Setapp Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Platforma Setapp ponúka viac ako 240 aplikácií pre Mac a iOS zariadenia

Platforma Setapp ponúka zaujímavý koncept pre používateľov Mac alebo iOS zariadení. Predajný slogan Setapp vám jasne vysvetlí hlavnú myšlienku: „Hľadajte podľa vášho problému, nie podľa aplikácie„. Portfólio Setapp aplikácií ponúka riešenia na najčastejšie problémy alebo potreby, ktoré používatelia Mac alebo iOS majú. Je tomu prispôsobená aj kategorizácia aplikácií, kolekcie aplikácií a vyhľadávanie na stránke. 

Setapp ponuka – kategórie a kolekcie aplikácií

Hlavné 4 kategórie, do ktorých sú aplikácie zatriedené sú Optimize, Work, Create, Develop.

  • Kategória Optimize obsahuje apky, pomocou ktorých môžete optimalizovať rôzne nastavenia vášho zariadenia – lištu s menu, batériu, CPU a RAM, teplotu zariadenia, úložný piestor, rýchlosť, siete, obrazovku a v samostatnej podkategórii Hacks nájdete rôzne užitočné tooly (napríklad také, ktoré nahradia rôzne klávesové skratky, na ktoré ste boli zvyknutý vo Windows).
  • Kategória Work vám poskytne nástroje potrebné na kancelársku a manažérsku prácu – tooly na vystrihovanie či nahrávanie obrazovky, kalendáre, aplikácie vhodné na projektový manažment, aplikácie na správu súborov ale napríklad aj aplikácie, ktoré vám pomôžu so sústredením na prácu.
  • Kategória Create poteší všetky kreatívne profesie, nájdete tu aplikácie na písanie, úravu obrázkov, videa, vytváranie prezentácií, počúvanie hudby a ďalšie. 
  • Kategória Develop je určená vývojárom, nájdete tu apky pre editovanie kódu, správu databáz, organizáciu API, offline prístup k API dokumentácii, testovanie API, organizáciu projektov a ďalšie.

Keďže aplikácií je nepreberné množstvo, Setapp pripravili vo svojej aplikácii rôzne collections – balíky aplikácií podľa potrieb používateľa. Napríklad Starter Kit, AI Tool Kit, MacOs Upgrade Toolkit, Digital Security Kit a ďalšie. Kolekcie sú ľahko prístupné z menu. Takisto si môžete vytvárať vlastný zoznam obľúbených aplikácií. Náhľad na menu Setapp aplikácie je v nasledujúcom videu. 

Najpoužívanejšie aplikácie z portfólia Setapp

Vybrali sme pre vás najpoužívanejšie aplikácie, ak ste používateľom Macu, stavíme sa, že funktionality, ktorú ponúkajú oceníte. Vybrali sme aplikácie pre bežných používateľov a pár aplikácií aj pre vývojárov.

Setapp Ikony Aplikacii
Cleanmymac

CleanMyMac

Pomocou CleanMyMac nastavíte pravidelné čistenie disku, zbavíte sa nepotrebných súborov, ktoré vznikajú napríklad pri rôznych systémových chybách. Tým optimalizujete aj rýchlosť vášho Macu. Obsahuje tiež modul pre pravidelné skenovanie vášho Macu na malwér. Výbornou črtou je Uninstaller, ktorý odinštaluje nepotrebné nepoužívané apky a aktualizuje používané aplikácie.

Bettertouchtool

BetterTouchTool

BetterTouchTool umožňuje nastavenia vašeho trackpadu, Magic Mouse, klasickej myši, klávesnice, Touch Bar, iPhone alebo iPad (with BTT Remote), ale aj Siri a Apple Remote. Ak ste dlho používali Windows a ste zvyknutý na rôzne klávesové skratky, práve toto je nástroj, ktorý budete pri prechode na Mac hľadať ako prvý, pretože vám pomôže rôzne tieto ovládacie skratky používať aj na Macu. Napríklad ovládanie obrazovky, práca s oknami, rôzne skratky pri spracovaní textu a pod.

