Bitfaktura Fakturacia Do Zahranicia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Fakturujete do zahraničia? Vyskúšajte fakturačný systém BitFaktura

BitFaktura je komplexný fakturačný systém a zároveň riešenie pre cezhraničné transakcie. Vyvýjajú ju poľskí špecialisti z firmy Radgost, funkcionalita sa stále rozširuje. Na medzinárodnom trhu je úspešne etablovaná už viac ako 15 rokov.

Hoci BitFaktura funguje v tridsiatich krajinách sveta, slovenská verzia nebola k dispozícii. To sa zmenilo a od septembra 2023 je dostupný slovenský web aj administračné prostredie systému BitFaktura plne lokalizované do slovenčiny, samozrejmosťou je fakturácia prispôsobená slovenskej legislatíve.

BitFaktura.sk je slovenskou verziou poľskej aplikácie Fakturownia, ktorá je jednotkou na trhu fakturačných systémov v Poľsku a Francúzsku.

BitFaktura fakturačný systém

Fakturácia so systémom BitFaktura

Používateľ ocení intuitívne členené rozhranie systému BitFaktura a širokú škálu možností nástroja:

 • Jednoduché vyplňovanie faktúr: Využíva pokročilý našepkávač, implementáciu čiarových kódov EAN a databázy s informáciami o firmách, zákazníkoch a produktoch.
 • Kompletný súbor dokladov: Možnosť vytvárať objednávky, cenníky, zálohové a proforma faktúry, dodacie listy, príjemky, ako aj pokladničné a neúčtovné doklady.
 • Automatizácia fakturácie: Funkcie ako generovanie pravidelných faktúr, fakturácia za služby vo forme predplatného, možnosť hromadnej platby, podpora ISDOC, využitie QR kódov.
 • Automatické sledovanie platieb: Efektívne monitorovanie platieb a zasielanie upomienok platcom v prípade oneskorenia platby.

Prepojenie BitFaktury s inými informačnými systémami

Kľúčovým faktorom, ktorý určuje hodnotu fakturačného programu, je možnosť efektívnej integrácie s inými informačnými systémami. 

Účtovníctvo

V BitFaktúre môžete priamo viesť účtovníctvo, alebo môžete používať dátové mostíky. 

 • Je možný export dát do účtovného programu Pohoda.
 • Pre iné účtovné programy je možné na naprogramovanie dátového mostíka využiť API. 

BitFaktura umožňuje účtovným kanceláriám a ich zákazníkom ľahko a rýchlo zdieľať dokumenty online, bez nutnosti ich odosielania a sledovania termínov.  Účtovné kancelárie môžu získať špeciálny prístup, prostredníctvom ktorého môžu pristupovať ku klientskym aplikáciám.

Ekonomické prehľady

Nad všetkými údajmi sú vybudované možnosti reportovania. Pomocou nich môžete jednoducho vytvárať reporty o príjmoch, výdavkoch, skladových operáciách, počte predajov, objeme predaného tovaru – a to podľa času, ceny, marže, konkrétneho tovaru alebo konkrétneho zákazníka. Dosupné sú v každom balíku predplatného.

Skladové hospodárstvo

Vo vyšších tarifách BitFaktury je zahrnutá aj funkcionalita skladový program. Poskytuje možnosti pre komplexné riadenie a správu skladov (ľubovoľný počet skladov). Samozrejmosťou je inventúra, správa používateľov a ich používateľských oprávnení, správa viditeľnosti cien a ďalšie.

BitFaktura ako riešenie pre cezhraničné transakcie

Fakturácia na medzinárodnej úrovni predstavuje náročnú úlohu z viacerých dôvodov:

 • Jazyková bariéra: Faktúry musia byť vystavené v jazyku zákazníka.
 • Legislatívne požiadavky: Faktúry musia spĺňať pravidlá a normy cieľovej krajiny.

Proces je jednoduchší vtedy, ak fakturácia rešpektuje legislatívu rôznych krajín, alebo ak prevádzkovateľ podniká na medzinárodnej úrovni.

BitFaktura.sk ponúka širokú škálu možností vo viac ako 29 jazykových mutáciách, pričom sú zohľadnené národné legislatívy aj medzinárodné smernice. Toto riešenie je vhodné pre rozličné typy podnikateľov – od neplatiteľov DPH, cez identifikované osoby a platiteľov DPH, až po subjekty podliehajúce špeciálnym daňovým režimom ako reverse charge či OSS.

Bitfaktúra je na medzinárodnú fakturáciu veľmi dobre pripravená, poskytuje nasledovnú funkcionalitu:

 • Možnosť vytvárať faktúry v dvoch jazykoch.
 • Integrované pridávanie všetkých relevantných dokumentov k faktúre.
 • Výber DPH podľa krajiny, daňovej skupiny alebo špecifík tovaru či služby.
 • Ceny na faktúrach v akejkoľvek mene s možnosťou prepočtu podľa kurzov Národnej banky Slovenska alebo Európskej centrálnej banky.
 • Funkcia na overenie identifikačného čísla obchodného partnera v národných registroch priamo v rozhraní BitFaktury.

Kto stojí za úspechom systému BitFaktura?

BitFaktura.sk je súčasťou skupiny Radgost, ktorá má viac ako 600 000 zákazníkov vo viac ako 60 krajinách po celom svete. Skupina poskytuje online služby v oblasti fakturácie a skladového hospodárstva. Do skupiny patria napríklad:

 • InvoiceOcean.com 
 • InvoiceOcean.co.uk 
 • Fakturownia.pl 
 • VosFactures.fr 
 • eFakturierung.de 
 • BitFactura.es
 • Bitfaktura.ua
 • BitFaktura.cz

Okrem účtoných programov skupina Radgost má pre malé a stredné podniky v ponuke aj ďalšie produkty:

Slovenská lokalizácia BitFaktury a zľavový kód na predplatné

Mnohí slovenskí podnikatelia používali českú verziu BitFaktura. Od septembra 2023 je už dostupná lokalizovaná slovenská verzia. BitFaktura má ambíciu zaujať slovenského zákazníka cenou. 

Je to ľahko škálovateľný produkt, ktorý rastie spolu so zákazníkom. Vyberte si tie moduly, ktoré potrebujete – k fakturovaniu doplňte účtovníctvo, ekonomické plánovanie alebo aj CRM.

Snimka Obrazovky 2024 01 29 O 16.04.42

Slovenská lokalizácia systému BitFaktura priniesla:

 • Kompletne lokalizovanú web stránku Bitfaktura.sk.
 • Lokalizované administračné rozhranie.
 • Prispôsobenie fakturácie slovenskej legislatíve.
 • Automatické vyplňovanie fakturačných údajov (pomocou databázy MERK).
 • Automatické párovanie platieb (v súčasnosti s Tatra bankou).

Systém BitFaktura si môžete vyskúšať na 30 dní zadarmo, bez poplatkov. Chcete získať zľavu 30% z predplatného? Zadajte zľavový kód „SLOVENSKO“

Pridať hodnotenie

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.