Purevpn Recenzia Cover

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Recenzia: PureVPN, ako funguje lacná VPN?

PureVPN má každú chvíľu nejakú lákavú ponuku na zakúpenie výhodných taríf. Z tohto dôvodu si ju v tejto recenzii dovolím nazvať ako najlacnejšiu VPN. A to minimálne v súčasnej dobe. Ako PureVPN funguje, je to rýchla VPN a oplatí sa? To sa dozviete v tejto recenzii.

PureVPN má na internete väčšinou kladné recenzie, ale keď sa pozriem napríklad do Google Play, má 4 hviezdičky. To je o niečo horšie hodnotenie oproti konkurencii, ale na druhej strane, poznám tieto recenzie. Zlé hodnotenie aplikácií je väčšinou zavinené tým, že sami užívatelia majú zle nastavené zariadenie a podobne. Rozhodol som sa preto urobiť si vlastný test, kde sa pozriem na to, ako táto služba v skutočnosti funguje.

Výsledky testu ma prekvapili, ale musím povedať, že sú tu niektoré veci, ktoré sa mi nepáčili.

Čo je PureVPN?

PureVPN je platená VPN služba s viac ako 6500 servermi v 78+ krajinách sveta. Ako som už písal, v dobe písania patrí medzi najlacnejšie VPN, ktoré je možné zakúpiť. Možno sa pýtate, či poskytuje všetko, čo od VPN očakávate. Odpoveď je áno, ponúka.

A toto sú ďalšie dôvody, prečo si PureVPN zaobstarať:

  • ponúka napríklad možnosť pripojiť 10 zariadení naraz, inak môžete PureVPN nainštalovať na neobmedzený počet zariadení
  • aplikácie dostupné pre: Windows, Mac, Android, iOS, Linux, herné konzoly, routery, inteligentné TV
  • garancia vrátenia peňazí 31 dní
  • podpora 24/7
  • nízka cena
Purevpn Homepage

Táto VPN služba má vynikajúce výsledky v rámci testov rýchlosti, a to aj na vzdialených serveroch. Samozrejmosťou sú tiež vysoké bezpečnostné zásady, ale na druhej strane, musím poznamenať, že PureVPN má servery napríklad v Rusku. A práve z Ruska sa niektoré VPN stiahli kvôli tomu, že vládne úrady chcú kontrolovať dáta na serveroch umiestnených na území Ruskej federácie. To samozrejme znamená určité nebezpečie pre používateľov využívajúcich ruské VPN servery. Ako je to v tomto prípade s bezpečnosťou v rámci PureVPN neviem a nehodlám o tom špekulovať. Avšak prítomnosť serverov v Rusku musím aj pochváliť, pretože v porovnaní s konkurenčnými VPN je toto pre PureVPN veľká výhoda.

Prečo používať PureVPN?

Pretože vám pomôže vyriešiť niektoré bezpečnostné riziká, ktoré zo samotného používania internetu plynú. A tiež vám pomôže napríklad odblokovať streamovacie služby, umožní sťahovať súbory z torrentov alebo hrať hry. Pre všetky tieto aktivity je PureVPN rýchla a vhodná VPN.

Odblokujete streamovacie služby

Či už chcete sledovať živé športové prenosy, alebo pozerať nový seriál, ktorý je vo vašej lokalite blokovaný, VPN vám s tým pomôže.

Purevpn Odblokovanie Programu

PureVPN má vysokorýchlostné servery v rôznych častiach sveta, čo by malo samé o sebe zaručovať, že seriál alebo film neseká a je možné sledovať ho plynulo. Bez obmedzení.

Purevpn Odblokovanie Programu
Príklady streamovacích služieb.

V aplikácií nie je nutné hľadať zložité nastavenia. Stačí, keď sa pripojíte k serveru danej krajiny, v ktorej nie je služba blokovaná. Pri VPN aplikáciách máte výhodu v tom, že ich môžete používať na rôznych zariadeniach, takže športový prenos môžete sledovať aj na mobilnom telefóne, napríklad vo vlaku pri ceste do práce, alebo keď ste s babičkou v kostole.

