Eshop-rychlo recenzia a návody

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Recenzia: Bleskové spustenie obchodu s Eshop-rýchlo

Eshop-rýchlo je jednou zo zabehnutých značiek pre tvorbu elektronických obchodov, ktorá sa zameriava na slovenský trh. Svojim e-shopovým riešením chce umožniť podnikateľom splniť si sen o vlastnom online obchode. Je to však možné zvládnuť za sľubovaných 5 minút?

Čo je Eshop-rýchlo?

Eshop-rýchlo je krabicové riešenie e-shopu, ktoré je špecializované na slovenský a český trh. Ide vlastne o systém, s ktorým zvládnete behom niekoľkých minút vytvoriť vlastný e-shop s mnohými profesionálnymi nástrojmi a funkciami. Výhodou je, že vytvorenie takéhoto obchodu zvládne aj začiatočník bez znalosti programovania.

Výhoda krabicového riešenia e-shopu je predovšetkým v nízkych obstarávacích nákladoch. Tie zďaleka nedosahujú ani zlomku ceny e-shopového riešenia na mieru. Začínajúci podnikateľ potom môže ušetrené financie investovať do rozvoja podniku alebo do nákupu väčších skladových zásob.

U Eshop-rýchlo platíte za prenájom e-shopového riešenia. To vám poskytne dokonalé zázemie pre predaj vašich produktov. Okrem iného je v ňom vyriešená GDPR problematika podľa slovenskej legislatívy. V administračnom systéme nechýba mnoho nástrojov alebo napojení na rôzne služby a nástroje, akými sú ekonomické a skladové systémy alebo marketingové nástroje.

Ako klient Eshop-rýchlo sa potom predovšetkým staráte o obchodný výkon svojho internetového obchodu a nestrácate čas s jeho technickými záležitosťami ako je preťaženie serverov, zálohovanie dát, zháňanie vývojárov alebo vylepšovanie a aktualizácie systému. O to sa stará prevádzkovateľ služby.

Pre koho je služba určená?

Eshop-rýchlo sa snaží proces tvorby a spustenia elektronického obchodu zjednodušiť na takú úroveň, aby si mohol každý splniť sen o online podnikaní v čo najkratšom čase.

Táto platforma pre prevádzkovanie internetového obchodu je určená takmer pre každého. Začínajúci podnikateľ aj skúsený obchodník získa na Eshop-rýchlo dostatok funkcií a nástrojov, ktoré môže potrebovať pri obchodovaní na internete.

Na Eshop-rýchlo môžete začať s jedným produktom v ponuke obchodu, ale môžete na ňom vytvoriť veľký obchod s desaťtisícami položiek v ponuke. Produktov môžete do svojho obchodu nahrať až 40 000. To už je naozaj veľké množstvo produktov. Tento systém dokáže aj pri takom počte položiek garantovať bezproblémový chod obchodu a jeho funkcií.

Eshop-rýchlo sa neobáva na svojom webe ukázať zákaznícke referencie. Medzi jeho zákazníkmi môžete vidieť predajcov s niekoľkými málo produktami v ponuke, ale tiež veľkých predajcov s tisíckami položiek na predaj. Odvetviam sa medze tiež nekladú. V referenciách možno zahliadnuť predajcov rybárskych potrieb, módne obchody, záhradníctvo, špecialistov na vybavenie karavanov alebo obchod s potrebami pre bábätká.

Kto stojí za Eshop-rýchlo?

Za chodom krabicového riešenia e-shopu stojí českobudejovická firma Golemos. Tá vznikla až v roku 2016, ale to len z toho dôvodu, že sa oddelila od firmy Bohemiasoft, ktorá pôvodne toto riešenie prevádzkovala.

História Eshop-rýchlo siaha až do roku 2007. V tejto dobe sa začal utvárať český trh so systémami určenými na prenajímanie e-shopových riešení.

O dva roky neskôr, v roku 2009, mala táto platforma 5 000 platiacich zákazníkov. To svedčilo o jej populárnosti a kvalitných službách. Spoločnosť investovala nielen do rozvoja infraštruktúry a technického zázemia, ale aj do rozvoja a sprehľadnenia služieb.

