Porovnanie obľúbených antivírusových programov pre desktopy a mobilné zariadenia

Najlepšie antivírusy pre desktopy a mobilné zariadenia

Ste zvedavý alebo obozretný používateľ internetu? Častokrát je to práve naša zvedavosť, ktorá napomáha šíreniu škodlivého softvéru. Otvoríme maily od neznámych používateľov, navštívime webstránky, ktoré nie sú zabezpečené, neoverujeme si bezpečnosť počítača, do ktorého pripájame USB alebo externý disk pri kopírovaní údajov… 

Obozretný používateľ svoje zariadenia môže pred bezpečnostnými hrozbami ochrániť antivírusovými programami. Na trhu je ich mnoho. Ako si teda z bohatej ponuky vybrať? 


Naši partneri

UpGates.cz e-shopy

Aké typy bezpečnostných hrozieb číhajú na vaše zariadenia pripojené na internet? Hľadáte základnú antivírusovú ochranu alebo komplexnú ochranu pred útokmi hekerov? Potrebujete ochranu len pre váš počítač alebo pre všetky zariadenia vašej rodiny, či firmy?

Aby sme vám pomohli s rozhodovaním, vytvorili sme zoznam kritérií pre výber antivírusového programu. V článku nájdete produkty od najobľúbenejších dodávateľov antivírusových programov. Porovnali sme navzájom ich antivírusové programy pre desktopy a pre mobilné zariadenia, v závere článku nájdete prehľadné tabuľkové porovnanie funkcionality. Podrobne sme preštudovali aj odporúčania od používateľov na stránkach Trustpilot.com a G2.com a vybrali sme pre vás najčastejšie zmienené kladne aj záporné hodnotenia pre tieto softvéry.


Typy bezpečnostných hrozieb, ktoré číhajú na vaše zariadenia pripojené na internet

Ak nie ste v oblasti bezpečnosti na internete úplne doma, pripravili sme pre vás slovník pojmov z tejto oblasti. Uľahčí vám porozumenie toho, ktoré charakteristiky antivírusových programov si všímať. 

Čo je to malvér?

Malvér je kus zlomyseľného programovacieho kódu, ktorý má schopnosť nakopírovať sa do vášho zariadenia (alebo všetkých zariadení vo vašej sieti) s cieľom poškodiť váš systém, rôzne aplikácie alebo získavať vaše osobné údaje. Spôsobí spomalenie alebo nestabilitu systému, poškodzuje dokumenty alebo mení obsah súborov. Badateľná je často aj zmena kapacity pevného disku. 

Ako malvér bývajú označované vírusy, počítačové červy, trójske kone, logické bomby, rootkity, bootkity, metóda tajných vstupov (backdoor), špehovací softvér (spyvér), vydieračský softvér (ransomvér) a reklamný softvér (advér). Pojem malvér zastrešuje všetky formy škodlivého kódu bez ohľadu na spôsob, akým postihuje obete, ako sa správa alebo aké škody spôsobuje. 

Čo je počítačový vírus?

Počítačový vírus je kód, ktorý má schopnosť nakopírovať sa do vášho zariadenia bez vášho vedomia. Niektoré vírusy môžu byť cielene ničivé (prepisujú pevný disk, mažú súbory), niektoré sú iba obťažujúce (zobrazujú rôzne správy). Vírusy možno klasifikovať podľa rôznych kritérií – podľa uloženia v pamäti, podľa spôsobu spustenia, podľa spôsobu infekcie, podľa správania. 

Čo je počítačový červ?

Počítačový červ nepotrebuje na svoje šírenie hostiteľský program. Je najnákazlivejším typom z počítačových vírusov. Šíri sa cez maily, keď využije chyby v mailových aplikáciách alebo cez počítačové siete, keď využije chyby v serverových častiach aplikácií. Sám aktívne vyhľadáva ďalšie programy v napadnutom počítači, ktoré by mohol poškodiť ako aj ďalšie servery v sieti vhodné na napadnutie. Dokáže sa sám replikovať a zasiahnuť tak všetky počítače v sieti. 

Čo je trojan?

Trójsky kôň (trojan) je program, ktorý okrem užitočnej funkcie obsahuje skrytú časť. Táto sa aktivuje pri naplnení určitej podmienky, niekedy je spustenie naviazané na konkrétny dátum (1. apríl, piatok trinásteho, Nový rok, Vianoce). Skrytá časť kódu potom vykonáva deštrukčnú činnosť, napríklad maže alebo modifikuje súbory, formátuje disk a pod. Trójsky kôň sa nedokáže sám replikovať ani infikovať súbory samostatne.

Čo je logická bomba?

Pri niektorých vírusoch sa ničivý kód spúšťa až s oneskorením (napr. v určitý deň či po nakazení určitého počtu iných hostiteľov), to sa označuje ako logická bomba.

Čo je backdoor?

Backdoor alebo metóda tajných vstupov je typ malvéru, ktorý obchádza normálny proces prihlásenia do systému. Môže to byť druh trojanu, keď súčasťou aplikácie, ktorú si stiahnete je povolenie pre vzdialený prístup pre jej programátora. 

Cieľom je získať vzdialený prístup do databázy, aplikácie, súborov na serveri a pod. a následne meniť alebo ukradnúť ich obsah, spúšťať programy alebo aj aktualizovať malvér. 

Čo je to keylogger?

Typ trojana, ktorý dokáže odchytávať všetko, čo napíšete na klávesnici, teda zameriava sa väčšinou na odcudzenie hesiel, prihlasovacích údajov, alebo aj na citlivé konverzácie. Využíva možnosť nahrávať stláčanie kláves (keylogging).

Čo je rootkit?

Rootkit je program, ktorého cieľom je umožniť prístup do zariadenia alebo aplikácie nepovolenému používateľovi. Jeho inštalácia môže byť automatizovaná alebo po cielenom útoku. Systém možno napadnúť cez jeho známe chyby, alebo odhalením hesla (cez cracking, sociálne inžinierstvo alebo phishing). Rootkit maskuje svoje súbory, spustené procesy, používateľské kontá, kľúče aj systémové registre. Detekcia je preto zložitejšia.

Čo je bootkit?

Bootkit je typ rootkitu, ktorý dokáže napadnúť boot sektor pevného disku. Boot sektor obsahuje pre bežného používateľa neprístupný program pre spustenie operačného systému. Môže zmeniť zoznam bootovacích príkazov a ovplyvniť ich vo svoj prospech. V niektorých prípadoch bootkit môže poškodiť aj softvér, ktorý je určený na detekciu malvéru a hekovania. 

Čo je ransomvér?

