Vidnoz Ai Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: Vidnoz AI Editor – nástroj na generovanie videa s hovoriacim avatárom

Niekedy sadne zadanie na článok ako uliate. Stalo sa mi to práve s nástrojom Vidnoz AI Editor. Prečo?

 • Je to nástroj, ktorý umožňuje generovať videá s hovoriacimi postavičkami. 
 • V ponuke sú ľudské postavičky, ilustrované postavičky a dokonca si môžete vytvoriť hovoriacu postavičku z vlastného obrázka. 
 • Následne zeditujete jednotlivé scény, vložíte texty, ktoré má postavička rozprávať.
 • Vidnoz AI Editor pridá postavičke gestikuláciu a na základe textu a priradeného hlasu vygeneruje zvuk videa.

Chcela by som robiť videokurzy a podporiť videami moje podnikanie s handmade produktami na sociálnych sieťach, ako introvert si kladiem zbytočné prekážky:

 • Nechcem vo videu vystupovať. 
 • Môj hlas je monotónny.
 • Slovensko či Česko sú malý trh, no na videá v angličtine si kvôli môjmu prízvuku netrúfam.

Ste introvert? Alebo si vymýšľate podobné výhovorky ako ja? A pritom v hlave máte milión vedomostí a kreatívnych nápadov, s ktorými by ste sa radi podelili vo videách? Vidnoz AI Editor je naša budúcnosť! Poďte si pozrieť, čo všetko dokáže.

Vidnoz AI Editor ponúka viac ako 300 šablón pre klasické široké video aj short video

Menu Vidnoz AI Editora je veľmi intuitívne a prehľadné. Zvoľte možnosť „Templates“, zobrazí sa vám zoznam šablón:

 • Šablóny sú kategorizované podľa obsahu – Tutorial, Explainer, Festival, Social Media, Breaking News, Promos, Greetings, Advertisement, Business, E-commerce, Health & Medical, Others (Návod, Vysvetlenie, Sviatky, Sociálne média, Aktuality, Ponuky, Pozdravy, Reklama, Biznis, Zdravie a medicína, Iné).
 • Pomocou záložiek navrchu si môžete zobraziť zvlášť šablóny pre videá na šírku alebo šablóny pre videá na výšku. Niektoré šablóny sú dostupné v oboch formátoch.
 • Šablóny môžete v zozname aj vyhľadávať, najčastejšie vyhľadávané kľúčové slová sa zobrazujú pod vyhľadávacím políčkom.
 • K dispozícii je celkovo viac ako 300 šablón, prehliadať si ich môžete na webe Vidnoz aj bez prihlásenia. Sú dostupné rovnako vo free verzii ako aj v platených balíkoch.

Pozrite si video ako na to:

Vidnoz AI Editor ponúka viac ako 300 avatárov

Ďalšia položka v menu je „Avatars“. Tu si môžete zobraziť ponuku viac ako 300 avatárov, ktorí sú dostupní rovnako vo free verzii aj platených balíkoch.

 • Pomocou záložiek navrchu si môžete zobraziť rôzne kategórie avatárov: ľudí, ilustrované postavičky, vyrobiť si vlastného avatára z krátkeho videa, a zoznam vašich avatárov vyobených z fotografií alebo obrázkov. K dispozícii je viac ako 300 avatárov.
 • Vo vrchnej časti nájdete aj vyhľadávanie, ak do vyhľadávania zadáte vhodné kľúčové slová, môžete si vyfiltrovať ženy, mužov, avatárov podľa veku a podobne. Najpoužívanejšie kľúčové slová sú pod vyhľadávacím políčkom.
 • V prvej a druhej záložke si môžete vybrať niektorého vzorového avatára, ale aj vytvoriť vlastného avatára z fotografie alebo ľubovoľného obrázka. Je to veľmi jednoduché, iba vložíte obrázok a priradíte mu niektorý z hlasov. 

Pozrite si video ako vybrať avatára:

Vytvorenie avatára z obrázka je jednoduché – vložíte obrázok, zvolíte hlas a môžete generovať. Odvtedy je dostupný na vloženie do ľubovoľného videa. Prípadne môžete nechať odstrániť pozadie fotografie či obrázka. Znovu je to AI funkcionalita, vo väčšine obrázkov, čo sme skúšali, zafungovala veľmi dobre. 