Eshop-rýchlo poskytuje svoje zázemie pre viac ako 6 500 elektronickým obchodom, ktoré dokážu priemerne za deň odbaviť vyše 7800 objednávok. Všetky tieto e-shopy majú súhrnný ročný obrat vyše 200 miliónov Eur.

Hlavné vlastnosti služby

Hlavnou vlastnosťou služby je určite to, čo napovedá sám jej názov. E-shop tu zriadite naozaj rýchlo. Služba na svojich stránkach sľubuje vytvorenie funkčného obchodu za 5 minút. Za päť minút teda získate vlastný e-shop s moderným vzhľadom a takmer nepreberným množstvom funkcií, ktoré vám budú pomáhať s jeho prevádzkovaním a marketingom.

Recenzia Eshop-rýchlo - hlavná strana
Hlavná strana Eshop-rychlo.sk.

Eshop-rýchlo je komplexné e-shopové riešenie, v ktorom by vám nemalo chýbať nič dôležité, čo na prevádzkovanie internetového obchodu potrebujete. To vám ušetrí veľa starostí s hľadaním rôznych nástrojov a funkcií, ktoré by ste museli zháňať pri vývoji vlastného riešenia.

Na Eshop-rýchlo môžete spustiť vlastný obchod v podstate okamžite. Platforma sľubuje spustiť plnohodnotný e-shop do 5 minút. Samozrejme, že je to určiťá nadsázka. Teoreticky to však možné je. Od spustenie vlastného obchodu vás delia 3 kroky. Registrácia do systému, naplnenie e-shopu produktami a prechod na ostrú prevádzku.

Recenzie Eshop-rýchlo - hlavné kroky spustenia e-shopu
Ako začať s Eshop-rychlo.sk.

U tejto platformy sa mi páči, že ponúka možnosť nahrávať do e-shopu veľké množstvo produktov (maximálne 40 000 produktov). A to bez obmedzenia na cenový balíček, ako to býva u iných služieb. To je určitá konkurenčná výhoda tohto systému a zaujímavá ponuka pre jeho zákazníkov.

Medzi hlavné vlastnosti služby patrí:

 • Rýchle vytvorenie e-shopu
 • Systém môžete skúšať 15 dní zadarmo
 • Možnosť nahrať neobmedzené množstvo produktov
 • E-shop obsahuje všetko dôležité pre obchodovanie na internete
 • Podpora EET a GDPR

Určite musím pochváliť dokonale zvládnutý, prehľadný a obsiahly manuál pre začiatočníkov. Návod vás prevedie od úplného začiatku nastavovaní e-shopu, po nastavovanie produktov až po to, ako nastaviť marketingové nástroje. Momentálne je ale len v českom jazyku.

Eshop-rýchlo - návody pre začiatočníkov
Nápoveda Eshop-rýchlo.

Cenové balíčky

Eshop-rýchlo sa pokúša neustále vylepšovať vlastný systém, aby bol čo najjednoduchší. V podobnom duchu sa nesie aj jeho cenová ponuka. Tá obsahuje dva cenové balíky – Startup a Business. Balíčky sa od seba na prvý pohľad príliš nelíšia, ale určité rozdiely v nich samozrejme sú.

Eshop-rýchlo recenzia - cenové balíčky
Cenové tarify Eshop-rýchlo.

Z obrázku je na prvý pohľad vidieť, že Tarif Startup je veľmi podobný drahšej variante služby. Do obchodu môžete pridať neobmedzené množstvo produktov, ale musí vám na to stačiť 5 GB miesta na disku. Balík je obmedzený tiež niektorými ďalšími funkciami, takže napríklad nie je možné použiť prístup na FTP alebo automatický import dát z externého zdroja. V základnom balíčku tiež nie je dostupný nástroj pre rozosielanie newsletterov alebo pokladničný systém pre osobný predaj.

