Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.
Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.
Recenzia: AIomatic – OpenAI vo WordPress na automatiku
Obsah
Umelá inteligencia nielen na písanie textov sa stala fenoménom posledných týždňov. Asi vám napadlo, ako nechať písať AI články pre WordPress úplne automaticky na zadané témy. Našiel som za vás dobrý plugin, ktorý to vyrieši. V tomto článku vám ukážem, ako funguje.
Ide o plugin pre WordPress, ktorý má množstvo možností nastavenia. Úprimne, to nastavenie je asi najväčšia veda. Keď nič nezanedbáte a nastavíte plugin dobre, s využitím OpenAI vám bude generovať mnoho textov skoro zadarmo. Dokonca, tohto automatického blogera môžete zmeniť na stroj na peniaze. Teda, za predpokladu, že budete mať dobrú návštevnosť.
Samozrejme, výsledky nie sú vždy ideálne, takže je často potrebný zásah editora, ktorý text upraví, vylepší jeho formátovanie a dodá obrázky. Vlastne obrázky vie plugin taktiež dodať z bezplatných zdrojov. Často sa ale netrafí do témy.
Teoreticky teda budete mať texty od lacného copywritera rýchlejšie a priamo vo vašom WordPress, ale potreba editovania tu ani náhodou neodpadá. S tým sa musí počítať. Rovnako ako u lacného copywritera.
Znie to veľmi jednoducho. Avšak plugin má aj nejaké mínusy. Keď opomeniem nejaké bugy v nastavení alebo to, že občas vygeneruje nezmyselný text alebo v textoch občas opakuje pasáže, tak je tu jeden jeho veľký problém. Viete aký? Ten plugin je ľahko zistiteľný. To znamená, že Google ho ľahko na webe nájde a bude vedieť, že používate plugin na generovanie AI textov. Či to Google bude alebo nebude vadiť, o tom sa môžeme len dohadovať. Flame war môže začať práve teraz.
Samozrejme, záleží na vašej šikovnosti. Napríklad, všetko by sa dalo maskovať tým, že plugin nainštalujete na „skrytý“ web, z ktorého budete obsah automaticky exportovať do „ostrého“ webu.
Výhodou pluginu je jeho napojenie priamo na OpenAI, čím sa minimalizuje cena za každé volanie API. Tu narážam hlavne na to, že podobných pluginov je viac, ale musíte využívať ich napojenie na OpenAI, za ktoré zaplatíte o niečo vyššiu cenu.
Čo AI plugin pre WordPress dokáže
WordPress plugin AIomatic využíva AiomaticAPI alebo OpenAI GPT-3 API. Jeho hlavným zmyslom je automatické písanie a publikovanie obsahu vo WordPress s využitím AI enginov. Môžete buď publikovať nové príspevky, alebo aktualizovať staré príspevky novým obsahom relevantným pre daný článok.
AI môžete napríklad prikázať, aby písala pozitívne alebo negatívne recenzie produktov, dialógy medzi rôznymi osobami, komentáre k udalostiam, články súvisiace s názvom konkrétneho príspevku a mnoho ďalšieho. Tvorca pluginu sám hovorí, že limity pluginu sú iba vo vašej predstavivosti.
Je pravdou, že posledných niekoľko mesiacov sa mi hlavou často preháňa to, ako niečo zadať AI, aby prišla s čo najlepším výsledkom. Budúcnosť patrí optimalizácii AI príkazov.
Plugin dokáže taktiež automaticky vygenerovať odporúčaný (featured image) obrázok pre príspevok, ktorý nájde v bezplatných zdrojoch obrázkov ako je Pixabay, Pexels, MorgueFile alebo Flickr.
Okrem toho sa vie plugin napojiť na WPML alebo automaticky prekladať obsah cez Google Translator asi do všetkých možných jazykov.
A potom sú tu desiatky ďalších nastavení, ktorými je možné vyladiť generované texty k dokonalosti. Toto je ale už veľmi veľká veda. Ten, kto ju zvládne, bude kráľom výsledkov vyhľadávania (SERP).
Ako sa s pluginom pracuje
S AIomatic sa pracuje pomerne jednoducho, ale je tu mnoho nastavení, ktoré musíte vyskúšať sami na svojich zadaniach. Na predchádzajúcich obrázkoch som vám ukázal možnosti nastavenia celého pluginu, kde je taktiež potrebné vložiť OpenAI API kľúč. Ten si vytvoríte vo svojom OpenAI účte tu.
