.- Minimálna výplata 1000 CZK.
+ Možnosť dobiť kredit bankovým prevodom, kreditnou kartou, cez PayPal alebo Bitcoin, na faktúre je QR kód.
+ Dostupné aj ďalšie služby na weboch Copywriting.cz a Guestblogging.cz.

Linkhouse.sk

Linkhouse je poľský projekt, má samostatný web pre Poľsko, Česko, Nemecko, Španielsko a anglickú verziu pre USA/UK. Celkovo je k dispozícii až 14 tisíc publisherských webov. Publisher okrem zverejnenia článku môže ponúknuť aj vkladanie odkazov alebo bannerov aj do starších článkov. 

Česká verzia webu je oproti poľskej trochu mätúca – v menu nie je sekcia pre inzerentov, popisy na hlavnej stránke sa týkajú len publisherov. Že sa môžete registrovať aj ako inzerent zistíte až pri samotnej registrácii, kde si volíte rolu.

Výhody pre inzerentov (+)Výhody pre blogerov (+)Nevýhody (-)
+ Dostupný aj nemecký a španielsky jazyk.+ Okrem článkov je možné ponúknuť vloženie odkazov alebo bannerov aj do starších článkov.- Nie úplne preložená stránka. Horšia orientácia na stránke.
- Na webe chýbajú obchodné podmienky.
- Nie je uvedené, akým spôsobom sú vyhodnocované weby publisherov.

Fiverr.com

Fiverr je globalna platforma, ktorá obsahuje ponuky na služby freelancerov v rôznych kategóriách od grafického dizajnu po lifestyle. Vznikla v roku 2010 a dnes má dokopy viac ako 400 zamestnancov v pobočkách v New Yorku, San Franciscu, Orlande, Phoenixe, Londýne, Berlíne a centrále v Tel Avive. Na stránke nájdete ponuky služieb aj od profesionálov. 

V kategórii „Digital marketing“ môžete ponúknuť svoje zručnosti ako copywriter, tvorca videí pre Youtube, tvorca príspevkov pre Faceboook, Instagram, správca sociálnych sietí, tvorca ebookov atď.

Výhody pre kupujúceho (+)Výhody pre predajcu služby (+)Nevýhody (-)
+ Široká ponuka služieb v každej kategórii.+ Je povolené zobraziť 7 ponúk.- Výplata pre predajcu až po 14 dňoch od uzavretia objednávky.
+ Predajcovia služieb majú hodnotenia od predošlých záujemcov. Na základe toho sú automaticky zaradení do úrovní New seller, Level 1 a Level 2. Je možné vyhľadávanie podľa týchto úrovní. + Predajca získava 80 % z ceny objednávky. - Je potrebné jazykové vybavenie.
+ Označenie "Top Rated Seller" je udeľované tímom Fiverr. + S každým hodnotením sa predajca môže dostať do vyššej úrovne. Ak predajca dosiahol vyšší level, môže zobraziť viac ponúk.- Ponúk je na webe veľmi veľa, na začiatku môže byť ťažšie sa presadiť.
+ V ponuke sú aj profesionálne služby v kategórii Fiverr Pro - každý Pro freelancer prejde schvaľovacím procesom.+ Ponuky je možné združiť aj ako balíčky.
+ Je možná spolupráca viacero freelancerov a ich spojenie do Fiverr Studio - získate tak komplexnejšiu ponuku služieb.

Stovkomat.cz

Stovkomat je česká platforma, ktorá obsahuje ponuky služieb z oblasti online marketingu, písania a prekladov, sociálnych sietí, programovania a spracovania grafiky, audia a videa.

Výhody pre kupujúcich (+)Výhody pre subdodávateľov (+)Nevýhody (-)
+ 390 jobov (ponúk) v kategórii PR články, 108 jobov v kategórii Texty na web, 35 jobov v kategórii Instagram.+ Možnosť aktivácie režimu Stovkomat Guru - skrátenie doby výplaty.- Minimálna čiastka na výplatu je 300 CZK.
+ Joby sú kontrolované. 96 % zakázok je uzavretých kladným hodnotením kupujúceho.- Výplata pre predajcu až po 14 dňoch od uzavretia objednávky. (Pre program Stovkomat Guru do 7 dní.)
+ Služba je fakturovaná priamo spoločnosťou Stovkomat s.r.o.- Provízia pre Stovkomat činí 30%.
+ Možnosť filtrovať doporučené, najrýchlejšie dodané alebo najlepšie hodnotené joby.

