Ipvanish Vpn Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: IPVanish neobmedzená VPN s konzistentným výkonom

IPVanish je neobmedzená VPN služba s údajne najväčším počtom unikátnych IP adries, ktorých je cez 40 000 na viac ako 2 200 serveroch v 75+ svetových lokalitách. Čo viac vám vlastne môže táto recenzia povedať? Ako VPN IPVanish funguje, či je bezpečná, vie spoľahlivo odblokovať streamovacie služby a na čo si dať obzvlášť veľký pozor? Túto službu som testoval dôkladne, takže vám na to odpoviem v tejto recenzii.

Pokiaľ si VPN vyberáte na základe čísel, IPVanish má cez 40 000 dôvodov, prečo si vybrať práve ju. Toľko jedinečných IP adries rozmiestnených po celom svete vám zrejme žiadna iná VPN služba neponúkne. Hoci tomuto číslu sa najviac blíži PIA (Private Internet Access recenzia) so svojimi 30 000+ IP adresami. 

1 Ipvanish Vyhody

Dôvody, prečo áno IPVanish

  1. IPVanish bola v mnohých nezávislých testoch vyhodnotená ako jedna z najlepších herných VPN so stabilnou rýchlou latenciou a prenosovou rýchlosťou. Nechýba ani ochrana pred DDoS útokmi. Hranie hier je tak konzistentné.
  2. Kvalitná infraštruktúra je prednosťou tejto služby. Údajne vlastní cez 90 % serverov zatiaľ čo ostatní si ich musia prenajímať.
  3. IPVanish je neobmedzená VPN. Tým myslím, že ju môžete neobmedzene používať na všetkých svojich zariadeniach. Nie je tu limit na počet zariadení.
  4. Bezpečnosť je na vysokej úrovni. VPN má podporu protokolov WireGuard®, OpenVPN a IKEv2. Samozrejmosťou je aj kvalitné šifrovanie na armádnej úrovni.
  5. Spoľahlivo odblokuje streamovacie servery. Avšak v mnohých diskusiách som videl, že s Netflixom bývajú často problémy a je potrebné občas vyskúšať viac serverov. Ja som sa pri testovaní s problémami nestretol, takže to nemôžem potvrdiť. V týchto prípadoch býva problém väčšinou na strane používateľov.

Dôvody, prečo nie IPVanish

Nenechajte sa oklamať marketingovými trikmi s číslami o počtoch serverov a IP. Rovnako čísla prezentujú bez zmysluplného významu pre koncových užívateľov. Radšej vám hneď na rovinu poviem, na čo si pri IPVanish dať pozor:

  • Táto VPN má okolo 75 serverových lokalít. Avšak niektoré konkurenčné VPN majú aj cez 85 lokalít. Pri IPVanish chýbajú napríklad servery v Rusku a Číne. Väčšine používateľov je to pravdepodobne jedno, pretože sa tam aj tak nebudú pripájať. Niekomu by to chýbať mohlo.
  • Je to služba so sídlom v USA. To znamená, že sa musí riadiť miestnymi zákonmi. Niektorí používatelia môžu mať problém, že Spojené štáty patria do aliancie spravodajských služieb Five Eyes. V podstate to znamená, že sa používateľské údaje môžu dostať do rúk štátov ako Austrália, Kanada, Nový Zéland, Spojené kráľovstvo a USA. Ako terorista si používanie tejto VPN dobre rozmyslite. Všetci ostatní používatelia môžu VPN v pokoji a bezpečne používať.

Prehľad

Počet serverov2 200+ (40 000 IP)
Počet geolokácií (krajín)75+
Počet naraz pripojených zariadeníneobmedzene
AplikáciaWindows, Mac, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox, Fire TV
Kill SwitchÁno
Split tunnelingÁno
Odblokuje streamovaný obsahÁno

Ako je VPN IPVanish rýchla?