Tarif Business obsahuje všetky funkcie, ktoré Eshop-rýchlo ponúka. Len náhodne spomeniem, že máte zvýhodnené podmienky platobných brán a možnosť pristupovať k úložisku dát cez FTP. Ak to bude potrebné, tak vám s nahraním produktov pomôže technická podpora.

V oboch balíčkoch nechýbajú dôležité funkcie ako je napojenie na známe ekonomické systémy, platobné brány alebo napríklad porovnávače tovaru.

Cenová politika Eshop-rýchlo je úplne jasná a prehľadná. Cenových programov mohlo byť možno o jeden viac, ale to by asi trieštilo zákaznícku pozornosť. Osobne som prekvapený z toho, čo všetko možno pre svoj obchod získať len so základným balíčkom Startup.

Šablóny Eshop-rýchlo

V systéme Eshop-rychlo.sk je v súčasnej dobe na výber vyše 50 šablón vzhľadu. Po podrobnejšom preskúmaní ich je však len 7 základných. Ostatné šablóny z výberu sú vlastne upravené mutácie základných šablón. Eshop-rýchlo pripravil farebné varianty základných šablón najskôr preto, aby zákazníkom ešte viac uľahčil vytvorenie a spustenie nového obchodu.

Eshop-rýchlo recenzie - šablóny
Ukážka šablón v Eshop-rychlo.sk.

Pri nákupe v internetovom obchode rozhoduje prvý dojem. Ten tiež dokáže ovplyvniť, či sa z prostého návštevníka stane platiaci zákazník. Šablóny v platforme Eshop-rýchlo majú prepracovaný dizajn a príjemný vzhľad, ktorý na prvý dojem rozhodne zapôsobí. Samozrejmosťou je responzívny vzhľad šablón, ktoré sa tak dokážu prispôsobiť všetkým zariadeniam od mobilu po stolný počítač.

Šablóny sú navrhnuté s ohľadom na UX (užívateľskú prívetivosť) a sú postavené za pomoci moderných technológií. Na šablónach je možné si všimnúť ich jednoduchosti, ale zároveň výraznej prepracovanosti do najmenšieho detailu. Oboje prispieva k zvyšovaniu výkonu e-shopu, pretože užívatelia okamžite vedia, kam majú kliknúť. Tým sa rýchlo dozvedia všetko podstatné, čo potrebujú k nákupu vedieť, a nakúpia.

Vlastné šablóny na Eshop-rýchlo

Vlastný design šablón na Eshop-rýchlo môžete upravovať pomocou prehľadných zabudovaných nástrojov pre úpravu vzhľadu alebo vytváraním vlastných CSS štýlov. Do meta hlavičky (head), do hlavičky a päty môžete vkladať vlastné HTML kódy. Tým všetkým môžete upravovať vzhľad vlastného obchodu a získať originálny vzhľad, ktorým sa odlíšite od ostatných.

Výhoda tohto upravovanie dizajnu spočíva v tom, že zostanú zachované všetky podstatné funkcie šablón, ktoré nejdú výrazne modifikovať. To je najmä z toho dôvodu, že by ich menej skúsení užívatelia mohli poškodiť a vyradiť tak z prevádzky celý e-shop.

Hlavné vlastnosti administrácie

To hlavné, čo ma na administrácii Eshop-rýchlo prekvapilo je, že nejde smerom moderných „fullwidth“ vzhľadov. To je vzhľad, ktorý sa roztiahne cez celú obrazovku, takže čím širšiu obrazovku máte, tým viac sa vám vzhľad administrácie roztiahne. Hoci je to dnes moderné, tak to väčšinou u zle odladených vzhľadov zneprehľadní prácu s webom.

Recenzia Eshop-rýchlo - administrácia
Úvodná administrácia Eshop-rýchlo.

Vzhľad administrácie Eshop-rýchlo vyzerá ako z roku 2012. A možno to tak je, ale mne sa veľmi páči, pretože je na prvý pohľad prehľadný. Všetko je zarovnané na stred, takže nemusím očami blúdiť z jedného konca monitora na druhý a niečo hľadať.

