Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.
Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.
Recenzia: SimpleShop je formulár, s ktorým predáte čokoľvek
Obsah
Vystihnúť, čo všetko SimpleShop vie, je v krátkom nadpise nemožné. SimpleShop je jednoducho predajný formulár, ktorý vám umožní predávať online kurzy, služby, e-booky, vstupenky aj fyzický tovar. Formulár ľahko vložíte na akúkoľvek webovú stránku, ale zaobídete sa aj bez vlastného webu. Navyše so SimpleShopom jednoducho nastavíte členské sekcie napríklad vo WordPress, bez nutnosti používať iné pluginy. Poďte si prečítať recenziu a moje skúsenosti s týmto nástrojom.
Čo je SimpleShop
SimpleShop je šikovný predajný formulár na predaj online. Túto informáciu nájdete aj na oficiálnom webe, ale myslím si, že ide o príliš jednoduchý popis, pretože SimpleShop toho vie oveľa viac. Môžete s ním vytvárať predajné formuláre na predaj čohokoľvek. Plus, dokážete vďaka nemu automatizovať predaj digitálnych produktov a využiť na to vlastné webové stránky, do ktorých formulár ľahko integrujete.
SimpleShop je ideálny na predaj videí, online aj živých kurzov, školení, vstupeniek, obsahu na webe, členstiev, e-bookov, permanentiek a množstva ďalšieho.
Nástrojov ako je tento je veľa, ale v tomto prípade som prekvapený, s akou jednoduchosťou sa dá všetko nastaviť. Trúfnem si tvrdiť, že začať predávať online zvládne s týmto šikovným formulárom úplne ktokoľvek. Plusom je tiež integrácia do vlastných stránok na WordPress, Mioweb alebo kamkoľvek inam, kam sa dá vložiť zdrojový kód. Avšak vlastný web vlastne ani nepotrebujete, pretože môžete využiť predajnú stránku, ktorá bude hosťovaná priamo na SimpleShop.
Predajný formulár má 4 jazykové mutácie – čeština, slovenčina, angličtina a nemčina. Samotnú predajnú stránku však môžete mať v akomkoľvek jazyku, pretože si ju píšete vy sami.
Znie to fantasticky a možno si myslíte, že to bude stáť veľa peňazí. Tu vás však vyvediem z omylu. SimpleShop je veľmi lacný.
Čo SimpleShop dokáže
SimpleShop pomáha predávať produkty online. Vďaka jednoduchej administrácii si ľahko vytvoríte predajnú stránku nejakého produktu. Na stránku môžete s využitím editora pridávať text, fotografie alebo vkladať videá pomocou zdrojového kódu. Táto predajná stránka je priamo napojená na predajný formulár, ktorý si tiež jednoducho prispôsobíte pre svoje potreby.
V podstate si môžete na SimpleShope vytvoriť vlastné landing pages (pristávacie stránky), na ktoré budete posielať záujemcov o produkt napríklad z reklamných kampaní. Bez potreby mať vlastné webové stránky, pretože vám stačí URL adresa na predajnú stránku, ktorá je hosťovaná v tomto nástroji.
Pokiaľ máte vlastné webové stránky, so SimpleShopom máte neobmedzené možnosti.
Teraz sa budeme baviť najmä o WordPress, ale SimpleShop má integráciu aj pre Mioweb, Webnode a Wix. Ak máte web na Weebly alebo inde, aj tu môžete SimpleShop používať, ale je potrebné mať možnosť vkladať do stránky zdrojový kód.
Okrem toho má SimpleShop napojenie na 11 českých a slovenských bánk, 6 e-mailingových systémov, 7 platobných brán a 4 redakčné webové systémy. Nechýba ani možnosť upraviť si predajný formulár podľa svojich predstáv vďaka napojeniu na API.
Hlavné funkcie
SimpleShop toho vie skrátka veľa. Zrejme z toho dôvodu má prispôsobené možnosti nastavenia pre rôzne typy produktov. Ja by som to opísal asi ako šablóny nastavenia. Ide vlastne o to, že si vyberiete, aký produkt budete predávať. Tým sa vám v nastavení produktu zobrazia položky nastavenia vhodné pre ten konkrétny produkt. Najlepšie vám to ukážem na príkladoch.
Na obrázku sú typy produktov, ktoré môžete predávať. Ja som si napríklad vybral predaj e-booku. Hlavne z toho dôvodu, aby som vám ukázal pridané položky, o ktorých som písal vyššie.
Toto mi príde jednoducho perfektné, pretože si nemusíte vyberať z nejakého nepreberného zoznamu položiek tie, ktoré by sa vám práve pre tento produkt mohli hodiť. Zároveň, keď budete predávať napríklad kurz, nebudú sa vám pliesť položky na nastavenie e-booku. Máte tam jednoducho len to nastavenie, ktoré potrebujete na predaj kurzu.
