Ai Nastroje

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

AI nástroje na generovanie textu pre copywriterov a marketérov: Vyskúšate ich na vaše články, maily či príspevky?

Máte chuť otestovať AI nástroje na generovanie textov? Pripravili sme pre vás zoznam nástrojov, ktoré generujú texty rôznych dĺžok, na rôzne účely – od esejí a blogových príspevkov po príspevky na sociálne siete či popisky videí na Youtube.

ChatGPT

AI nástroj ChatGPT na generovanie textov chce otestovať tak mnoho používateľov, že vo free verzii je v čase vysokého dopytu často obmedzená dostupnosť. Ak sa vám podarí prihlásiť, používanie nie je zatiaľ nijako obmedzené. Od prvého februára je dostupný platený balík ChatGPT Plus. Medzi jeho výhody patrí nepretržitá dostupnosť nástroja, rýchlejšie odpovede v chate a prioritná dostupnosť novej funkcionality.

Chatgpt Plateny Balik

Nástroj funguje formou chatu, môžete klásť otázky rôznej zložitosti. ChatGPT si dokáže zapamätať celú diskusiu, môžete sa odvolávať na predošlé otázky. Podrobnosti o ChatGPT si prečítajte v našom článku: Čo všetko sa môžete umelej inteligencie ChatGPT opýtať?.


MightyGPT – ChatGPT do Whatsappu?

MightyGPT umožňuje chatovanie s GPT-3 modelom cez chatovaciu aplikáciu WhatsApp. Pripravuje sa aj verzia pre iMessage. Po zakúpení predplatného vám zašlú telefónne číslo, ktoré si pridáte do kontaktov vo WhatsAppe a rozhovor môže začať. Pozrite si nasledujúce video, ako konverzácia s kontaktom „Mighty GPT“ vo WhatsAppe prebieha:

Z recenzií používateľov sme sa dozvedeli, že je pridaná aj možnosť zadávať audio otázky. ChatGPT je postavený na jazykovom modeli GPT-3 a finálne vyladený na modeli GPT-3.5, v MightyGPT sa zrejme používa OpenAI API pre staršiu verziu jazykového modelu GPT-3, API pre novšiu verziu zatiaľ nie je dostupné.


Jasper

Podobne AI nástroj Jasper na generovanie textov poskytuje zadarmo na päť dní trial verziu, v ktorej je dostupná plná funkcionalita. V trial verzii je však obmedzená dĺžka textu, ktorý si môžete vygenerovať, na 10 000 slov.

Jaspeai Plateny Balik

Je to nástroj určený pre marketérov a copywriterov či tvorcov textov na weby, pri generovaní textov môžete využívať šablóny, do ktorých vyplníte napríklad oblasť, ktorej sa text týka, tón komunikácie („tone of voice“), vstupný text a výsledkom je niekoľko návrhov výstupného textu. Dostupný je vo viac ako 25 jazykoch, vrátane slovenčiny a češtiny. Čo všetko Jasper umožňuje si prečítajte v našom článku: Recenzia: Jasper AI alebo budúcnosť copywritingu patrí umelej inteligencii. Okrem textov umožňuje aj generovanie obrázkov.


Writesonic

Ďalší AI tool pre pre marketérov, copywriterov či tvorcov textov na weby je Writesonic. Umožňuje vygenerovať dlhšie články, eseje či ebooky, ale aj kratšie texty ako obchodné maily, statusy na sociálne siete, texty PPC reklám či popisy produktov v eshope. Zadáte aspoň piatimi slovami popis o čom má vygenerovaný text byť, zadáte SEO kľúčové slová a generujete! Ovláda až 25 jazykov, vrátane slovenčiny a češtiny.

Dostupná je free verzia, v ktorej môžete vygenerovať maximálne 6 250 slov.

