Adobe Creative Cloud Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Recenzia: Adobe Creative Cloud – stojí tento balík za to?

Adobe Creative Cloud je vnímaný užívateľmi rozporuplne, pretože jeho cena je pomerne vysoká, čo odrádza predovšetkým začínajúcich užívateľov. Na druhú stranu, patrí k najucelenejším balíčkom, ktoré na trhu zoženiete a máte vždy po ruke ten najlepší nástroj pre všetky druhy grafických úprav. V Adobe Creative Cloud totižto nájdete viac ako 20 aplikácií, ktoré majú množstvo doplnkov, s ktorými v skutočnosti získate takmer stovku grafických pomocníkov, a tak vždy nájdete to, čo potrebujete. Pre koho je Adobe Creative nevyhnutnosťou a kto by sa mal poobzerať niekde inde?

Pre koho je Adobe Creative Cloud skvelou voľbou?

Zásadnou výhodou služby Adobe Creative Cloud je predovšetkým jeho komplexnosť. Pravdepodobne každý tu nájde nástroj, v ktorom bude schopný vytvoriť presne to, čo potrebuje. Ak je však nutnosťou, je trochu špekulatívny, pretože mnohí grafici, ktorí navrhujú weby, tlačené médiá alebo užívateľské rozhrania si často poradia aj s Photoshopom. Nehovoriac o množstve konkurenčných produktov. Záleží tak predovšetkým na tom, ako veľmi sa chcete posúvať ďalej. Ak chcete udržať krok s aktuálnymi trendmi a nezaspať na vavrínoch, mali by ste mať aspoň prehľad k čomu ktorá aplikácia slúži, a ktorá by pomohla rozšíriť vaše portfólio.

Adobe Creative Cloud Recenzia Predstavenie

Adobe Creative Cloud sa však zameriava aj na fotografov, kameramanov a súčasných influencerov, ktorí sa vďaka množstve aplikácií Adobe Creative Cloud a ďalších pluginov môžu počas niekoľkých týždňov stať odborníkmi v oblasti animácie, rozšírenej reality alebo návrhármi webových stránok. Bude to však chcieť trochu trpezlivosti.

Adobe Creative Cloud Logo Male

V Adobe Creative Cloud nájdete 25 profesionálnych nástrojov pre dizajnérov, fotografov, grafikov a videomakerov. To je pekný balík, ktorý si môžete ZADARMO otestovať v skúšobnej verzii. Ak sa vám hodí viac nástrojov z dielne Adobe, Adobe Creative Cloud je možnosť, ako si ich všetky zaobstarať za veľmi výhodnú cenu.

Čo všetko prináša Adobe Creative Cloud?

Všade sa väčšinou stretnete s vetou, že Adobe Creative Cloud (ďalej len ACC) prináša viac ako 20 aplikácií. Koľko ich teda je? A ktoré to sú? Nižšie nájdete nielen zoznam základných aplikácií, ale aj okrajový náhľad na ich funkcie a možnosti použitia.

 1. Adobe Photoshop
 2. Adobe Photoshop Lightroom
 3. Adobe Photoshop Lightroom Classic
 4. Adobe Photoshop Express
 5. Adobe Photoshop Camera
 6. Adobe Illustrator
 7. Adobe InDesign
 8. Adobe Dimension
 9. Adobe Acrobat DC
 10. Adobe Spark
 11. Adobe InCopy
 12. Adobe Fresco
 13. Adobe Fonts
 14. Adobe Stock
 15. Adobe Aero
 16. Adobe Premiere Pro
 17. Adobe Premiere Rush
 18. Adobe After Effects
 19. Adobe Audition
 20. Adobe Animate
 21. Adobe Character Animator
 22. Adobe Media Encoder
 23. Adobe Capture
 24. Adobe XD
 25. Adobe Dreamweaver

Adobe Photoshop

Samozrejme, že vlajkovou loďou tohto produktu je Photoshop, ktorý pre svoju prácu s rastrovou grafikou používa veľké percentov grafikov. Photoshop sa pred rokmi dostal do podvedomia množstva ľudí, predovšetkým vďaka nepodareným úpravám fotografií, ktoré sa stali celosvetovým hitom na sociálnych sieťach.

Adobe Creative Cloud Photoshop

Photoshop ponúka rad rozličných nástrojov pre dokonalú prácu s rastrovou grafikou, ktoré sú vhodné pre užívateľov s rôznou úrovňou skúseností s grafickými programami. Adobe Photoshop je skvelým nástrojom pre upravovanie a vytváranie log, bannerov, webových stránok, fotografií alebo letákov.

