Mangools recenzia a návody

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: Dajte šťavu svojmu SEO s Mangools

V SEO súbojoch vyhrávajú projekty s najlepšou stratégiou. Aby bolo vôbec možné nejakú stratégiu navrhnúť, tak na to potrebujete poznať dôležité dáta, s ktorými získate konkurenčnú výhodu. Mangools vám také dáta dokáže získať. V tomto článku si povieme ako.

Čo je Mangools?

Mangools je SEO nástroj, ktorý sa skladá z 5 výkonných SEO aplikácií – KWFinder, SERPChecker, SERPWatcher, LinkMiner, SiteProfiler. S ich pomocou dokážete pokryť väčšinu SEO prác akými sú:

  • analýza kľúčových slov,
  • preskúmavanie výsledkov vyhľadávania (SERP) na určité kľúčové slová,
  • meranie pozícií kľúčových slov,
  • sledovanie spätných odkazov alebo
  • analyzovanie konkurenčných webových stránok.

Mangools je vlastne takou nástenkou pre spomínaných 5 SEO nástrojov. Z tejto nástenky sa môžete rýchlo presunúť do niektorého nástroja, ale aj v nej spravujete svoj účet alebo vidíte využitie svojho balíčka. Takže okamžite vidíte, koľko kľúčových slov môžete analyzovať, koľkokrát môžete analyzovať SERP alebo na koľko riadkov spätných odkazov sa môžete ešte pozrieť.

Recenzia Mangools čo to je
Nástenka SEO nástroje Mangools.

Nástroje Mangools vám budú najviac nápomocné pri navrhovaní efektívnych SEO stratégií. Pomôžu vám aj s vyhodnocovaním výsledkov doteraz vykonaných SEO prác alebo s analyzovaním konkurenčných projektov, ktoré si môžete naozaj dôkladne preklepnúť a nájsť ich slabiny.

Pre koho je Mangools určený?

Mangools využijete, ak potrebujete silného pomocníka, ktorý vám pomôže s analyzovaním, plánovaním a kontrolou SEO prác.

Mangools je alternatívna služba k SEO nástrojom ako je Ahrefs alebo SEMRush. S tým rozdielom, že sa nachádza v nižšej cenovej kategórii, takže na jeho služby dosiahnu aj blogeri, affiliate partneri, malé firmy, prevádzkovatelia e-shopov a webov a iní online podnikatelia, ktorí sú obmedzení rozpočtom na marketingové aktivity.

V Mangools si na svoje prídu aj marketingové agentúry alebo konzultanti na voľnej nohe, ktorí pracujú pre viac klientov a potrebujú k tomu výkonného SEO asistenta. A to tento nástroj je.

Okrem finančnej stránky si používatelia tohto SEO nástroja pochvaľujú intuitívne užívateľské rozhranie, v ktorom sa nestratia snáď ani začiatočníci.

Kto stojí za Mangools?

Mangools je globálny SEO nástroj, ale možno vás prekvapí, že pochádza zo Slovenska. Za vznikom tohto nástroja stojí slovenský programátor Peter Hrbáčik. Ten má za sebou, okrem mnohoročnej praxe senior programátora, aj ďalšie úspešné projekty ako EmailList Verify alebo Uptime Robot.

Nástroj Mangools bol založený v roku 2014 a jeho hlavným účelom bolo zjednotenie 5 nástrojov pod jednu značku. Tým sa zjednotila rozdrobenosť nástrojov s odlišnými funkciami, ktoré majú využitie v rovnakom odbore, pod jednu hlavnú službu.

V súčasnej dobe používajú Mangools, ako malé spoločnosti, tak veľké korporácie a známe marketingové agentúry. Pre nich má nástroj napríklad pripravených okolo 2.5 miliardy kľúčových slov alebo 9.5 bilióna spätných odkazov, pre ktoré môžu robiť efektívne analýzy. Denne Mangools pre svojich klientov kontroluje vyše 900 000 pozícií kľúčových slov.

