Dynadot Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Recenzia: Kedy sa registrácia domény cez Dynadot oplatí?

Keď hľadáte nový byt či dom, pri výbere je dôležitá „lokalita, lokalita, lokalita“. Podobne je to aj s webovým sídlom pre váš projekt. Dobre zvolená webová adresa (inými slovami aj názov domény) a dobre zvolený hosting (webový server, kde bude uložený váš projekt) sa podieľajú na vašom internetovom úspechu.

Prečo je registrátor domén Dynadot dobrou voľbou nielen pri registrácii domén pre medzinárodné projekty s koncovkou .com, ale aj weby s rôznymi koncovkami (inými ako .sk alebo .cz špecifickými pre Slovensko a Česko)? Preskúmajte s nami ponuku Dynadota zistite, pre koho sú jeho služby výhodné.

Registrátor domén Dynadot – základné informácie o firme

Dynadot je ICANN akreditovaný doménový registrátor, ktorý sídli v Kalifornii a ďalšie pobočky má v Kanade a Číne. 

Firma vznikla už v roku 2002 a k dnešnému dňu má v správe viac ako 3,7 miliónov domén pre klientov z viac ako 100 krajín. Toto číslo radí Dynadot medzi 20 najväčších registrátorov domén na svete.

Dynadot ako jeden z prvých registrátorov umožnil registrovanie Internationalized Domain Name (IDN), inak povedané umožnil v názvoch a koncovkách domén použitie iných znakov ako latinky.

Aký je rozdiel medzi registrátorom a držiteľom domény?

Nad správou všetkých domén na internete bdie organizácia ICANN – Internet Corporation for Assigned Names and Numbers. Špecifikuje, ktoré názvy domén a ktoré koncovky domén sú dostupné.

Registrovaná doména je unikátna, právo používať ju má iba registrátor alebo držiteľ domény. Teda ak si vyberiete a zaregistrujete nejakú doménu, môžete ju používať iba vy. Často však nastáva opačná situácia: Chcete použiť nejakú doménu, ale už je registrovaná. Je aj používaná? Je možné ju odkúpiť? Kto je jej registrátor a kto držiteľ?

Registrátor domény je spoločnosť, ktorá má udelenú akreditáciu na registrovanie domén. Ak si chcete zakúpiť doménu, požiadate o to registrátora domény. Iba registrátor domény môže modifikovať alebo vymazať údaje týkajúce sa držiteľa domény, zabezpečiť presun domény na iného držiteľa a pod. Najčastejšie je to tak, že každá firma, ktorá ponúka hosting ponúka aj registráciu domén.

Držiteľ domény má doménu iba na určitý čas prenajatú od vlastníka (registrátora) a môže na nej prevádzkovať svoj web. Ako držiteľ domény musíte sledovať čas expirácie domény a načas si splniť si všetky záväzky voči registrátorovi. Po expirovaní môže totiž doména byť prevedená na iného držiteľa.

Chcete zistiť, komu patrí doména? 

Môžete tak urobiť prostredníctvom stránky www.whois.com. Zadajte názov domény a zobrazte si registračné údaje, na koho je doména napísaná, stav domény, dátumy odkedy je registrovaná aj čas expirácie domény.

Niektorí registrátori domén zabezpečujú anonymizáciu kontaktných údajov držiteľa domény v databáze WhoIs. Nebudete obťažovaný obchodníkmi s doménami. U Dynadot je takáto anonymizácia samozrejmosťou. 

Čím sa odlišuje ponuka rôznych registrátorov domén?

Zvyčajne pri evidovaní .sk alebo .cz domény automaticky zvolíte ako registrátora domény hostingovú spoločnosť, ktorú ste si vybrali pre svoj projekt. Aké sú rozdiely medzi rôznymi registrátormi domén, na ktoré sa môžete zamerať?

 • Cena.
 • Možnosť registrovať rôzne doménové koncovky.
 • Ochrana údajov v databáze WhoIs.
 • Ochrana webu pred DDoS útokmi (narušenie prevádzky servera alebo infraštruktúry zahltením).
 • Nasmerovanie domény na web server.
 • Ďalšie služby v ponuke okrem zaregistrovania domény – hosting, vlastný builder pre webstránky.
 • Upozornenie na expirované domény.

Pre Dynadot je registrovanie a transfer domén hlavnou náplňou, preto ponúka zaujímavé služby: 

 • Trh s doménami, kde sa môžete dohodnúť na cene s predávajúcim.
 • Aukcie, kde si konkrétnu doménu môžete vydražiť.

Prečo si vybrať inú doménovú koncovku ako .sk alebo .cz?

Prvou voľbou pre slovenské/české weby je zvyčajne doménová koncovka odvodená od názvu krajiny .sk/.cz. Pre medzinárodné weby koncovka .com. 

 • Vzbudzujú v návštevníkoch stránky dôveru, lebo sú to názvy s ktorými sa najčastejšie stretávajú. 
 • Predpokladá sa, že koncovka má vplyv aj na pozície vo vyhľadávačoch v danej krajine, pretože návštevníkovi stránky aj vyhľadávaču napovedá jazyk použitý na stránke.

