Fastcentrik recenzia a návody

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: Moderné krabicové riešenie FastCentrik

FastCentrik je jeden z populárnych e-shopových systémov na slovenskom trhu. Prečo by nemal uniknúť vašej pozornosti? A má cenu o ňom premýšľať ako o komplexnej platforme pre prevádzku vlastného internetového obchodu?

Čo je FastCentrik?

FastCentrik je pôvodom česká služba pre tvorbu a prevádzku e-shopov. Túto službu je možné označiť ako komplexný systém pre obchodovanie na internete. To znamená, že s prenájmom e-shopového riešenia dostanete k dispozícii aj mnoho funkcií a nástrojov, ktoré vám pomôžu nielen so správou a prevádzkou elektronického obchodu, ale aj s jeho propagáciou alebo so zákazníckou starostlivosťou.

E-shop FastCentrik je takzvané krabicové riešenie. To znamená, že ide o cenovo výhodnú univerzálnu platformu, s ktorou sami rýchlo vytvoríte a spustíte vlastný internetový obchod. V jeho administrácii nájdete všetko potrebné pre napojenie na známe účtovné a skladové systémy, platobné brány, sociálne siete alebo napríklad porovnávače tovaru. Vďaka tomu, že ide o český systém, je tu vyriešená problematika evidencie elektronických tržieb (EET) a Všeobecného nariadenia na ochranu osobných údajov (GDPR).

FastCentrik sa okrem profesionálneho zázemia pre e-shopy tiež stará o odborný rast ich prevádzkovateľov. Za tým účelom pre nich organizuje osobné školenia a prezentácie, kde ich učí, ako so systémom zaobchádzať a tým zvyšovať produktivitu pri práci s ním.

Systém FastCentrik vám umožní prenajať si e-shop, v ktorom máte všetko dôležité, čo k jeho prevádzke a predaju na internete potrebujete.

Pre koho je služba určená?

Krabicové riešenia sú výhodné pre začínajúcich a pokročilých internetových obchodníkov, ktorí potrebujú rýchle a cenovo dostupné riešenie pre obchodovanie na internete. Výhodou krabicových e-shopov je nielen cena, ale aj mnohými klientami overený systém alebo odladená administrácia, ktorú zvládne obsluhovať aj málo skúsený používateľ.

Riešenia pre svoj e-shop tu nájdu živnostníci s niekoľkými produktami, i stredne veľké obchody s niekoľkými tisíckami až desiatkami tisícov produktov na predaj. Štandardná ponuka FastCentriku je limitovaná iba maximálnym počtom položiek v obchode. Systém obchodu zvládne až 30 000 produktových položiek.

V referenciách FastCentriku môžete vidieť nielen úzko zamerané obchody s malou ponukou produktov, ale tiež napríklad veľkých predajcov kancelárskeho nábytku s tisíckami produktov v e-shope a mnohými zamestnancami v jeho zázemí.

Malým i veľkým obchodníkom by vo FastCentriku nemalo chýbať nič, čo by mohli na prevádzkovanie plnohodnotného internetového obchodu potrebovať.

Kto stojí za FastCentrik?

Obchodnú platformu vyvíja česká softvérová spoločnosť z Ostravy NetDirect. Prvá verzia systému na prenájom e-shopového riešenia FastCentrik bola spustená v roku 2008. Do tejto doby získaval NetDirect skúsenosti najmä s prevádzkovaním e-shopov na mieru pod značkou ShopCentrik, s ktorou vytvorili napríklad internetový obchod pre Alza.cz.

Už v roku 2009 získal FastCentrik ocenenie v súťaži Microsoft Awards 2009 v kategórii Maloobchod & Veľkoobchod. V tú dobu už mal za sebou vyše 1000 spokojných klientov.