SEO nástroje Mangools

Ako som už niekoľkokrát písal, tak Mangools je jeden veľký SEO nástroj, ktorý pod sebou združuje 5 nástrojov. Každý z nástrojov má iné využitie a funkcie, takže si ich predstavíme jednotlivo.

KWFinder – nástroj pre analýzu kľúčových slov

Tento nástroj sa vám bude najviac hodiť pre pokročilé analýzy kľúčových slov, s ktorými získate nielen objem vyhľadávania a návrhov súvisiacich kľúčových slov, ale tiež určité meradlo SEO obtiažnosti jednotlivých kľúčových slov. KWFinder vám pomôže nahradiť napríklad neohrabaný nástroj Google Plánovač kľúčových slov z Google Ads.

Recenzia Mangools KWFinder
Výsledky nástroja KWFinder pre slovo hodinky.

V nástroji tiež okamžite vidíte, kto sa na dané kľúčové slovo umiestňuje v SERP. Tým si môžete urobiť rýchlu analýzu konkurencie a zistiť napríklad autoritu domény, počet spätných odkazov a ich silu.

Všetky analýzy a ich údaje si môžete exportovať do súboru CSV a môžete s nimi pracovať v ďalších nástrojoch.

Za zmienku určite stojí ukazovateľ Keyword Difficulty. Ten vám jednoducho napovie obtiažnosť kľúčového slova. Obtiažnosť sa vypočítava na základe rôznych ukazovateľov ako je odkazový profil domény vo výsledkoch vyhľadávania, autorita domény alebo autorita konkrétnej stránky. Tým si môžete urobiť obrázok o tom, koľko peňazí a práce vás bude stáť dobré umiestnenie v SERP na dané slovo.

Recenzie Mangools KWFinder SEO obtiažnosť
KWFinder SEO obtiažnosť.

SERPChecker – analýza výsledkov vyhľadávania Google

SERPChecker vám pomôže zistiť, ako vidí výsledky vyhľadávania na konkrétnu otázku väčšina ľudí.

S tým, ako Google upravuje svoje algoritmy, sa môžu líšiť výsledky vyhľadávania. Google sa snaží odhadnúť, čo chcete nájsť. Podľa toho vám potom upraví výsledky vyhľadávania a napríklad tiež inak zoradí pozície jednotlivých stránok. Z toho dôvodu nie je efektívne vykonávať analýzu výsledkov vyhľadávania manuálne, ale je dobré pre to používať nástroj, ktorý vie simulovať vyhľadávania z rôznych lokalít.

Recenzia Mangools SERPChecker
Ako vyzerá SERP vám pomôže odhaliť nástroj SERPChecker.

Spoločne s výsledkami vyhľadávania môžete sledovať viac ako 45 SEO metrík ako je autorita domény, autorita stránky, citation flow od Majesticu, počet zdieľaní na Facebooku, Alexa rank, Moz rank, trust flow a ďalšie dôležité ukazovatele.

Všetky výsledky môžete porovnávať v zobrazení pre rôzne lokality. To je dôležité najmä pre lokálne SEO. Vlastne to znamená, že keď vyhľadáte slovo hodinky, tak sa môžete pozrieť, ako vyzerajú výsledky vyhľadávania pre oblasť stredného Slovenska alebo napríklad len pre Košický kraj, ale aj pre celú Slovenskú republiku.

Rovnako, ako v KWFinderi, môžete v SERPCheckeri sledovať obtiažnosť pre dané kľúčové slovo. Navyše si môžete u jednotlivých výsledkov prehliadnuť očakávanú CTR (mieru prekliku) na danej pozícii.

Recenzie Mangools SERPChecker CTR
Odhad CTR na 3. pozícii vyhľadávania.

SERPWatcher – nástroj pre meranie pozícií kľúčových slov

Na tomto nástroji nie je moc, čo vysvetľovať. Slúži na meranie pozícií kľúčových slov vo vyhľadávaní Google. Meranie pozícií vo vyhľadávaní je najjednoduchším ukazovateľom úspešnosti SEO snaženia.

Recenzia Mangools SERPWatcher
SERPWatcher nástenka projektu.

