Ai Text Classifier

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

AI Text Classifier – nástroj od Open AI na rozpoznávanie textov generovaných umelou inteligenciou

Od sprístupnenia nástroja ChatGPT v novembri 2022 ubehlo len pár mesiacov (prečítajte si náš článok o možnostiach nástroja ChatGPT). Umelá inteligencia je mnohými vítaná ako fantastický sluha. Ale zároveň prináša podozrievavosť, že je občas zlý pán:

 • Budú vyhľadávače penalizovať texty vytvorené umelou inteligenciou vo výsledkoch vyhľadávania?
 • Napísal tento text novinár/redaktor/copywriter sám?
 • Napísal túto seminárku/esej študent sám?

Hlavne v USA čoraz viac škôl bije na poplach, zakazujú v ich sieťach použitie UI nástrojov. Avšak ťažko zabránia ich používaniu v domácom prostredí alebo mobilných telefónoch svojich študentov či žiakov. Niektoré univerzity pristúpili k riešeniu situácie ešte ráznejšie – seminárne práce musia študenti písať v škole, softvér monitoruje, čo pri písaní práce robia, aké stránky navštevujú a podobne. 

Mohli by sme ľahko nájsť ďalšie príklady rôznych pozícií pracujúcich s textami, kde je otázka originality textov dôležitá. Logicky musel prísť zásadný krok: Sprístupnenie nástroja na overovanie, či texty boli vytvorené umelou inteligenciou alebo človekom

31. januára Open AI sprístupnila nástroj AI Text Classifier, ktorý môže napomôcť rozoznať, či bol text vytvorený umelou inteligenciou. Je to predikčný nástroj, s jazykovým modelom postaveným na rovnakých princípoch ako ChatGPT. 

 • Je ho možné používať zadarmo. 
 • Je možné vložiť texty dlhé aspoň 1000 znakov, čo je približne 150-200 slov.
 • Vložené texty nástroj vyhodnotí slovným označením: „Very unlikely to be AI-generated“, „Unlikely to be AI-generated“, „Unclear if it is AI written“, „Possibly AI-generated“, „Likely AI-generated“.

Otestovali som dva príklady textov – človekom napísaný text (kúsok z nášho článku Príbeh Blakea Lemoinea: Prečo Google vyhodil AI inžiniera?) – dosiahli sme výsledok „Unlikely to be AI-generated“.

Kúsok textu vygenerovaného pomocou nástroja ChatGPT (otázky na ChatGPT o algoritmoch AI) – dosiahli sme výsledok „Possibly AI-generated“.

Podľa dokumentácie sa dozvedáme, že:

 • „Very unlikely to be AI-generated“ dosahuje 5% človekom napísaných textov a 2% AI-generovaných textov.
 • „Unlikely to be AI-generated“ dosahuje 15% človekom napísaných textov a 10% AI-generovaných textov.
 • „Unclear if it is AI written“ dosahuje 50% človekom napísaných textov a 34% AI-generovaných textov.
 • „Possibly AI-generated“ dosahuje 21% človekom napísaných textov a 28% AI-generovaných textov.
 • „Likely AI-generated“ dosahuje 9% človekom napísaných textov a 26% AI-generovaných textov.

Z percentuálnych pomerov vidíme, že chybovosť či neurčitosť nástroja pri stanovení pôvodu testu je stále veľmi vysoká. Každopádne, je to prvé podanie pomocnej ruky všetkým, ktorí potrebujú originalitu textov overovať.

Pracujete s textami? Overte si ich pôvod pomocou nástroja AI Text Classifier. Pomohol vám nástroj? Podeľte sa o skúsenosti s našimi čitateľmi v komentároch.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.