Od samého začiatku sa tvorcovia FastCentriku snažili o vytvorenie obchodnej platformy pre tých, čo to myslia s e-shopom vážne. Teda pre tých, čo chcú predávať a potrebujú pre to profesionálne riešenie, ktoré im umožní nielen rýchlo predávať, ale mať v ňom aj ďalšie technologické možnosti k prípadnému rastu.

V súčasnej dobe poháňa FastCentrik viac ako 2 500 e-shopov s celkovým denným obratom vyše 25 miliónov korún.

Hlavné vlastnosti služby

FastCentrik poskytuje svojim klientom kvalitné zázemie s mnohými nástrojmi, rozšíreniami a službami, ktoré sa im budú pri obchodovaní na internete hodiť. To samotné im ušetrí veľa času s hľadaním inde. Ušetrený čas sa pri podnikaní určite hodí.

Recenzia Fastcentrik - hlavné vlastnosti služby
Ponuka systému FastCentrik.

FastCentrik je komplexná e-shopová platforma. To znamená, že vám umožní počas chvíle vytvoriť, nastaviť a spustiť plnohodnotný internetový obchod o ktorého technické zázemie je plne postarané. To znamená nielen bezpečnostné aktualizácie systému, ale aj aktualizácie administračného rozhrania, zlepšovanie ergonómie alebo vývoj nových funkcií.

Veľmi sa mi páči možnosť vytvoriť si neobmedzený počet užívateľov, ktorí sa budú o správu obchodu starať. Užívateľom môžete nastavovať úlohy a prideľovať rôzne práva. Zdá sa to ako banalita, ale verte, že túto možnosť veľa krabicových e-shopov nemá.

Mezi hlavné vlastnosti služby patrí:

 • Zákaznícka podpora 7 dní v týždni
 • Podpora odborného rozvoja školeniami, návodmi a prezentáciami
 • Prehľadná administrácia
 • Legislatívne správne vyriešená problematika EET a GDPR
 • Napojenie na mnoho služieb a nástrojov tretích strán
 • Možnosť 30 dní testovania zdarma

Čo by to bolo za e-shopový systém, keby v ňom nebol dostatok nástrojov, ktoré by merali obchodný výkon a sledovali štatistiky predajnosti sortimentu. Túto časť má FastCentrik zvládnutú na výbornú. Z administračného rozhrania získate pokročilé štatistiky výkonu e-shopu, počtu objednávok, počtu nezaplatených objednávok alebo napríklad prehľad o najčastejšom spôsobe dopravy a platby.

Recenzia Fastcentriku - nástenka - štatistiky dopravy a spôsobov platby
FastCentrik nástenka so štatistikami dopravy a spôsobov platby.

Vizuálne štatistiky kategórií s najvyššími obratmi a ich podielu na celkovom obrate obchodu alebo štatistiku najpredávanejších produktov považujem za veľmi prínosnú a efektívnu vec, ktorá vám pomôže získať okamžitý prehľad nielen pre nákup ďalších skladových zásob.

Recenzie Fastcentrik - nástenka - štatistiky predajnosti produktov
FastCentrik prehľad najpredávanejších produktov.

Cenové balíčky

FastCentrik ponúka celkom 3 štandardné cenové balíky – Start, Basic, Plus. Balíčky sa od seba líšia najmä maximálnym možným počtom produktov, ktoré môžete do systému vložiť, ale aj dostupnosťou ďalších rozšírení ako je multijazyčnosť alebo napojenie na účtovné systémy. Štvrtým balíčkom je Hybridní e-shop. Ten kombinuje krabicové riešenie s riešením na mieru.

Recenzie Fastcentriku - cenové balíčky
Cenové balíčky FastCentriku.

Balíček Štart vám umožní nahrať do systému až 500 položiek. K dispozícii potom budete mať plnohodnotné administračné rozhranie a balík 130 rozširujúcich modulov napríklad pre marketing, napojenie na dopravné systémy alebo platobné brány. Aj v tej najnižšej cenovej variante máte na výber zo všetkých dostupných šablón. Jediné, čo by vám v základnom balíčku mohlo chýbať sú napojenia na ekonomické systémy.

