Google Bard

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Ako odblokovať Google Bard AI na Slovensku a v celej EÚ

Nikto z EÚ nemá prístup ku Google Bard. Vyše 447 miliónov obyvateľov z 27 členských krajín EÚ sa ku generatívnej umelej inteligencii nemôžu dostať. Tento článok je návod, ktorý vám pomôže odblokovať Google Bard na území Slovenskej republiky.

Spoločnosť Google dodnes nevysvetlila dôvod, prečo nie je jej generatívna umelá inteligencia dostupná v EÚ a Kanade. Americké magazíny si robia srandu z toho, že 450 miliónov ľudí z EÚ nemôže používať Google Bard, ale 50 000 tučniakov z južného Atlantiku sa môže na používanie AI prihlásiť okamžite. Predpokladá sa, že hlavným problémom je GDPR.

Tento problém vlastne ako prvé vyvolalo Taliansko, ktoré na svojom území zakázalo ChatGPT, a to práve kvôli obave porušovaniu ochrany osobných údajov. Google Bard pravdepodobne tiež nemôže vyhovieť miestnym predpisom a z toho dôvodu je pre EÚ a Kanadu aktuálne nedostupný.

1 Zablokovany Google Bard
Zablokovaný Google Bard.

Pokiaľ sa vám zobrazuje podobná hláška na vašom počítači alebo mobilnom telefóne, tak mám pre vás riešenie. Existuje možnosť, ako Google Bard jednoducho odblokovať a vyskúšať. Je to legálna metóda, takže sa nemusíte obávať porušenia miestnych zákonov. Na odblokovanie vám stačí použiť VPN. Bohužiaľ nedokážem potvrdiť alebo vyvrátiť možnosť ohrozenia vašich osobných údajov. Keďže všetci používame Google a Facebook, tak zrejme neexistuje ďalšia obava o tom, ako by ste mohli viac ohrozovať svoje osobné údaje pri používaní novej služby od spoločnosti Google. Úradníci to samozrejme vidia inak.

Riešenie, aby ste mohli používať Google Bard na Slovensku, ale aj v celej EÚ

Aby ste nemuseli dlho premýšľať o tom, či je odblokovanie skutočne možné, tak vám pripojím screenshot s odblokovaným Bardom.

2 Odblokovany Google Bard
S Google Bardom môžem slobodne komunikovať.

Nebudem to ďalej preťahovať. Riešením pre odblokovanie a skúšanie Google Bard na Slovensku sú najlepšie VPN. VPN vie v počítači zmeniť IP, ale aj geolokáciu. Keď sa prihlásite na internet, tak kvôli IP a internetovému pripojeniu dokáže Google rozpoznať z akého štátu sa pripájate. Na tomto základe vám jednoducho svoju AI zablokuje. Chráni tým najmä seba pred miestnymi predpismi. To je pochopiteľné.

VPN (Virtuálna Privátna Sieť) vie zmeniť vašu geolokáciu kamkoľvek na svete. Jednoducho si len kúpite licenciu, nainštalujete aplikáciu a už si môžete vyberať krajinu, z ktorej sa budete pripájať k internetu. VPN sa používajú napríklad na ochranu súkromia a bezpečné pripojenie k firemnej sieti, ale v dnešnej dobe sa používajú skôr na odblokovanie streamovaného obsahu na Netflix, Amazon Prime, Hulu alebo športových prenosov a podobne.

3 Google Bard Vpn
Použitie NordVPN k odblokovaniu Google Bard.

Musíte si vybrať krajinu, ktorá je mimo EÚ a nie je to Kanada. Vlastne to budete mať jednoduché, pretože každá platená VPN má servery v USA alebo v Anglicku. V spomínanej NordVPN máte na výber 60 krajín a napríklad v Private Internet Access je na výber 84 krajín. Samozrejme z nich musíte odpočítať členské štáty EÚ a Kanadu.

Aké 3 VPN odporúčam na odblokovanie Google Bard?