Ransomvér alebo vydieračský softvér je typ malvéru, ktorý po vniknutí do počítača uzamkne operačný systém alebo rôzne súbory a zabráni používateľovi v ich využívaní. Ak chce používať svoje zariadenie musí za odomknutie súborov zaplatiť „výkupné“ (zvyčajne v kryptomene). Zaplatenie výkupného však nezaručuje, že budú vaše údaje naozaj dešifrované. 

Čo je spyvér?

Spyvér alebo špehovací softvér zhromažďuje osobné informácie uložené v počítači. Monitoruje webové stránky, ktoré používateľ navštevuje, niekedy sa zameriava aj na sledovanie tovarov, ktoré si používateľ zakúpi online. 

Čo je advér? 

Advér je vytvorený na šírenie nevyžiadanej reklamy. Nemusí byť vytvorený s cieľom škodiť. Avšak môže spomaliť systém, spomaliť rýchlosť internetu a môže obsahovať aj keyloggery. Počas surfovania na internete zobrazuje používateľovi vyskakovacie okná, alebo nastavuje rôzne internetové stránky ako domovské. Často býva nainštalovaný spolu s voľne stiahnuteľnými programami. 

Čo je sociálne inžinierstvo?

Sociálne inžinierstvo je spôsob získavania citlivých osobných údajov alebo údajov o organizáciách bez použitia akýchkoľvek technických nástrojov. Primárnym cieľom sociálneho inžinierstva je zisk dôvery cieľových osôb.

Čo je to spam?

Spam je nevyžiadaná alebo irelevantná správa rozosielaná veľkému množstvu používateľov cez maily alebo rôzne chatovacie služby za účelom reklamy, phishingu, šírenia malvéru a pod. Nevyžiadaná znamená, že používateľ žiadnym spôsobom neodsúhlasil jej zasielanie.

Čo je to scam?

Typ podvodu, kedy podvodník presviedča svoju obeť, aby zaplatila napríklad za tovar, službu alebo investovala na základe prísľubu odmeny v budúcnosti. Avšak k dodaniu tovaru, služieb alebo úhrade finančnej odmeny ani po zaplatení nikdy nedôjde. Podvodná firma môže obeť kontaktovať telefonicky, cez sociálne siete, rôzne chatovacie aplikácie, mailom alebo aj prostredníctvom webovej stránky.

Čo je phishing?

Z anglického fishing (rybolov) bol odvodený názov phishing podvodné získavanie citlivých údajov (osobné údaje, heslá, údaje z platobnej karty a pod.) pomocou návnady. Najčastejšie je návnadou falošná webstránka, ktorá používa a napodobňuje farby a logá dôveryhodných stránok. Podvodník používateľa na stránku vyláka pomocou klamlivého mailu, SMS správy, správy na sociálnej sieti, webu a pod. Menej pozorný návštevník si nevšimne rozdiel a vyplní údaje na falošnej webstránke. Jeho údaje sú potom zneužité napríklad na vydieranie, krádež peňazí alebo krádež identity.

Čo je to spear phishing?

Podvodná praktika rozosielania emailov zdanlivo od známeho alebo dôverného odosielateľa s cieľom získať citlivé informácie. Pri phishingu sú rovnaké návnady zaslané tisíckam používateľov, pri spear phisingu je podvodník zameraný na jedného konkrétneho používateľa, od ktorého chce vylákať údaje. Napríklad odsledoval poslednú objednávku v eshope a tvrdí, že platba neprešla a požaduje kartové údaje. 

Čo je to hoax?

Hoax je prostredníctvom internetu elektronicky šírená správa, v ktorej sú uvedené zavádzajúce alebo klamlivé informácie, pričom ich autor správy vydáva za pravdivé. Napriek svojej nezmyselnosti často vyzýva čitateľov, aby správu preposlali ďalším. Hoaxy často varujú pred nebezpečnými potravinami, nebezpečným účinkom liekov, prosia o pomoc v núdzi alebo tvrdia, že prinášajú šťastie.


Akým spôsobom môže byť moje zariadenie napadnuté malvérom?

Najčastejšie cesty, ktorými je zariadenie napadnuté:

 • Malvér sa do vášho počítača dostane ako príloha v maile, po aktivácii sa automaticky prepošle aj všetkým vašim kontaktom. 
 • Malvér v mobilnom telefóne sa môže poslať všetkým vašim kontaktom cez SMS.
 • Malvérom sú ohrozené všetky komunikačné aplikácie: Aplikácie na videohovory, sociálne siete, rôzne četovacie aplikácie.
 • Niekedy sa malvér uloží do vášho počítača, ak navštívite napadnutú webovú stránku. Alebo cez rôzne vyskakovacie okná.
 • Vírus môžete do svojho počítača preniesť aj zo zavíreného USB kľúča alebo externého disku. 
 • Ak ignorujete aktualizácie operačného systému alebo aplikácií, ignorujete aj opravy bezpečnostných chýb v nich. Vývojári malvéru poznajú tieto bezpečnostné diery a preto ich veľmi dobre vedia využiť vo svoj prospech.

Akým spôsobom môže byť moje zariadenie chránené pred malvérom?

 • Používajte antivírusový program a udržujte ho aktuálny: Komplexné antivírusové riešenia dokážu sledovať všetky vstupné miesta, ktorými by sa malvér mohol dostať do počítačového systému. Identifikujú ho a eliminujú. Pravidelnou aktualizáciou antivírusového programu zabezpečíte ochranu aj pred najnovšími malvérmi.
 • Firewall: Firewall v počítačovej sieti blokuje alebo povoľuje sieťové prenosy na základe prednastavených pravidiel. Počítače so systémom Windows aj macOS sú dodávané so vstavaným softvérom brány Firewall. Skontrolujte, či je povolená.
 • Akualizácie operačného systému a aplikácií: Aktualizácie často obsahujú aj opravy pre bezpečnostné chyby. Ak si nesťahujete a nenainštalujete aktualizácie, dávate šancu malvéru využiť tieto bezpečnostné diery a infikovať vaše zariadenie. Pravidelne svoje zariadenia reštartujte, pomôže to zaručiť, že operačný systém a aplikácie budú aktualizované.
 • Používajte silné heslá: Silné heslo by malo obsahovať veľké aj malé písmená, čísla aj ďalšie znaky. Pre každú aplikáciu si vytvorte iné heslo. Ak si neviete heslá zapamätať, používajte na správu hesiel password manažér.
 • Správca hesiel – pasword manager: Aplikácia na bezpečné uloženie prihlasovacích údajov a iných citlivých informácií (napr. kartové údaje, súbory s citlivými informáciami).Viac v našom článku Najlepšie aplikácie pre správu hesiel.
 • Zálohujte si dôležité údaje: V prípade napadnutia počítača možno využijete kópiu, o údaje neprídete. Na zálohovanie použite napríklad USB kľúče alebo externé cloudové úložisko.
 • Virtual private network (VPN): Na ochranu vášho súkromia na internete môžete použiť VPN, ktoré umožnia anonymizáciu vašej IP adresy. Viac v našom článku Najlepšie virtuálne privátne siete (VPN).
 • Zodpovedné chovanie na internete: Neotvárajte maily a už vôbec nie ich prílohy od neznámeho odosielateľa. Navštevujte len dôveryhodné webové stránky. Nezdieľajte vaše osobné údaje s neznámymi ľuďmi ani na sociálnych sieťach. Nepotvrdzujte a neodsúhlasujte rôzne formuláre bez ich pozorného prečítania. 
 • Zapnite rodičovské kontroly: Pre bezpečnosť detí na internete, s možnosťou obmedziť a monitorovať navštívené stránky, sa zaujímajte o možnosť rodičovskej kontroly a rodičovských zámkov. Deti by nemali mať prístup na internet bez dozoru, nemusia byť schopné rozpoznať nebezpečné stránky, môžu potvrdiť rôzne formuláre a poskytnúť osobné údaje. 

