FastPages recenzia WYSIWYG editor webových stránok

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Recenzia: S FastPages.io vytvoríte naozaj rýchle landing pages

Spôsobov a možností, ako vytvoriť perfektnú landing page, je na trhu asi veľa. FastPages.io ponúka predsa len o trochu jednoduchšiu a rýchlejšiu možnosť, ako postaviť rýchlo sa načítajúce konverzné stránky. V tejto recenzii sa dočítate, čo všetko tento nástroj vie.

Predstavenie FastPages.io

Čo je FastPages.io? Je to nástroj pre vytváranie vstupných stránok (pristávacích stránok, stránok prvého kontaktu alebo landing pages). Jednou z výhod tohto nástroja je neuveriteľne jednoduché a rýchle vytváranie konverznej landing page, ktorú je možné ľahko prepojiť s e-mailingovými a inými nástrojmi. Vďaka integrácii so službou Zapier môžete svoje stránky prepojiť so stovkami ďalších aplikácií.

FastPages.io funguje od roku 2019, takže s ohľadom na ostatnú staršiu konkurenciu ide o nováčika na trhu. Nevýhoda to nie je, pretože FastPages.io sa môže učiť z chýb iných nástrojov a tieto chyby odstrániť alebo aspoň minimalizovať. To sa darí celkom obstojne.

Táto služba nepatrí medzi nejnadupanejšie. Nečakajte od FastPages.io funkcie ako zvyšovanie konverzií na základe strojového učenia alebo iné kvázi užitočné funkcie, ktoré aj tak väčšinou nefungujú správne. Naopak tu očakávajte jednoduchosť a prívetivosť používateľského rozhrania, v ktorom vytvoríte landing pages, čo sa budú užívateľom načítavať rýchlo a vďaka tomu by mali tiež rýchlejšie konvertovať návštevníkov.

Pre koho je služba FastPages.io?

O FastPages.io môžem s kľudom tvrdiť, že je to služba zameraná ako na začiatočníkov, tak aj na skúsených tvorcov webov alebo marketérov. Ak ste jednotlivec alebo veľká firma, ktorá potrebuje rýchlo vytvárať rôzne landing pages, tak toto je ten správny nástroj.

Hlavné vlastnosti a funkcie služby

FastPages.io je takzvaný WYSIWYG editor (What You See Is What You Get). V tom sa stránky tvoria v reálnom zobrazení. Môžete si to predstaviť tak, že ste na nejakej webovej stránke a tak, ako ju vidíte, ju môžete upravovať. Vstupnú stránku (landing page) vytvoríte bez znalosti programovania aj bez znalosti HTML a CSS.

Jednoduchosť

Editor je v súčasnosti iba v angličtine, takže k jeho používanie je potrebná aspoň minimálna znalosť tohto jazyka. Jeho ovládanie a spôsob tvorby landing page pochopíte počas práce na webe.

Na obrázku nižšie som začal svoju landing page stavať na prázdnej stránke, aby som si vyskúšal, ako ľahko a rýchlo poskladáte celú stránku. Editor ma navedie k prvému kroku, ktorý by som mal urobiť. Tým krokom je pridanie prvej sekcie webu.

Recenzia: Ukážka editora webových stránok Fastpages.io
Pridanie prvej sekcie na prázdnu landing page.

Čo je sekcia webu? Každú webovú stránku si môžeme rozdeliť na niekoľko sekcií ako napríklad: hlavička, hlavná časť s nadpisom, služby, cenník, pätička.

Ukážky sekcií webu vytváraného vo FastPages - recenzia.
Sekcie webu.

Z týchto sekcií si na prázdnu stránku rýchlo naklikám štruktúru webu, v ktorej potom vymením texty, fotografie a ďalšie prvky za svoje.

Recenzia FastPages - navrhnutá štruktúra webu
Ukážka štruktúry webu.

U landing page ide vždy o to, aby na nej návštevník splnil nejaký cieľ. Na splnenie tohto cieľa návštevník potrebuje intuitívnu a pochopiteľnú stránku, ktorá ho jednoducho dovedie k požadovanej akcii.

