Symlex Vpn Recenzia

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Recenzia: Symlex VPN – dobrá VPN pre Android alebo iOS? Poviem vám to!

Symlex VPN je pomerne nová služba. Vznikla až v roku 2019, takže je pochopiteľné, že máte veľa otázok, ktoré sa týkajú funkcií, bezpečnosti aj transparentnosti služby. Na to sa v tejto recenzii pozrieme. Tiež vám ukážem niektoré chyby, ktoré Symlex VPN má. Nechýba ani test rýchlosti tejto VPN. Je to rýchla VPN? Odpovede sú v recenzii.

Ako som už písal, Symlex VPN je mladá VPN služba, ktorá prechádza svojimi prvými skúškami dospelosti. Úprimne vám hneď v úvode hovorím, že v súčasnej dobe má zmysel Symlex VPN používať hlavne na Android a iOS. Aplikácia pre Windows má nejaké chyby. Tie vám ukážem v tomto teste, nech viete, čo si budete inštalovať.

1 Symlex Vpn Aplikacia Windows
Aplikácia Symlex VPN pre Windows.

Testoval som odblokovanie streamovaného obsahu, pretože tu mala v minulosti Symlex VPN dosť problémov. Predtým odblokovanie streamovacích serverov nefungovalo. Ako je to teraz? Mne odblokovanie streamovaného obsahu fungovalo spoľahlivo.

Rýchly prehľad o Symlex VPN

Na Google Play má Symlex VPN cez 500 000 inštalácií a jej hodnotenie pomaly stúpa k 4 hviezdičkám. Aplikácia pre Android ma prekvapila svojou jednoduchosťou a nenáročnosťou. V aplikácii nečakajte veľké množstvo nastavení. Čakajte jednoduchosť pri voľbe serverov a pripojení k nim. Symlex VPN je zatiaľ pre nenáročných používateľov, ktorí chcú jednoduchú aplikáciu. A tú dostanú.

Bezpečnosť používateľských dát by mala byť ošetrená najmä proti zvedavým očiam amerických, kanadských, anglických, austrálskych a iných úradov. Spoločnosť pochádza z Bangladéša a registráciu má ešte v Južnej Afrike. Z toho dôvodu nepodlieha spomínaným štátnym úradom. Bangladéš ani Južná Afrika nepatria medzi takzvané štáty 14EYEs alebo 5EYEs. Inak sa môžete u VPN spoľahnúť na klasickú metódu šifrovania AES-256 na armádnej úrovni. Úniku vašich dát do nepovolaných rúk sa tak nemusíte obávať.

Symlex VPN má cez 100 serverov vo viac ako 65 krajinách sveta. Ono to na prvý pohľad nevyzerá nijako zázračne, ale verte mi, že to bohato stačí. Iné VPN rady čarujú s číslami serverov, ale v skutočnosti ide len o marketing, pretože pre používateľov vysoké tisíce serverov strácajú väčší zmysel. Ďalším prekvapením sú ruské a čínske VPN servery. V Číne vraj funguje Symlex bezproblémovo. Nechce sa mi tam teraz kvôli tomu cestovať, takže nezostáva nič iné, než veriť oficiálnym správam.

Hoci sa Symlex VPN snaží zaujať na presýtenom VPN trhu nových používateľov, jej cena nepatrí medzi najnižšie. Na trhu nájdete lacnejšie VPN s lepšími aplikáciami.

Ale poďte si pozrieť test Symlex VPN sami, nech zistíte, či má zmysel inštalovať ju na svoje zariadenie.

Odblokovanie streamovacích serverov

Predtým bolo zmyslom VPN služieb zaistiť používateľskú bezpečnosť. Dnes je to skôr o odblokovaní streamovacích serverov, ktoré nedovoľujú používateľom z iných častí sveta sledovať lákavý obsah.

Takto to napríklad vyzerá, keď chcete z inej časti sveta sledovať program na streame anglickej BBC. Nedá sa to. Je to práve kvôli obmedzeniu, ktoré plynú z autorských práv. Je to deprimujúce, ale existuje riešenie, ktorým je VPN.

