Expressvpn Aircove Wifi Router

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Aircove WiFi router so vstavanou VPN od ExpressVPN

Problematika riešenia bezpečnosti súkromia a ochrana citlivých dát majú stúpajúcu tendenciu. VPN je jednou z možností, ako chrániť svoje súkromie pri používaní internetu. Práve kvôli tomu vznikol prvý WiFi 6 router so vstavanou VPN od ExpressVPN. Čo taký WiFi router dokáže a koľko stojí? To všetko vám prezradím v tomto článku.

ExpressVPN je jednou z najlepších VPN. Problém VPN aplikácií je však v tom, že je potrebné neustále s nimi pracovať, zapínať ich, kontrolovať a hlavne, nezabúdať na ne. Musíte si jednoducho dávať pozor na to, aby bola aplikácia pripojená k sieti VPN.

Možno si hovoríte, že je to maličkosť. Lenže teraz si predstavte, že v domácnosti máte niekoľko inteligentných zariadení, ktoré sú neustále pripojené k internetu. To môže byť niekoľko mobilných telefónov, herné konzoly, tablet, počítač, inteligentná televízia, Apple HomePod, Google Nest a ďalšie. V USA je podľa prieskumu v každej domácnosti približne 25 nechránených zariadení pripojených k domácej WiFi. A teraz si predstavte, že ich musíte všetky pripojiť k VPN sieti.

Čo je ExpressVPN Aircove Wi-Fi 6 Router?

Je to WiFi router so vstavanou VPN od ExpressVPN. Jeho výhodou je, že ho počas 5 minút nastavovania pripojíte k VPN a všetky zariadenia, ktoré prostredníctvom neho pripojíte k internetu, sa už budú pripájať cez chránenú VPN. Tým vlastne budete chrániť všetky zariadenia v domácnosti alebo v kancelárii.

1 Co Je Expressvpn Aircove Wifi Router
WiFi router so vstavanou VPN nájde najväčšie využitie v domácnosti.

Nespornou výhodou zariadenia je to, že všetky zariadenia nemusíte chrániť samostatne, pretože sú pripojené k chránenej virtuálnej privátnej sieti okamžite po pripojení k WiFi routeru. Čo sa ale stane, ak budete chcieť obísť geolokáciu kvôli výhodnejšej rezervácii letenky alebo kvôli odblokovaniu nejakej streamovacej služby? Musíte prepnúť do inej geolokácie všetky zariadenia pripojené k WiFi routeru Aircove? Nie, funguje to oveľa lepšie. Aircove umožňuje viacerým zariadeniam používať VPN na rôzne účely.

Ako funguje Aircove Wi-Fi 6 Router?

V praxi funguje WiFi router tak, že si kúpite router. Ten pripojíte k internetu a prihlásite k VPN službe od ExpressVPN. Tu je potrebné počítať s tým, že k routeru musíte v budúcnosti dokupovať predplatné VPN.

V jednoduchosti povedané, Aircove je WiFi router s vlastnou VPN aplikáciou, s ktorou môžete naraz spravovať VPN pripojenie na všetkých zariadeniach, ktoré sú k nemu pripojené.

WiFi router Aircove umožňuje používať VPN viacerým zariadeniam na rôzne účely. V praxi to funguje tak, že si v administračnom rozhraní aplikácie routeru nastavíte činnosti, ako napríklad Streaming, Sledovanie francúzskej TV, Sťahovanie z P2P, Domov. Pod tieto činnosti priradíte jednotlivé zariadenia pripojené k WiFi routeru. Každá činnosť môže používať iný server (inú geolokáciu). Router sám spozná, aké zariadenie má pripojiť na príslušný VPN server. Respektíve router vie, pod akú činnosť má zariadenie pripojiť. To znamená, že môžete mať napríklad notebook pripojený na server v Izraeli kvôli lacnejšiemu bookingu leteniek, a iné zariadenie pripojené na server v USA, cez ktorý môžete sledovať odblokovaný Netflix. V rovnakom čase a cez jeden VPN router.