Balíček Basic ponúka možnosť naplniť e-shop až 3000 predajných položiek. Navyše môžete s týmto balíkom vytvoriť medzinárodný projekt, pretože obsahuje rozšírenie multimenovosť a multijazyčnosť. E-shop budete môcť preložiť do češtiny, slovenčiny, angličtiny, nemčiny a poľštiny. Pripojenie na známe ekonomické systémy je s týmto balíkom možné len za príplatok.

Balíček Plus ponúka klientom komplexné e-shopové riešenie, v ktorom by vám nemalo nič chýbať. Obchod môže mať v predaji až 30 000 položiek. E-shop môže byť prevádzkovaný v multijazyčnej mutácii s rozdielnymi menami. S týmto balíkom máte k dispozícii všetky rozšírenia a napojenia na ekonomické systémy v cene.

Hybridní e-shop od FastCentriku je štvrtou cenovou variantou, s ktorou si necháte vytvoriť internetový obchod na mieru. Cena je však závislá na potrebách a požiadavkách klientov. Výhodou tejto služby by mala byť práve cena, ktorá bude vďaka kombinácii s krabicovým riešením zlomková oproti riešeniam na mieru.

Čo sa týka cenovej politiky e-shopových riešení FastCentrik, tak tá je si myslím absolútne v poriadku. Z cenových balíčkov si vyberú, ako začínajúci predajcovia, tak i zabehnuté firmy, ktoré potrebujú plnohodnotné riešenie bez kompromisov.

Šablóny FastCentriku

V súčasnej ponuke FastCentriku je dostupných 15 šablón vzhľadu. Výber šablón nie je nijako obmedzený. Aj keď si platíte iba základné cenový balíček Start, rovnako máte dostupné všetky šablóny od profesionálneho dizajnéra.

Fastcentrik recenzia - šablóny vzhľadu e-shopu
Ukážka šablón vzhľadu pre e-shopy FastCentrik.

Medzi ne patria jednostĺpcové aj dvojstĺpcové grafické šablóny profesionálne navrhnuté a obchodne funkčné. To je všetko, čo by potreboval podnikateľ o šablónach vedieť, ale nás samozrejme zaujímajú aj ďalšie parametre.

FastCentrik má šablóny roztriedené podľa jednotlivých kategórií odvetví ako potraviny, nábytok, elektro atď. Týchto kategórií je celkom 12. V mnohých odvetviach sa opakujú rovnaké šablóny, takže sa táto funkcia môže zdať zbytočná. Hoci ja si myslím, že ich roztriedenie dokáže s výberom dizajnu pre obchod pomôcť. Vybranú šablónu môžete nakoniec pomocou jednoduchých nastavení a zmeny obrázkov pretvoriť na akékoľvek odvetvie.

Fastcentrik recenzie - prispôsobenie šablóny
Ukážka možností nastavení šablóny vzhľadu.

Šablóny sú samozrejme plne responzívne. To znamená, že sa zobrazujú správne na rôznych zariadeniach. Vďaka profesionálnemu navrhnutiu dokážu šablóny na používateľa pôsobiť príjemne, čo podporuje celkový dojem používateľa z e-shopu.

Vlastné šablóny vo FastCentriku

Vytvoriť funkčnú šablónu pre e-shop nie je úplne jednoduché. Z toho dôvodu nie je možné do systému FastCentrik nahrávať vlastné šablóny. Čo ale systém umožňuje, je upravovanie predpripravených šablón, ktoré nájdete v ponuke.

Tieto predvolené šablóny môžete upravovať buď pomocou užívateľsky jednoduchých nastavení alebo pomocou CSS štýlov a Javascriptu. Ak si na to netrúfate, ale aj tak potrebujete mať grafiku na mieru, tak nebude zložité nájsť si na to vhodného špecialistu.