Úspešné vstupné stránky sú často rozvrhnuté podobne. A práve na to sú dobré predpripravené sekcie webu, ktoré vám pomôžu maximalizovať úspech vašej landing page s minimálnym úsilím. Rozvrhnutie jednotlivých sekcií je logické, takže sú napríklad CTA prvky na správnych miestach, kde sú skutočne neprehliadnuteľné a prinútia návštevníka kliknúť.

Vytváranie landing pages

Ako som už písal, tak landing pages sa vytvárajú s pomocou sekcií webu. Tých sú vo FastPages.io desiatky. Vytváranie stránok sa dá zrýchliť a zjednodušiť s použitím šablón. Šablónam sa budeme venovať až neskôr v tejto recenzii.

FastPages recenzia - ukážky pripravených landing pages
Ukážka hotových landing pages.

Ak napríklad potrebujete pristávaciu stránku pre získavanie e-mailových adries kvôli rozosielaniu newsletteru, tak si vyberiete z vytvorených stránok v kategórii Newsletter, ktoré sú určené práve na tento účel. Na stránke zase len vymeníte texty a ďalšie prvky za svoje a landing page môžete okamžite začať propagovať a získavať cez ňu kontakty. Nebojím sa tvrdiť, že sa to dá zvládnuť do pol hodiny.

Integrácia

V súčasnosti nie je v tomto nástroji mnoho napojení na služby a nástroje tretích strán. Avšak, sú tu napojenia na tie najpoužívanejšie služby, s ktorými by ste mohli svoju landing page chcieť prepojiť.

Recenzie Fastpages.io integrácie a generovanie API
Prepojenie so Stripe, WordPress a Zapier.

Pre platby tu nechýba napojenie na platobnú bránu Stripe. Vďaka službe Zapier je potom možné napojiť sa na stovky iných nástrojov. K tomu si vo FastPages.io vygenerujete API kľúč.

To samozrejme nie je všetko, pretože ako užívateľ tejto služby budete potrebovať stránky prepojiť s nejakým e-mailingovým nástrojom. Svoje stránky môžete ľahko prepojiť s MailChimp, Moosend, ActriveCampaingn a vďaka službe Zapier aj s ďalšími marketingovými nástrojmi ako je napríklad SmartEmailing.

FastPages recenzie - napojenie na e-mailingové nástroje
Napojenie formulára na e-mailingové nástroje.

Čo ale iste oceníte, je možnosť pridať jednoducho na stránku Facebook Pixel. A tu FastPages.io boduje, pretože vie integrovať Facebook Pixel s využitím Facebook Conversions API. Vďaka tomu sa udalosti merajú bez potreby interakcie s cookies v prehliadači.

Rýchlosť

Pri zvyšovaní konverzií ide v prvom rade o rýchlosť. Na pomaly načítajúci sa web návštevník väčšinou nečaká a zavrie ho. FastPages.io sa na svojom webe chváli, že sú až 10x rýchlejší ako konkurencia.

Faktom je, že keď sa vytvorená landing pages nechá preskúmať nejakým analyzérom ako na napríklad GTmetrix, tak meranie dosahuje veľmi dobré výsledky.

FastPages recenzia - výsledky merania rýchlosti pomocou GTmetrix.
Výsledky meraní rýchlosti pomocou nástroja GTmetrix.

SEO

Nástroj vie pracovať s titulkami a popiskami stránok (meta title a meta description), ktorých úprava vám môže určitým spôsobom pomôcť pri zlepšovaní pozícií vo výsledkoch vyhľadávania. Hoci bude primárny spôsob používania FastPages.io skôr pre vytváranie landing pages, na ktoré budete odkazovať v reklamných kampaniach, tak aj tu vám toto nastavenie pomôže.

Editácia titulku a popisku je dôležitá pri zdieľanie na sociálnych sieťach. K tomu môžete pridať vlastný náhľadový obrázok (OG image). Toto všetko používajú sociálne siete pri generovaní náhľadov zdieľaných webov. Čím lepšie svoj náhľad optimalizujete, tým viac ľudí naň klikne.

Recenzia FastPages - SEO nastavenia vo FastPages.io
SEO nastavenia.

Cenové balíčky

FastPages.io ponúka spolu 3 cenové balíčky – Small, Medium a Large. V čase písania tejto recenzie (máj 2021) majú vo FastPages akciu, kedy môžete tento nástroj kúpiť v lifetime licencii za 197 dolárov. To je podľa mňa skvelá príležitosť, ako lacno získať skvelý nástroj pre tvorbu landing pages.