Ai Writesonic Pricing

Vo všetkých balíkoch je dostupný aj Chatsonic, chat na podobnom princípe ako ChatGPT, ktorý umožňuje nielen textové ale aj audio dopytovanie a vyhľadávanie odpovedí aj v aktuálnych informáciách pomocou Google. Napríklad ChatGPT bol trénovaný na dátach do roku 2021, preto neskoršie informácie v odpovediach nezohľadňuje. A tiež Picturesonic na generovanie obrázkov.


Copy.ai

Ďalší AI tool pre marketérov a copywriterov je Copy.ai, ktorý umožňuje generovanie blogov, príspevkov na sociálne siete či emailov. Balík Free je vlastne 7-dňová trial verzia balíka Pro, prístupná pre 1 používateľa. Podobne ako napríklad Jasper funguje na princípe šablón, z ktorých si niektorú na začiatku zvolíte, následne si vyberiete tón komunikácie a necháte vygenerovať text. Blogové články môžete generovať po odstavcoch, každý odstavec môžete nechať viac krát prepísať. Dostupný je vo viac ako 25 jazykoch, vrátane slovenčiny a češtiny.

Copi Ai Pricing

Jenni.ai

AI nástroj Jenni má škálovateľné ceny, žiadne pevné balíky. Jednoducho si zvolíte dĺžku textu (počet slov) a podľa toho sa vypočíta cena. Na otestovanie je dostupná aj free verzia. Najskôr napíšete nadpis, následne vám systém bude ponúkať generovaný text po vetách. Vetu môžete odsúhlasiť, nechať vygenerovať celé znenie alebo pridať citáciu – správne sa označí v texte a na konci textu sa vytvára zoznam citácií. Jenni.ai generuje texty zatiaľ iba v angličtine. Hoci sme zadali nadpis v slovenčine, generovaný text bol v angličtine. Tento spôsob generovania textu môžu využiť blogeri, ale aj študenti na svoje školské práce.

Jenni Pricing

Syllaby.io

Nástroj Syllaby je vhodný pre všetky firmy zamerané na služby. Podľa zadaných kritérií vám pripraví obsahový plán pre sociálne siete, môžete si vygenerovať scenáre videí, blogové články ako aj kalendár publikovania. Nástroj ako zdroj informácií vyhodnocuje obsahy na sociálnych sieťach. Dostupná je 7 dňová trial verzia zadarmo (je však potrebné zaregistrovať platobnú kartu, preto dajte pozor na vypršanie trial verzie). 

Syllaby Pricing

Predis.ai

Umelá inteligencia Predis vám vygeneruje príspevky na sociálne siete. Ako obrázky alebo videá v štvorcovom alebo portrétovom formáte. Videá sú jednoduché, vo forme animovanej prezentácie, kde viete ovplyvniť rozloženie a pohyb rôznych obrázkov a textov. Naviac vám nástroj umožňuje pre takto pripravené príspevky naplánovať ich zverejnenie. Dostupná je free verzia, v ktorej si môžete vygenerovať až 15 príspevkov. Ostatné balíky Solo, Starter a Agency sa líšia počtom značiek, pre ktoré chcete príspevky vytvárať a počtom vygenerovaných príspevkov. Pri ročnom predplatnom máte dva mesiace zadarmo.

Predis Pricing

Nástroj umožňuje analyzovať vašu konkurenciu na Facebooku alebo Instagrame. Výsledkom analýzy je porovnanie tém, hashtagov a angažovanosti sledovateľov počas zvoleného obdobia.


Tome

Potrebujete vytvoriť zaujímavú osobnú prezentáciu, prezentáciu produktu či firemnú prezentáciu? Môže vám pomôcť AI nástroj Tome. Dostupná je zatiaľ Beta verzia s niekoľkými šablónami. Zadáte nadpis prezentácie a systém vám vygenerejue niekoľko stránok prezentácie. Môžete ich upravovať, pregenerovať podnadpisy, texty aj obrázky. Obrázky môžete vygenerovať pomocou systému Dalle-E. Môžete systém požiadať o vygenerovanie ďalších podstránok. Texty je možné generovať aj v slovenčine alebo češtine, ale nie sú dokonalo gramaticky správne. 

