Fapi Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: s FAPI predávajte viac, pracujte menej!

Začali sme predávať vlastný online kurz, tak sme sa pustili do testovania predajných nástrojov. Jedným z nich je FAPI, ktorý sme si nakoniec tiež vybrali. V tejto recenzii s vami budem zdieľať skúsenosti, prečo sme nakoniec skončili u tohto predajného formulára a s čím sme ho porovnávali. Som si istý, že vám môj text pomôže správne sa zorientovať vo výbere nástroja pre online predaj produktov.

Čo je FAPI a čo od tohto nástroja čakať?

Je to služba, ktorá vám pomôže vytvoriť z obyčajnej webovej stránky predajný stroj. Vie pracovať (predávať) úplne automaticky nezávisle od vašej aktivity. To znamená, že môžete predávať aj v noci, keď práve spíte. A to nie je nadsadené. FAPI dokáže zákazníkov obslúžiť od objednávky po fakturáciu, spracovanie platby, stráženie jej úhrady atď. Nakoniec zákazníkom pošle digitálny produkt alebo sprístupní členskú sekciu na webe. Očakávajte teda, že bude vybavovať objednávky a obsluhovať zákazníkov za vás. Automatizujte všetko, predávajte viac, pracujte menej!

V nástroji nájdete detailný prehľad a štatistiky, ako si zrovna v predajoch vediete. Je to tá farebná FAPI nástenka s prehľadom predajov a platieb, ktorá sa už dávno stala fenoménom medzi online predajcami digitálnych produktov. Som si istý, že už ste ju vy sami tiež niekde videli.

1 Fapi Prehlad Predajov A Platieb
Prehľad predajov a platieb.

Zjednodušene povedané, FAPI je predajný formulár, ale čakajte od neho oveľa viac. Napríklad prepojenie na platobnú bránu, na e-mailingové nástroje, účtovné systémy a page buildery stránok Mioweb, Elementor a WordPress, v ktorých dokážete s FAPI vytvoriť členské sekcie. A musím poznamenať, že úplne jednoducho. Nemusíte byť programátor ani IT-čkár, a predsa to zvládnete.

Ponúka toho veľa, takže som ocenil, že sme si FAPI mohli pred objednaním otestovať zadarmo na 14 dní bez nutnosti vkladať platobnú kartu. To je jasná výhoda tejto inak platenej služby.

Prečo sme sa rozhodli používať FAPI a prečo sme si nevybrali SimpleShop

Určite vám je jasné, že sme sa pre automatizovaný predaj produktov rozhodovali medzi SimpleShop a FAPI. Každého to okamžite ťahá k SimpleShop, pretože kým nič nepredáte, tak je zadarmo. Za FAPI platíte okamžite. Teda až na 14-dňovú skúšobnú dobu.

Dali sme sa teda do počítania a vyšiel nám z toho jasný víťaz – FAPI. Samozrejme myslíme vo veľkom, takže sme sa zaoberali úvahami, čo keď budeme predávať produkty za vyššie desiatky až stovky tisíc ročne.

A čo nám z toho vyšlo:

  • Pokiaľ by sa predaj rozbehol, ročný poplatok za FAPI by vychádzal lacnejšie ako SimpleShop.
  • Vo FAPI sa ľahko nastavujú upselly. Konkurencia to tiež vie, ale zatiaľ dosť zložito. FAPI má upsell, miniupsell aj doplnkové predajné položky v rámci formulára.
  • FAPI podporuje v jednom formulári viac mien, takže stačí jeden formulár pre rôzne cudzojazyčné pristávaci stránky (landing pages).
  • Fakturácia je vyriešená v rámci aplikácie.
  • FAPI sa nám zdá používateľsky pohodlnejšie a jednoduchšie na nastavenie.

Tieto body a porovnania však neznamenajú, že by bol SimpleShop zlý. Naopak, nie je, ale v našom porovnaní bol FAPI lepší.

Ako funguje FAPI a čo s ním možno robiť

Keď riešite online predaj, musíte si ho predstaviť ako proces, ktorý má niekoľko krokov: získanie kontaktu, kontrola údajov, vystavenie faktúry, odoslanie faktúry, prijatie a kontrola platby, spárovanie platby s faktúrou, vloženie kontaktu do databázy, zaslanie produktu. To je 8-12 krokov. S FAPI ich viete automatizovať.

2 Fapi Co Vie Predajny Formular
Rýchly prehľad, čo FAPI dokáže.

Okrem absolútnej automatizácie predajov a odbavovania zákazníkov asi najviac oceňujeme integrácie ďalších nástrojov. FAPI napríklad dokáže ukladať získané kontakty do e-mailingových nástrojov: SmartEmailing, Ecomail, Mailerlite, MailChimp, Sendinblue.