Hlavné vlastnosti administrácie

Počiatočný pohľad na administračné rozhranie je veľmi príjemný. Administrácia vyzerá jednoducho a intuitívne. Orientácia v nej by nemala robiť problémy ani začiatočníkom. Položky hlavného menu sú pomenované výstižnými názvami, takže ak chcete pracovať s tovarom, jednoducho kliknite na položku tovaru a tak ďalej.

Recenzia Fastcentrik - administrácia
Administračné rozhranie FastCentriku.

Položiek v hlavnom menu nie je príliš veľa. Vďaka tomu bude jednoduchšie do správy e-shopu zaškoľovať zamestnancov a ďalšie zodpovedné osoby.

FastCentrik je však plnohodnotný e-shopový systém. Po presune do nastavení sa vám zobrazia jeho ďalšie možnosti pre rôzne prepojenia, nastavovanie dopravy, pokročilé SEO a kopu ďalších možností.

Recenzie Fastcentrik - nastavenia v administrácií
Pokročilé nastavenia obchodu.

Pokročilé nastavovanie obchodu môže na prvý pohľad pôsobiť až odstrašujúcim dojmom, pretože tých možností nastavenia je tam jednoducho hrozne veľa. Nenechajte sa odradiť prvým pohľadom. Nastavovanie jednotlivých funkcií je veľmi intuitívne. Ak si nebudete náhodou vedieť rady, tak vám s nastavením pomôžu ikonky so znakom otáznika a vysvetlivkami.

Fastcentrik recenzia - nastavenia objednávok
Nastavenie objednávkového procesu.

Dnes sa žiadny internetový obchod nezaobíde bez SEO (optimalizácie pre vyhľadávače). FastCentrik umožňuje svojim užívateľom nastavovať nielen jednoduché SEO nastavenia ako titulok, popis alebo kľúčové slová u kategórií a jednotlivých produktov.

Ďaleko zaujímavejšia však je možnosť vytvárať parametrické filtrovania, s ktorým budete môcť vytvárať vstupné stránky pre ďalšie vyhľadávacie výrazy. S vyladeným pokročilým SEO získa váš e-shop ďalšiu konkurenčnú výhodu.

Fastcentrik recenzie - nastavenia parametrického filtrovania pre SEO
Nastavenie parametrického filtrovania.

Hlavné funkcie administrácie e-shopu:

 • Jednoduché napojenie na ďalšie nástroje a služby
 • Všadeprítomný sprievodca nastavením
 • Pokročilé SEO nastavenia
 • Prepracované štatistiky výkonu e-shopu

Prepojenie FastCentriku s ďalšími aplikáciami a službami tretích strán

Pre podporu prevádzky a propagácie e-shopu máte v systéme k dispozícii až 130 modulov. Tie vám umožňujú prepojiť svoj e-shop s nástrojmi a službami tretích strán. Ak by vám ani toto nestačilo, tak je možné pomocou Google Tag manageru prepojiť ho i so službami, na ktoré neexistujú moduly pre priame napojenie.

V systéme teda nájdete prepojovacie moduly napríklad pre napojenie platobných brán alebo splátkových servisov ako Barion, Comgate, GoPay, Essox, Mall Pay a mnoho ďalších.

FastCentrik môžete napríklad prepájať s ďalšími nástrojmi a službami:

 • Komplexné štatistiky – Google Analytics, Smartlook a ďalšie
 • Porovnávače tovaru – Heureka, Google Nákupy, Pricemania a ďalšie
 • Email marketing – Smart Emailing, MailChimp, Ecomail
 • Affiliate marketing – Affilbox
 • Ekonomické systémy – Pohoda, Money S3, iDoklad a ďalšie
 • Ďalšie služby – sociálne siete, PPC systémy

Fastcentrik a riešenia pre EET a dopravné služby

FastCentrik je česká služba pre prevádzkovanie e-shopov, takže sa dá očakávať, že bude mať českú a slovenskú legislatívu zvládnutú na jednotku. Nemusíte sa obávať, že by váš e-shop prevádzkovaný na tejto platforme nebol pripravený na EET a GDPR.