Vzhľad ustúpil funkčnosti a prehľadnosti administrácie. Administrácii vládnu hlavné navigačné prvky, ktoré vás rýchlo prenesú do správy obsahu webu, do správy e-shopu alebo napríklad do štatistík.

Vďaka vyhľadávaciemu tlačidlu (červené tlačidlo s lupou vpravo) sa dokážete po administrácii pohybovať veľmi rýchlo. Ak teda nemôžete nájsť napríklad správu objednávok, tak si dáte vyhľadať objednávky a pomocník vám ponúkne položky, ktoré by ste mohli potrebovať.

Recenzie Eshop-rýchlo - vyhľadávanie v administrácii
Vyhľadávanie v administrácii.

So správnym nastavením e-shopu a jeho funkcií vám pomôžu tlačidlá s rýchlou nápovedou. Tá vám vysvetlí, k čomu jednotlivé položky nastavenia slúžia. Pokiaľ sa jedná o zložitejšiu tému ako napríklad napojenie obchodu na službu Overené zákazníkmi od Heureky, tak sa vám ponúkne vysvetlivka s odkazom na blog, kde je téma podrobne vysvetlená.

Recenzia Eshop-rýchlo - administrácia - nastavenia
Pomocník v administrácii.

Hlavné funkcie administrácie e-shopu:

 • Parametrické filtrovanie
 • Rýchle vyhľadávanie v administrácii
 • Výukové materiály pre propagáciu priamo v administrácii e-shopu
 • Štatistiky predajnosti a návštevnosti obchodu

Páči sa mi, ako sa Eshop-rýchlo snaží zo svojich zákazníkov vyškoliť skúsených internetových podnikateľov. So založením nového e-shopu začnú jeho majitelia určite na internete dohľadávať informácie, ako svoj biznis posunúť ďalej a k vyšším ziskom. V administrácii platformy nájdete množstvo zaujímavých a náučných materiálov, ktoré vám pomôžu s propagáciou obchodu a ušetria vám čas s hľadaním informácií inde.

Recenzia Eshop-rýchlo - administrácia - propagácia e-shopu
Príručka na propagáciu e-shopu.

Prepojenie Eshop-rýchlo.sk s ďalšími aplikáciami a službami tretích strán

Eshop-rýchlo má radu vecí vyriešených vlastnými službami a nástrojmi. Občas vám ale môže v tejto platforme niečo chýbať, takže je potrebné mať možnosť sa jednoducho spojiť s nástrojmi a službami, ktoré nepatria pod značku tohto systému.

V administrácii systému nájdete napríklad rýchle napojenia na účtovné systémy Pohoda, Money S3 a Ekonom. Ďalej sa môžete rýchlo napojiť na najznámejšie platobnej brány ako GoPay, The Pay, ComGate, ale napríklad aj na PayPal alebo leasingové spoločnosti.

Eshop-rýchlo môžete napríklad prepojiť s ďalšími nástrojmi a službami:

 • Komplexné štatistiky – Google Analytics, Smartlook a ďalšie
 • Porovnávače tovaru – Heureka, Google Nákupy, Zboží.cz, Glami a ďalšie
 • Affiliate marketing – Affilbox
 • Ekonomické systémy – Pohoda, Money S3, Ekonom
 • Ďalšie služby – sociálne siete, PPC systémy

Eshop-rýchlo a riešenia pre EET a dopravné služby

Eshop-rýchlo je česká služba, takže ak budete vo svojom obchode ponúkať platobné metódy podliehajúce evidencii EET (pri predaji v ČR), tak to nebude problém. Systém obsahuje modul, pomocou ktorého jednoducho vykonáte napojenie na EET.

Pre zvyšovanie komfortu vašich zákazníkov obsahuje systém moduly pre rýchle napojenie zrejme na slovenské dopravné a kuriérske služby. V ponuke teda nechýbajú tradičné spoločnosti ako je Slovenská pošta alebo DPD, ale tiež nechýba Zásielkovňa, In Time a Geis.