Každá z najlepších VPN, ktoré som testoval, sa chváli tým, že je najrýchlejšia. IPVanish nie je výnimkou. Hoci údaje z tabuľky neoslnia, IPVanish je rýchlosťou porovnateľná s ostatnými konkurenčnými VPN na trhu. Vďaka rýchlemu protokolu WireGuard® to vlastne ani inak byť nemôže, pretože je 3x rýchlejší ako IKEv2 a 10x rýchlejší ako OpenVPN.

Ja som IPVanish porovnal s najznámejšími VPN na trhu. Výsledky sú viac-menej porovnateľné. Tabuľka zobrazuje porovnanie priemerných hodnôt z mnohých rýchlostných testov naprieč rôznymi geolokáciami.

Cyber Ghost VPNNordVPNIPVanish
Download (Mbps)23,129,124,3
Upload (Mbps)16,5158,2
Ping (ms)149,1177177

IPVanish – test rýchlosti pripojenia

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)16,919,5998
EÚ (Frankfurt)45,729,6718
Austrália (Sydney, Melbourne)20,672,21315
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)10,629,59142
Brazília (Sao Paulo)28,174,61231
celosvetovo (priemer)24,38,2178

Funkcie IPVanish

Každého zaujíma, či v tejto aplikácii nechýbajú niektoré dôležité funkcie. Nechýbajú. Sú tu všetky bezpečnostné funkcie, ktoré pri VPN potrebujete. IPVanish na mňa robí dojem, že sa zaujíma o bezpečie a súkromie používateľov s väčšou starostlivosťou, než to robia ostatné služby. S tým súvisia niektoré vylepšenia.

2 Ipvanish Funkcie

Prevencia hĺbkovej kontroly paketov

Poskytovatelia internetového pripojenia (ISP) využívajú rôzne cestičky na to, aby sledovali, čo nás na internete zaujíma. ISP môže voľne sledovať a zhromažďovať vašu online aktivitu. Osobné údaje, nákupné záznamy, vašu polohu alebo váš vek. To všetko sa dá vysledovať a predať tretej strane. ISP toto robia. Keď sa však pripojíte k VPN, táto funkcia zabráni ISP sledovať vašu online aktivitu.

Kill Switch

3 Ipvanish Kill Switch

Fungovanie VPN si bez tejto funkcie nedokážem predstaviť. Zmyslom Kill Switch je maximálna ochrana súkromia používateľa a jeho dát. IPVanish vypne internetové pripojenie v okamihu, keď z nejakého dôvodu dôjde k prerušeniu spojenia s VPN serverom. Pokiaľ by to neurobil, používateľ si nemusí prerušenie zabezpečeného pripojenia vôbec všimnúť. Lenže v tom okamihu je vlastne pripojený k internetu nezabezpečeným pripojením, kde môže dôjsť k ohrozeniu bezpečného prenosu dát.

Kill Switch je potrebné aktivovať jedným kliknutím priamo v aplikácii IPVanish. Zároveň môžete zapnúť funkciu Blokácia LAN, ak chcete blokovať všetku miestnu sieťovú prevádzku (blokovanie prístupu k miestnym mediálnym serverom ako je Plex alebo NAS), a tiež všetku internetovú prevádzku akonáhle budete odpojení od siete IPVanish.

4 Ipvanish Blokacia Lan
Blokáciu LAN je potrebné aktivovať v nastavení. Funguje až po aktivácii Kill Switch.

Odblokovanie streamovacích služieb a športov

IPVanish toto priamo neponúka. Nerobí to ako ostatné VPN na trhu, ktoré na rovinu hovoria, že dokážu odblokovať akýkoľvek streamovací server. IPVanish na to ide serióznejšie. Preto sa na jej webových stránkach dočítate najmä o tom, ako pri sledovaní streamovacích služieb a športových prenosov ochráni vaše bezpečie a súkromie.