Jaspravim.sk

Jaspravim/Jaudelam je na slovenskom trhu od roku 2011, na českom od roku 2016, najnovšia je verzia Jomido pre rakúsky trh. Platforma obsahuje ponuky na služby freelancerov v rôznych kategóriách od grafického dizajnu po handmade. Akékoľvek zručnosti alebo hobby máte, môžete ponúknuť svoje služby. Na slovenskom webe je aj sekcia PRO. Malé firmy v nej môžu zverejniť svoje ponuky pre freelancerov. Veľké firmy môžu získať osobného account manažéra, ktorý bude spravovať ich ponuky pre freelancerov.

Výhody pre kupujúceho (+)Výhody pre predajcu (+)Nevýhody (-)
+ Široká ponuka služieb v každej kategórii.+ Počet inzerátov nie je obmedzený. - Výplata pre predajcu až po 14 dňoch od uzavretia objednávky.
+ Predajcovia služieb majú hodnotenia od predošlých záujemcov. + S každým hodnotením sa predajca môže dostať do vyššej úrovne. Ak predajca dosiahol vyšší level, znižuje sa provízia z objednávky, ktorú odovzdáva Jaspravím. Nový predajca platí 15% províziu, Majster predajca len 12%.- Ponúk je na webe veľmi veľa, na začiatku môže byť ťažšie sa presadiť.
+ Možnosť získať osobného asistenta, ktorý zadá ponuku a nájde Pro freelancerov. + Je možné topovanie inzerátu - platená služba na zobrazenie na úvodnej strane kategórie.
+ 100% garancia vrátenia peňazí v prípade nespokojnosti s objednávkou.+ Možnosť promovania v kategorii, v horizontálnom menu, v newsletteri, na Facebooku.
+ Všetky inzeráty prechádzajú schvaľovacím procesom.

Zhodnotenie a záver

Mnoho ľudí sa zaujíma o prácu z domu, pretože majú čas, vedomosti aj prostriedky. Najťažšie nie je niečo vyrobiť, napísať, odfotiť, graficky spracovať… Najťažšie je nájsť niekoho, kto vám za to zaplatí – zákazníka. V článku sme sa zamerali na platformy z oblasti obsahového marketingu, ktoré prepájajú dopyt a ponuku v oblasti copywritingu, publikovania článkov, zaradenia spätných odkazov do článkov a pod.  Sú určené aj pre laikov, niektoré majú samostatné sekcie aj pre profesionálov. Do prehľadu sú zaradené aj platformy Jaspravim a Fiverr, zamerané na všeobecné ponuky freelancerov z rôznych oblastí.

Z hľadiska prehľadnosti pre používateľa sa nám najviac páčili platformy PayPost (spolu so samostatne odčlenenými ďalšími možnosťami na weboch Copywriting.cz a Guestblogging.cz), Linketica a WhitePress. Najmenej prívetivý pre používateľa sa nám javil web Linkhouse. Nebol úplne preložený z poľštiny, nebol jasný návod pre inzerentov ako sa registrovať a nie sú na ňom ani zverejnené obchodné podmienky.

Platformy si za sprostredkovanie dopytu účtujú províziu z ceny objednávky, z nášho prehľadu však bola výška provízie v obchodných podmienkach verejne dostupná len u Jaspravim (12-15 %), Stovkomat (30%) a Fiverr (20%). Skôr ako vytvoríte ponuku na niektorej platforme, zistite si, aká je výška provízie, ktorú si platforma účtuje. Aby ste si správne nastavili ceny a boli vo výsledku spokojný. 

Nepochybíte, ak sa zaevidujete do viacero platforiem a nepremeškáte tak príležitosti. Zároveň ale nezaspite na vavrínoch a čakanie na ponuky využite na ďalšie vzdelávanie v copywritingu, seo, online marketingu. Pretože čím väčšie publikum získa váš projekt, tým lepšie príležitosti na jeho monetizáciu sa vám naskytnú.

Platformy na nákup #PR článkov a mediálnych odkazov pre Slovensko a Česko #marketing #payperpost

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.