Dropshipping na Eshop-rýchlo

Ak nechcete v začiatkoch podnikania riskovať veľké finančné straty, tak je možné na Eshop-rýchlo využiť dropshipping. To je obchodný model, ktorý vám umožní prevádzkovať internetový obchod, v ktorom ponúkate tovar svojho dodávateľa. Váš dodávateľ teda drží skladové zásoby a stará sa o odbavenie objednávok – balenie, odosielanie alebo riešenie vratiek. Vy sa staráte o jeho predaj.

Recenzia Eshop-rýchlo - dropshipping - import produktov
Eshop-rýchlo dropshipping import dát pomocou XML alebo CSV.

Dodávateľ vám pošle súbor s dátami o produktoch. Tento súbor si importujete do systému alebo môžete použiť automatické importy, kedy sa budú dáta o produktoch sťahovať a aktualizovať 1x denne.

Ako prevádzkovateľ obchodu sa staráte o jeho propagáciu naprieč rôznymi marketingovými kanálmi a predávate tovar, ale bez nutnosti držať jeho skladové zásoby. O zásoby sa stará váš dodávateľský veľkoobchod. Tomu budete preposielať objednávky a on sa postará o ich vybavenie a odoslanie pod vaším názvom. Za každý úspešný predaj vám náleží provízia alebo marža (rozdiel medzi predajnou a nákupnou cenou).

Návod, ako vytvoriť e-shop s Eshop-rychlo.sk

Platforma Eshop-rýchlo sľubuje zriadiť funkčný e-shop do 5 minút. Teoreticky je to možné, ale len za predpokladu, že máte všetko dôkladne pripravené. Zriadenie funkčného obchodu trvá pod 5 minút, ale jeho naplnenie produktami a spustenie do ostrej prevádzky zaberie zrejme dlhší čas.

Eshop-rýchlo - návod ako vytvoriť obchod
Postup vytvorenia internetového obchodu na Eshop-rýchlo.

Budeme sa teda držať hlavného postupu, ktorý odporúčajú samotní tvorcovia platformy. Je to registrácia, naplnenie obchodu a spustenie do ostrej prevádzky. Eshop-rýchlo môžete testovať 15 dní zadarmo.

Po registrácii, kde zadáte iba svoj e-mail, sa vám okamžite vytvorí testovacia verzia obchodu. Na e-mail vám príde potvrdzovací odkaz, na ktorý musíte kliknúť a nastaviť si heslo pre prístup do administrácie. Potom môžete obchod testovať podľa svojich kritérií.

Administráciu sme si už popísali vyššie, takže sa pustíme rovno do práce s produktami.

 • Pridanie produktu: Na práci s produktami sa mi páči jednoduchosť produktovej karty. Na jednej obrazovke máte všetko potrebné pre prácu s produktom. Pri pridávaní produktu nesmiete zabudnúť vyplniť jeho názov, pridať obrázok a samozrejme aj jeho cenu.
Návod Eshop-rýchlo - pridanie produktu
Pridanie produktu: Karta produktu.
Návod na Eshop-rýchlo - pridanie produktu
Ďalšie údaje o produkte.
Eshop-rýchlo - návod - popis produktu
Editor pre popis produktu.

Popis produktu je po fotografii to najdôležitejšie, čo vám ho pomôže predať. Pre dokonalé popisovanie produktu máte k dispozícii textový editor, kde nechýbajú nástroje pre formátovanie a zvýrazňovanie textu. Do textu môžete vkladať napríklad obrázky, odkazy alebo tabuľky.

V spodnej časti obrazovky máte možnosť ďalšieho pokročilého nastavovania produktov, kde ho môžete zaradiť do príslušných kategórií, prideliť mu ďalšie obrázky alebo mu nastaviť SEO. Vďaka SEO budú vaše produkty lepšie dohľadateľné vo vyhľadávačoch.

Návody Eshop-rýchlo - SEO nastavenia produktu
Nastavenie SEO produktu.

Pri produkte môžete meniť jeho titulok, popis, ale aj URL. Všetky tieto položky môžu mať vplyv na umiestnenie stránok na vyšších pozíciách vo vyhľadávaní alebo na to, ako nimi prinútite užívateľa kliknúť práve na váš obchod.

