Virtuálna privátna sieť - VPN

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Kedy sa oplatí používať NordVPN?

Záleží vám na vašej bezpečnosti na internete? Online hrozby prišli hneď s jeho vznikom a sú tu s nami dodnes. Spoľahlivým riešením na ochranu proti nim je používanie VPN. Jednou zo spoločností, ktoré túto službu ponúkajú, je aj NordVPN. 

NordVPN je tu od roku 2012

História NordVPN sa začala v roku 2012, kedy sa stretli dvaja priatelia z detstva. Spájala ich rovnaká túžba — vytvoriť bezpečnostný nástroj na ochranu pred hrozbami internetu, ktorý by bol dostupný pre každého. Na začiatku ich snahy bola len jedna skromná konfigurácia v systéme Windows. Už v roku 2013 si ich aplikáciu nainštalovalo 1 tisíc používateľov, v roku 2014 to bolo už 10 tisíc. 

Pozitívne ohlasy naštartovali tvorcov aplikácie do ďalšej práce, výsledkom ktorej je NordVPN, ako ho poznáme dnes. Aktuálne túto službu používa viac ako 14 miliónov návštevníkov internetu. NordVPN ponúka bezpečnostné riešenie, ktoré jeho používateľom umožní navštevovať internet bez cenzúry a dohľadu pre maximálne súkromie a ochranu dát pri prehliadaní a iných online činnostiach. 

NordVPN.com logo

Potrebujeme VPN? 

VPN vytvára bezpečné a šifrované pripojenie k internetu. Ukrýva IP adresu používateľa, zabraňuje sledovaniu jeho aktivít a cenzúre. Je tiež účinnou ochranou osobných dát, prihlasovacích hesiel a podobne. Pri prehliadaní internetu sú tieto dáta nechránené. O to viac, keď sa ocitnete na verejnej wi-fi, kde jednu sieť zdieľa mnoho ľudí. V takýchto, ale aj iných prípadoch, je potrebné chrániť svoju IP adresu, dáta a polohu, kde sa aktuálne nachádzate. Prečo? Takéto pripojenie nie je bezpečné. Kedykoľvek sa preto môžete stať terčom útoku, pri ktorom budú odhalené vaše súkromné dáta. 

Kedy je teda vhodné používať NordVPN? 

NordVPN ponúka riešenie pri surfovaní na verejných miestach a pomôže vám aj doma. 

NordVPN
Zdroj: Pexels.com
 • Ak pracujete často mimo bydliska, v kaviarňach či co-workingových priestoroch. Špeciálnu ochranu na takýchto miestach potrebujete, ak sa prihlasujete do administrácie vašej stránky, Google účtu, internetbankingu a podobne.
 • Ak často surfujete po internete na miestach s verejnou wi-fi (centrá miest, obchodné centrá, letiská).
 • Umožní vám tiež sledovať obsah internetu a TV stream, ktorý nie je z vašej krajiny dostupný. 
 • Budete môcť využívať zľavy určené pre zákazníkov z inej krajiny.

Funkcie, ktoré oceníte

NordVPN vám poskytne úplnú slobodu pri používaní internetu, pričom ochráni vašu identitu. Počas surfovania nebudú uchovávané žiadne dáta, dostupné sú aj služby, ktoré by ste inak nemohli na základe vašej geolokácie využívať. Nerozumiete množstvu počítačových pojmov? NordVPN vás prekvapí jednoduchosťou používania! Aké sú jeho ďalšie výhody? 

 • Neuchováva žiadne záznamy o tom, čo ste prehliadali, stanete sa celkom anonymným návštevníkom internetu.
 • Môžete pripojiť naraz až 6 zariadení. 
 • Má k dispozícii sieť 5 000+ serverov v 60+ krajinách.
 • K dispozícii je tiež služba vyhradené IP.
 • Môžete si nainštalovať rozšírenie pre Firefox aj Chrome.
 • Je k dispozícii pre operačné systémy Windows, macOS, Linux, Android, iOS, iPadOS a iné. 
 • Možnosť pripojenia až cez dve krajiny, šifrovanie cez dva samostatné VPN servery. 

Black Friday zľavy na NordVPN

NordVPN je platená služba, pri objednávke sú však často k dispozícii rôzne zľavy. Výhodnú ponuku je možné využiť aj tento mesiac. Počas Black Friday NordVPN môžete službu získať so zľavou až 72 %. Dva roky kybernetickej bezpečnosti si tak budete môcť užívať len za štvrtinu pôvodnej ceny. 

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.