Na čo všetko sa zamerať pri výbere antivírusového programu?

Rozdelili sme požiadavky na antivírusový program do dvoch skupín. Základné požiadavky zamerané hlavne na používateľský komfort a požiadavky závislé od vášho správania na internete. 

Základné požiadavky na bezpečnostné riešenie

 • Je určené pre požadovaný typ zariadenia (počítač, tablet, mobil) a požadovaný typ operačného systému.
 • Odchytáva len škodlivý kód a neblokuje užitočné programy. 
 • Nezaťažuje nadmerne operačný systém zariadenia, nespomaľuje výkon ostatných aplikácii.
 • Malo by mať jednoduché používateľské rozhranie.

Požiadavky závislé od správania používateľa na internete

Podľa inštitútu AV-Test denne na internete pribúda okolo 350 tisíc nových malvérov. Je to obrovské číslo, antivírusové systémy používajú strojové učenie, aby sa dokázali s takým množstvom kódu vysporiadať. 

Je aj vaše zariadenie ohrozené všetkými typmi bezpečnostných hrozieb? Do určitej miery to závisí aj od toho, na čo všetko zariadenie využívate.

 • Dávate si pri surfovaní pozor a navštevujete len overené stránky?
 • Používate maily a potrebujete ochranu proti spamu?
 • Využívate sociálne siete a chatovacie aplikácie?
 • Povolíte rôznym aplikáciám na vašom zariadení používať webovú kameru?
 • Vykonávate cez internet platby kartou, prihlasujete sa do internet bankingu?
 • Používate veľa aplikácií, prístupov do eshopov a potrebujete správcu hesiel?
 • Odsúhlasujete rôzne Obchodné podmienky alebo Podmienky používania aplikácií a webov bez prečítania?
 • Potrebujete rodičovské kontroly a rodičovské zámky pre deti?
 • Pripájate sa s vašim zariadením aj do verejných free Wi-Fi?
 • Potrebujete zabezpečenie pre viac zariadení? 

Vyberte si taký balík antivírusového programu, ktorý pokrýva ochranu pre všetky činnosti, ktoré na internete vykonávate.


Najznámejší dodávatelia antivírusových systémov a ich produkty pre desktopy a mobilné zariadenia

V načom článku pokračujeme prehľadom dodávateľov antivírusových programov. Pre každého dodávateľa sme vybrali do porovnania jeden produkt pre desktop a jeden pre mobilné zariadenia. Prečítajte si, aké funkcionality poskytujú a na záver nahliadnite do prehľadného porovnania všetkých produktov v tabuľkách.

Norton

Porovnanie antivírusov - antivírusový program Norton
Norton.com

Globálna spoločnosť Norton LifeLock (predtým známa aj ako Symantec) sídli v meste Tempe v Arizone v USA. Pôvodná firma vznikla už v roku 1982, niekoľko krát menila vlastníkov a rozširovala oblasť pôsobenia. Okrem bezpečnosti sa venovala aj manažmentu informačných systémov. 

Čo nájdete v ponuke Nortonu:

 • Produkty sú určené pre domácnosti alebo firmy, v balíkoch pre 1, 5 alebo 10 zariadení.
 • Produkty pre systémy Windows, Mac, Android, iOS.
 • Norton 360 for Gamers – výkonná ochrana pre hráčov počítačových hier.
 • Bezplatne je možné vyskúšať Norton Mobile Security pre systém Android, Norton Mobile Security pre systém iOS alebo bezplatné nástroje na preverenie výskytu vírusov a odstraňovanie vírusov.

Na stránkach Trustpilot alebo G2 boli produkty Norton používateľmi kladne hodnotené ako bezpečné. Negatívne hodnotenia boli v malom počte. Týkali sa väčšinou dvoch oblastí: 1. Spomalenia systému hlavne na starších zariadeniach alebo pri aktualizácii systému. 2. Automatického obnovenia predplatného a stiahnutia sumy z platobnej karty používateľa. 

Pri predplatnom softvéru sa veľmi často používa politika automatického obnovovania platieb a ide podľa nás skôr o nepozornosť používateľa. Po zakúpení produktov si skontrolujte nastavenia vo vašom konte, väčšinou býva defaultne nastavené automatické obnovovanie predplatného. Ak zrušíte automatické obnovovanie platieb, tak nezabudnite sledovať notifikácie pred vypršaním licencie, aby ste si stihli licenciu na používanie antivírusového programu včas predĺžiť a vaše zariadenia zostali ochránené.


Norton 360 Standard pre 1 zariadenie so systémom Windows alebo pre 1 zariadenie so systémom Android

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Ochrana pred vírusmi, spyvérom, ransomvérom, malvérom.
- Rodičovská kontrola  - Monitorovanie a filtrovanie toho, aké weby vaše deti navštevujú, aké videá sledujú, aké slová vyhľadávajú. Sledovanie polohy GPS pre mobilné zariadenia. Dostupné až v balíkoch Norton 360 Deluxe a Norton 360 Premium (okrem zariadení so systémom Mac OS).
+ Zálohovanie počítača do cloudu s priestorom 10 GB (iba pre systém Windows) - prevencia pred stratou dôležitých dát.
- Služba školský čas - v čase dištančného vzdelávania zabezpečí neprerušený prístup k internetu. Dostupné až v balíkoch Norton 360 Deluxe a Norton 360 Premium (okrem zariadení so systémom Mac OS).
+ Norton Smart Firewall  - sleduje odoslané a prijaté dáta, blokuje podozrivé dáta, chráni pred útokmi a nežiaducim sledovaním.

+ Norton Password Manager  - správca hesiel.