Samotný formulár by pre predaj produktov nestačil. FAPI dokáže vytvárať pristávacie stránky, takže môžete predávať aj bez vlastného webu. My predávame WordPress kurz. Preto máme vlastnú webstránku a navyše na WordPress.

FAPI sa dokáže prepojiť s naším systémom, takže za nás vytvára užívateľské účty a prihlasovacie údaje do platených členských sekcií kurzu. Všetko je možné automatizovať, takže môžeme kurz predávať aj keď spíme alebo keď sme na pláži. Nemusíme byť neustále u mailu a počítača. Rutinnú prácu za nás robí automatický predajný systém.

3 Fapi Clenske Sekcie V Nasom WordPresse
FAPI v našom kurze WordPress.

Samotný predajný formulár a automatizovaný predaj je v podstate využiteľný na akomkoľvek systéme na tvorbu stránok, kam môžete vložiť kód na zobrazenie formulára. Členské sekcie môžete vytvárať iba so systémami WordPress a MioWeb.

Pre koho je FAPI dobré

Za FAPI sa platí od začiatku. Musíte si preto dobre spočítať, či sa vám to vyplatí. Napríklad pri vyššej cene produktu alebo jednorázovej cene za služby vychádza FAPI finančne lepšie než jeho konkurencia. Ak ale budete mať málo predajov alebo budete predávať e-book alebo iný produkt za malé sumy, tak potom vyjde výhodnejšie SimpleShop.

Väčšina podnikateľov mixuje rôzne typy produktov – lacné a drahé. Keď budete uvažovať o vyšších predajoch ročne, tak sa vám vyplatí vybrať si FAPI, vyjde lacnejšie.

Tým som tiež odpovedal na otázku, pre koho je FAPI vhodné? Je pre podnikateľov, ktorí predávajú webináre, e-booky, kurzy, konzultácie alebo fyzické produkty a ďalšie veci, pre ktoré je predaj v e-shope zbytočne zložitý.

S FAPI nemusíte vedieť programovať, nemusíte mať obrovské technologické znalosti. Skutočne všetko zvládnete nastaviť jednoduchým klikaním tlačidla myši.

4 Fapi Nastavenie Formulara
Sprievodca vytvorením predajného formulára.

Koľko FAPI stojí

Za FAPI sa platí od začiatku, ale mám dobrú správu – môžete si pre začiatok vybrať najlacnejší tarif Start a postupne prechádzať podľa počtu objednávok na vyššie tarify.

Všetky tarify majú rovnaké funkcie, takže vám nebude nič chýbať. Jediný rozdiel, ktorý prirodzene zvyšuje cenu za tarif, je počet uskutočnených objednávok za mesiac.

  • Tarif Start: 10 objednávok za mesiac
  • Tarif Comfort: 100 objednávok za mesiac
  • Tarif Premium: 300 a viac objednávok za mesiac
5 Fapi Cennik
Ceny sú bez DPH.

Dávajte si ale pozor na počet objednávok. Najvyšší tarif Premium má za cenou *, ktorá potom vysvetľuje, že za každú objednávku nad počet 300 zaplatíte navyše 2 Kč nad rámec tarifu. Keď budete mať za mesiac 301 objednávok, tak k cene tarifu zaplatíte ešte 2 Kč. To nie je ale také hrozné vzhľadom k tomu, koľko dokážete zarobiť.

Na ďalšom obrázku vám ukážem, aká je ročná cena za jednotlivé tarify. Každý užívateľ má možnosť platiť vo výhodných ročných platbách alebo v mesačných. Počítajte tiež s tým, že ceny sú bez 21 % DPH.

6 Fapi Objednavka Tarifu

Klady a zápory FAPI

Klady (+)Zápory (-)
+ Upselly, miniselly (downselly), vouchery.- Platí sa okamžite, čo je pre začínajúcich podnikateľov vyšší výdaj.
+ Podpora pre viac mien v jednom formulári.
+ Pri predaji drahších produktov vychádza výhodnejšie oproti konkurencii.
+ Jednoduché nastavenie produktov aj formulárov.
+ Napojenie na e-mailingové a iné marketingové nástroje.
+ Členské sekcie pre WordPress a Mioweb.

Záver recenzie

Počiatočné náklady môžu byť pre začínajúcich online podnikateľov vyššie, ale dlhodobé výhody a úspory, najmä pri predaji drahších produktov, sú nespochybniteľné. To som vám v tejto recenzii dokázal. FAPI nielen uľahčuje predajný proces, ale tiež má funkcie napríklad pre upselling, miniupsell a ďalšie predajné vychytávky. A či vám jeho používanie sadne? Som presvedčený, že áno, ale vyskúšať si ho môžete na 14 dní úplne zadarmo.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.