Vďaka veľkému počtu výukových videí, je Photoshop vhodný aj pre začiatočníkov s grafickými editormi. Software Adobe Photoshop je plne kompatibilný so systémami Windows a macOS.

Adobe Photoshop je možné predplatiť si jednotlivo, čo je veľká výhoda, ak práve nepotrebujete viac aplikácii z ACC.

Tento grafický software prechádza stále viacerými aktualizáciami, ktoré umožňujú nielen väčšiu variabilitu užívateľského použitia, ale aj jeho užívateľskú prívetivosť.

Veľkú výhodu vidíme aj v dokonalej kompatibilite, vďaka ktorej otvoríte bez problémov väčšinu bitmapových súborov rastrovej aj vektorovej grafiky vrátane konkurenčných formátov.

Adobe Photoshop Lightroom CC

Adobe Photoshop Lightroom je cloudová služba, ktorá je dostupná na ľubovoľnom zariadení. Môžete tak upravovať vaše fotografie kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

V súčasnej dobe môžete v rámci ACC pracovať s Photoshop Lightroom CC, ktorý sa zameriava čisto na úpravu fotografií. Jedná sa o veľmi univerzálny a schopný softvér, ktorý je nabitý pokročilými funkciami a šikovnými detailmi. Ide tak o skutočný one-stop-shop pre všetky vaše fotografie, ich riadenie a pre spracovanie všetkých vašich potrieb.

Adobe Creative Cloud Photoshop Lightroom

Photoshop Lightroom CC je pokročilý program pre správu workflow digitálnych fotografov. Import obrázkov je jednoduchý a rýchly.

Lightroom disponuje prednastavenými funkciami od profesionálnych grafikov aj fotografov, a vďaka tomu patrí medzi veľmi obľúbené nástroje aj pre začiatočníkov.

Adobe Photoshop Lightroom Classic CC

Skôr pre skúsených fotografov je tu aplikácia Photoshop Lightroom Classic CC z ACC. Na rozdiel od vyššie uvedenej cloudovej verzie Lightroomu je táto iba pre počítač, ale je výkonnejšia. Nevýhodou je, že vaše fotografie sú uložené iba v počítači a o ich zálohu sa musíte starať sami.

Úpravy v Lightroome Classic CC sú presnejšie a ponúkajú viac možností. Fotografie a nástroje vyhľadávate manuálne na základe kľúčových slov.

Posledná verzia Lightroomu vyniká vzdušnejším a prívetivejším UI rozhraním vrátane prispôsobenia na dotykové ovládanie.

Aplikácia ďalej obsahuje nástroje na zdieľanie fotografií na sociálnych sieťach, čo ocenia predovšetkým súčasní influenceri. Smutné je, že naopak chýba modul s mapami, funkcia zlučovania do HDR atď.

Adobe Photoshop Express

Súčasťou ACC je aj prémiová verzia aplikácie Adobe Photoshop Express, ktorá je vhodná predovšetkým na rýchlu úpravu fotografií odkiaľkoľvek. Ide o softvér, ktorý je určený priamo pre mobilné zariadenia a je možné stiahnuť si aj základnú free verziu.

V informačnom kanáli si môžete vytvoriť videá, pozrieť sa na to, ako niekto vytvoril dizajn, ktorý sa vám páči, a potom použiť rovnaké úpravy na svoje fotografie. Svoje obľúbené diela môžete priamo publikovať na sociálne siete alebo posielať prostredníctvom aplikácií pre zasielanie správ.

Adobe Photoshop Camera

Veľmi špecifickým typom grafického editora je Adobe Photoshop Camera. Tento editor je totiž vlastne fotoaparátom, kde si vyberiete vhodný objektív a zhotovíte si tak úplne dokonalú fotografiu, ktorú už nebude nutné upravovať. Úprimne, nie je to sen každého začínajúceho fotografa?

Ale nebojte sa, aplikácia ponúka aj možnosť dodatočných úprav a tieto obrázky môžete hneď zdieľať na sociálne siete. Vždy budú vyzerať výborne a hlavne tak, ako by ste ich už hodiny upravovali v náročných grafických programoch.

Adobe Illustrator

Pre prácu s vektorovou grafikou je súčasťou ACC prepracovaný Adobe Illustrator. Ten je rovnako vyspelý ako Adobe Photoshop. Jedná sa o pomerne zložitý grafický program, ktorý cieli predovšetkým na pokročilých užívateľov. Vďaka širokej škále edukačných videí sa však naučia celkom rýchlo s grafickým editorom pracovať aj menej skúsení užívatelia a výsledky ich práce budú po čase takmer dokonalé.