+ 100% prísľub ochrany pred vírusmi, Ak bude zariadenie napadnuté vírusom a techniky Nortonu ho nedokážu odstrániť, budú vám vrátené peniaze.

+ Secure VPN pre bezpečné pripojenie zariadenia aj vo verejnej Wi-Fi.

+ SafeCam pre blokovanie nepovoleného prístupu ku kamere - iba pre Windows.

Cena: 29,99 EUR za prvý rok používania / 74,99 EUR za každý ďalší rok používania pri ročnej platbe / 69,99 EUR za dvojročnú licenciu.


Norton Mobile Security pre systém Android

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Ochrana proti malvéru, spyvéru, ransomvéru aj advéru.
- Rodičovské kontroly.
+ Anti phishing ochrana.
- Ochrana pre synchronizované smart zariadenia, napr. hodinky.
+ Ochrana pred škodlivými webstránkami.
- Možnosť uzamknúť aplikácie pomocou kódu.
+ Ochrana proti úniku citlivých údajov. Správa o ochrane údajov - interaktívna mapa, kde je zaznamenané kam aplikácie zasielajú vaše osobné údaje alebo fotky.

+ Skenovanie Wi-Fi.

+ Upozornenie na potrebné aktualizácie systému.

Cena: 29,99 EUR ročné predplatné pre 3 mobilné zariadenia za prvý rok / 49,99 EUR za dvojročné predplatné a potom 29,99 EUR za každý ďalší rok.


ESET

Eset.com

Spoločnosť ESET má centrálu v Bratislave na Slovensku a regionálne pobočky v Severnej Amerike, Južnej Amerike, Európe a Ázii. Na trhu je od roku 1992, kedy začala s predajom prvých antivírusových programov. Pomáhajú chrániť zariadenia viac ako 100 miliónom používateľov vo viac ako 200 krajinách po celom svete. ESET od roku 2003 získal najviac ocenení VB100 za detekciu malvéru spomedzi všetkých dodávateľov riešení internetovej bezpečnosti na svete.

Čo nájdete v ponuke ESETu:

 • Produkty pre domácnosti aj pre firmy.
 • Produkty pre domácnosti pre systémy Windows, Mac OS, Android, Linux.
 • ESET Family Security Pack je výhodný balík pre 4 vaše zariadenia s ľubovoľnými operačnými systémami z ponuky.
 • Pre firmy sú v ponuke systémy na ochranu koncových zariadení, ochranu serverov, vzdialenú správu, analýzu hrozieb a bezpečnostné služby.
 • Všetky produkty ESET je možné bezplatne vyskúšať, bez vyplnenia platobných údajov.

Produkty ESET boli na weboch Trustpilot alebo G2 používateľmi kladne hodnotené ako veľmi bezpečné a s ľahkou inštaláciou. Negatívne hodnotenia boli vo veľmi malom počte. Väčšinou sa týkali spomalenia systému pri hĺbkovej analýze hrozieb, ktorá sa však dá naplánovať aj v čase, keď nepotrebujete využívať výkon počítača na vašu prácu. Používatelia vnímali produkty ako mierne drahšie, ako konkurenčné produkty, ak potrebujú antivírusový systém pre viac zariadení.


ESET Internet Security pre 1 zariadenie so systémom Windows

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Antivírus a Antispyware - eliminuje všetky typy hrozieb vrátane vírusov, rootkitov a spyvéru.
- Password Manager - správca hesiel. (Až v balíku ESET Smart Security Premium.)
+ Anti-Phishing - ochrana proti phishingu.
- Secure Data - šifrovanie dát a vymeniteľných zariadení ako USB. (Až v balíku ESET Smart Security Premium.)
+ Ochrana proti skriptovým útokom - vyhľadáva škodlivé skripty vo Windows PowerShell a internetovom prehliadači.

+ Ransomware Shield - blokuje malvér, ktorý sa pokúša uzamknúť vaše dáta.

+ Kontrola UEFI - monitorovanie integrity firmvéru.

+ Ochrana online platieb - špeciálny prehliadač pre internetové platby a internet banking.

+ Firewall - ochrana zariadenia na verejných sieťach.

+ Antispam - odfiltrovanie spamových mailov.

+ Ochrana pred sieťovými útokmi - doplnok ku Firewallu, ktorý chráni pred škodlivou komunikáciou v sieti.

+ Ochrana pred botnetmi - ochrana pred botnetmi, ktoré šíria malvér na ďalšie zariadenia v sieti.

+ Rodičovská kontrola - možnosť blokovať jednotlivé stránky alebo kategórie stránok.

+ Ochrana webovej kamery - upozornenie, ak chce  niektorá aplikácia použiť kameru.

+ Zariadenia v domácej sieti - kontrola zraniteľnosti routeru.

+ Anti-Theft - pomáha nájsť stratené alebo ukradnuté zariadenie.

+ License Manager - správa systému cez webové rozhranie.

+ Technická podpora v slovenčine bezplatne - telefonicky, mailom.

Cena: 49,90 EUR ročné predplatné / 74,90 EUR dvojročné predplatné.


ESET Mobile Security pre 1 zariadenie so systémom Android

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Antivírus.
- Rodičovské kontroly.
+ Kontrola v reálnom čase.

+ Protokol aktivít, správa o bezpečnosti.

+ Vzdialené uzamknutie.

+ Vzdialená siréna.

+ Podpora pre tablety.

+ Zámok aplikácií.

+ Anti-Phishing.

+ Plánovaná kontrola.

+ Posledná známa poloha.

+ Automatické aktualizácie detekčných modulov.

+ Zariadenia v domácej sieti.

+ Bezpečnostný audit.

+ Ochrana platieb.

Cena: 10,00 EUR ročné predplatné / 14,99 EUR dvojročné predplatné
K dispozícii je aj free verzia len s antivírusom.


Avast

Avast.com

Avast Software je spoločnosť so sídlom v Prahe v Česku a ďalšími sídlami v Londýne v Spojenom Kráľovstve a v Silicon Valley v USA. Prvý antivírusový program Avast bol uvedený na trh v roku 1988. Produkty Avast Software využíva viac ako 435 miliónov používateľov na celom svete. 

Čo nájdete v ponuke Avastu:

 • Zabezpečenie pre domácnosti aj firmy.
 • Produkty pre operačné systémy Windows, Mac, Android, iOS.
 • K dispozícii pre domácnosti je Free Antivirus zadarmo
 • Trial verzie na 30 dní. 
 • Firemné riešenia pre malé, stredné a veľké firmy s ponukou ochrany pre koncové zariadenia, servery aj cloud.
 • Môžete si zadarmo otestovať, či nebolo odchytené heslo k vášmu mailu na stránke Avast Hack Check.

