Prepojenie dopravcu PPL a WooCommerce od Toret

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Prepojenie PPL a WooCommerce od Toret

Spoločnosť Toret sa postarala o vytvorenie prémiového pluginu, ktorý integruje do e-shopu na WooCommerce službu PPL. Ak využívate na svojom e-shope tento spôsob dopravy, tento plugin by vám nemal ujsť. Poďme sa pozrieť, ako sa dá jediným kliknutím vytlačiť prepravný štítok, odoslať balík do systému PPL, vygenerovať alebo napríklad odoslať trackovacie číslo zákazníkom.

Kto je Toret?

Toret je známa spoločnosť, ktorá sa venuje vývoju pluginov pre WooCommerce lokalizovaným do češtiny a slovenčiny. Vo WordPress/WooCommerce komunite je Toret známym pojmom a zárukou určitého štandardu kvality a podpory. Avšak, je to takisto miesto, kde sa dá zohnať užitočný doplnok (plugin) pre e-commerce platformu WooCommerce.

TIP! Najlepšie a najdôležitejšie pluginy pre WooCommerce

Aké funkcie má plugin Toret PPL?

Toret WooCommerce PPL prepojenie

Čo všetko tento plugin vie? Je toho veľa a o kúsok nižšie v tomto článku sa vám pokúsim popísať najdôležitejšie funkcie. Ja osobne som od pluginu očakával ušetrenie času pri rutinných prácach, ako napríklad podanie objednávky do systému PPL, tlačenie štítkov, objednávanie rozvozu, odosielanie trackovacích URL pre sledovanie balíkov. To všetko plugin dokáže.

Kompletná správa zásielky

Toret PPL napojenie pluginu na PPL API
Napojenie na PPL API (účet). Foto: Toret.cz

Plugin vie napojiť WooCommerce e-shop na PPL API. Vďaka tomu je možné zásielku plne spravovať priamo z WooCommerce, takže nie je nutné prechádzať na web spoločnosti PPL a do ich neintuitívneho webového systému. Objednávku môžete odoslať do systému PPL, zmazať zo systému PPL, vytlačiť štítok balíka, získať sledovací odkaz alebo objednať vyzdvihnutie balíka. Všetko je možné robiť doslova na jedno kliknutie. A to z prehľadu objednávok alebo z ich detailu.

Podpora služby PPL Parcelshop

Toret WooCommerce PPL Parcelshop
Vyhľadanie partnerského miesta (Parcelshopu).

PPL ide trendom parcelshopov, čo sú partnerské miesta, kde je možné nechať balík uložiť kuriérom a vyzdvihnúť si ho, keď sa vám to hodí. Vo WooCommerce bol donedávna problém v tom, že nebolo možné dať zákazníkom výber týchto zmluvných miest. Teraz sa to mení, pretože plugin Toret PPL vie zákazníkom poskytnúť zoznam pobočiek (parcelshopov) s kompletnými informáciami o výdajnom mieste.

Doprava na adresu – PPL Private a PPL Business

Ani neviem, prečo to má PPL takto pomenované. V jednoduchosti ide o možnosť doručenia balíka priamo na zvolenú adresu. PPL tu rozlišuje medzi firemnými a normálnymi zákazníkmi. PPL Private v súčasnosti podporuje cez 20 krajín.

Podanie objednávky do systému PPL

Toret PPL podanie objednavky
Podanie objednávky do systému PPL. Foto: Toret.cz

Plugin umožňuje možnosť podania objednávky do systému PPL. A to buď manuálne, alebo automaticky. Automatizácia tohto procesu je pravdepodobne preferovanejšou voľbou, pretože dokáže ušetriť veľa času, ktorý by ste strávili zbytočnou rutinou. Podanie balíka však vyžaduje zadať hmotnosť, takže tu Toret odporúča nastaviť váhu na úrovni produktov.

Automatické podanie sa nastavuje v hlavnom nastavení pluginu PPL. Manuálne podanie je možné urobiť jedným kliknutím zo zoznamu objednávok alebo priamo z detailu objednávky.