Adobe Creative Cloud Adobe Illustrator

Tak ako Adobe Photoshop aj Illustrator pridáva stále nové funkcie, a to nielen na to, aby udržal krok s konkurenciou. Zvýšením plynulosti práce a stále prívetivejším užívateľským rozhraním sa snaží nalákať nových užívateľov. V Adobe Illustrator môžete vytvárať logá, vizitky, bannery, letáky, ale aj základy pre neskoršie animácie, a to až do rozlíšenia 8K.

Veľkou výhodou Adobe Illustrator je následne skvelá kompatibilita s operačnými systémami Windows a macOS.

Adobe InDesign

Z trochu iného súdka je aplikácia Adobe InDesign, ktorá je snáď povinnou výbavou každého grafika, ktorý navrhuje ako tlačené, tak aj multimediálne médiá. S týmto editorom dokážete navrhnúť úplne unikátne rozloženie týchto dokumentov a vždy dosiahnuť dokonalé výsledky. InDesign ponúka všetko potrebné na tvorbu a publikovanie kníh, digitálnych časopisov, elektronických kníh, plagátov, interaktívnych PDF a ďalšieho obsahu. Navyše je prispôsobený aj na tvorbu interaktívnych publikácií, ktoré sú v súčasnej dobe veľmi obľúbené.

Adobe Creative Cloud Adobe Indesign

Adobe InDesign nie je nijako zložitý, poradí si s ním každý grafik, ktorý má aspoň čiastočné skúsenosti s editormi v štýle Adobe Illustrator. Hoci je všeobecne InDesign chválený predovšetkým pre import obrázkov do vektorovej grafiky, za jeho základné rysy je možné označiť skôr revolučnú architektúru, veľmi dobrú prácu s farbami, implementáciu ICC color managementu, precízne riadenie výstupu a podporu moderných in-RIP technológií.

Pozor

V obrázkoch si môžete všimnúť ceny predplatného jednotlivých aplikácií. Adobe Creative cloud je možnosť pre tých, ktorí používajú viacero Adobe aplikácií. S predplatným balíkom všetkých aplikácií výrazne ušetríte oproti zaobstaraniu niekoľkých jednotlivých predplatných.

Adobe Dimension

Ďalším grafickým editorom z ACC, ktorý by mal mať po ruke každý profesionálny grafik je určite Adobe Dimension, ktorý sa vyznačuje pokročilými možnosťami pri prevode 2D grafiky na 3D. Vďaka Adobe Dimension tak môžete dať svojim návrhom z Adobe Photoshopu či Illustratora nový rozmer, a to doslova.

Adobe Dimension je skvelým nástrojom, ako dať vašej vízii trojrozmerný formát, a to vďaka veľmi jednoduchému nástroju, s ktorým si prácu osvoja aj grafickí laici. Vďaka radu vzdelávacích videí a návodov budete čoskoro tvoriť naozaj parádne grafiky. Čo sa týka grafických objektov, môžete ich vkladať nielen z Adobe Photoshopu či Illustratora, ale aj naopak. Veľmi praktická je práca s objektom, ktorý vložíte ako vrstvu do svojho projektu v Adobe Photoshop. S výstupným objektom teda môžete pracovať ako v rastrovej, tak vektorovej grafike.

Adobe Acrobat DC

Adobe Acrobat DC pozná pravdepodobne každý, pretože sa jedná o veľmi rozšírený editor pre správu a úpravu PDF súborov. Vďaka Adobe Acrobat DC môžete objavovať neustále nové výhody a možnosti formátu PDF. Vďaka cloudovému ukladaniu môžete s týmto nástrojom pracovať na svojich dokumentoch kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Ovládanie Acrobat DC je intuitívne a jednoduché, takže si s ním poradí aj začiatočník, ktorý určite ocení možnosti ako zlúčenie alebo odobratie častí jednotlivých dokumentov – možnosť úpravy obrázkov, textov a zanechania poznámok pre ostatných členov tímu.

Aplikácia Adobe Acrobat DC by tak nemala chýbať tvorcom katalógov, e-shopov, cenníkov a podobne.

Adobe Spark

Adobe Spark je skvelou voľbou pre vytváranie grafiky na sociálne siete, webové stránky, a dokonca aj pre krátke videá. Aplikáciu Spark si môžete predplatiť samostatne, ale oveľa výhodnejšia je v rámci balíka ACC. Adobe Spark je dostupný pre mobilné zariadenia alebo v prehliadači a získate s ním prístup k Adobe Fonts a k množstvu prémiových šablón. Pre mobilné zariadenia sú dostupné aplikácie Adobe Spark Page, Post a Video.