FastCentrik prispôsobil problematike EET a GDPR administráciu. Pre svojich užívateľov potom pripravil obsiahle návody s obrázkovými postupmi prípadných nastavení. Hoci nie je táto legislatívna problematika jednoduchá, tak si myslím, že vďaka pripraveným návodom ju hravo zvládnete.

Systém je vybavený rýchlymi napojeniami na dopravné služby a prípadne aj na API známych prepravných a zásielkových spoločností (Zásielkovňa, Uloženka, GeisPoint a ďalšie). U jednotlivých dopravcov môžete cez nastavenia upravovať ceny dopravy a ďalšie parametre.

Dropshipping na FastCentriku

Dropshipping je možnosť pre všetkých, ktorí chcú prevádzkovať svoj vlastný e-shop s minimálnymi nákladmi. Na FastCentriku si môžete založiť e-shop, ktorý vám za poplatok prepojí prevádzkovateľ tejto platformy s dodávateľom. Vy sa potom ako majiteľ e-shopu staráte o propagáciu obchodu. O skladovanie, balenie a odosielanie zásielok alebo riešenie vratiek sa stará váš dodávateľ.

Recenzia Fastcentriku - dropshipping
FastCentrik dropshipping napojenie na dodávateľa.

Výhoda dropshippingu spočíva najmä v tom, že nedržíte skladové zásoby produktov. O sklad sa stará váš dodávateľ, ktorému preposielate objednávky zákazníkov vášho e-shopu. Dodávateľ potom zákazníkom zasiela balíky pod vaším menom. Z uskutočnených objednávok buď inkasujete províziu od dodávateľa, alebo si nastavíte vlastnú maržu tovaru a dodávateľovi platíte veľkoobchodnú cenu za tovar.

Návod, ako vytvoriť e-shop s FastCentrik

Po objednaní vhodnej cenovej varianty služby sa dostanete do administračného rozhrania. Tu budete mať pripravené demo produkty a ďalšie položky, ktoré vám pomôžu s počiatočnou orientáciou v administrácii. Tieto dáta môžete jednoduchým stlačením tlačidla zmazať, a začať tak budovať vlastný e-shop.

Recenzie Fastcentriku - návod ako vytvoiť e-shop
Úvodná obrazovka administrácie e-shopu.

S vytváraním e-shopov je spätých mnoho úkonov. Určite medzi ne patrí nastavenie povinných kontaktných informácií. To je dané nielen legislatívou, ale tiež to zvýši dôveryhodnosť celého obchodu. Pre vytvorenie fungujúceho e-shopu je potom najdôležitejšie pridať produkty a upraviť vzhľad.

 • Pridanie produktu: Pridaním produktu vás prevedie sprievodkyňa, ktorá vám napovie, čo je pre pridanie nového produktu nevyhnutné urobiť a vyplniť.
Recenzia Fastcentrik - návod na pridanie produktu
Karta pre pridanie produktu.
Návod Fastcentrik - nastavenie SEO
Nastavenie SEO pre produkt.
Návod na Fastcentrik - nastavenie ceny
Nastavenie ceny produktu.
Recenzie Fastcentrik - návody - popis produktu
Textový editor pre popis produktu.

Zvýšeniu predajnosti produktu pomôže jeho dokonalý popisok. Aby ste ho mohli urobiť čo najlepšie, tak máte k dispozícii textový editor, ktorý má rôzne možnosti pre nastavovanie písma, vkladanie obrázkov alebo tabuliek.

Nakoniec musíte produkt uložiť a nastaviť mu, či sa má zobrazovať, alebo nemá.