Môžete bezpečne sťahovať z torrentov

P2P siete v sebe nesú rôzne bezpečnostné riziká. Zdieľate totižto súbory s ostatnými užívateľmi, čo v sebe nesie riziko, že sa k vám môže ktokoľvek pripojiť. Vďaka tomu odhalí IP adresu, čo zas zvyšuje bezpečnostné riziko zariadenia, ktoré používate.

Purevpn P2p Servery
Servery vhodné pre P2P siete v aplikácii PureVPN.

Sťahovanie z torrentov nie je vlastne nelegálne. Z torrentov sa často sťahujú veci ako vedecké štúdie a iné dáta, linuxové distribúcie, aktualizácie softvéru a podobne. To znamená, že torrenty nie sú len o nelegálnom sťahovaní filmov.

Výhoda používania P2P sietí je v tom, že dáta sa sťahujú z niekoľkých zdrojov. To umožňuje stiahnuť všetko potrebné veľmi rýchlo.

Internet budete prechádzať anonymne

Akonáhle sa pripojíte k nejakej webovej stránke, inštitúcie, ako napríklad poskytovateľ internetu, stránka, ktorú navštevujete, či reklamné a analytické služby začnú o vás získavať dáta. Ono to samo o sebe nie je nebezpečné. Problém je len v tom, že vďaka týmto údajom toho o vás vedia inštitúcie veľmi veľa. Nehovoriac o tom, že v niektorých krajinách sa k týmto dátam môžu dostať aj vládne úrady.

Purevpn Anonymne Prehliadanie Internetu

Podľa môjho názoru sú ale najväčším zlom a rizikom pri prehliadaní internetu samotní poskytovatelia internetu a hneď za nimi marketingové agentúry. Poskytovateľ internetu má možnosť sledovať navštívené stránky, stiahnuté súbory či online konverzácie. Toto sú veľmi citlivé dáta, a to aj v prípade, že nerobíte nič nelegálne.

A, samozrejme, marketingové agentúry. Tie vás skúmajú zas z inej stránky. Na základe analytických kódov umiestnených na internetových stránkach dokážu reklamné agentúry veľmi jednoducho urobiť váš osobnostný profil. A síce tieto agentúry presne nevedia, kto ste, vedia, čo preferujete, kde nakupujete, aké máte zvyky pri prehliadaní internetu a množstvo ďalšieho. Podľa všetkých týchto informácií dokážu veľmi dobre zacieliť reklamu. Viac o zhromažďovaní dát sa dozviete v recenzii Incogni – nástroja pre žiadosť o výmaz osobných údajov.

Pri používaní bezpečnej VPN sa odrazu týmto špiónom stratíte z dosahu. Vďaka PureVPN vás jednoducho neuvidia, vďaka čomu sa budete v online svete cítiť slobodnejšie.

Ako funguje PureVPN?

V niektorých recenziách som čítal, že PureVPN má problémy s odpájaním a pripájaním k množstvu serverov. Táto kritika v recenziách sa týka väčšinou android aplikácie PureVPN. Ako to bolo v mojom prípade?

U mňa aplikácia PureVPN fungovala dobre. Ani raz sa mi nestalo, že by sa mi odpojila alebo že by som narazil na server, kam by nebolo možné sa pripojiť. Samozrejme netvrdím, že sa to stať nemôže. PureVPN sama priznáva, že aplikácia pre Android používa protokoly OpenVPN, ktoré môžu byť v niektorých regiónoch obmedzené, a preto dochádza k častému odpájaniu. Z toho dôvodu odporúča použiť ručnú konfiguráciu L2TP.

Musím pochváliť, že plugin PureVPN pre internetové prehliadače funguje samostatne a nezávisle na aplikácii. To znamená, že vám stačí používať iba rozšírenie v internetovom prehliadači. Nemusíte inštalovať aplikáciu pre Windows. Nedávno som sa totižto na toto sťažoval v recenzii ExpressVPN, kde to takto nefunguje. To ma skutočne pri predraženej VPN štvalo.

Je PureVPN rýchla?

PureVPN je rýchla VPN. Aby som vás o tom presvedčil, urobil som niekoľko meraní na serveroch v rôznych častiach sveta. Mohol by som tu opisovať, ako ma PureVPN ohromila svojou rýchlosťou, ale myslím, že tabuľka s nameranými hodnotami bude hovoriť sama za seba.