Adobe Creative Cloud Adobe Spark

Ovládanie Adobe Spark je veľmi jednoduché, ale aj tak nájdete množstvo videí a rád vo fóre, ako pracovať s jednotlivými vrstvami. Veľmi zaujímavé sú príbehy ľudí, ktorí aplikáciu Adobe Spark používajú na budovanie svojho Brandu každý deň. Práve tieto príspevky väčšinou pôsobia ako najlepšia motivácia na to, aby ste pohli so svojimi vlastnými cieľmi.

Adobe InCopy

Adobe Creative Cloud Incopy

Ak ste grafik, ktorý spolupracuje s copywritermi, viete, že ste doteraz nemohli pracovať na jednom súbore zároveň. Bolo potrebné, aby jeden počkal na druhého, aby svoju časť práce dokončil, a ten druhý potom prevzal kontrolu, a tak ste sa striedali, kým nebol výsledok dokonalý. Tomu je však vďaka nástroju Adobe InCopy koniec. Už žiadne prestoje z dôvodu čakania, teraz totiž môžete pracovať na súbore zároveň bez toho, aby ste jeden druhému prepisovali jeho prácu. Copywriter alebo redaktor môžu pracovať v aplikácii InCopy a grafik na rovnakom doku v aplikácii InDesign.

Ovládanie aplikácie Adobe InCopy je veľmi jednoduché a intuitívne, takže sa váš tím určite rýchlo zladí. V rámci InCopy si môžete vyberať rôzne profesionálne fonty, ktoré váš text ľahko odlíšia od ostatných. Popustite uzdu svojej fantázii a zabudnite na obyčajný Times New Roman.

Adobe Fresco

Milujete maľovanie? Potom je pre vás Adobe Fresco tým pravým, pretože vďaka tejto aplikácii môžete znovu objaviť radosť z prirodzeného kreslenia aj maľovania. Všetky obrázky budete utvárať v rastrovej grafike a môžete ich tak animovať vrstvu po vrstve.

Adobe Creative Cloud Fresco

Ovládanie aplikácie Adobe Fresco je veľmi intuitívne a svoje kresby či maľby môžete vytvárať pomocou dotyku na displeji vášho mobilného zariadenia. Práve kvôli obľúbenosti tohto ovládania je neustále rozširovaná kompatibilita práve s mobilnými zariadeniami, predovšetkým s iPadmi.

Textové vrstvy môžete vytvárať nielen s vlastnými písmami, ale aj so všetkými dostupnými Fontmi z Adobe Fonts. Navyše, svoje obrázky môžete následne upravovať v Adobe Photoshop, pretože Adobe Fresco a Adobe Photoshop sú skvelými partnermi. Máte pocit, že sa jedná o výber toho najlepšieho z Adobe Photoshop Sketch a Adobe Illustrator Draw? Potom máte pravdu, pretože tieto dve úspešné aplikácie, ktorých podpora už bola ukončená, nahrádza Fresco spolu s Adobe Capture.

Pre tých, ktorí si nie sú istí ostrými zakončeniami objektov, Adobe Fresco ponúka možnosť vodítok v rôznych tvaroch.

Adobe Fonts

Tak ako Adobe InCopy aj Adobe Fonts sa zameriava na grafickú prezentáciu textu. V prípade Adobe Fonts sa však aplikácia nezameriava na celok, ale práve na fonty. Vďaka nej si môžete zvoliť zo širokej ponuky fontov, alebo si prípadne vytvoriť svoj vlastný. Vlastné fonty, ktoré si vytvoríte, sa uložia na cloud, odkiaľ ich môžete jednoducho implementovať do akejkoľvek aplikácie z portfólia ACC.

V súčasnej dobe ponúka Adobe Fonts viac ako 2 500 rôznych fontov, ktoré vychádzajú z návrhov nadšených užívateľov. Prestaňte byť jednotvárni! S Adobe Fonts môžete popustiť uzdu svojej fantázii, a aj písmom vystihnúť ducha vášho grafického príspevku.

Adobe Stock

V prípade, že práve nemáte čas hrať sa s novými obrázkami pre vašu kampaň alebo príspevok môžete využiť rozsiahlu databázu Adobe Stock. V tejto databáze rôznych fotografií, kresieb, malieb a 3D grafických elementov nájdete viac ako milión súborov, z ktorých si určite vyberiete. Samozrejmosťou sú platné licencie na používanie týchto obrázkov.