Recenzia Fastcentrik - návod na pridanie produktu
Publikovanie produktu.
 • Nastavenie vzhľadu: V systéme FastCentrik máte k dispozícii 15 profesionálnych šablón vzhľadu. U šablón môžete vkladať vlastné CSS štýly a Javascript. Vďaka jednoduchým nastaveniam môžete ovplyvniť ich vzhľad ďaleko jednoduchšie.
Recenzie Fastcentrik - návod na úpravu šablóny
Úprava farieb šablóny.
Recenzia Fastcentrik - návod na zmenu loga
Zmena loga a ďalších dôležitých obrázkov.
Recenzia a návod na Fastcentrik - finálny e-shop
Náhľad konečnej verzie e-shopu.

V tejto chvíli mám svoj obchod hotový. Je prispôsobený na prijímanie a odbavovanie prvých objednávok. Vďaka rýchlym napojeniam na PPC systémy a sociálne siete by som mal byť schopný ho začať rýchlo propagovať a tým získavať ďalšiu návštevnosť a potenciálnych zákazníkov.

Klady a zápory FastCentriku

Klady (+)Zápory (-)
+ Rýchle napojenia na služby a nástroje tretích strán- Napojenie na ekonomické systémy a exporty do XML len u drahších balíčkov
+ 15 šablón dostupných vo všetkých cenových variantách- K výraznej zmene vzhľadu potrebujete znalosť CSS
+ Vyriešenú EET a GDPR problematika
+ Intuitívne ovládanie s okamžitými reakciami systému
+ Možnosť upravovať vzhľad vlastnými CSS a JavaScriptom
+ Pokročilé nastavenia SEO vrátane parametrických filtrov
+ Dropshipping (za poplatok)
+ 30 dní testovania zdarma

Zľava 30 % pre našich čitateľov 

Zľavový kupón na balíček FastCentrik Basic: DigitalBasic30

Zľavový kupón na balíček FastCentrik Plus: DigitalPlus30

Zľavy platia na prvých 8 mesiacov prevádzky e-shopu na balíčku FastCentrik Basic alebo FastCentrik Plus. Zľavu je možné uplatniť len pri objednávke novej licencie FastCentriku. Zľavy nie je možné kombinovať s inými zľavami.
Pre aktuálne zľavy a informácie ako použiť kupón sledujte zľavynahosting.sk.

Hodnotenie a záver

FastCentrik je komplexné e-shopové riešenie s mnohými funkciami a napojením na ďalšie nástroje a funkcie, ktoré budete potrebovať pre prevádzku vlastného internetového obchodu.

U FastCentriku si možno všimnúť istého tlaku na profesionalitu. Na jeho stránkach vám nikto nesľubuje, že spustíte e-shop za pár sekúnd, pretože to jednoducho nie je možné. Na druhú stranu si možno na stránkach všimnúť toho, že službe záleží na klientovom úspechu. Samozrejme, váš komerčný úspech je tiež komerčným úspechom pre FastCentrik, pretože si ho pravdepodobne objednáte na ďalšie obdobie znova.

Určite by som chcel spomenúť podporu, ktorú služba ponúka všetkým zákazníkom. Teda aj tým s najlacnejším cenovým balíčkom. Táto podpora je dostupná 7 dní v týždni a dokáže vám pomôcť aj cez TeamViewer (nástroj pre vzdialený prístup k počítaču). Takisto je pre všetkých dostupné jedno zo školení, ktoré sa organizujú osobne v Prahe alebo v Ostrave alebo online.

Veľmi sa mi páči intuitívne prostredie administrácie e-shopu. Tá je na prvý pohľad veľmi prehľadná. Veľa sa mi páčili rýchle odozvy systému na každé kliknutie, bez jediného zaseknutia alebo spomalenie.

Motto FastCentriku je E-shop pre tých, čo to myslia vážne. Je to teda systém pre skutočných podnikateľov, ktorí chcú zarábať peniaze. K tomu im toto slušne odladené krabicové riešenie e-shopu určite pomôže.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.