Naproti tomu koncovky ako napr. .business, .online, .store, .tech, .club, .beauty, .hair, .skin, .art, .catering, .dog, .holiday, … môžu reprezentovať zameranie vášho projektu, lokalitu alebo segment, v ktorom pôsobíte.

Dynadot ponúka viac ako 500 takýchto TLD koncoviek (top level domain). Novovzniknuté koncovky sú často v jeho ponuke s veľkou promo zľavou.

Mali by ste dbať na to, aby názov domény v kombinácii s doménovou koncovkou boli pre vášho návštevníka ľahko zapamätateľné a nezameniteľné s iným projektom. Ochráňte svoju značku nielen zvolením správnej koncovky, ale aj zaregistrovaním ochrannej známky na Úrade priemyselného vlastníctva.

Registrácia domény cez Dynadot

Hneď na úvodnej stránke Dynadot nájdete možnosť pre overenie dostupnosti domény. Zapíšte jej názov do vyhľadávacieho poľa a zistite, či je voľná. 

Dynadot Vyhladavanie Domeny

Okrem registrácie domény je možný aj transfer domény od iného registrátora do Dynadot. Túto možnosť by využili asi hlavne obchodníci s doménami, nakoľko Dynadot má výbornú podporu pre spravovanie veľkého množstva domén. Prípadne ak porovnáte ceny u súčasného registrátora a Dynadot, môže to byť pre vás výhodnejšie mať doménu registrovanú u Dynadot.

Dynadot Transfer Domeny

Pri vyhľadávaní domény môžete použiť rozšírené možnosti – napr. zvoliť si, ktoré doménové koncovky vás zaujímajú a iba tie potom budú zobrazené vo výsledkoch hľadania:

Dynadot Pokrocile Vyhladavanie Domeny

Môžete vyhľadávať aj viacero domén naraz (Bulk Domain Search) a to tak, že zadáte zoznam domén a označíte doménové koncovky, ktoré majú byť vo výsledkoch hľadania:

Dynadot Davkove Vyhladavanie Domen

Pre registrátorov IDN domén (ak v názvoch obsahujú iné znaky ako latinku) je veľkou pomôckou IDN vyhľadávanie:

Idn Search Dynadot

Ak zatiaľ nemáte vymyslený názov domény, na Dynadot nájdete aj našepkávač. Zadajte kľúčové slová a systém vám poskytne návrhy domén. Vo výsledkoch sú samozrejme poskytnuté iba voľné domény.

Zvýhodnené ceny za domény na Dynadot

Porovnali sme ceny 3 slovenských registrátorov a Dynadot. Dali sme si naceniť voľnú doménu „slovak-kitchen“ s rôznymi koncovkami. Porovnanie je v nasledujúcej tabuľke. 

Ceny sú v EUR, bez DPH, tak ako boli uvedené v čase vzniku článku na weboch Dynadot a hostingov. Prvá cena je za prvý rok, druhá cena je za nasledujúci rok (renew).

KoncovkaDynadotWY.skWebsupport.skWebhouse.sk
.com10,50/9,509,95/neuvedené9,95/10,9910,51/neuvedené
.online2,00/30,753,10/neuvedené4,29/29,95-
.site1,50/26,753,42/neuvedené3,95/29,9024,27/neuvedené
.net11,00/10,0010,40/neuvedené10,50/12,9911,70/neuvedené

Ako vidíte, ceny niektorých domén sa veľmi líšia. Obchodná finta spočíva v nízkej cene za prvý rok používania a vyššej cene za obnovenie držiteľstva domény na ďalší rok. Ocenili sme, že Websupport mal hneď vo výsledkoch vyhľadávania uvedenú aj ceny za obnovenie držiteľstva domény, WY a Webhouse ich vo výsledkoch hľadania uvedené nemali.

Čo je z tabuľky zrejmé:

 • Pre doménovú koncovku .com, .net sú ceny v súčte za prvý a druhý rok používania na Dynadot a slovenských hostingoch veľmi podobné
 • Pre iné TLD doménové koncovky vychádza úhrnná cena na Dynadot za prvé dva roky používania výhodnejšie.

Naviac pre niektoré doménové koncovky Dynadot poskytuje „multi year“ zľavu, kedy vás zakúpenie domény na 10 rokov môže vyjsť o dosť lacnejšie. 

Napr. koncovka .online má takýto cenník, z ktorého je jasné, že s počtom predobjednaných rokov cena klesá. (Zľava a ceny boli platné k dátumu vydania článku.)

Online Dynadot Zlava

Podobne doménová koncovka .site má „multi year“ zľavu (ku dňu zverejnenia článku):

Site Renew Price Dynadot

Ak podnikáte a doménu budete vlastniť dlhodobo, oplatí sa zvážiť zakúpenie domény na viac rokov. Držiteľstvo domény sa zvyčajne v slovenských hostingoch obnovuje na ročnej báze, avšak registrátor domény tiež môže po dohode nastaviť dĺžku registračného obdobia na 10 rokov (maximálne). 