Adobe Creative Cloud Adobe Stock

Iste rozsiahle databázy obrázkov nájdete aj inde a nie je to tak adekvátny dôvod na predplatenie ACC, ale vám sa snáď nikdy nestalo, že ste zrazu boli bez inšpirácie a potrebovali ste, aby vás niečo nakoplo alebo vám trochu pomohla tretia strana?

Vyhľadávanie v Adobe Stock je veľmi jednoduché a nájdete tu obrázky snáď zo všetkých odborov, ktoré sa budú hodiť na webové stránky, sociálne siete či do prezentácie vášho nového projektu. Aj tu určite oceníte Adobe Sensei, pretože vám podľa vzorového obrázka vyhľadá tie najpodobnejšie z celej databázy a vy tak môžete ušetriť hodiny práce.

Adobe Aero

Aplikácia Adobe Aero je veľmi zaujímavým nástrojom na tvorbu, ale aj úpravy rozšírenej reality. Vďaka jednoduchej implementácii súborov nielen z aplikácií ACC, ale aj z konkurenčných grafických editorov môžete zhmotniť akékoľvek vaše sny. Vyskúšajte si veľmi efektívne prepojenie 2D obrázka s objektmi v 3D spracovaní a popustite uzdu svojej fantázii.

Aero je koncipované tak, aby si s ním prácu užil aj úplný začiatočník a pre mobilné zariadenia je dokonca aplikácia zadarmo. Ľahko v ňom rozpohybujete sochy, upravíte scénu podľa svojich predstáv, kombinujete 2D a 3D obrázky a všetko môžete ihneď zdieľať na sociálnych sieťach alebo z výtvoru vytvoriť obľúbený gif.

Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro je základným nástrojom na úpravu všetkých profesionálnych videí. Či už sa jedná o video, ktoré sa má vynímať na veľkej obrazovke alebo na mobilnom zariadení Adobe Premiere Pro obsahuje snáď všetky funkcie, na ktoré si len spomeniete.

Adobe Creative Cloud Adobe Premiere Pro

Naučiť sa ovládať všetky funkcie aplikácie Adobe Premiere Pro je pomerne náročné, ale poslúži vám na to nielen množstvo návodov a videí, ale aj rad užívateľských fór. Tak ako pri ostatných aplikáciách z ACC sú tieto videá a návody dostupné iba v anglickom jazyku, čo je asi jedinou nevýhodou tohto produktu.

V porovnaní s konkurenčnými produktmi Adobe Premiere Pro vyhráva v plynulosti práce, a nakoniec aj v oblasti ovládania, pretože po čase si navyknete aj na skvelé automatizované nástroje. Akonáhle si naň aspoň trochu privyknete pôjde vám práca ako po masle.

Aj vaše testovacie práce môžu ostatných inšpirovať tak sa o ne neváhajte podeliť a počkajte si na spätnú väzbu. Prečo utrácať veľa peňazí za marketingové prieskumy, keď to môže urobiť komunita za vás.

Adobe Premiere Rush

Pre rýchlu a napriek tomu efektívnu úpravu videí na vašich cestách je aplikácia Adobe Premiere Rush tou správnou voľbou. S Premiere Rush môžete behom okamihu upraviť akékoľvek video, ktoré ste práve natočili, aby ste ho mohli čo najskôr zdieľať so svetom. Vďaka aktuálnym a zároveň k dokonalosti doladeným videám máte možnosť získať veľa nových followerov. To už aj napovedá, že najpočetnejšou skupinou užívateľov Premiere Rush sú influenceri.

Adobe Premiere Rush je aplikácia pre mobilné zariadenia, ktorá má veľmi jednoduché ovládanie a je neustále zdokonaľovaná na základe požiadaviek od používateľov. V súčasnej dobe sa napríklad čaká na praktický panel s nástrojmi, aby bola úprava videí ešte rýchlejšia a jednoduchšia.

Prácu s Premiere Rush zvládne naozaj každý a pokiaľ vám nechýba kreatívny duch, dosiahnete už po krátkom používaní dokonalé výsledky. Navyše je táto aplikácia dostupná aj zadarmo.

Adobe After Effects

Adobe Creative Cloud After Effects

Vytváranie originálnych digitálnych efektov a rozpohybovanie vašich animácií nebolo nikdy jednoduchšie a výsledky tak brilantné. Adobe After Effects síce predstavuje, ako sám tvorca hovorí, odborový štandard, ale vďaka vzájomnej kompatibilite so stovkami konkurenčných grafických editorov, sa jedná o špičku v odbore.

Uveďte veci do pohybu alebo dajte svojim videám šmrnc. S Adobe After Effects to nie je žiadny problém.