Overenie veku

Toto je malá, ale určite užitočná funkcia. Plugin podporuje overenie veku. Vybrať si môžete medzi 15+ a 18+. Overenie je možné nastaviť na ľubovoľný produkt, takže nie je striktne nastavené pre celý e-shop. Overenie funguje automaticky, takže ak sa v košíku nachádza jeden produkt podliehajúci overeniu, objednávka ho bude požadovať.

Vytváranie štítkov pre balíky a ich tlač

Toret PPL tlac stitkov
Tlač štítkov z prehľadu objednávok. Foto: Toret.cz
Toret PPL tlac stitkov 2
Tlač štítkov z detailu objednávky. Foto: Toret.cz

Už dávno sú preč časy, kedy ste museli štítky vypisovať ručne alebo ich zložito tlačiť cez aplikáciu PPL. Štítky teraz dokážete vygenerovať a vytlačiť priamo z administrácie e-shopu WooCommerce. Údaje sú už raz zadané, takže nemôže dôjsť k chybe pri prepisovaní. To je ďalšia vec, ktorá ušetrí veľké množstvo času a zbytočnej práce.

Od PPL je potrebné vyžiadať si rozsah čísel zásielok. Tie nastavíte priamo v plugine v hlavnom nastavení. Štítok vytvára všetky potrebné údaje, ktoré PPL vyžaduje, takže je nutné vyplniť v nastaveniach e-shopu ešte tieto údaje:

 • Názov spoločnosti odosielateľa viditeľný na štítku
 • Kontaktná osoba odosielateľa viditeľná na štítku
 • E-mail odosielateľa viditeľný na štítku
 • Telefónne číslo odosielateľa viditeľné na štítku

Objednanie vyzdvihnutia balíkov

Toret PPL objednanie zvozu
Manuálne objednanie zvozu balíkov a administrácia e-shopu. Foto: Toret.cz

Objednanie zvozu je možné urobiť na jedno kliknutie. Objednanie vyzdvihnutia objednávok kuriérom sa dá spraviť manuálne alebo automaticky. Pri manuálnom objednaní stačí v prehľade balíka kliknúť na ikonku auta a následne si vybrať dátum, kedy si má kuriér pre balík prísť. Pri automatickom objednaní musíte túto voľbu najprv povoliť v hlavnom nastavení pluginu. Celý proces prebehne tak, že pri vytvorení zásielky príde k automatickému objednaniu zvozu na ďalší deň.

Všetky funkcie Toret PPL:

 • Kompletná správa zásielky z WooCommerce
 • Podpora služby PPL Parcelshop (výdajné miesta) v ČR, SR, HU, AT, DE A PL
 • Podpora služby PPL Private (doručenie na adresu)
 • Podpora služby PPL Dopoludňajší balík
 • Automatické alebo manuálne odosielanie objednávky do systému PPL
 • Generovanie štítkov balíka na tlač
 • Objednanie zvozu balíka na jedno kliknutie
 • Sledovanie balíka (cez odkaz)
 • Nastavenie ceny dopravy podľa hmotnosti
 • Nastavenie dopravy zadarmo
 • Dobierka s možnosťou príplatku a s nastavením zadarmo „od“
 • Použiť adresu výdajného miesta ako dodaciu adresu
 • Kontrola hmotnosti a rozmerov zásielky pri odosielaní do systému PPL
 • Prehľadné informácie o vybranej pobočke

Zľava 25 % na prémiové WooCommerce pluginy

Naši čitatelia si môžu zaobstarať prémiové WooCommerce pluginy od Toret.cz so zľavou 25 % a viac. Stačí navštíviť náš projekt zlavynahosting.sk, kde nájdete vždy aktuálne zľavové kupóny.

Zhodnotenie na záver

Asi nie je potrebné opakovať, že Toret PPL dokáže ušetriť veľa času. Ak už nejaký plugin od tejto spoločnosti používate, určite viete, že má perfektne spracovanú dokumentáciu a šikovnú užívateľskú podporu. Práve preto asi nie je dôvod váhať s nasadením PPL do svojho e-shopu.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.