Avatar From Photo 1

Okrem avatára z obrázka si v tretej záložke môžete vyrobiť aj vlastného avatára z krátkeho videa – postup je jednoduchý: Nahráte krátke selfie video, kde prečítate text, odsúhlasíte podmienky použitia a následne si necháte vygenerovať vlastného avatára. Už žiadne ďalšie nahrávanie, odteraz vás vo videách môže zastúpiť váš avatár! Stačí mu „dodávať“ texty.

Avatar From Video

Vidnoz AI Editor ponúka viac ako 450 hlasov v rôznych jazykoch

Práve dostupnosť hlasov je to čo odlišuje free verziu a platené balíky. Prehľad všetkých hlasov nájdete v ďalšej položke bočného menu „Clone voices“.  

 • Vo free verzii je dostupných 170 hlasov, z toho v slovenčine a češtine je len jeden mužský a jeden ženský hlas. 
 • V platených balíkoch je dostupných až 470 hlasov a môžete ovplyvňovať aj emócie hlasového prejavu.
 • Okrem toho je možné vytvoriť si hlas z vašej vlastnej nahrávky. Táto funkcionalita je dostupná na vyskúšanie na 14 dní zadarmo, potom si už za jej používanie priplatíte.

Pozrite si video s prehľadom hlasov, zoznam je možné filtrovať podľa jazyka, pohlavia a aj podľa témy videa, pre ktorú ho plánujete použiť (témy sú rovnaké ako kategórie šablón):

Vytvorenie vlastného hlasu je jednoduché, potrebujete nahrávku hlasu v dobrej kvalite, prečítajte si či vaša nahrávka spĺňa všetky odporúčania a inštrukcie a následne dajte vygenerovať vlastný hlas.

Clone Your Voice

Editácia videa pomocou Vidnoz AI Editor 

V hornej lište Vidnoz AI Editora je tlačidlo „Create Video“, pomocou ktorého môžete kedykoľvek začať s tvorbou videa. Zvoľte formát videa, začnite na zelenej lúke alebo použite šablónu a pretvorte ju podľa svojich potrieb.

 • Je možné vytvárať jednotlivé scény. Aj duplikovaním
 • V scéne môžete pridať avatára, pre ktorého viete nastaviť ľubovoľný hlas, hlas je možné vybrať v menu vpravo. V každej scéne môžete použiť iného avatára a iný hlas.
 • Môžete použiť half portrait, circle head alebo square head (polovičný portrét, krúžok s tvárou, štvorec s tvárou) formáty avatára.
 • Môžete pridať texty rôznych veľkostí, fontov a farieb a tiež rôzne grafické prvky. 
 • V platenej verzii môžete: Vložiť odkaz na vašu stránku s CTA tlačidlom, embedovať video.
 • Vo free verzii je možný download iba v rozlíšení 720p, v platených balíkoch v rozlíšení 1800p.
 • Vo free verzii je v dolnom rohu videa vodotlačové logo Vidnoz, v platených balíkoch ho môžete odstrániť.
 • Maximálna dĺžka textu v jednej scéne je 5 tisíc znakov, vo free verzii iba 2 tisíc znakov.
 • Vo free verzii môžete generovať 3 minútové video denne
 • V platených balíkoch si vyberáte počet minút, ktoré si predplatíte za mesiac a od toho sa odvíja ich cena a zároveň sa líšia maximálnou dĺžkou videa, ktoré môžete vygenerovať – v balíku Starter je to 5 minút, v balíku Business je to 20 minút.
 • Ďalšia dôležitá črta platených balíkov je možnosť embedovania videa – teda určité časti videa sú vygenerované a určité vami dodané.

Tvorba videa pomocou šablón je veľmi intuitívna, presvedčte sa v nasledujúcom videu:

V ľavej časti obrazovky je menu, kde sa pridávajú scény a prechody medzi scénami. V pravej časti obrazovky je menu, kde sa priraďuje avatárovi hlas a miesto na texty, ktoré má v scéne porozprávať. Zároveň sa vám zobrazuje odhadovaný čas podľa dĺžky textu. Môžete nastaviť aj zrýchlené rozprávanie.