Dropzone

Dropzone

Dropzone je aplikácia na urýchlenie vašich každodenných úloh. Môžete si nastaviť zoznam rôznych akcií a potom jednoducho drag and drop spôsobom potiahnuť súbory do Dropzone a akcie budú vykonané. V „Holding Area“ môžete mať uložené súbory z projektov, na ktorých aktuálne či často pracujete pre okamžité použitie. Dropzone umožňuje tiež jednoduchý prenos súborov potiahnutím myši nielen medzi rôznymi priečinkami so súbormi, ale aj do aplikácií, na sociálne siete (jednotlivé súbory aj dávkový prenos súborov). Obsahuje tiež možnosť sťahovania súborov z YouTube, skracovač URL, FTP uploadovanie súborov. 

Diskdrill

Disk Drill

Ak ste stratili nejaké dáta z disku alebo dokonca externého disku či pamäťovej karty, pomocou tejto aplikácie ich s veľkou pravdepodobnosťou nájdete. Slúži na obnovu dát a predchádzanie strate dát.

Luminarneo

Luminar Neo

Vďaka umelej inteligencii v aplikácii Luminar Neo môžete nielen meniť farby obrázka, ale aj vyčistiť pozadie obrázka alebo pridať pekný bokeh, zbaviť sa šumu a spraviť fotky ostrejšími. Využiť môžete množstvo prednastavení, čo urýchli vašu prácu s obrázkom.

Permute

Permute

Permute ocení každý, kto pracuje s obrázkami alebo videami. Aplikácia umožňuje konvertovanie na rôzne formáty, vrátane ISO formátov. Možné je aj spájanie rôznych videí, pridávanie titulkov. (Apku som použila počas písania článku – ikonky aplikácií boli vo formáte .avif a veľmi ľahko som ich zmenila na .png.)

Downie

Downie

Pomocou Downie veľmi jednoducho stiahnete akékoľvek video z YouTube, Vimeo, Facebook, Instagram, plus ďalších 1200 stránok, do svojho zariadenia. Vo formáte mp4 alebo len audio vo formáte mp3. Na zmenu formátu môžete použiť Permute, s ktorým je Downie integrovaný.

Juststream

JustStream

S JustStream môžete ľahko prehrávať video obsah z vášho Macu na Smart TV, Apple TV alebo Chromecast. Pokiaľ sú vaše zariadenia pripojené k rovnakej Wi-Fi sieti, môžete streamovať nepretržite, všetko čo prehráte na vašom Macu bud možné prehrať aj v televízii. Aplikácia podporuje rozlíšenia 4K a HD.

Folx

Folx

Folx je nástroj určený na sťahovanie rôznych súborov z internetu do vášho počítača – umožňuje priame sťahovanie aj sťahovanie cez torrenty. Flox môže rozdeliť sťahované dáta na 20 menších streamov, prenos je potom rýchlejší. Má zabudované vyhľadávanie torrentov, nemusíte ich prácne vyhľadávať na webe.

Diagrams

Diagrams

Šikovný nástroj na vizualizáciu vašich projektov. Diagramy môžu slúžiť na rôzne účely od znázornenia podnikových procesov cez životný cyklus produktu po brainstormovanie počas pracovných schôdzok, workflowy či mapovanie myšlienok. Používateľské  rozhranie je jednoduché, prvky pridávate do bodkovanej mriežky, teda môžete docieliť pekné usporiadanie, môžete si voliť svoju vlastnú farebnú paletu.

Tableplus

TablePlus

GUI pre relačné databázy, pre rôzne SQL formáty vrátane PostgreSQL, MySQL, SQLite či TablePlus. Má jednoduché rozhranie a k dispozícií je mnoho klávesových skratiek. Editor skriptov poskytuje podporu so syntaxou, upozorní vás na chyby. TablePlus nemá žiadne addony, ale môžete používať pluginy naprogramované v JavaScripte (aj od iných používateľov) a rozšíriť si funkcionalitu o to, čo potrebujete. Nástroj neustále vylepšuje komunita jeho používateľov, aktualizácie sú vydávané na týždennej báze.