2 Symlex Vpn Odblokovanie Obsahu
iPlayer bez použitia Symlex VPN.

Po tom, ako sa pripojíte na UK server, vám varovanie, že iPlayer funguje iba vo Veľkej Británii, zmizne. Vďaka tomu si môžete pustiť svoju obľúbenú reláciu. Nemusíte kvôli tomu cestovať do UK.

3 Symlex Vpn Odblokovanie Obsahu
Odblokovaný iPlayer s použitím Symlex VPN.

Moja skúsenosť s odblokovaním streamovacích serverov s použitím Symlex VPN je dobrá. Symlex VPN funguje podľa očakávaní – odblokuje streamovaný obsah pre používateľov z iných častí sveta.

Aká rýchla je VPN?

Rýchlosť je u tejto VPN porovnateľná s konkurenciou. Musím ale poznamenať, že na niektorých vzdialenejších lokalitách mala v čase vykonávania rýchlostného testu problémy. Ťažko povedať, čím to bolo spôsobené. Možno išlo o náhly technický problém na vzdialenom serveri alebo má problémy sama Symlex VPN.

Uvediem to na príklade. Pripojil som sa kvôli rýchlostnému testu na server v New Yorku. Tu som mal problém meraciu službu vôbec načítať. Nemohol som načítať ani iné webové služby. Po nejakej dobe sa to podarilo. Vykonal som niekoľko testov s rovnako zlým výsledkom. Pozrite na ďalší obrázok.

4 Symlex Vpn Test Rychlosti Pripojenia
Test rýchlosti pripojenia na server v New Yorku.

Nechcelo sa mi veriť, že má Symlex VPN také problémy. Ako som už písal v recenzii, ide pravdepodobne o náhly technický problém. Pripojil som sa preto s VPN do New Jersey. To je tiež v USA a navyše je to hodinu a pol jazdy autom od New Yorku. Z toho pohľadu je to skoro rovnaká časť USA.

5 Symlex Vpn Test Rychlosti Pripojenia
Test rýchlosti po pripojení do New Jersey.

Tu už žiadny problém s pripojením nebol. Takže Symlex VPN funguje v USA, ale je možné, že budete mať občas problémy s pripojením do určitých miest. Na šťastie má táto služba práve v USA mnoho serverov.

6 Symlex Vpn Seevery V Usa
Niektoré servery Symlex VPN v USA.

Aby som z toho urobil nejaký záver. Symlex VPN si v rýchlostnom teste, v porovnaní s ďalšími VPN, ktoré patria do elity najlepších VPN, viedla veľmi dobre. Rýchlostne je porovnateľná.

V každom prípade sú tu drobné problémy. Najmä na vzdialenejších miestach. Napríklad, testoval som pripojenie v Austrálii a tu je pripojenie veľmi pomalé.

7 Symlex Vpn Test Rychlosti Pripojenia Sydney
Meranie rýchlosti VPN – Sydney.

Takže v porovnaní s inými konkurentmi v Sydney, Symlex VPN prehrala v rýchlosti pripojenia. Viac vám ukáže tabuľka merania.

Symlex VPNPureVPNExpressVPN
Austrália (Sydney)
Download (Mbps)1,5110,9137,69
Upload (Mbps)0,933,1510,63
Ping (ms)363543283
Porovnanie rýchlosti pripojenia VPN,  PureVPN, ExpressVPN.

Toto by vás ale nemalo od tejto služby odradiť, pretože verím, že tieto problémy sa čoskoro vyriešia. Môžem vás ubezpečiť, že pri ostatných serverových lokalitách bolo meranie porovnateľné s konkurenciou a pripojenie bolo stabilné a rýchle.

Rýchlostný test Symlex VPN

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)41,079,37123
EU (Frankfurt)42,189,6118
Austrália (Sydney, Melbourne)1,510,93363
Rusko (Moskva)35,319,5461
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)14,742,43200
Brazília (Sao Paulo)28,174,61231
celosvetovo (priemer)27,26,1166,0

Test Android a Windows aplikácií

Aplikácie Symlex VPN majú dôležité bezpečnostné prvky. Vyzdvihnem Kill switch. Potom tu nechýba funkcia Split tunnel, s ktorou je možné nastaviť, pre aké aplikácie sa bude používať VPN pripojenie a aké majú výnimky. V úvode recenzie som sa sťažoval na Windows aplikáciu a pochválil som Android aplikáciu. Stojím si za tým. Tu vám vysvetlím prečo.