Ak vás teda zaujímajú pozície konkrétnych slov, ktoré sú dôležité pre váš projekt, tak tu si ich môžete nechať celkom dobre zmerať. V nástroji môžete vidieť historický vývoj pozícií stránky, na určité slovo, odhadovanú mesačnú návštevnosť a tiež historický objem vyhľadávania slova.

LinkMiner – nástroj pre analyzovanie spätných odkazov

Pri presadzovaní webového projektu vo vyhľadávači sú nevyhnutné kvalitné spätné odkazy. Tie vám pomôže získať nástroj LinkMiner. S tým si môžete preklepnúť spätné odkazy vašej konkurencie a pokúsiť sa navrhnúť o niečo lepšiu stratégiu pre získavanie odkazov.

Recenzia Mangools Linkminer
Analyzovanie spätných odkazov obchodu Alza v nástroji LinkMiner.

Kliknutím na určitú odkazovú položku sa vám zobrazí náhľad webovej stránky aj s pozíciou odkazu. V nástroji tiež okamžite vidíte anchor text a URL, z ktorej sa na web odkazuje. Pre jednoduchšie určenie kvality odkazu sú tu ukazovatele ako citation flow, trust flow, počet zdieľaní na Facebooku alebo Alexa rank.

V LinkMineri môžete sledovať nielen aktuálny odkazový profil webovej stránky, ktorý vám má napovedať, aké silné weby budete pre svoje odkazy potrebovať. Môžete v ňom jednoducho vysledovať zmazané odkazy, ktoré vaša konkurencia na zobrazených weboch stratila. Toho môžete využiť vo svoj prospech. Stačí nadviazať kontakt s prevádzkovateľom webovej stránky a dohovoriť sa na podmienkach pre získanie spätného odkazu pre váš projekt.

Recenzie Mangools Linkminer zmazané odkazy
Analýza stratených spätných odkazov.

SiteProfiler

Nástroj SiteProfiler slúži vlastne na dôkladný prieskum webové stránky. Väčšinou ho využijete pre analyzovanie konkurenčných webov, pri ktorých potrebujete odhaliť silné a slabé miesta. Sledovať môžete dôležité SEO metriky ako autoritu domény a stránky, Alexa rank, referenčné IP adresy, aktívne a stratené odkazy, najcennejší obsah a tak ďalej.

Recenzia Mangools Linkminer SiteProfiler
Dôležité SEO metriky konkurencie obchodu Alza.

Pri navrhovaní odkazovej stratégie si môžete prezrieť zoznam odkazujúcich domén a najčastejších anchor textov.

Hodnotenie Mangools LinkMiner SiteProfiler odkazy
Domény odkazujúce na obchod Mall.

Rovnakým spôsobom si môžete preklepnúť aj vlastný projekt. Mimo ukazovateľov spomínaných SEO metrík, tiež napríklad jednoducho odhalíte konkurenciu, o ktorej ste doteraz nemali ani potuchy.

Recenzie Mangools LinkMiner SiteProfiler konkurencia
Porovnanie s konkurentmi v nástroji LinkMiner.

Cenové balíčky

Mangools ponúka celkom 3 cenové balíky – Basic, Premium a Agency. Vo všetkých balíkochmáte sprístupnené funkcie všetkých 5 SEO nástrojov, ktoré pod Mangools patria. Cenové balíčky sa od seba líšia napríklad maximálnym počtom vyhľadávaní kľúčových slov alebo analyzovaní výsledkov vyhľadávania za deň. Čím vyšší cenový balíček, tým viac môžete nástrojmi pokladať otázok.

Recenzia Mangools cenník
Cenník SEO nástroja Mangools.

Okrem obmedzenia dopytov na nástroje Mangools, je tu tiež obmedzenie v počte pripojených zariadení do nástroja v jeden čas. Základný balík Basic vám umožní pripojiť jedno zariadenie. To znamená, že v rovnaký čas nemôže nástroj používať ďalší člen tímu.

Všetky funkcie nástrojov si môžete nezáväzne vyskúšať v 10 dennej trial verzii, ktorá je úplne zadarmo.