Na Dynadot je veľmi sympatické, že neskrýva ceny. Chcete vedieť koľko stojí daná doména na 1-10 rokov? Okamžite nájdete jasnú odpoveď. Žiadne skryté poplatky a žiadne skrývanie cenníka niekde hlboko v štruktúre webu, kam sa bežne zákazník nedokliká. 

Čo ponúka Dynadot pre blogerov?

 • Blog na doméne s koncovkou .blog alebo .me.
 • Dynadot Website Builder – jednoducho, drag and drop spôsobom navrhnete rozloženie stránky. K dispozícii je 8 šablón pre weby. Podpora pre zobrazenie blogu je od balíku Basic vyššie.

Čo ponúka Dynadot pre firmy?

 • Máte medzinárodný projekt? Cez Dynadot zaregistrujte doménu .com, .net, .org, či niečo špecifickejšie.
 • Dynadot Website Builder – jednoducho, drag and drop spôsobom navrhnete rozloženie stránky. K dispozícii je 8 šablón pre weby. Podpora pre neobmedzený počet stránok, vlastné CSS a Javascripty, podpora pre SEO od balíka Pro vyššie. Balík Business poskytuje aj integráciu eshopu.

Balíčky hostingu a dostupná funkcionalita Dynadot Website Buildera

Porovnajte si balíky ktoré obsahujú hosting a Dynadot Website Builder. Jednoduchý jednostránkový web môžete mať aj zadarmo, pre blogerov je vhodný balík Basic a pre firmy dva najvyššie balíky, pričom rozhodujúce je, či na webe chcete používať aj eshop. 

Dynadot Pricing Website Builder

Dynadot ponúka ako svoju hlavnú službu registrovanie domén. Pre registrátora domén je ďalším logickým krokom ponúkať aj hostingové služby a vlastný webový builder. Tu však Dynadot ťahá lano za kratší koniec. Ak pri registrácii a správe domén jednoduché rozhranie a jednoduchý postup vítate, pri tvorbe webu očakávate väčšiu slobodu a škálovateľnosť. Funkcie buildera a poskytnuté šablóny nemusia pokryť potreby tvorcov náročnejších webov a plná funkcionalita je dostupná len v najvyššom balíku.

Čo ponúka Dynadot pre obchodníkov s doménami?

Ak ste správca, či tvorca web stránok a pre svojich klientov často registrujete domény, alebo ak patríte k obchodníkom s doménami, možno vás osloví ponuka „balíkov domén“ od Dynadot – Bulk, či Super Bulk, kde sú zvýhodnené ceny oproti bežnej (Regular) cene.

Balík Bulk je pre tých, ktorých objednávka v Dynadot je ročne vyššia ako 450 Eur a Super Bulk pre tých, ktorí v Dynadot objednajú ročne služby za viac ako 4600 Eur.

Pozrite si porovnanie cien za domény s rôznymi koncovkami podľa balíkov:

Porovnanie Dynadot Bulk Super Bulk Balik 1

Okrem toho pre držiteľov domén poskytuje Dynadot nasledujúce služby:

 • Jednoduché admin rozhranie pre správu domén.
 • API pre získavanie a správu domén.
 • Súkromie: Ak sú ako registrátor domény sú oslovení s ponukami ohľadne vašej domény, odfiltrujú všetky spamové maily a telefonáty.
 • Trh s doménami: Pekná landing page pre predaj domény, ktorá umožňuje kupujúcim záujemcom kontaktovať vás a dohodnúť sa na cene.
 • Ak si zvolíte Bulk alebo Super Bulk balíčky, získate prioritný prístup k zákazníckej podpore.
 • Možnosť predobjednávky domény. Ak vaša vysnívaná doména už má svojho držiteľa, zaregistrujte predobjednávku a v prípade expirácie domény vám príde notifikácia. (Notifikácie môže mať nastavené viac používateľov, neznamená to že doménu automaticky získate.)

Výhody a nevýhody Dynadot

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduchý proces registrácie domény a platieb.
- Dynadot je vhodný skôr pre technicky zdatných zákazníkov. Menej technickým zákazníkom môže chýbať navigácia, čo robiť po zaregistrovaní domény, ako prepojiť doménu s hostingom a pod.
+ Výhodné ceny za viacročné držiteľstvo domény.
- Webový Builder vhodný skôr na jednoduché weby, dostupných je len 8 šablón.
+ Zákaznícka podpora - chat, mail, telefonicky + bohatá knižnica s návodmi.
 

Zhrnutie a záver

Ak ste technicky zdatný tvorca webov a pre svojich klientov často nakupujete domény alebo expirované domény (napr. pre seo), môže byť pre vás Dynadot výhodná voľba. Jeho ponuka je jednoznačná, cenníky ľahko dostupné, môžete získať zľavy podľa objemu nákupov za rok a zaujímavé sú aj multi year zľavy za viacročné registrovanie domén.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.