Recenzia a cenník FastPages.io a porovnanie cenových balíčkov.
Cenník FastPages.io a porovnanie cenových balíčkov.

Jednotlivé cenové balíčky sa od seba líšia v prvom rade množstvom zobrazených stránok.

Pri balíčku Small sa môžu stránky zobraziť 10 000x, takže to nie je ideálny balíček pre veľké kampane. O tom svedčí aj možnosť pripojiť k účtu jednu doménu. Pre tú je možné vytvárať neobmedzený počet landing pages. V tomto balíčku chýba napojenie na platobnú bránu Stripe a Facebook conversion API.

V balíčku Medium môžete pod svoj účet pridať 5 domén, pre ktoré môžete vytvoriť neobmedzený počet stránok. Tieto stránky môžu mať 100 000 zobrazení.

Najvyšší cenový balíček Large umožňuje pridať pod jeden účet 25 domén. Tu už nehľadajte obmedzenia na počet zobrazení stránok. Tento tarif samozrejme obsahuje všetko to, o čom som v článku písal. Potom máte tiež vyhradenú podporu a jednu hodinu konzultácií pre vašu landing page.

Šablóny

Vo FastPages.io nájdete 36 šablón vzhľadu landing pages. Nejde len o nejaké newsletterové stránky, na ktorých chcete získavať kontaktné údaje. Sú tu aj predajné stránky, na ktorých je napríklad menu reštaurácie, pristávacích stránok pre predaj e-bookov, kurzov a eventov.

Recenzie FastPages - ukážka šablón pre landing pages.
Ukážka šablón pre vstupné stránky.

Zmyslom šablón je zrýchlenie procesu vytvárania stránky. Ono asi vždy záleží na tom, čo potrebujete vytvoriť, ale ak chcete vytvoriť nejakú jednoduchú stránku pre zber emailov, tak vám s tým šablóny pomerne dosť uľahčia prácu.

V šablónach je aj kategória Skeleton. To sú holé kostry stránok, do ktorých je potrebné doplniť obrázky, farby a samozrejme je potreba prepísať texty. Vďaka tomu, že už máte pripravenú kostru, dokážete ľahko pridať obrázok na správne miesto, ale tiež si budete vedieť predstaviť, aký dlhý by mal byť text pre danú sekciu pristávacej stránky.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduché a intuitívne rozhranie editora.- Málo napojení na nástroje tretích strán.
+ Vytvorené stránky sa dokážu načítavať rýchlo.- Obmedzenie na počet prezretí stránok.
+ Napojenie na Facebook conversion API.- Oproti konkurencii je v nástroji málo funkcií.
+ Ľahko prispôsobiteľné šablóny vzhľadu.

Hodnotenie a záver

Na FastPages.io sa mi rozhodne páči jednoduchosť a rýchlosť. Keď hovorím o rýchlosti, tak jednak myslím rýchlosť načítania webovej stránky. Táto rýchlosť je jednoducho nesmierne dôležitá pre zvyšovanie konverzií. Používatelia neradi čakajú a preto ocenia, keď sa im web načíta takmer okamžite v ich prehliadačoch. No a do rýchlosti musím zahrnúť aj rýchlosť samotného WYSIWYG editora. Ten reaguje svižne, neseká sa a to mi pomáha pri tvorení landing page.

FastPages.io je mladá služba. Nemá v sebe príliš veľa funkcií. To môže byť výhodou aj nevýhodou. Záleží na tom, ako sa na to pozrieme. Absencia funkcií jednoznačne zrýchľuje načítavanie stránok a prispieva k prehľadnosti nástroja. Chýbajúce funkcie vám nepomôžu napríklad pri meraní a zvyšovaní konverzií. Myslím si, že by sa tu hodila minimálne funkcia na A/B testovanie. A/B testovať tam samozrejme ide vytvorením rozdielnych stránok, ale merať výsledky testu musíte napríklad cez Google Analytics.

Na druhú stranu, či potrebujete rýchlo a ľahko vytvárať pristávacie stránky, tak potom neváhajte a skúste si FastPages.io. Možno vám budú svojou jednoduchosťou vyhovovať. No a testovať môžete 14 zadarmo. To je dosť dlhá doba na rozhodnutie sa.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.