Mangools rozšírenia pre prehliadače Chrome a Firefox

Mangools má svoje rozšírenie pre prehliadač Google Chrome a Firefox. S rozšírením budete mať okamžite po ruke silného pomocníka, s ktorým si môžete rýchlo analyzovať webovú stránku, ktorú si prezeráte.

Recenzia Mangools rozšírenia pro Chrome a Firefox prehliadač
Mangools rozšírenie pre prehliadače Chrome a Firefox

S rozšírením máte okamžite k dispozícii, nielen prehľad najdôležitejších SEO metrík danej domény, ale tiež môžete sledovať jej najlepšie pozície vo vyhľadávaní s náhľadom kľúčových slov, na ktoré sa zobrazuje.

Recenzia Mangools rozšírenie pro Chrome a Firefox prehliadač
Najlepšie pozície domény na kľúčové slová.

S rozšírením pre prehliadače sa môžete tiež rýchlo skontrolovať on-page SEO danej stránky. Tým môžete odhaliť chýbajúce meta tagy a overiť ich správnu dĺžku, skontrolovať štruktúru nadpisov alebo počet odchádzajúcich odkazov a ďalšie užitočné náhľady, ktoré vám pomôžu odhaľovať chyby na stránke.

Hodnotenie Mangools rozšírenia pro Chrome a Firefox prehliadač
Kontrola on-page SEO.

Klady a zápory Mangools

Klady (+)Zápory (-)
+ Oddelenosť nástrojov zjednodušuje ich používanie- Pre český trh chýbajú dáta z vyhľadávača Seznam.cz
+ Užívateľská prívetivosť (UX) je na vysokej úrovni- Nástroj je iba v angličtine
+ Komplexné pokrytie SEO potrieb
+ Nástroje sú využiteľné globálne (nielen na slovenskom trhu)
+ Vhodné aj pre malé projekty
+ Podpora v slovenskom aj českom jazyku

Hodnotenie a záver

Ak potrebujete vo výsledkoch hľadania Google bojovať s konkurenciou, tak potom tento nástroj určite využijete. Mangools je rozhodne kvalitný nástroj, ktorý vám v mnohých smeroch uľahčí prácu so získavaním dôležitých dát. O tom niet pochýb.

Pre český trh mi v Mangools chýbajú dáta pre vyhľadávač Seznam. Jeho podiel na trhu rok, čo rok klesá, ale stále si drží údajne asi 25 %. Takže to môže byť pre niektoré projekty významný zdroj návštevnosti.

Pretože sa SEO problematike venujem už mnoho rokov a vyskúšal som snáď každý SEO nástroj, tak môžem povedať, že u Mangools som doteraz videl najlepšie užívateľské rozhranie. UX (užívateľská prívetivosť) je na vysokej úrovni a intuitívnosť nástrojov je taká, že sa nebojím tvrdiť, že ju pochopí aj používateľ, ktorý so SEO práve začal.

Mangools je 5 SEO nástrojov v jednom. Tie sa vlastne používajú oddelene. Ak potrebujete urobiť analýzu kľúčových slov, tak budete presmerovaní na aplikáciu KWFinder a v tej budete pracovať. Čo z toho? No hlavne je to jednoduché.

Pri analyzovaní kľúčových fráz sa vám v nástroji nepletú funkcie iných nástrojov, ale ak budete chcieť, tak do nich môžete plynulo prejsť kliknutím na tlačidlo. To vás rýchlo prenesie napríklad na analyzovanie SERPu nástroja SERPChecker. A tam sa vám zase nepletú iné funkcie, ale sú tam len tie dôležité pre daný nástroj. To je ohromne jednoduché a užitočné.

Výhodou Mangools je tiež jeho cenová politika. Tá je priaznivá aj pre malých podnikateľov a projekty, kde sú vysoké nároky na nízky rozpočet.

Či ste SEO špecialista, online podnikateľ alebo začiatočník, tak by vám nástroje Mangools určite nemali utiecť. A vôbec najlepšie bude, keď si ich hneď vyskúšate. Je to zadarmo.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.