Norton 360 Deluxe recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: Norton 360 Deluxe

Norton je veterán na poli IT ochrany. V nedávnej dobe prišiel s riešením, ako s jedným softvérom ochrániť nielen počítač a mobilný telefón pred vírusmi aj inými škodlivými programami, ale ponúka tiež možnosť pomôcť rodičom ochrániť ich deti v online svete a strážiť svoje internetové súkromie.

Ak preferujete video, tak si môžete pozriež aj video recenziu na našom YouTube kanále Webhostingcentrum.

Predstavenie Nortonu

Norton je antivírusový program od spoločnosti Symantec Corporation s tradíciou už od roku 1991. Norton je však tiež jedna z najznámejších svetových značiek v oblasti IT bezpečnosti. Dnes by sme zrejme nenašli nikoho, kto by túto značku nepoznal.

Norton však nie je len tradičná značka. Je to tiež symbol prispôsobiteľnosti sa trhu a jeho potrebám. V dávnych dobách ľuďom a firmám stačilo, aby im niekto postrážil prenos medzi počítačom a internetom, alebo aby sa do počítača nedostal vírus prostredníctvom externých médií akými boli diskety, CD-ROMy a podobne.

Doba sa vyvíja a s tým rastú aj nároky na kybernetickú bezpečnosť. Dnes nestačí strážiť len počítač a jeho súbory pred spyware, malware alebo ransomware, ale musíte zabezpečiť e-mailové schránky, heslá a iné citlivé údaje, vlastnú identitu, prihlasovanie do internetového bankovníctva a tak ďalej. Potom je často potrebné chrániť vlastné súkromie pri prehliadaní internetu alebo ukladať súbory do bezpečného online úložiska (cloudu). A to všetko nielen na počítači, ale aj v mobilnom telefóne.

Existujú desiatky softvérov, ktoré vám s tým všetkým pomôžu. Lenže, mať na každú vec iné riešenie tiež nie je úplná sranda, pretože už to samo o sebe je tak trochu bezpečnostná hrozba.

Prečo to ale všetko píšem. Práve Norton prišiel s jedným riešením, ktoré sa postará o ochranu zariadení aj o ochranu osobných údajov a súkromia v online prostredí. To riešenie sa volá Norton 360 Deluxe.

Čo Norton 360 Deluxe dokáže?

Funkcie Nortonu 360 by sa dali rozdeliť do dvoch kategórií: bezpečnosť zariadenia a online ochrana osobných údajov. Do týchto kategórií spadajú všetky tie funkcie, ktoré sa starajú o bezpečnosť dát, zariadení, identity alebo online súkromia.

Recenzia Norton 360 - Funkcie
Funkcie softvéru Norton 360. Zdroj: Norton.com

Zabezpečenie zariadení

Keď hovorím u Nortonu 360 o bezpečnosť zariadení, tak nemám na mysli len nejaký jednoduchý antivírus. Ide o komplexnú ochranu, do ktorej samozrejme spadá ochrana pred vírusmi, spywareom, malwareom a ransomwareom. To sú funkcie, ktoré má každý antivírus. Tento toho vie podstatne viac.

Čo môžete od Nortonu 360 očakávať?

Záloha počítača do cloudu

Súčasťou predplatného Norton 360 Deluxe je 50 GB úložisko pre zálohovanie počítača do cloudu. To sa môže hodiť nielen kvôli bezpečnostným hrozbám, ale aj ako záloha kvôli poruche pevného disku.

Recenzie Norton 360 zálohovanie do cloudu
Zálohovanie do cloudového úložiska. Zdroj: Norton.com

Správca hesiel

Ďalšou zaujímavou funkciou je správca hesiel. Ten si vie zapamätať dlhé a silné heslá plné špeciálnych znakov. Tým môžete skoncovať so zapisovaním hesiel na papieriky. Svoje online účty môžete chrániť skutočne silnými heslami. Správca hesiel vie také heslá vyplniť za vás do príslušných webových formulárov, takže naozaj nehrozí, že by ste si museli čokoľvek zapamätávať.

Správca hesiel Norton 360 recenzia
Synchronizácia hesiel naprieč zariadeniami. Zdroj: Norton.com

Ochrana pre viacero zariadení

Norton 360 Deluxe vie chrániť 5 zariadení, medzi ktoré patria nielen počítače s operačným systémom Windows, ale aj počítače Apple. K tomu navyše môžete chrániť svoj mobilný telefón alebo tablet.