Podľa hodnotení na stránke Trustpilot a G2 boli kladne hodnotené bezpečnostné prvky produktov Avast. Negatívne hodnotenia boli v malom počte a väčšinou súviseli so zobrazovaním reklám na platené Avast produkty pre používateľov free verzie. Niektorí používatelia uviedli, že im bolo znemožnené inštalovanie programov alebo počítačových hier, boli označené ako škodlivé a preto počas ich inštalácie bolo potrebné antivírusový systém deaktivovať. Používatelia by uprednostnili, ak by sa hĺbkové skeny nespúšťali automaticky, ale na vyžiadanie, pretože niekedy spomaľujú systém. Ak si zakúpite balík Ultimate, tak musíte zvlášť inštalovať každý program.


Avast Ultimate pre 1 zariadenie so systémom Windows

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Balík Avast Ultimate obsahuje produkty Avast Premium Security, Avast SecureLine VPN, Avast Cleanup Premium, and Avast Anti Track.
- Password manager na správu hesiel.
+ Blokuje vírusy a spyvér v reálnom čase.
- Rodičovské kontroly.
+ Ochrana proti ransomvéru.
+ Ochrana proti škodlivým webstránkam.
+ Firewall.
+ Blokovanie nežiadúceho použitia webkamery.
+ Ochrana hesiel uložených v internetovom prehliadači.

+ Ochrana pred vzdialeným ovládaním vášho počítača hekermi.

+ Automatická aktualizácia operačného systému a aplikácií.

+ Avast SecureLine VPN pre bezpečné pripojenie aj vo verejných Wi-Fi sieťach.

+ Avast Cleanup Premium dá nepoužívané aplikácie do spánkového režimu, čím sa šetrí výkon počítača. Pomáha triediť a vymazať nepoužívané programy a trial verzie.

+ Avast Anti Track pomáha odstrániť vašu digitálnu stopu. Digitálna stopa hekerom môže odhaliť vašu lokalitu, operačný systém, ktorý používate, webstránky ktoré si pozeráte, ale aj citlivejšie informácie ako údaje platobnej karty, medicínske informácie, vaše čísla účtov a pod.

Cena: 69,99 EUR za prvý rok, 99,99 EUR za ďalšie roky používania.


Avast Premium Security pre 10 zariadení so systémom Windows, Mac OS, Androidd, iOS

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Blokovanie vírusov, spyvéru a škodlivých aplikácií.
- Rodičovské kontroly.
+ Web Shield pomáha blokovať škodlivé webstránky.

+ Anti Theft zachytí fotografie a audio, ak bol telefón ukradnutý.

+ Zamknutie telefónu na diaľku.

+ Trekovanie strateného telefónu.

+ Zistenie poslednej známej polohy telefónu.

+ Photo Valut  na uzamknutie fotografií PIN kódom alebo odtlačkom prsta.

+ App Lock na uzamknutie aplikácií PIN kódom alebo odtlačkom prsta.

+ Wi-Fi Security na ochranu zariadenia vo verejnej Wi-Fi.

+ Šetrenie batérie, čistenie nepoužívaných súborov, zrýchlenie RAM.

+ Meranie času stráveného používaním aplikácií.

Nemožno zakúpiť samostatne pre 1 zariadenie. Iba v balíku pre 10 zariadení. Cena: 59,99 USD pre 10 zariadení ročné predplatné za prvý rok.


Avira

Avira.com

Globálna spoločnosť Avira sídli v Tettnangu v Nemecku, ďalšie sídlo má v Burlingame v Kalifornii v USA. Na trhu je viac ako 30 rokov a jej produkty ochraňujú viac ako 500 miliónov zariadení po celom svete. Produkty pre internetovú bezpečnosť od firmy Avira pravidelne získavajú výborné hodnotenia v testoch AV-Test a AV-Comparatives za bezpečnosť aj ľahké používanie. 

Čo nájdete v ponuke Aviry:

 • Produkty sú určené pre domácnosti aj pre firmy.
 • Pre operačné systémy Windows, Mac, Android, iOS.
 • K dispozícii je aj základná verzia antivírusového programu Avira Free Security zadarmo. 
 • Pre platené balíky je možné zakúpiť za zvýhodnenú cenu licenciu pre 5 alebo 25 zariadení na mesiac, rok, 2 roky a 3 roky.

Podľa hodnotení používateľov produktov Avira na stránkach Trustpilot alebo G2 boli kladne hodnotené spoľahlivosť, jednoduchá inštalácia a nespomaľovanie systému. Negatívne boli používateľmi hodnotené reklamy na platené verzie programov vo free verzii a príliš časté novinky posielané mailom. A tiež povinné nainštalovanie Opery a rozšírení do prehliadača. Nespokojných používateľov však bolo len veľmi malé percento.


Avira Internet Security pre 1 zariadenie so systémom Windows

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Zabezpečenie zariadenia v reálnom čase.
- PC Speed & Tune-up Tools - odstránenie nepotrebných súborov, zrýchlenie počítača, ochrana súborov heslom, čistenie dát uložených z internetového prehliadača a pod. (Dostupné až v balíku Avira Prime.)
+ Bezpečné surfovanie na internete.
- VPN - pre bezpečné pripojenie na internet aj vo verejnej sieti. (Dostupné až v balíku Avira Prime.)
+ Ochrana pred zablokovaním vašich dát ransomvérom.

+ Blokovanie phishingových útokov.

+ Ochrana dát a identity, zabezpečená platba kartou a internet banking.

+ Skenovanie pripojiteľných zariadení na malvér (napr USB kľúč).

+ Software updater - updatuje operačný systém, aplikácie aj drivery.

+ Password manager - prístup cez master heslo, generovanie hesla, synchronizácia pre viac zariadení, šifrované úložisko.

Cena: 35,95 EUR ročné predplatné / 63,95 EUR dvojročné predplané / 79,95 EUR trojročné predplatné.


Avira Security Pro pre 1 zariadenie so systémom Android

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Real time antivírusová ochrana.
- VPN bez limitu. (Až v balíku Avira Prime Mobile.)
+ Blokovanie škodlivých webstránok.
+ Password manager.
+ Kontrola mailu na možné odcudzenie dát.
+ Ochrana kamery a mikrofónu.
+ Možnosť uzamknúť aplikácie.
+ Centralizovaná správa prístupových práv všetkých nainštalovaných aplikácií na jednom mieste.
+ Skenovanie Wi-Fi.

Cena: 5,95 EUR ročné predplatné.


Panda Security

Pandasecurity.com

Panda Security je globálna firma so sídlom v Bilbao, Španielsku. Má ďalších 16 pobočiek v rôznych krajinách. Vznikla v roku 1998, kedy uviedla na trh prvý antivírusový program, v roku 2004 uviedla na trh kompletný bezpečnostný systém TruPrevent Technologies, v roku 2007 produkty na skenovanie cloudu, v roku 2010 ako prvá použila nový bezpečnostný model založený na dátovej a behaviorálnej analýze. Jej produkty používa viac ako 30 miliónov používateľov v 180 krajinách.