PureVPN – test rýchlosti pripojenia

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)50,4733,75109
EU (Frankfurt)42,8840,2122
Austrália (Sydney, Melbourne)10,913,15543
Nový Zéland (Auckland, Wellington)30,314,51332
Brazília (Sao Paulo)16,4317,52227
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)26,2927,79112
Rusko (Moskva)54,9834,951
celosvetovo (priemer)33,223,1199,4

Koľko stojí PureVPN?

PureVPN má k dispozícii niekoľko cenových taríf. Najvýhodnejšia je najdlhšia cenová tarifa, ktorá je na 27 mesiacov, ale zaplatíte len za 24 mesiacov, ku ktorým dostanete 3 mesiace zadarmo. To je skutočne lákavá ponuka, kvôli ktorej som PureVPN označil ako najlacnejšiu VPN. Je teda otázkou času, či PureVPN zdražie alebo zostane stále výhodná.

Purevpn Cena

Najdrahšie predplatné je mesačné. Táto forma predplatného je nevýhodná v prípade všetkých VPN. Pre lepšiu predstavu môžem spomenúť Private Internet Access alebo NordVPN. O niečo výhodnejšia je tarifa na 12 mesiacov, ale tu musíte počítať s tým, že v porovnaní s 27 mesačnou tarifou vyjde len o 10 dolárov lacnejšie. To sa už teda oplatí zobrať si ten najdlhší variant.

Ako ušetriť za PureVPN?

PureVPN má, rovnako ako každá najlepšia VPN, každú chvíľu rôzne marketingové ponuky. To znamená, že vám spoločnosť poskytne výhodnejšiu cenu. Mne sa to stalo, keď som si prezeral cenník PureVPN. Vyskočilo na mňa okno s ponukou predplatného na 5 rokov. Ak by som to využil, jeden mesiac PureVPN by ma vyšiel na 1,49 dolárov. Tým vyjde cena na jeden mesiac o niečo lacnejšie ako v tarife na 27 mesiacov. Ďalšou možnosťou je využiť zľavový kód, s ktorým máte zľavu istú. Bez toho, aby ste čakali na vyskočenie okna.

Purevpn Zlava

Na akých zariadeniach je možné PureVPN používať?

PureVPN je možné používať na akomkoľvek zariadení. Aplikácie sú dostupné pre operačné systémy Windows, Mac OS, Linux a tiež pre iOS a Android. Doplnky je možné stiahnuť do internetových prehliadačov Chrome a Firefox. PureVPN je možné používať aj v inteligentných televízoroch, routeroch a podobne.

Purevpn Aplikacie

Screenshoty z aplikácií Windows a Android PureVPN

Výhody a nevýhody PureVPN

Klady (+)Zápory (-)
+ Výhodná cena- Plugin v prehliadači nastaví VPN pripojenie pre celý systém
+ Možnosť používať na 10 zariadeniach naraz
+ Funguje na streamovacie a športové servery
+ Aplikácia pre rôzne systémy a prehliadače

Záver

Dúfam, že som vám v tejto recenzii dokázal, že sa nemusíte obávať PureVPN kúpiť. Nejaké chyby určite má, ale to má každá VPN služba. Síce som dal do záporov to, že je aplikácia pre Windows menej prehľadná, na druhej strane, je pomerne jednoduchá na ovládanie. Len mi nesadol jej svetlý vzhľad. Ten si možno berie z nastavenia Windows.

Čo sa mi nepáči viac je to, že keď používam plugin PureVPN v internetovom prehliadači a pripojím sa s ním k VPN, VPN pripojenie sa nastaví v celom systéme. Napríklad Private Internet Access toto nerobí, a je to lepšie. Vlastne z toho dôvodu ten plugin mám iba v prehliadači, nie? Musím pochváliť, že plugin funguje aj bez nainštalovanej aplikácie vo Windows. Toto napríklad ExpressVPN nevie.

Odporučil by som PureVPN? Áno, odporučil. Prvým dôvodom je jej výhodná cena, ďalšími dôvodmi sú všetky nevyhnutné bezpečnostné funkcie, rýchle VPN pripojenie a jednoduchosť používania aplikácií. Skúste si PureVPN sami. Má 31-dňovú garanciu vrátenia peňazí, takže ak vám nebude vyhovovať, peniaze sa vám vrátia.

Poďte si prečítať naše pravidelne aktualizované porovnanie najlepších VPN.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.