Rodičovská kontrola

Malé deti majú v dnešnej dobe v online svete v podstate neobmedzený prístup k čomukoľvek. Rodičia majú často obavu, či ich deti nasledujú nejaký škodlivý obsah. S funkciou Rodičovská kontrola môžu rodičia sledovať, aké videá a weby deti navštevujú, aké slová a termíny vyhľadávajú, ktoré aplikácie sťahujú. To všetko dáva rodičom možnosť zapojiť sa do aktivít svojich detí a prípadne včas zasiahnuť. Norton 360 Deluxe navyše vie sledovať GPS pozíciu v systémoch Android a iOS.

Online ochrana osobných údajov

V online svete ide predovšetkým o ochranu osobnej identity a súkromných dát. Oboje ľudia často ohrozujú pripojením svojho mobilného telefónu k verejným Wi-Fi sieťam v obchodných centrách, kaviarňach, knižniciach a inde. Takáto verejná sieť je často nezabezpečená a môže vaše zariadenie vystaviť mnohým hrozbám. Norton 360 dokáže hrozbám predchádzať a vie užívateľa chrániť. K tomu má dva najdôležitejšie nástroje.

Secure VPN

VPN je skratka pre virtuálne privátne sieť. Tá poskytuje ochranu pri prehliadaní webu. VPN v jednoduchosti pomáha šifrovať dáta. Tým zvyšuje ich bezpečnosť. Dáta sú prenášané prostredníctvom takzvaného tunelového pripojenia, ktoré je v podstate nemožné odpočúvať (sledovať).

Čo dokáže Norton 360 Secure VPN recenzie
Norton Secure VPN. Zdroj: Norton.com

Využitím VPN siete zanonymizujete svoje súkromie. V podstate zminimalizujete svoju digitálnu stopu, ktorú vytvárate pri bežnom prehliadaní internetu. Norton 360 a jeho Secure VPN znemožní cudzím subjektom sledovať vaše online aktivity. Funguje to tak, že zamaskujú vašu reálnu IP adresu. Inzerenti a iní špehúni nebudú môcť sledovať vaše dáta a vašu osobu.

SafeCam

SafeCam je funkcia pre počítače a notebooky. Má jednu jedinú, ale dôležitú úlohu. Chrániť vašu kameru v počítači pred zneužitím kyberzločincami. Tí často dokážu do počítačov užívateľov dostať špionážny softvér, ktorý umožňuje ich sledovanie prostredníctvom webkamier. To všetko samozrejme bez ich vedomia. Norton 360 ponúka ochranu pred podobným spyware, aby sa používatelia cítili pred vlastným počítačom v dokonalom bezpečí.

Cena Nortonu 360

Norton 360 má tri cenové balíčky – Standard, Deluxe a Premium. Tieto balíčky sú ponúkané formou ročného predplatného.

Norton 360 cenové balíčky a ich porovnanie
Cenník Nortonu 360 a porovnanie cenových balíčkov.

Norton 360 Standard je určený pre ochranu jedného zariadenia. K tomu dostanete 10 GB priestoru pre zálohu do cloudového úložiska. Užívatelia môžu využívať Secure VPN aj SafeCam. Jediné, čo v tomto cenovom balíčku chýba, je rodičovská kontrola.

Norton 360 Deluxe poskytuje ochranu 5 zariadeniam. Dá sa teda tvrdiť, že ide o rodinný balíček, ktorý je pomerne výhodný vzhľadom k cene balíčka Standard. Súčasťou tohto cenového balíčka sú všetky funkcie, ktoré Norton 360 ponúka. K dispozícii je navyše 50 GB priestor pre zálohovanie do cloudu.

Norton 360 Premium je najvyšším cenovým balíčkom. S ním môžete chrániť 10 zariadení, pre ktoré máte v cloudovom úložisku priestor s veľkosťou 75 GB.

Záver

Norton 360 je komplexný balík ochrany pre počítač a tiež pre mobilné telefóny. S jeho využitím ochránite zariadenia nielen pred hrozbami akými sú vírusy, spyware a podobne, ale tiež máte v aplikácii správcu hesiel alebo VPN. Výhodou je nielen fakt, že používate nástroje od jednej spoločnosti, ale tiež to, že môžete chrániť viac zariadení v rámci jedného cenového balíčka.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.