2 Aircove Wifi Router Nastavenie
Využitie VPN na rôzne účely vďaka skupinám zariadení. Foto: ExpressVPN
3 Aircove Wifi Router Nastavenie
Foto: ExpressVPN

V bežnom živote to znamená, že si nemusíte sťahovať VPN aplikáciu do všetkých zariadení. Prostredníctvom jedného zariadenia (VPN routera) dokážete obslúžiť všetky. Nastavenie a pripojenie routera je jednoduché vďaka intuitívnemu sprievodcovi, takže si dovolím tvrdiť, že Aircove dokáže nastaviť a pripojiť bežný užívateľ inteligentných zariadení.

Koľko stojí ExpressVPN Aircove Wi-Fi 6 Router?

ExpressVPN Aircove Wi-Fi Router stojí 169 $. Avšak ide o uvádzaciu cenu na Amazone v USA. V súčasnosti je totižto Aircove dostupný len pre americký trh. Bežná maloobchodná cena by mala byť 189,9 $. K tejto cene je ešte potrebné pripočítať predplatné za službu ExpressVPN (recenzia ExpressVPN). Ročné predplatné stojí 99,95 $.

4 Aircove Wifi Router Amazon

ExpressVPN Aircove Wi-Fi 6 Router v obchode Amazon.

V čase písania recenzie (23.9.2022) som mal v obchode Amazon už bežnú cenu. Router vás bude stáť 190 $ jednorazovo + 99,95 $ každý rok. Ak VPN používate, kúpa routeru sa vám s veľkou pravdepodobnosťou oplatí.

Porovnanie ExpressVPN Aircove s ostatnými WiFi routermi

Na trhu už jeden WiFi router so vstavanou VPN existuje. Ide o Vilfo VPN router. Ten ale stojí 399 $ + 99 $ ročne za službu VPN. Problém Vilfo routera je podľa môjho názoru v tom, že nemá tak prepracované užívateľské rozhranie. Osobne by som ho menej skúseným používateľom neodporučil, pretože by ho pravdepodobne nevedeli nastaviť. Avšak zariadenie má v sebe množstvo pokročilých funkcií, ktoré sa budú určite páčiť geekom a iným milovníkom technológií. ExpressVPN Aircove by som odporučil všetkým bežným užívateľom, ktorí potrebujú chrániť svoje pripojenie, ale nechcú s nastavením VPN routeru strácať čas. Vilfo VPN router by som zas odporučil skúsenejším užívateľom, ktorí potrebujú pokročilé funkcie, štatistiky a podobne.

Expressvpn Aircove Wifi Pouzitie

Porovnávať Aircove router s obyčajnými routermi nemá v tomto prípade zmysel. Obyčajný router môžete tiež natvrdo pripojiť k VPN, ale nemáte v ňom možnosť vytvárať skupiny zariadení a už vôbec to nezvládnete nastaviť tak jednoducho ako v ExpressVPN Aircove.

Technické špecifikácie ExpressVPN Aircove

Aircove používa Wi-Fi 6 pre rýchlejšie a spoľahlivejšie bezdrôtové pripojenie, ktoré dosahuje rýchlosť až 1 200 Mbps (600 Mbps pre 2,4 GHz a 1 200 Mbps pre 5 GHz).

Typ WiFiWiFi 6
ŠtandardyIEEE 802.11 b/g/n/ac/ax, MU-MIMO
Pásma WiFi2,4 GHz , 5 GHz
Rýchlosť WiFi prenosu1 200 Mbps
Konektory1 x WAN Ethernet port, 4 x LAN Ethernet, 1 x 12V/1,5A DC vstup
PamäťDDR3L 512 MB / NAND-FLASH 128 MB
ZabezpečenieWPA2/3
Rozmery210 x 120 x 36,8 mm, 445 g
Dosah WiFi pokrytia480 m2 (1600 stôp štvorcových)
Obmedzenie počtu zariadeníBez obmedzenia počtu zariadení, testované na viac ako 100 súčasných pripojení

Zhrnutie a záver

Ak používate VPN a chceli by ste pripojením k VPN chrániť súkromie všetkých zariadení v domácnosti alebo kancelárií, ExpressVPN Aircove WiFi router vám ušetrí veľa práce a možno aj peňazí. Na druhú stranu musím spomenúť, že ExpressVPN Aircove router je zatiaľ možné zakúpiť len v USA, ale to sa s veľkou pravdepodobnosťou čoskoro zmení a router bude dostupný po celom svete.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.