Čo nájdete v ponuke Panda Security:

 • Produkty sú určené pre domácnosti aj pre firmy.
 • Pre operačné systémy Windows, Mac, Android, iOS.
 • K dispozícii je aj základná verzia antivírusového programu Panda Free Antivirus zadarmo. 
 • Všetky produkty pre domácnosti sú dostupné pre 1, 3, 5, 10 a neobmedzený počet zariadení. Ceny sú pre viac zariadení výhodnejšie.
 • Pre firmy je v ponuke adaptívna ochrana, ochrana koncových zariadení, manažovanie systémov, ochrana emailov, správa aktualizácií, šifrovanie diskov pomocou technológie BitLocker a platforma na správu a monitorovanie systémov.
 • Možné vyskúšať si trial verzie produktov. 

Podľa hodnotení produktov Panda Security na stránkach Trustpilot a G2 boli kladne hodnotené bezpečnostné prvky aj všestrannosť ochrany. Negatívne hodnotenia boli v malom počte a väčšinou sa týkali falošných poplachov (nesprávne označené neškodné súbory ako škodlivé sú zablokované) pre niektoré verzie Windows.


Panda Dome Complete pre 1 zariadenie so systémom Windows

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Real time ochrana proti vírusom.
- Update Manager na správu aktualizácií systému a aplikácií. (Dostupné až v najvyššom balíku PREMIUM.)
+ Antivirus a Firewall.
- VPN bez limitu. (Dostupné až v najvyššom balíku PREMIUM.)
+ VPN s limitom 150MB/deň.
- 24/7 Premium technická podpora.(Dostupné až v najvyššom balíku PREMIUM.)
+ Ochrana vašej Wi-Fi. 
+ Skenovanie externých zariadení (napr. USB kľúč).
 
+ Rodičovské kontroly - monitorovanie a obmedzenie používania zariadenia ďeťmi.
 
+ Identifikácia škodlivých stránok pri surfovaní na internete, nakupovaní a internet bankingu.
 
+ Ochrana proti ransomvéru.
 
+ Data Shield - možnosť zašifrovať citlivé dáta.
 
+ Pasword manager.
 
+ Cleanup Tool - pre zvýšenie rýchlosti zariadenia, vymaže nepoužívané súbory.
 

Cena: 42,59 EUR ročné predplatné / 84,49 EUR dvojročné predplatné / 127,19 EUR trojročné predplatné.


Panda Mobile Security pre 1 zariadenie so systémom Android

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Real time ochrana.
- Rodičovské kontroly.
+ Skenovanie na požiadavku.
- Pasword manager.
+ Skenovanie SD karty.
+ Overovanie prístupových práv inštalovaných aplikácií.

+ Možnosť vymazať citlivé dáta zariadenia na diaľku.

+ Anti Theft lokalizácia zariadenia na diaľku. Aj pre smart hodinky.

+ Blokovanie nevyžiadaných hovorov.

+ Zamknutie aplikácií pomocou PIN.

+ Theft alert nasníma fotografiu "zlodeja" po troch neúspešnch pokusoch o odomknutie telefónu.

+ Motion alert vás upozorní, ak niekto hýbe vašim mobilom.

+ Remote alarmom spustíte alarm na diaľku, ak váš telefón bol ukradnutý.

+ Ak sa váš telefón a smarthodinky príliš od seba vzdialia, spustí sa alarm.
+ VPN s limitom 150MB/deň.

Cena: 5,24 EUR za ročné predplatné / 8,24 EUR za dvojročné predplatné / 10,49 EUR za trojročné predplatné.


McAfee

Spločnosť McAfee známa aj ako McAfee Associates (1987–2014) alebo Intel Security Group (2014–2017) je globálna firma so sídlom v Santa Clare v Kalifornii v USA. V súčasnosti sú produkty McAfee používané na ochranu viac ako 600 miliónov zariadení. Produkty opakovane získavajú certifikáty AV-Test, AV-Comparatives a SE Labs.

Čo nájdete v ponuke:

 • Produkty sú určené pre domácnosti aj pre firmy.
 • Pre operačné systémy Windows, Mac, Android, iOS.
 • Možnosť bezplatného antivírusového programu.
 • V ponuke je možnosť dvojročné predplatné pre 1 alebo 5 zariadení a ročné alebo dvojročné predplatné pre 10 zariadení.
 • Pre firmy je v ponuke ochrana koncových zariadení aj ochrana pre cloudy.

Podľa hodnotení na stránkach Trustpilot a G2 boli používateľmi kladne hodnotené bezpečnostné prvky a spoľahlivosť ochrany pre platené verzie produktov. Negatívne hodnotenia sa týkali väčšinou free verzie, kde sa zobrazuje veľa pop-up okien. A tiež automatické obnovovanie predplatného. Čo je však skôr v dôsledku nepozornosti, keď používateľ automatické obnovovanie defaultne nastavené.


McAfee Total Protection Jednotlivci pre 1 zariadenie so systémom Windows, Mac OS, Android alebo iOS

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Antivirus.
- Ochrana webkamery.
+ Secure VPN 1 licencia - iba ak je nastavené automatické obnovovanie predplatného.
- Rodičovské kontroly.
+ Optimalizácia výkonu zariadenia, šetrenie prenesenými dátami (napr. blokuje autoplay videí na webstránkach).
- Zálohovanie v cloude.
+ Home Network Security - zabezpečenie Firewallom.

+ Password Manager.

+ Blokovanie škodlivých webstránok.

+ McAfee Shredder zabezpečí vymazanie citlivých súborov tak, aby neboli vystopovateľné.

+ Možnosť šifrovať citlivé súbory pri uložení do zariadenia šifrovaním 256-bit AES.

+ Zákaznícka podpora.

Cena: 69,95 EUR za ročné predplatné.


Kaspersky

Porovnanie parametrov antivírusov - antivírusový program Kaspersky
Kaspersky.com

Kaspersky je globálna spoločnosť so sídlom v Moskve, v Rusku a pobočkami po celom svete. Firma bola založená v roku 1997. Produktami Kaspersky sú chránené zariadenia viac ako 400 miliónov používateľov a 250 tisíc korporátnych klientov. Informácie a dáta získavané od používateľov sú procesované vo Švajčiarsku. Produkty opakovane získavajú certifikáty AV-Test, AV-Comparatives, SE Labs a ďalšie. Okrem toho firma Kaspersky zriadila aj Transparency Center (centrá transparentnosti) vo Švajčiarsku, Španielsku, Malajzii a Brazílii pre dôveryhodných partnerov a verejné inštitúcie na kontrolu kódu spoločnosti, aktualizácií softvéru a pravidiel detekcie hrozieb. 

