Simpleshop Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Recenzia: SimpleShop je formulár, s ktorým predáte čokoľvek

Vystihnúť, čo všetko SimpleShop vie, je v krátkom nadpise nemožné. SimpleShop je jednoducho predajný formulár, ktorý vám umožní predávať online kurzy, služby, e-booky, vstupenky aj fyzický tovar. Formulár ľahko vložíte na akúkoľvek webovú stránku, ale zaobídete sa aj bez vlastného webu. Navyše so SimpleShopom jednoducho nastavíte členské sekcie napríklad vo WordPress, bez nutnosti používať iné pluginy. Poďte si prečítať recenziu a moje skúsenosti s týmto nástrojom.

Čo je SimpleShop

SimpleShop je šikovný predajný formulár na predaj online. Túto informáciu nájdete aj na oficiálnom webe, ale myslím si, že ide o príliš jednoduchý popis, pretože SimpleShop toho vie oveľa viac. Môžete s ním vytvárať predajné formuláre na predaj čohokoľvek. Plus, dokážete vďaka nemu automatizovať predaj digitálnych produktov a využiť na to vlastné webové stránky, do ktorých formulár ľahko integrujete.

1 Recenzia Simpleshop
SimpleShop je formulár na predaj všetkého.

SimpleShop je ideálny na predaj videí, online aj živých kurzov, školení, vstupeniek, obsahu na webe, členstiev, e-bookov, permanentiek a množstva ďalšieho.

Nástrojov ako je tento je veľa, ale v tomto prípade som prekvapený, s akou jednoduchosťou sa dá všetko nastaviť. Trúfnem si tvrdiť, že začať predávať online zvládne s týmto šikovným formulárom úplne ktokoľvek. Plusom je tiež integrácia do vlastných stránok na WordPress, Mioweb alebo kamkoľvek inam, kam sa dá vložiť zdrojový kód. Avšak vlastný web vlastne ani nepotrebujete, pretože môžete využiť predajnú stránku, ktorá bude hosťovaná priamo na SimpleShop.

Predajný formulár má 4 jazykové mutácie – čeština, slovenčina, angličtina a nemčina. Samotnú predajnú stránku však môžete mať v akomkoľvek jazyku, pretože si ju píšete vy sami.

Znie to fantasticky a možno si myslíte, že to bude stáť veľa peňazí. Tu vás však vyvediem z omylu. SimpleShop je veľmi lacný.

Čo SimpleShop dokáže

SimpleShop pomáha predávať produkty online. Vďaka jednoduchej administrácii si ľahko vytvoríte predajnú stránku nejakého produktu. Na stránku môžete s využitím editora pridávať text, fotografie alebo vkladať videá pomocou zdrojového kódu. Táto predajná stránka je priamo napojená na predajný formulár, ktorý si tiež jednoducho prispôsobíte pre svoje potreby.

V podstate si môžete na SimpleShope vytvoriť vlastné landing pages (pristávacie stránky), na ktoré budete posielať záujemcov o produkt napríklad z reklamných kampaní. Bez potreby mať vlastné webové stránky, pretože vám stačí URL adresa na predajnú stránku, ktorá je hosťovaná v tomto nástroji.

2 Simpleshop Vytvaranie Landing Page
Takto vyzerá tvorba predajnej stránky v editore.
3 Simpleshop Nastavenie Predajneho Formulara
Takto jednoducho sa nastavuje predajný formulár.

Pokiaľ máte vlastné webové stránky, so SimpleShopom máte neobmedzené možnosti.

Teraz sa budeme baviť najmä o WordPress, ale SimpleShop má integráciu aj pre Mioweb, Webnode a Wix. Ak máte web na Weebly alebo inde, aj tu môžete SimpleShop používať, ale je potrebné mať možnosť vkladať do stránky zdrojový kód.

Okrem toho má SimpleShop napojenie na 11 českých a slovenských bánk, 6 e-mailingových systémov, 7 platobných brán a 4 redakčné webové systémy. Nechýba ani možnosť upraviť si predajný formulár podľa svojich predstáv vďaka napojeniu na API.

4 Simpleshop Integracia 3 Stran
Integráciu si môžete overiť priamo na stránkach SimpleShopu.

Hlavné funkcie

SimpleShop toho vie skrátka veľa. Zrejme z toho dôvodu má prispôsobené možnosti nastavenia pre rôzne typy produktov. Ja by som to opísal asi ako šablóny nastavenia. Ide vlastne o to, že si vyberiete, aký produkt budete predávať. Tým sa vám v nastavení produktu zobrazia položky nastavenia vhodné pre ten konkrétny produkt. Najlepšie vám to ukážem na príkladoch.

5 Simpleshop Produkty
Typy produktov.

Na obrázku sú typy produktov, ktoré môžete predávať. Ja som si napríklad vybral predaj e-booku. Hlavne z toho dôvodu, aby som vám ukázal pridané položky, o ktorých som písal vyššie.

6 Simpleshop Nastavenie Predaja Ebooku
Položky potrebné na predaj e-booku.

Toto mi príde jednoducho perfektné, pretože si nemusíte vyberať z nejakého nepreberného zoznamu položiek tie, ktoré by sa vám práve pre tento produkt mohli hodiť. Zároveň, keď budete predávať napríklad kurz, nebudú sa vám pliesť položky na nastavenie e-booku. Máte tam jednoducho len to nastavenie, ktoré potrebujete na predaj kurzu.