Pri After Effects stojí za to vypichnúť aj jeho unikátne nástroje na správu zvuku či virtuálnu realitu. Navyše si môžete stiahnuť nepreberné množstvo pluginov, aby aplikácia čo najviac zodpovedala vašim potrebám.

Našťastie aj k tejto aplikácii z ACC nájdete na internete rad návodov a video návodov, ktoré vám osvetlia nielen základy. S trochou usilovnosti budete časom schopní vytvárať efekty, ktoré sa používajú aj vo filmovej tvorbe.

Adobe Creative Cloud Logo Male

V Adobe Creative Cloud nájdete 25 profesionálnych nástrojov. Pokiaľ ich všetky nevyužijete, je možné zvoliť si čiastkové predplatné alebo platiť iba za tie, ktoré využijete.

Adobe Audition

Súčasťou každého videa by predsa len mal byť zvuk, veď doba nemého filmu je už dávno za nami. Ak ste si s grafickým spracovaním videa dali veľa práce, mali by ste obdobnú starostlivosť venovať aj zvuku. Vďaka aplikácii Adobe Audition vám pôjde táto práca pekne od ruky.

Adobe Creative Cloud Adobe Audition

V Adobe Audition dokážete hravo odstrániť šum v pozadí, obnoviť zvuk, odstrániť dozvuky vo forme ozveny alebo reverby a doladiť tak váš zvukový súbor k dokonalosti.

Podobne ako pri Photoshope aj Adobe Audition má dlhú históriu, vďaka ktorej už stihol ujsť ďalekú cestu. Pôvodne ho ľudia používali predovšetkým na úpravu hudby a práve vtedy si Audition vydobyl svoje miesto na výslní.

Ovládanie Audition nie je príliš zložité, pokiaľ si zvyknete na umiestnenie a ovládanie nástrojov. Sem tam síce môže pôsobiť neprehľadne, ale ide iba o zvyk. Našťastie aj k Audition nájdete rôzne návody a najmä video návody od užívateľov či technickej podpory.

Hardwarové nároky Adobe Audition nie sú vysoké, čo poteší nielen začínajúcich zvukárov, ale predovšetkým aj laikov, ktorí si prácu v tejto aplikácii chcú vyskúšať.

Adobe Audition je možné zakúpiť samostatne alebo v rámci ACC balíčka. Okrem kompatibility s jednotlivými aplikáciami z ACC vás určite poteší aj kooperácia s radom konkurenčných produktov.

Adobe Animate

Ďalším skvelým produktom z ACC je určite Adobe Animate, ktorý umožňuje rozpohybovať vaše obrázky z rôznych aplikácií a v rozličných formátoch. S Animate môžete vdýchnuť život nielen maľbám z Capture, Photoshopu, Illustratora, ale aj Canvy, WebGL a mnohých ďalších.

Adobe Creative Cloud Adobe Animate

Vďaka aplikácii Animate môžete vdýchnuť život všetkým vašim kresbám a maľbám v 2D zobrazení a dať nový náboj webovým stránkam, prezentáciám, ale aj e-learningovým materiálom. Aby ste sa mohli s vašimi výtvormi čo najrýchlejšie pochváliť verejnosti stačí jeden klik a môžete svoj výtvor zdieľať na sociálnych sieťach.

Samozrejme, že je Animate kompatibilný aj s ostatnými aplikáciami Adobe, a tak môžete do animácie vložiť aj zvuk z Auditionu.

Pravdou je, že práca v aplikácii Animate nie je úplne najjednoduchšia, ale so zložitými začiatkami vám pomôžu praktické vzdelávacie videá, ktoré vás budú sprevádzať od úplných základov. Verte, že akonáhle zvládnete základy, budete úroveň svojich animácií posúvať rýchlo vpred.

Adobe Character Animator

Rozpohybovať vašu 2D kresbu nebolo nikdy jednoduchšie. Už žiadne zložité programovanie alebo vytváranie série obrázkov. Teraz môžete svoje animované postavy rozpohybovať v reálnom čase vďaka vašim vlastným pohybom vrátane vašej mimiky. S pokročilými funkciami pomáha tejto aplikácii opäť umelá inteligencia Adobe Sensei, ktorá skvelo spracuje a aplikuje vaše pohyby, aby animácia pôsobila čo najdôveryhodnejšie. Umelá inteligencia dokáže dokonale synchronizovať pery vďaka dostupným šablónam, ale aj vďaka hladkej integrácii s ďalšími aplikáciami Adobe.

Teraz môžete svojim animáciám z Photoshopu či Illustratora vdýchnuť život a verte, že výsledky budú oslnivé.