Ďalšia veľká várka nastavenia sa nachádza priamo v zadaní tém (článkov) na blogovanie. Tieto nastavenia je možné zadať defaultne pre všetky zadania. A toto hlavné nastavenie potom môžete ešte upraviť v každom sete zadania. Zámerne píšem v sete zadania, pretože sa tu nebavíme o generovaní jedného článku na jednu tému, ale na jednotky až stovky tém pre jeden set zadaní. Samozrejme, je možné vygenerovať aj jeden článok, ale na to je tu napríklad Copywriting.cz.
Ako automaticky generovať AI texty s AIomatic
Na prvý pohľad je to jednoduché. Po prvom teste uvidíte, že to zase také ľahké nie je. Je dôležité vyskúšať všetky možnosti nastavenia, aby ste dosiahli najlepší výsledok. Pokúsim sa vám to ukázať na nasledujúcich riadkoch.
Na obrázku už vidíte vstup pre zadanie. Asi najzaujímavejšie je pole „Post Title List / TXT file URL / RSS Feed URL“. Tam môžete prekopírovať vlastný zoznam tém alebo ich vložiť ako TXT z URL alebo priamo RSS zdroj. Ľudia a vyhľadávače majú radi čerstvý obsah, takže v ďalšom stĺpci nastavíte, v akom intervale majú články vychádzať a hneď vedľa nastavíte, koľko článkov má vyjsť v rovnakom čase.
Nakoniec na vás čaká Nastavenie a upresnenie príkazu. Ako som už písal, všetko si môžete prednastaviť defaultne. Pokiaľ ste to neurobili, kliknite na nastavenie a môžete upravovať kvalitu AI výstupu. Ako na to vám poradia tooltipy priamo v nastavení alebo video od tvorcov pluginu na predajnej stránke.
Pokiaľ dáte vygenerovať text bez nejakého nastavenia, dostanete pár odsekov textu bez formátovania. Avšak záleží na téme, pretože pre niektoré témy sú generované texty absolútne nezmyselné a krátke, pre iné témy sú obsiahle a s lepšími informáciami.
V ďalšom výstupe som už trochu upresnil nastavenia, takže som AI prikázal článok v češtine, a hlavne, aby označila nadpisy tagom H2. Zadal som to zle, takže ako H2 označila a do textu vložila hlavný nadpis, pod ktorý správne zoradila nadpisy H3.
S lepším zadaním už text vyzerá celkom inak, ale ešte to nie je ono. Pracovať by sa s tým však už dalo, pretože ide o celkom dobre štruktúrovaný text.
Pre text na obrázku som použil iba strohý príkaz “Write an article in Czech using HTML with H2,H3,lists and bold,about: “%%post_title%%”. Ako som písal v tomto článku, limity zadania sú len vo vašej fantázii. Tu sa bude lámať chlieb v AI obsahu. Kto vymyslí lepšie zadanie, kto dodá AI lepšie vstupné dáta, toho “content will be KING”.
Najlepšie na tom je, že plugin si môžete vyskúšať ako demo. Keď kliknete na tlačidlo, zíďte kúsok dole po stránke a hľadajte zelený obdĺžnik, ktorý je na ďalšom obrázku. Jediné, čo budete potrebovať, je váš vlastný API kľúč z OpenAI.
Výhody a nevýhody
Klady (+) | Zápory (-) |
---|---|
+ Priame napojenie na OpenAI | - Dokumentácia nie je dokonalá |
+ Žiadne limity na zadanie | - Plugin sa dá na webe ľahko nájsť |
+ Expertné možnosti nastavenia | |
+ Automatický preklad textu | |
+ Napojenie na WPML | |
+ Možnosť nastaviť vlastné custom fields | |
Záverečné zhrnutie
AIomatic je podarený plugin, ktorý toho za skvelú cenu ponúka neskutočne veľa. Je to napríklad pokročilé nastavenie všetkého možného, možnosť zadávať pokročilé príkazy, ktoré môžu byť „nekonečne“ dlhé a môžu obsahovať rôzne požiadavky na to, ako chcete, aby AI napísala text. Limity sú len vo vašom myslení a spôsobe formulácie, ktorú treba upraviť k dokonalosti, pretože AI nerozumie úplne všetkému. Teraz vám už nič nebráni, aby ste si urobili vlastný automatický blog na najrôznejšie témy. RIP výsledky vyhľadávania.