Flow

Flow

Pomocou Flow môžete vytvárať animované prvky pre používateľské rozhrania. Od jednoduchých rotácií objetov po menenie ich tvaru. Je možné importovať vaše práce z Figma, Sketch, SVG. Výsledné práce môžete exportovať ako video alebo animovaný GIF, či PNG alebo ako kód pre iOS, web, SVG, kód pre Lottie, React, Swift a ďalšie.

Rapidapi

RapidAPI

RapidAPI je robustná aplikácia vytvorená pre macOS pre vývojárov na ladenie a testovanie API. Umožňuje ľahkú interakciu s REST službami. Má veľmi zrozumiteľné používateľské rozhranie, okrem myši môžete používať rôzne klávesové skratky. RapidAPI umožňuje jednoduchú migráciu zo služieb ako Postman a cURL, podporuje zdieľanie prostredníctvom Pawprint Sharing a umožňuje autentifikáciu pomocou SSL klientskych certifikátov z rôznych zdrojov.

Poplatky za službu Setapp

Podľa zvoleného predplatného budete mať k dispozícii viac ako 240 aplikácií:

  • Predplatné Mac – pre jeden Mac.
  • Predplatné Mac + iOS – pre jeden Mac a ďalšie 4 zariadenia používajúce iOS.
  • Predplatné Power User – pre 4 Mac zariadenia a 4 iOS zariadenia.
  • Dostupné je aj tímové predplatné.
  • Novinkou je family predplatné pre členov rodiny alebo dokonca priateľov.
  • Dostupná je 7 dňová trial verzia zadarmo.
Cennik Setapp služby pre Mac a IOS

Balíky sú dostupné za 9,99 -14.99 USD (mesačné platby, ceny sú platné ku dňu publikácie článku). Ročná platba vám zabezpečí 10% zľavu. Presné podmienky sa dozviete na podstránke so Setapp cenníkom.

Výhody a nevýhody služby Setapp

Klady (+)Zápory (-)
V aplikácii Setapp sú prichystané kolekcie aplikácií a veľmi prehľadná kategorizácia, kde nájdete aplikácie podľa "problému", ktorý riešite.- Ak potrebujete len niektoré aplikácie, potom mesačná platba za celý balík 240+ aplikácií nemusí byť pre vás výhodná. Viac sa oplatí kúpiť si samostatne vybrané apky v App Store.
+ Setapp spravuje inštaláciu, licencovanie aj aktualizácie aplikácií, nemusíte sa o nič starať a aktualizovať každú aplikáciu zvlášť.
- Zoznam aplikácií v Setapp sa môže meniť, to znamená, nielen, že aplikácie pribúdajú, ale niektoré môžu z ponuky aj zmiznúť.
+ Inštalácia apiek na jeden klik aj podpora pri odinštalovaní apiek.
+ Všetky aplikácie majú označenie "Notarized by Apple" - to znamená, že bola ich bezpečnosť preverená na škodlivý kód a žiadny nebol nájdený.
+ 7 dňová trial verzia na vyskúšanie.

Zhrnutie a záver

Služba Setapp poskytuje veľmi prehľadné používateľské rozhranie, ľahko tu nájdete aplikácie podľa problému, ktorý chcete vyriešiť na svojom Mac alebo iOS zariadení. 

Oplatí sa hlavne pre tých, ktorí používajú viacero aplikácií: Napríklad pre tvorcov obsahu rôzne aplikácie na prácu s textom, obrázkami a videom, ako aj mapovanie myšlienok a pod. Alebo pre vývojárov je v ponuke niekoľko aplikácií na prácu s kódom či na prácu s API. 

Pre tých, ktorí by používali menej ako 3 aplikácie je ekonomickejšie zakúpiť si ich samostatne a neplatiť mesačné poplatky. Každopádne, na vyskúšanie môžete použiť 7 dňovú trial verziu. Možno zistíte, že bez niektorých apiek uľahčujúcich vám prácu na Mac alebo iOS zariadeniach už neprežijete 🙂

Máte skúsenosť s Windows aj Mac? Chýbali vám niektoré funkcionality pri prechode na Mac alebo naopak? Používate už niektoré apky z článku? Napíšte nám svoje skúsenosti do komentárov.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.