 • Zmena vzhľadu: Najdôležitejšie je odlíšiť svoj e-shop od tých ostatných. V Eshop-rýchlo máte k dispozícii mnoho profesionálne vytvorených šablón vzhľadu, ktoré môžete ďalej upravovať pomocou jednoduchého nastavenia. U šablóny zvládnete ako začiatočník jednoducho zmeniť nielen logo, ale aj farebné kombinácie vzhľadu.
Eshop-rýchlo - návody - zmena farieb šablóny
Zmena farieb šablóny.
Návody na Eshop-rýchlo - zmena loga a pozadia
Zmena loga a pozadia obchodu.
Recenzia Eshop-rýchlo - finálny e-shop
Finálna verzia e-shopu.

Nakoniec by ostávalo ešte napojiť vlastnú doménu na e-shop (potrebné údaje vám pošle technická podpora) a predávaniu by nič nebránilo. Vďaka profesionálnym a naozaj veľmi podareným šablónam vzhľadu je skutočne možné spustiť vlastný obchod za veľmi krátku dobu.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Profesionálne šablóny vzhľadu- Administrácia sa môže na prvý pohľad zdať zastaralá a neprehľadná
+ Pripravenosť na EET a GDPR- Administrácia nie je responzívna
+ Rýchle napojenie na dodávateľa (dropshipping)
+ Nástroje pre jednoduchú úpravu vzhľadu
+ Možnosť vkladať vlastné HTML do hlavičky aj pätičky
+ Možnosť úpravy šablón vlastnými CSS
+ Prepracované výukové materiály o propagácii e-shopu
+ Napojenie na účtovné systémy aj u lacnejšej varianty služby
+ Pokročilé nastavovanie SEO (parametrické filtrovanie)
+ 15 dní testovania zdarma

Hodnotenie a záver

Eshop-rýchlo je rozhodne krabicové riešenie e-shopu, ktoré stojí za úvahu. Nájdete v ňom radu nástrojov a funkcií, ktoré vám výrazne uľahčia bežnú rutinnú prácu pri prevádzkovaní internetového obchodu. Medzi také práce patrí napríklad vedenie účtovníctva. Z toho dôvodu nájdete v systéme napojenia na najznámejšie ekonomické systémy. A to aj u lacnejšej varianty služby.

U Eshop-rýchlo určite stoja za pochvalu šablóny vzhľadu. Tie sú vytvorené profesionálnymi UX dizajnérmi, ktorí si pri ich vytváraní dali naozaj záležať. To, že Eshop-rýchlo tlačí na UX (užívateľskú prívetivosť) si možno všimnúť už na samotnom webe služby, ktorý je pre novo prichádzajúcich návštevníkov okamžite zrozumiteľný. A o to ide, pretože ak vás hlavný web dovedie rýchlo k splneniu cieľa (vytvorenie e-shopu), tak sa dá očakávať, že toto dokáže so zákazníkmi aj šablóna obchodu.

Platforma obsahuje radu nástrojov akými sú SMS brána alebo nástroj pre rozosielanie newsletterov (u tarifu Business). To je chvályhodné. Lenže niektorí zákazníci môžu chcieť používať svoje obľúbené e-mailingové nástroje. Popravde som neprišiel na to, či ide Eshop-rýchlo prepojiť napríklad so SmartEmailing alebo obľúbeným MailChimp.

Je mi jasné, že sa zastaranejší vzhľad administrácie nemusí páčiť všetkým. Tiež je mi jasné, že mnoho používateľov odsúdi, že nie je administrácia responzívna. Ja si ale myslím, že tento nemoderný vzhľad je naozaj prehľadný, čo dokáže zvýšiť produktivitu práce v ňom. Responzivita je iná vec. Lenže, naozaj chcete objednávky odbavovať z mobilného telefónu?

Komu by som Eshop-rýchlo doporučil? Asi každému, kto chce predávať. Nielen začínajúcemu internetovému podnikateľovi, ktorý potrebuje funkčný e-shopový systém. Nájde v ňom všetko, čo by mohol pre predaj v online svete potrebovať. Bez hľadania inde.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.