Ovládanie tejto aplikácie je prekvapivo intuitívne, čo iste ocenia najmä začiatočníci, ktorí si animácie zatiaľ len oťukávajú.

Nevýhodou Adobe Character Animatora je snáď len to, že ide o aplikáciu, ktorú si nemôžete zaplatiť samostatne a musíte si na jej používanie predplatiť celý balíček ACC.

Adobe Media Encoder

Aby boli vaše výtvory z Adobe Animate, Audition, Premiere Pro a ďalších aplikácií úplne dokonalé, je niekedy nutné odľahčiť ich verziu, aby boli vhodné pre všetky typy zariadení. A práve preto je tu Adobe Media Encoder, ktorý je plne kompatibilný so všetkými aplikáciami z ACC a môžete vykonávať množstvo úprav bez toho, aby ste museli znovu otvárať zdrojové aplikácie. Media Encoder je teda praktickým pomocníkom na doladenie posledných detailov bez toho, aby ste sa museli vracať ku koreňom.

Práca s Media Encoderom nie je taká náročná, ako sa na prvý pohľad môže zdať, a navyše vám s ním pomôžu veľmi konštruktívne spracované video návody. V nich nájdete ako základy, tak aj naozaj pokročilé postupy.

Media Encoder je skutočne čerešničkou na torte pri dokončovacích prácach na vašich videách.

Adobe Capture

Veľmi populárnym nástrojom v oblasti maľovania je určite aj Adobe Capture. Táto aplikácia z ACC umožňuje transformovať vaše fotografie do vektorovej grafiky a upravovať ich či premaľovať ich čisto podľa vašej fantázie. Následne môžete s upraveným súborom pracovať aj v množstve ďalších aplikácií z ACC ako je InDesign, Photoshop, Illustrator, Fonts, Dimension, ale aj Photoshop Sketch, ktorý nedávno, bohužiaľ, Adobe poslalo do dôchodku.

Rozsah funkcií a možností aplikácie Adobe Capture sú naozaj široké a neustále sa rozširuje. Pre ľahšiu orientáciu môžete použiť nielen množstvo výukových videí, ale aj užívateľské fóra alebo sekciu FAQ. Hoci je ovládanie pomerne intuitívne, je zrejmé, že najmä v počiatkoch vám bude práca s touto aplikáciou pripadať náročná. Postupom času si však zvyknete.

Skvelou funkciou Adobe Capture je aj integrovaná Sensei funkcia, ktorá rozpozná k vášmu návrhu najpodobnejší font a mnoho ďalších funkcií.

Adobe XD

Adobe Creative Cloud Adobe Xd

V posledných rokoch sa stále väčšej obľube teší aplikácia Adobe XD, vďaka ktorej môžete vytvoriť nielen jednu šablónu, ale aj veľké množstvo artboardov. Veľkou výhodou je, že nemusíte prepisovať drobné úpravy individuálne, ale môžete ich nechať prepísať do kompletnej kolekcie artboardov.

Pokiaľ ste predtým používali na návrhy webov Photoshop ako väčšina webových dizajnérov, ktorí potom postupne prešli na Sketch, je Adobe XD nielen plnohodnotnou náhradou, ale predovšetkým dokonalou voľbou pre vytváranie návrhov a prototypov. So svojím tímom, ale aj s vývojármi môžete zdieľať užívateľské rozhrania pre webové stránky, mobilné aplikácie, hlasové ovládanie a ďalšie prostredie.

Adobe Creative Cloud Adobe Xd2

Hoci má ešte Adobe XD pár nevychytaných mušiek, Adobe neustále pracuje na zdokonaľovaní tejto aplikácie, a to na základe zákazníckych referencií. Navyše ak vám niečo v tejto aplikácii chýba nie je žiadny problém vyriešiť to vo Photoshope či Illustratore.

Veľkou výhodou Adobe XD je jeho rýchlosť a nízke nároky na hardvér, súbory sa importujú aj rýchlo otvárajú, až máte pocit, že sú prázdne. Navyše si tento majstrovský kúsok môžete predplatiť ako samostatne, tak aj v kompletnom ACC balíčku.

Adobe Dreamweaver

Veľmi praktickým nástrojom pre grafické návrhy webových stránok je Adobe Dreamweaver, kde je síce nutné poznať základy programovacích jazykov, ale rozhranie je prehľadné a vďaka tomu sú minimalizované chyby, ktoré spomaľujú webové stránky.