Ukážky videí vytvorených pomocou Vidnoz AI Editor

Vo free verzii videá obsahujú logo Vidnozu, v Pro verzii je možné ho nezobrazovať. Tieto videá sme vygenerovali ako ukážku rôznych foriem avatárov – ľudská podoba, obrázok, vložená fotografia z fotobaky Pixabay alebo vložené obrázky vygenerované pomocou umelej inteligencie Midjourney. Vyskúšali sme anglické hlasy aj slovenčinu ako aj mužské a ženské hlasy, aby ukážky boli čo najpestrejšie.

Video v slovenskom jazyku.
Video v anglickom jazyku.

Anglické hlasy vo videu – použili sme rovnakú šablónu, a texty boli do angličtiny preložené a skontrolované pomocou umelej inteligencie ChatGPT.

Rovnako video s vtipom o Albertovi Einsteinovi v úvode bolo vygenerované ako ukážka použitia vstavaných Vidnoz avatárov aj vlastných. Obrázok pre avatára GPT bol vytvorený pomocou DALL.E 3 v ChatGPT, námet vtipu bol zadaný ako úloha tiež do ChatGPT, odpovede vo videu sú autentické.

Dôležitá rada: Môžete si pozrieť preview videa, kde počujete hlasy, gestikulácia avatára sa vygeneruje až spolu s videom. Platí dva razy strihaj a raz rež. Prekontrolujte si všetky texty, video sa generuje dlho a počet minút videa sa vám z predplatného neľútostne odráta. (Ja som si našla preklep až po vygenerovaní, ale šetrila som si čas na ďalšie videá.) Video dlhé cca 1,5 minúty sa generovalo 18 minút. Záleží to zrejme od vyťaženosti systému. Pre platené balíky by malo byť generovanie vašich videí uprednostnené pred free videami.

Využijete Vidnoz AI Editor predplatné alebo vám stačí trojminútové free video?

Porovnajte si jednotlivé balíky predplatného – líšia sa celkovým počtom minút na mesiac ako aj dĺžkou videa:

Pricing Vidnoz

Výhody a nevýhody Vidnoz AI Editor

Klady (+)Zápory (-)
300+ šablón, 300+ avatárov.- Vo free verzii je iba jeden slovensky alebo český ženský a mužský hlas.
+ Možnosť vytvárať si vlastných avatárov z fotografie alebo obrázka aj vo free verzii.
- Pokiaľ použijete v slovenskom alebo českom texte anglický výraz, prečíta ho hlas so slovenským prízvukom. Predpokladám, že to platí pre akékoľvek jazykové kombinácie.
+ Až 170 rôznych hlasov vo free verzii a 470+ hlasov v platených balíkoch.
+ Dostupný aj slovenský a český ženský aj mužský hlas.
+ Možnosť generovať free video každý deň v dĺžke 3 minúty.
+ Intuitívne rozhranie.
+ V platenej verzii je dostupná možnosť vygenerovať si avatár podľa vlastného videa a tiež hlas podľa vlastného audia.

Zhrnutie a záver

Vidnoz AI Editor je nástroj, ktorý sa používa veľmi intuitívne. Poskytuje veľké množstvo šablón pre klasické videá na šírku aj pre short videá orientované na výšku. Šablóna vás neomylne vedie pri vytváraní obsahu, ale máte aj veľký priestor na sebarealizáciu a originalitu. Vyrobte si avatára v štýle aký je v súlade s vašou firemnou kultúrou a nechajte ho prehovoriť za vás. Nechajte ho prehovoriť v rôznych cudzích jazykoch. Cítite, že vám to uľahčuje prenikanie na sociálne siete a otvára brány na ďalšie trhy? Ste na to pripravený?

Nástroje umelej inteligencie podľa mňa zmažú všetky bariéry a hranice, ktoré si ako jednotlivci či menšie firmy v podnikaní kladieme. Pomáhať budú pripraveným. Neignorujte toto zatiaľ jemné klopkanie na dvere! Spoznávajte a skúšajte rôzne AI nástroje. Priekopníci väčšinou majú výhodu, ak využijú časový náskok vo svoj prospech.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.