Chatbota od Google sprístupníte s VPN sieťami, ktoré majú možnosť pripojiť sa k serverom mimo EÚ a Kanadu. Nájsť takú VPN nie je problém. Otestoval som viac ako 30 VPN aplikácií a služieb, z ktorých by som vám odporučil predovšetkým tieto 3, pretože sú preverené, bezpečné a neukladajú informácie o tom, čo používatelia prezerali.

  1. Private Internet Access – 30 000 serverov v 84 krajinách. Navyše možnosť používať na neobmedzenom počte zariadení súčasne. V našom teste je to jednoznačná jednotka a tiež najlacnejšia VPN.
  2. NordVPNjedna z najrýchlejších VPN, ktorá má vysoký stupeň zabezpečenia. Nesleduje a nezhromažďuje súkromné dáta. Tiež je vhodná na sledovanie streamingu.
  3. CyberGhost VPNmá veľký počet serverov v 91 krajinách. Nielen na Slovensku je možné prepínať sa medzi viacerými mestami. Je to stabilná a rýchla VPN vhodná na sledovanie streamovacích služieb.

Čo je Google Bard?

Google Bard je jazykový model (LLM) chatbot vyvinutý spoločnosťou Google AI. Je trénovaný na obrovskom množstve textu a kódu. Dokáže generovať text, zdrojový kód, prekladať jazyky, písať rôzne druhy tvorivého obsahu a odpovedať na položené otázky informatívnym spôsobom.

Google Bard je stále vo vývoji, ale naučil sa vykonávať rôzne druhy úloh, napríklad:

  • Čo najlepšie dodržiavať zadané inštrukcie a starostlivo plniť požiadavky.
  • Využívať svoje znalosti na to, aby vaše otázky komplexne a informatívne zodpovedal, aj keď sú otvorené, náročné alebo neobvyklé.
  • Generovať rôzne tvorivé formáty textového obsahu ako sú básne, kód, scenáre, hudobné skladby, e-maily, listy atď.

Google Bard je zatiaľ dostupný v angličtine, japončine a kórejčine. Môžete k nemu pristupovať prostredníctvom webovej stránky Google Bard alebo pomocou aplikácie Google Assistant.

Google Bard je mocný nástroj, ktorý možno použiť na rôzne účely. Môže slúžiť na výskum, vzdelávanie, zábavu a ďalšie činnosti. Chatbot je stále vo vývoji, ale má potenciál revolučne zmeniť spôsob, akým komunikujeme s počítačmi.

Malo by sa ľudstvo obávať príchodu AI?

Na otázku, či by ľudstvo malo mať strach z príchodu umelej inteligencie (AI), nie je ľahká odpoveď. S AI sú spojené mnohé potenciálne výhody aj riziká, a je dôležité tieto faktory starostlivo zvážiť pred vynesením súdov.

4 Obavy Z Umelej Inteligencie

Na jednej strane má potenciál riešiť niektoré z najpálčivejších svetových problémov. Napríklad AI môže byť použité na vývoj nových liečebných postupov, zlepšenie výnosov poľnohospodárstva alebo vytvorenie efektívnejších dopravných systémov. AI tiež môže automatizovať úlohy, ktoré sú v súčasnosti vykonávané ľuďmi, čo by mohlo uvoľniť čas a zdroje pre iné činnosti.

TIP: Novinky zo sveta umelej inteligencie

Na druhej strane existujú aj potenciálne riziká spojené s AI. Jedným z problémov je, že pripraví o prácu mnoho ľudí, ale tiež vytvorí množstvo nových pracovných príležitostí. Jedným z najväčších problémov je, že by mohla byť použitá na vytvorenie autonómnych zbraní, ktoré by mohli zabíjať bez ľudskej pomoci. AI by tiež mohla byť použitá na manipuláciu s myslením a správaním ľudí, čo by mohlo viesť k sociálnym nepokojom alebo dokonca totalite.

Je potrebné si uvedomiť, že generatívna umelá inteligencia je mocným nástrojom a ako akýkoľvek nástroj môže byť použitý pre dobro aj zlo. Je na nás, aby sme zaistili, že AI bude použitá v prospech ľudstva, nie na jeho zničenie.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.