Adobe Creative Cloud Adobe Dreamwaver

Adobe Dreamweaver je skvelým nástrojom, ktorý vám pomôže s responzivitou vášho webu, ktorá je v súčasnej dobe mobilných zariadení veľmi dôležitá. Veď najmä väčšina mladých návštevníkov vášho webu pravdepodobne dorazí zo svojho mobilného telefónu. S tým vám Adobe Dreamweaver pomôže vďaka zobrazeniu vašich stránok na rôznych zariadeniach v reálnom čase.

Ovládanie Adobe Dreamweaveru je veľmi jednoduché predovšetkým vďaka širokému užívateľskému nastaveniu. Vďaka tomuto prispôsobeniu si môžete nastaviť viditeľné iba tie nástroje, ktoré chcete aktuálne používať.

Aj k Dreamweaveru nájdete množstvo užívateľských rád, školiacich videí a návodov, ktoré vás prácou v tomto editore prevedú úplne od základov až po tie najprepracovanejšie weby. Prečo si nechať vytvoriť webovú stránku, keď vy najlepšie viete, ako má vaša prezentácia vyzerať a s Dreamweaverom je to aj oveľa jednoduchšie.

Cena ACC

Ako už bolo niekoľkokrát spomenuté, môžete si predplatiť komplexný balíček všetkých aplikácií ACC alebo len časť, kde sa ceny jednotlivých komponentov menia. V súčasnej dobe je samozrejme najvýhodnejšie predplatiť si ACC na celý rok, pričom je jedno, či budete čiastku platiť mesačne alebo jednorazovo. Dôležitý je totiž ročný záväzok, ktorý vám vzniká.

Adobe Creative Cloud Cena

Môžete si samozrejme zaplatiť len mesačné predplatné bez záväzku, ale tu je cena o 50 % vyššia. Je teda vhodné si verziu predplatného naozaj poriadne premyslieť.

Výhody a nevýhody

Klady (+)Zápory (-)
+ Počas skúšobného obdobia zadarmo si môžete vyskúšať akúkoľvek aplikáciu
- Všetky návody aj videá sú iba v angličtine
+ Vzájomná podpora jednotlivých aplikácií, ale aj radom konkurenčného softvéru- Pokiaľ si chcete zakúpiť len 3-5 aplikácií vyplatí sa vám platba celého balíčka
+ Kompatibilita s Windows aj macOS, u mnohých aplikácií aj s Androidom či iOS- 7 denná skúšobná verzia zadarmo je pri takom rozsahu nástrojov veľmi krátka
+ Vďaka cloudovému rozhraniu sú kladené nižšie požiadavky na hardvér
+ Samotné programy sú v slovenskom jazyku
+ Cenová politika je oveľa lepšia, než tomu bývalo skôr
+ V rámci ACC získavate 100 GB úložiska na cloude

Záverečné hodnotenie

Ako je zrejmé ACC je naozaj nadupaný balíček so širokou ponukou funkcií, ktoré sa hodia nielen profesionálnym grafikom, dizajnérom a fotografom. Uplatnenie pre tieto nástroje nájdete aj vo voľnom čase, keď sa budete chcieť blysnúť dokonalými fotografiami pred vašimi priateľmi alebo ukázať v škole dokonalú a do posledného detailu prepracovanú prezentáciu.

Ponuka nástrojov z ACC si našla fanúšikov aj v iných odboroch, ako je copywriting, ale aj medzi influencermi, ktorí musia svoje publikum zaujať príspevkami na prvý pohľad.

Za veľkým úspechom ACC iste stojí umelá inteligencia Adobe Sensei, ktorej prvky prestupujú snáď všetkými aplikáciami a neustále vám zjednodušujú prácu, pretože vyhľadávajú tie najvhodnejšie riešenia za vás.

Hoci je predplatné celého balíka aplikácií pomerne nákladné, dá sa povedať, že za málo peňazí dostanete veľa muziky. V prípade, že nepotrebujete toľko nástrojov, si môžete zvoliť aj čiastkové predplatné len určitých produktov. Na druhú stranu, je potrebné zdôrazniť, že pokiaľ budete chcieť niekoľko aplikácií z tohto balíčka, komplexné predplatné vás vyjde väčšinou výhodnejšie.

Ak ste začiatočníci a nie ste si úplne istí, či sa vám predplatné ACC oplatí, môžete využiť bezplatnú sedemdňovú verziu. Pokiaľ však za túto dobu naozaj chcete zistiť, čo všetko vám ACC ponúka a či si predplatiť iba určitú časť alebo celý balíček, je vhodné na týždeň vypnúť telefón a neopustiť byt, a aj tak asi budete mať málo času.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.