Čo nájdete v ponuke:

 • Produkty sú určené pre domácnosti aj pre firmy rôznych veľkostí od malej firmy po veľku korporátnu firmu.
 • Produkty pre operačné systémy Windows, Mac, Android, iOS.
 • K dispozícii je aj základná verzia antivírusového programu Free Antivirus zadarmo. 
 • Všetky produkty pre domácnosti sú dostupné pre 1, 3, 5 zariadení. Možné je ročné alebo dvojročné predplatné.
 • Vyskúšať si možno 30 dňové trial verzie produktov.
 • Pre firmy je v ponuke ochrana koncových zariadení aj ochrana pre cloudy.

Podľa hodnotení na stránkach Trustpilot a G2 boli kladne hodnotené bezpečnostné prvky a spoľahlivosť ochrany. Negatívne hodnotenia boli v malom počte a väčšinou tak ako pri ostatných systémoch súviseli s automatickou obnovou licencie po roku. Okrem automatického stiahnutia peňazí používateľom prekáža aj vyššia suma ako pre nových zákazníkov. Znížená suma za prvý rok používania a následne vyššia suma za ostatné roky je bežná obchodná taktika pre ľahšie získanie nových zákazníkov. V ponuke je aj dvojročná licencia, ktorá je cenovo výhodná.


Kaspersky Total Security pre 1 zariadenie so systémom Windows, Mac OS alebo mobily

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Optimalizácia výkonu zariadenia.
- Skenovanie vymeniteľných zariadení.
+ Ochrana proti vírusom a ransomvéru.
- Zálohovanie v cloude.
+ Blokovanie zoznamu navštívených stránok.

+ Blokovanie škodlivých stránok pri surfovaní.

+ Blokovanie webkamery - iba pre Windows a Mac OS verziu.

+ Ochrana proti phishingu.

+ Pri platbách cez internet sa používa zabezpečený prehliadač - iba pre Windows a Mac OS verziu.

+ Rodičovské kontroly.

+ Password manager.

+ Zálohovanie fotiek a iných súborov vo vašom zariadení - iba pre PC verziu.

Cena: 56,94 EUR ročné predplatné / 100,3 EUR dvojročné predplatné.


Kaspersky Internet Security pre Android

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Skenovanie zariadenia na požiadavku aj automaticky.
- Rodičovské kontroly.
+ Anti phishing ochrana.

+ Rozšírenie Android Wear pre ochranu vašich smart zariadení.

+ Anti Theft ochrana - ochrana citlivých dát pri ukradnutí alebo strate mobilného zariadenia.

+ Možnosť uzamknúť aplikácie pomocou kódu.

+ Ochrana proti spyvéru.

Cena: 918 Kč ročné predplatné / 1606,49 Kč dvojročné predplatné (cca. 35 EUR / 61 EUR).


Bitdefender

Porovnanie vlastností antivírusov - antivírusový program Bitdefender
Bitdefender.com

Bitdefender je rumunská spoločnosť so sídlom v rumunskej Bukurešti a s pobočkami v USA, Európe, Austrálii a na Blízkom východe. Spoločnosť bola založená v roku 2001. Jej produkty využíva viac ako 500 miliónov zariadení vo viac ako 150 krajinách. Produkty opakovane získavajú certifikáty AV-Test, AV-Comparatives a ďalšie. 

Čo nájdete v ponuke:

 • Produkty sú určené pre domácnosti aj pre firmy rôznych veľkostí.
 • Produkty pre operačné systémy Windows, Mac, Android, iOS.
 • K dispozícii je Antivirus Free Edition zadarmo. 
 • Produkty pre domácnosti sú dostupné pre 1, 3, 5, 10 zariadení. Možné je ročné, dvojročné alebo trojročné predplatné.
 • Pre firmy je v ponuke ochrana koncových zariadení aj ochrana pre cloudy a rôzne ďalšie služby.

Podľa hodnotení na stránkach Trustpilot a G2 boli kladne hodnotené bezpečnostné prvky aj spoľahlivosť ochrany. Negatívne hodnotenia boli iba v malom počte a týkali sa napríklad príliš častých notifikácií (napr. stránky s platobnými bránami vyžadovali použitie funkcionality pre bezpečné platenie, zapnutie mikrofónu pri práci vyžadovalo vždy schválenie používania) alebo spomalenia systému pri starších zariadeniach.


Bitdefender Premium Security pre 10 zariadení a operačné systémy Windows, Mac OS, Android alebo iOS

Zoznam funkcionality dostupnej pre Windows.

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Real time ochrana.
- Zálohovanie v Cloude.
+ Ochrana proti vírusom, spyvéru, advéru.
- Kontrola pripájaných zariadení (napr. USB kľúč).
+ Niekoľko vrstvová ochrana proti ransomvéru.

+ Ochrana proti phishingu.

+ Firewall.

+ Bezpečné nakupovanie na internete cez zabezpečený prehliadač.

+ Anti spam ochrana.

+ Anti Theft ochrana.

+ Ochrana mikrofónu a kamery.

+ Ochrana pre rôzne operačné systémy (Windows, Mac OS, Android and iOS).

+ Optimalizácia výkonu zariadenia.

+ VPN.

+ Password manager.

+ File Shredder - bezpečné mazanie súborov, aby boli nevystopovateľné.

+ Prioritná zákaznícka podpora.

+ Rodičovské kontroly - monitorovanie navštívených stránok aj obmedzenie času stráveného na zariadení.

Nie je možnosť zakúpiť licenciu len pre 1 zariadenie, ale cena je porovnateľná s ostatnými produktami v článku. 10 zariadení podľa vášho výberu s operačnými systémami Windows, Mac OS, Android, iOS.

Cena: 60,66 EUR za prvý rok, 139,99 EUR za ďalšie roky.


Bitdefender Mobile Security  pre 1 zariadenie so systémom Android

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Skenovanie zariadenia na požiadavku a pri inštalácii nových aplikácií.

+ Anti phishing ochrana pred škodlivými webstránkami.

+ Rozšírenie WearON pre ochranu vašich smart hodiniek.

+ Anti Theft ochrana - vymazanie citlivých dát, uzamknutie, urobenie fotografie "zlodeja" a zaslanie SMS na diaľku.

+ Autopilot - funkcionalita, ktorá dáva bezečnostné odporúčania.

+ Optimalizácia chodu zariadenia.

+ VPN bez limitu.

+ Možnosť uzamknúť aplikácie.

+ Možnosť overenia mailovej adresy, či neboli odcudzené dáta.

+ Rodičovské kontroly.

Cena: 9,99 EUR ročné predplatné.