7 Simpleshop Nastavenie Predaja Kurzu
Predaj seminára, webinára, kurzu a školenia.

Mal by som zdôvodniť svoje nadšenie. Podobné predajné nástroje sú väčšinou veľmi komplexné. A síce to je v niektorých prípadoch výhodou, mnohokrát zbytočne všetko komplikujú. Svojimi funkciami ma vždy odradili od toho, aby som sa snažil predávať svoje online kurzy. Nastavenie týchto nástrojov mi prišlo vždy extrémne zložité. Zo SimpleShopu som nadšený práve tou jednoduchosťou, v ktorej mi nič dôležité nechýba.

Členské sekcie vo WordPress a nielen tam

Pokiaľ ste sa niekedy zaujímali o vytváranie členských sekcií na WordPress, s veľkou pravdepodobnosťou ste sa dopátrali k LearnDash a podobným systémom. Sú dobré, to áno, ale veľmi zložité. Pritom vytváranie členských sekcií a automatické zasielanie prístupových údajov do nich môže byť na WordPress jednoduchšie, než si myslíte.

8 Simpleshop Nastavenie Clenskej Sekcie

Nebudem vám tu popisovať presný návod, ako členské sekcie nastavovať. Na to už má návod SimpleShop. Rovnako ako má návod na nastavenie predaja každého produktu, takže vás prevedie celým procesom nastavenia. Ja vám len ukážem, aké jednoduché to je.

Vo WordPress si stiahnete plugin SimpleShopu z oficiálneho repozitára. Plugin prepojíte vložením API a emailu. Potom už môžete vytvárať členské sekcie (zabezpečený obsah).

9 Simpleshop Nastavenie Clenskej Sekcie WordPressu
Členská sekcia vo WordPress.

Túto členskú sekciu musíte ešte prepojiť s predajným formulárom, ktorý máte vytvorený v SimpleShop.

10 Simpleshop Sparovanie Clenskej Sekcie
Spárovanie členskej sekcie vo WordPress so SimpleShop formulárom.

Nakoniec si už môžete na WordPress vytvárať stránky a podstránky, ktoré budú súčasťou nejakej vašej členskej sekcie. Tieto stránky si môžete stavať akýmkoľvek page builderom. Teraz vám už len zostáva nastaviť, akí používatelia budú mať na stránku prístup.

11 Simpleshop Povolenie Pristupu Do Clenke Sekcie
Nastavenie členskej sekcie pre stránku WordPress.

Akonáhle by som zaškrtol políčko pre OnlineKurz123, stránka sa zamkne a vstup na nej bude podmienený vložením mena a hesla. Pokiaľ na URL stránky niekto príde, tak na neho vyskočí klasická wordpressácka prihlasovacia stránka.

Vďaka pluginu od SimpleShop si zákazník zakúpi prístup do členskej sekcie. SimpleShop vybaví celú objednávku sám, takže vygeneruje príkaz na platbu. Po zaplatení vytvorí vo WordPress nového používateľa, ktorého priradí k správnej členskej sekcii a pošle mu prihlasovacie údaje.

12 Simpleshop Pristup Do Clenskej Sekcie

Používateľom môžete nastavovať časové obdobia, počas ktorých budú mať k členskej sekcii prístup, a tak podobne. Nastavení je veľa, vďaka čomu si určite prídete na svoje. Zmyslom tohto krátkeho manuálu bolo ukázať, aké jednoduché to všetko je.

Koľko stojí SimpleShop

Služba si berie 5 % z obratu, alebo minimálne 5 Kč. Cena za SimpleShop je maximálne 2000 Kč mesačne. Ďalej sa poplatok nezvyšuje. Ja si myslím, že je to veľmi revolučná cena. Keď ešte vezmete do úvahy, že keď nič nepredáte, nič neplatíte, ide o skutočne dobrú ponuku.

Simpleshop Cennik

V pokoji si všetko nastavíte a až potom spustíte kampane. Kým si nikto nič neobjedná, formulár vás nič nestojí. Dávajte si ale pozor na vlastné testovacie objednávky, ktorými budete celý predaj ladiť. Ak ich v systéme ku koncu mesiaca zabudnete, tak vám ich naúčtujú.

Výhody a nevýhody

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduché vytváranie predajných stránok a formulárov- Je to jednoduchý predajný nástroj, takže môžu chýbať pokročilé funkcie
+ Nie je nutné mať vlastné webové stránky
+ Integrácia mnohých nástrojov a služieb 3. strán
+ Vytváranie členských sekcií
+ Veľmi lacná prevádzka

Záverečné zhrnutie

SimpleShop je skrátka jednoduchý predajný formulár s možnosťou automatizácie predaja alebo nastavovaním členstva a zabezpečeného obsahu s postupným uvoľňovaním. Je vhodný predovšetkým na predaj online produktov, kurzov, e-bookov, vstupeniek, služieb, konzultácií a podobne. Rozhodne by som vám ho neodporučil, aby ste na ňom postavili e-shop na predaj tovaru. Na to to nie je.

Celá táto recenzia je veľmi pozitívna, ale ja som sa k SimpleShopu dostal po dlhšej dobe, odkedy som ho prvýkrát testoval a nestačím sa diviť, čo všetko vie a ako jednoducho rieši zložité veci. U nás má asi jedinú porovnateľnú alternatívu v podobe FAPI, ktoré má síce viac funkcií, no stojí podstatne viac peňazí. Skúste si SimpleShop sami a presvedčte sa osobne o tom, čo vie. Je to zadarmo.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.