Tome Test

Generovanie 8-stranovej prezentácie trvalo asi 2 minúty. Aplikácia sa nám javí menej intuitívna ako ostatné, napríklad sme nenašli možnosť vkladať vlastné obrázky. Ak vygenerovanú prezentáciu vezmete ako základ, získate inšpiráciu akú môžete použiť osnovu, pútavé nadpisy, podnadpisy a texty, vyskúšať rôzne rozloženie slajdov a podobne. Následne ju dotvoríte podľa vašich potrieb, povkladáte vlastné obrázky, ak vám nevyhovujú vygenerované, prípadne upravíte texty.


Genially

AI nástroj Genially vám umožňuje generovať prezentácie, infografiky, rôzne manuály aj videoprezentácie. Je dostupný aj zadarmo, no v platených balíkoch Student alebo Edu Pro získate možnosť stiahnuť si výsledky vo forme pdf, jpg alebo videá ako mp4. Najvyšší balík je vhodný pre firemných zákazníkov a umožňuje si uložiť Brand Kit – čosi ako firemné farby, štýly, fonty a podobne. Prezentácie sa vytvárajú na základe šablón, niektoré šablóny sú dostupné iba v platených balíkoch, sú označené žltou hviezdičkou. Na rozdiel od nástroja Tome, tu si texty musíte doplniť sami. Nástroj Genially pripomína grafický nástroj Canva. Šablóny sú veľmi podrobne spracované, určite budú pri tvorbe prezentácie veľkou inšpiráciou, možnosti prispôsobenia výsledku sú v menu bohaté rovnako ako v Canve. 

Genially Pricing

Beautiful.ai

Nástroj Beautiful slúži na vytváranie prezentácií. Použitie je veľmi jednoduché, krok za krokom môžete vyberať z veľkého množstva šablón slajdov, a prispôsobiť ich vašim potrebám. Systém sa stará o jednoduché premiestňovanie prvkov (napr. zväčšovanie obrázkov, animácia grafov a pod.) a umiestňuje ich oku lahodiacim spôsobom. Je možné vkladať veľké množstvo obrázkov, grafických prvkov, grafov, animovaných prvkov a podobne.

Dostupné sú platené balíky Pro, Team a Enterprise, môžete si vyskúšať trial verziu Pro alebo Team balíka, avšak najskôr musíte zaevidovať platobnú kartu (takže pozor na vypršanie trial verzie, ak nástroj chcete len testovať, aby sa vám z karty automaticky nestiahla platba, odporúčame po registrácii skontrolovať nastavenia vo vašom účte).

Beautifulai Pricing

Rytr.me

Nástroj Rytr môžete využiť na generovanie textov aj obrázkov. Ak zostanete pri free verzii, ste obmedzený dĺžkou vygenerovaného textu 10 000 znakov a počtom obrázkov 5. 

Nástroj možno použiť vo viac ako 30 jazykoch, medzi nimi sú aj slovenčina a čeština. V nástroji je zabudovaná kontrola na plagiátorstvo. Na začiatku zvolíte jazyk výstupu, tón komunikácie a šablónu textu – od príspevku na Facebook, meta dát pre weby či popiskov k Youtube videám cez biznis idey, popisy produktov, FAQ, po dlhé blogové príspevky. Následne vám systém ponúkne vygenerovaný text. Pri kratších textoch automaticky niekoľko variánt, pri dlhých textoch si môžete počet vygenerovaných variánt textu zvoliť.

Rytrme Pricing

Zhrnutie a záver

V článku je zoznam nástrojov, ktoré všetkým, ktorí pracujú s textami umožnia pracovať efektívnejšie. Niektoré nástroje naozaj využívajú pokročilé textové generovanie, niektoré využívajú hlavne silné šablóny, ktoré zobrazia vašu prezentáciu či príspevok oku lahodiacim spôsobom a inšpirujú vás pri tvorbe obsahu. Oplatí sa vyskúšať free alebo trial verzie. Máte skúsenosti s niektorým nástrojom? Podeľte sa s nimi v komentároch.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.