Služba si nerobí starosti s tým, že by sa používatelia sťažovali na to, že nemôžu odblokovať autorsky chránený obsah. Jednoducho toto neponúka. Skúsenejší používatelia VPN vedia, že blokovaný obsah je možné odblokovať väčšinou VPN služieb. Zmyslom VPN je obchádzanie geolokácie. Pokiaľ je nejaký stream blokovaný pre používateľov inej krajiny, pomocou VPN môžete tento problém obísť, pretože sa pripojíte k serveru v krajine, pre ktorú je stream povolený.

Pre príklad vám to ukážem na stránkach BBC a ich iPlayeru. Tunajšie programy sú pre divákov z iných krajín blokované. Pozrite na obrázok nižšie.

5 Ipvanish Streamovacie Sluzby
iPlayer je zablokovaný pre používateľov mimo Veľkej Británie.

Pokiaľ sa pomocou IPVanish pripojím na niektorý zo serverov vo Veľkej Británii, ochrana v prehliadači nedokáže rozpoznať, že nie som divák z UK. Tým pádom mám program odblokovaný a môžem ho sledovať. VPN IPVanish tu pri odblokovaní funguje výborne – viď ďalší obrázok.

6 Ipvanish Streamovacie Sluzby
Pôvodne blokovaný program som bez problémov spustil.

Myslím si, že nebudete mať problém odblokovať akúkoľvek streamovaciu službu. Počítajte s tým, že sa niekedy môže stať, že nejakú IP streamovaciu službu rozpozná ako VPN IP. Také IP neumožní spúšťať blokovaný obsah. Vyriešite to jednoducho – pripojte sa k inému serveru. Tým dôjde k zmene IP, ktorú streamovacia služba ešte nepozná.

Cena IPVanish

Nedá mi to a musím porovnávať cenu IPVanish s ostatnými VPN. Cena je mierne vyššia, ale zase tu máte k dispozícii bezkonkurenčne väčšie množstvo unikátnych IP adries a k tomu fakt, že VPN patrí k bezpečným službám s konzistentnou kvalitou pripojenia.

7 Ipvanish Cena

Najlacnejšie vyjde tarifa s 24 mesačným predplatným. Síce musíte dať jednorazovo viac peňazí, ale vďaka tomu vás IPVanish vyjde výhodnejšie oproti platbe na 1 rok. Ďalším tipom, ako za VPN ušetriť, sú zľavové kupóny na VPN. Keď sa vám podarí chytiť akciu, môžete mať VPN lacnejšie aj o viac ako 80 %. Väčšinou je to podmienené platbou na dlhšie časové obdobie.

Je IPVanish zadarmo?

IPVanish nie je zadarmo. Ponúka však trial verziu pre mobilné zariadenia Android a iOS. Nesmiem zabudnúť ani na 30-dňovú garanciu vrátenia peňazí, pokiaľ nebudete s IPVanish spokojní. Zadarmo túto VPN síce nezískate, ale aspoň nekupujete niečo, čo nepoznáte. Pre tých, ktorí by chceli ušetriť, mám samostatné porovnanie, kde nájdete VPN zadarmo. Musím vás ale upozorniť, že bezplatné VPN majú rôzne obmedzenia a určité bezpečnostné riziká.

Ako funguje aplikácia IPVanish pre Windows

Z robustných VPN programov sa za posledných pár rokov stali minimalistické aplikácie, ktoré je radosť používať. Vývojári konečne myslia na používateľov a ich potreby. Nechceme VPN zdĺhavo nastavovať, chceme ich používať. Najdôležitejšie bezpečnostné funkcie musia byť nastavené defaultne už po nainštalovaní aplikácie. IPVanish to tak má. Aplikáciu jednoducho nainštalujete, prihlásite sa svojimi používateľskými údajmi a okamžite sa môžete pripojiť k virtuálnej privátnej sieti.