Rýchle a prehľadné tabuľkové porovnanie antivírusových programov pre desktopy

Pozrite si prehľadné porovnanie funkcionality a cien antivírusových programov pre desktopy z nášho článku.

Vo všeobecnosti je ponuka funkcionality antivírusových programov a balíkov veľmi podobná. Väčšina firiem poskytuje zvýhodnené ceny pri zakúpení antivírusového softvéru pre viac zariadení (1, 3, 5, 10) alebo pri dvojročnom a viacročnom predplatnom. Do porovnania sme vybrali také balíky, ktoré pokrývajú čo najväčšie množstvo bezpečnostných hrozieb pre jedno zariadenie so systémom Windows. Takéto porovnanie môže dať jasnejšiu predstavu, ktoré črty daný softvér má a nemá a hlavne porovnanie cien pre približne podobné balíky je objektívne.

Keďže antivírusové programy môžu zariadenie na škodlivý softvér a hrozby skenovať v reálnom čase, môžu mierne zaťažovať systém, preto si vždy na stránke dodávateľa overte minimálne požiadavky na vaše zariadenie, ktoré vybraný antivírusový program požaduje.

Norton 360 StandardESET Internet SecurityAvast UltimatePanda Dome CompleteMcAfee Total Protection JednotlivciKaspersky Total SecurityBitdefender Premium SecurityAvira Internet Security
Free antivírus--ánoáno-ánoánoáno
Firewallánoánoánoánoáno-áno-
VPNáno-ánoáno*áno**-áno-
Ochrana webkameryánoánoáno--ánoáno-
Pasword manageráno--ánoánoánoánoáno
Skenuje pripájané zariadenia---áno---áno
Rodičovské kontroly-áno-áno-ánoáno-
Záloha v cloudeáno-------
Cena29,90 EUR prvý rok,
74,99 EUR ďalšie roky,
alebo
69,99 EUR dvojročné predplatné
49,90 EUR ročné predplatné,
74,90 EUR dvojročné predplatné
69,99 EUR prvý rok
99,99 EUR ďalšie roky
42,59 EUR ročné predplatné,
84,59 EUR dvojročné predplatné,
127,19 EUR trojročné predplatné
69,95 EUR ročné predplatné56,94 EUR ročné predplatné,
100,3 EUR dvojročné predplatné
60,66 USD prvý rok - pre 10 zariadení,
139,99 EUR ďalšie roky - pre 10 zariadení
35,95 EUR ročné predplatné,
63,95 EUR dvojročné predplatné,
79,95 EUR trojročné predplatné

* Limitovaný mesačný prenos dát.
** Iba pre automaticky obnovované predplatné.

Najviac funkcionality za najlepšiu cenu poskytuje Bitdefender Premium Security. Jeho cena pre 10 zariadení je približne rovnaká ako cena ostatných antivírusových programov pre jedno zariadenie. Nie je možné zakúpiť licenciu len na jedno zariadenie, no zrejme by nebol problém nájsť v jednej domácnosti viac zariadení, ktoré chcete zabezpečiť. Na stránke sme nenašli údaj, koľko stojí predplatné na ďalší rok.


Rýchle a prehľadné tabuľkové porovnanie antivírusových programov pre mobilné zariadenia

Eset, Avast, Panda Security, Bitdefender a Avira majú zvlášť odčlenené produkty podľa operačných systémov pre Windows, Mac OS, Android a iOS.

Norton, Kaspersky a McAfee majú svoje antivírusové programy postavené tak, že je jeden spoločný produkt pre všetky platformy. Zakupujete si potom určitý počet licencií toho istého produktu pre rôzne zariadenia. Balíky pre 3, 5, 10 zariadení bývajú cenovo zvýhodnené. Ak chcete ochrániť viac zariadení, určite sa oplatí siahnuť po takomto balíku.

Okrem multiplatformového produktu v ponuke dodávateľov väčšinou nájdete aj samostatné produkty pre mobilné zariadenia.

Norton Mobile SecurityESET Mobile SecurityAvast Premium SecurityPanda Mobile SecurityMcAfee Total Protection JednotlivciKaspersky Internet SecurityBitdefender Mobile SecurityAvira Security Pro
Skenovanie malvéru automaticky
ánoánoánoánoánoánoánoáno
Skenovanie malvéru na požiadanie
ánoánoánoánoánoánoánoáno
Skenovanie  WiFi
ánoánoáno----áno
Anti Theft ochrana
-ánoánoáno-ánoáno-
Anti phishing
ánoáno--ánoánoáno-
Zámok aplikácií
-ánoánoáno-ánoánoáno
Ochrana citlivých dát cez PINáno-áno-áno---
Upozornenie na aktualizácie systémuáno-áno-----
Ochrana pre prepojené smart zariadenia---áno-ánoáno-
Password manager----áno--áno
VPN---ánoáno-áno-
Rodičovské kontroly------áno-
Cena29,90 EUR ročné predplatné pre 3 mobilné zariadenia,
49,90 EUR dvojročné predplatné pre 3 mobilné zariadenia, potom 29,90 EUR za rok
10,00 EUR ročné predplatné / 14,99 EUR dvojročné predplatné59,99 USD pre 10 zariadení ročné predplatné za prvý rok5,24 EUR ročné predplatné,
8,24 EUR dvojročné predplatné,
10,49 EUR trojročné predplatné
69,95 EUR ročné predplatné918 Kč ročné predplatné,
1606,49 Kč dvojročné predplatné
(cca. 35 EUR / 61 EUR)
9,99 EUR ročné predplatné5,95 EUR ročné predplatné

Aj pri porovnaní antivírusových programov pe mobilné zariadenia sa nám najviac svojou funkcionalitou pozdával produkt od Bitfinderu. Hoci je jeho cena v porovaní s ostatnými trochu vyššia, tak poskytuje aj VPN a rodičovské kontroly. VPN alebo rodičovské kontroly sú väčšinou samostatne platené aplikácie, takže vo výsledku je cena s ostatnými zrovnateľná. Produkty Bitfanderu opakovane získavajú výborné výsledky v testoch AV-Test, AV-Comparatives a ďalších. 


Zhodnotenie a záver

Pomohol vám náš článok trochu sa zorientovať v internetovej bezpečnosti? Stavíte na Bitdefender, ktorý vyšiel z nášho porovnania víťazne? Napšte nám do komentárov vaše skúsenosti s antivírusovými programami.

Na záver pripomenieme: Nezabúdajte, že svoje počítače, tablety a mobily okrem antivírusových programov môžete čiastočne chrániť aj svojim zodpovedným správaním na internete, používaním silných hesiel, pravidelným aktualizovaním antivírusového programu, operačného systému a aplikácií.

4.7/5 - (3 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.