Mal by som zdôvodniť svoje nadšenie. Podobné predajné nástroje sú väčšinou veľmi komplexné. A síce to je v niektorých prípadoch výhodou, mnohokrát zbytočne všetko komplikujú. Svojimi funkciami ma vždy odradili od toho, aby som sa snažil predávať svoje online kurzy. Nastavenie týchto nástrojov mi prišlo vždy extrémne zložité. Zo SimpleShopu som nadšený práve tou jednoduchosťou, v ktorej mi nič dôležité nechýba.
Členské sekcie vo WordPress a nielen tam
Pokiaľ ste sa niekedy zaujímali o vytváranie členských sekcií na WordPress, s veľkou pravdepodobnosťou ste sa dopátrali k LearnDash a podobným systémom. Sú dobré, to áno, ale veľmi zložité. Pritom vytváranie členských sekcií a automatické zasielanie prístupových údajov do nich môže byť na WordPress jednoduchšie, než si myslíte.
Nebudem vám tu popisovať presný návod, ako členské sekcie nastavovať. Na to už má návod SimpleShop. Rovnako ako má návod na nastavenie predaja každého produktu, takže vás prevedie celým procesom nastavenia. Ja vám len ukážem, aké jednoduché to je.
Vo WordPress si stiahnete plugin SimpleShopu z oficiálneho repozitára. Plugin prepojíte vložením API a emailu. Potom už môžete vytvárať členské sekcie (zabezpečený obsah).
Túto členskú sekciu musíte ešte prepojiť s predajným formulárom, ktorý máte vytvorený v SimpleShop.
Nakoniec si už môžete na WordPress vytvárať stránky a podstránky, ktoré budú súčasťou nejakej vašej členskej sekcie. Tieto stránky si môžete stavať akýmkoľvek page builderom. Teraz vám už len zostáva nastaviť, akí používatelia budú mať na stránku prístup.
Akonáhle by som zaškrtol políčko pre OnlineKurz123, stránka sa zamkne a vstup na nej bude podmienený vložením mena a hesla. Pokiaľ na URL stránky niekto príde, tak na neho vyskočí klasická wordpressácka prihlasovacia stránka.
Vďaka pluginu od SimpleShop si zákazník zakúpi prístup do členskej sekcie. SimpleShop vybaví celú objednávku sám, takže vygeneruje príkaz na platbu. Po zaplatení vytvorí vo WordPress nového používateľa, ktorého priradí k správnej členskej sekcii a pošle mu prihlasovacie údaje.
Používateľom môžete nastavovať časové obdobia, počas ktorých budú mať k členskej sekcii prístup, a tak podobne. Nastavení je veľa, vďaka čomu si určite prídete na svoje. Zmyslom tohto krátkeho manuálu bolo ukázať, aké jednoduché to všetko je.
Koľko stojí SimpleShop
Služba si berie 5 % z obratu, alebo minimálne 5 Kč. Cena za SimpleShop je maximálne 2000 Kč mesačne. Ďalej sa poplatok nezvyšuje. Ja si myslím, že je to veľmi revolučná cena. Keď ešte vezmete do úvahy, že keď nič nepredáte, nič neplatíte, ide o skutočne dobrú ponuku.
V pokoji si všetko nastavíte a až potom spustíte kampane. Kým si nikto nič neobjedná, formulár vás nič nestojí. Dávajte si ale pozor na vlastné testovacie objednávky, ktorými budete celý predaj ladiť. Ak ich v systéme ku koncu mesiaca zabudnete, tak vám ich naúčtujú.
Výhody a nevýhody
Klady (+) | Zápory (-) |
---|---|
+ Jednoduché vytváranie predajných stránok a formulárov | - Je to jednoduchý predajný nástroj, takže môžu chýbať pokročilé funkcie |
+ Nie je nutné mať vlastné webové stránky | |
+ Integrácia mnohých nástrojov a služieb 3. strán | |
+ Vytváranie členských sekcií | |
+ Veľmi lacná prevádzka |
Záverečné zhrnutie
SimpleShop je skrátka jednoduchý predajný formulár s možnosťou automatizácie predaja alebo nastavovaním členstva a zabezpečeného obsahu s postupným uvoľňovaním. Je vhodný predovšetkým na predaj online produktov, kurzov, e-bookov, vstupeniek, služieb, konzultácií a podobne. Rozhodne by som vám ho neodporučil, aby ste na ňom postavili e-shop na predaj tovaru. Na to to nie je.
Celá táto recenzia je veľmi pozitívna, ale ja som sa k SimpleShopu dostal po dlhšej dobe, odkedy som ho prvýkrát testoval a nestačím sa diviť, čo všetko vie a ako jednoducho rieši zložité veci. U nás má asi jedinú porovnateľnú alternatívu v podobe FAPI, ktoré má síce viac funkcií, no stojí podstatne viac peňazí. Skúste si SimpleShop sami a presvedčte sa osobne o tom, čo vie. Je to zadarmo.