8 Ipvanish Windows App

Aplikácia IPVanish pre Windows je vlastne rovnaká ako aplikácia iných VPN služieb – minimalistická a jednoduchá na používanie. Ľahko vyhľadáte serverovú lokalitu, do ktorej sa chcete pripojiť, a taktiež ľahko nájdete nastavenie, v ktorom dokážete jednoducho nastaviť potrebné funkcie.

Počas používania som nemal s Windows aplikáciou žiaden problém. Trochu mi nesedel dark vzhľad, takže som ocenil možnosť zmeniť si ho na svetlý.

9 Ipvanish Windows Nastavenia

IPVanish, ako funguje aplikácia pre Android

Ak je Windows aplikácia minimalistická a jednoduchá, tak pre aplikáciu na Android to platí obzvlášť. Na mobile nie je miesto na zbytočné veci a som rád, že sa týmto pravidlom appka IPVanish VPN riadi.

Je to asi len subjektívny pocit, ale aplikácia pre Android mi príde o trochu krajšia, než aplikácia pre Windows. Ono je to ale jedno, pretože od VPN aplikácie vlastne nepotrebujete takmer nič, len možnosť kliknúť na tlačidlo pre pripojenie k serveru. Následne je už aplikácia schovaná na pozadí.

Aplikácia pre Android má solídne hodnotenie na Google Play markete, kde má 4,3 hviezdičiek. Ako každej aplikácii, tak aj IPVanish uberá body predovšetkým používateľská neschopnosť pochopiť jej fungovanie. Tým chcem povedať, že keby bolo menej používateľov, ktorí aplikácii nerozumejú, dosiahla by oveľa lepšie hodnotenie.

Výhody a nevýhody IPVanish

Klady (+)Zápory (-)
+ Používanie na neobmedzenom počte zariadení súčasne- Chýba lokácia ako Rusko alebo Čína
+ Obrovský počet unikátnych IP
+ Aplikácia takmer pre akékoľvek zariadenie a OS
+ 30 denná garancia vrátenia peňazí

Záverečné zhrnutie

V recenzii som písal, že z IPVanish mám dojem, že sa zameriava na používateľov, ktorí sa boja o svoje súkromie. Lenže potom je tu sídlo v USA, ktorej jurisdikcii spoločnosť podlieha. Najmä je tu ten strašiak aliancie Five Eyes, ktorá by mohla chcieť vaše dáta. Mali by ste sa toho báť? S najväčšou pravdepodobnosťou nie. Teda za predpokladu, že nerobíte niečo zlé. Odblokovanie streamovaného obsahu medzi závažne zlé veci určite nepatrí. Žiadny strach.

Pri IPVanish sa mi páči podpora protokolov WireGuard®, OpenVPN a IKEv2, kedy si aplikácia vie automaticky vybrať v ten moment najlepší protokol, ale používateľ si môže sám nastaviť, ktorý chce primárne používať. To sa môže niekomu hodiť.

Pri tejto VPN nenájdete niečo, čo by vám mohlo chýbať. Je tu split tunneling, kill switch, prevencia hĺbkovej kontroly paketov, blokovanie LAN prevádzky, DNS Leak Protection a ďalšie. K pocitu bezpečia a zachovania súkromia má IPVanish všetko, čo potrebujete.

Pri rozhodovaní výberu služby určite hľadajte jej recenzie. Vaše rozhodnutie by však nemali ovplyvniť zlé hodnotenia na Google Play markete a podobne. Aplikácie majú určite pár drobných bugov, ale celkovo fungujú spoľahlivo a správne. Vždy si overujem vytknuté chyby, na ktoré narazím v používateľských recenziách, ale pri IPVanish sa mi nepodarilo niektorú z vytýkaných chýb identifikovať.

Ak vám je IPVanish z nejakého dôvodu sympatická, tak potom sa služby nebojte a choďte do nej. Je spoľahlivá. Navyše máte 30 dennú garanciu vrátenia peňazí, pokiaľ by nesplnia vaše očakávania.

Poďte si prečítať naše pravidelne aktualizované porovnanie najlepších VPN.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.