Aplikácia pre Android

Určite existujú lepšie alebo porovnateľné VPN aplikácie pre Android. Ja si pri aplikáciách v mobilných telefónoch cením hlavne ich jednoduchosť. To je pre mňa pri používaní najdôležitejšie. Ak opomeniem bezpečnosť.

U VPN aplikácie pre Android som nenašiel žiadnu chybu. Páči sa mi jej minimalistický vzhľad a oceňujem minimum možností nastavenia. Mne osobne to dáva zmysel a z mojej skúsenosti je to aj lepšie, pretože veľké množstvo menej technicky zdatných užívateľov nebude mať pri používaní aplikácie problémy.

9 Symlex Vpn Aplikacia Android
Aplikácia pre Android.

Aplikácia pre Windows

Aplikácia Symlex VPN pre Windows nie je doladená. Aplikácia funguje správne, ale pri jej používaní narážam na niektoré chyby v UX (užívateľskej prívetivosti). Napríklad idete do nastavenia aplikácie, ale potom nie je úplne jasné, ako sa dostať späť na úvodnú obrazovku. Až po chvíľke som si všimol šípku s bielym pozadím. Je to vec, na ktorú sa dá zvyknúť, ale sú tu aj iné drobnosti, ktoré nechápem.

10 Symlex Vpn Aplikacia Windows

Prvý problém vzniká pri stiahnutí aplikácie pre Windows. Tú si stiahnete v .zip archíve. Ten musíte extrahovať a potom sa preklikať zložkami na inštalačný súbor. Prečo nemôžem rovno stiahnuť inštalačný súbor?

11 Symlex Vpn Aplikacia Windows
Stiahnutie VPN pre Windows.

Na inštaláciu aplikácie musím urobiť 4 kliknutia. Tri kliknutia sú potrebné na to, aby som sa vôbec dostal k inštalačnému súboru a štvrté kliknutie je potrebné na začatie inštalácie. To je presne o 3 kliknutia viac ako u konkurencie. Najväčší problém teda vidím v tom, že si aplikáciu sťahujete v .zip archíve. To je veľká používateľská prekážka.

12 Symlex Vpn Aplikacia Windows
4 kliknutia na zahájenie inštalácie VPN aplikácie.

Keď prejdete tieto 4 kroky potrebné na inštaláciu, narazíte na bezpečnostného strašiaka Microsoft SmartScreen. Ten chráni používateľov pred phishingom a malware už od Windows 8. Tu je teda potrebné potvrdiť, že chcete aplikáciu naozaj spustiť.

13 Symlex Vpn Aplikacia Windows
Microsoft SmartScreen pri spustení inštalácie Symlex VPN.

Zrejme to neznamená nič strašné a Symlex VPN jednoducho musí zapracovať u Microsoft na dôveryhodnosti. U používateľov to však na začiatok mnoho dôveryhodností nevzbudí. Avšak toto sa mi stalo už pri mnohých aplikáciách, ktoré dnes patria medzi dôveryhodné a SmartScreen už na ne neupozorňuje.

Ďalšie aplikácie

Symlex VPN je možné používať na všetkých moderných zariadeniach – Android, iOS, Windows, MacOS, takže Linux aplikáciu tu nenájdete. Nie, robím si srandu. Aplikácia pre Linux sa chystá.

14 Symlex Vpn Dalsie Aplikacie

Koľko stojí Symlex VPN?

Symlex VPN stojí od 2,05 $ za mesiac až po 5,99 $ mesačne. Pokiaľ sa vo svete VPN aplikácií nepohybujete, mali by ste vedieť, že čím nižšia cena za mesiac je, tým dlhšie obdobie si musíte predplatiť dopredu. Aby ste dosiahli cenu 2,05 $ za mesiac, musíte si VPN predplatiť na 24 mesiacov (2 roky). To vyjde na 49,99 $. Ak však máte šťastie na akciu alebo nájdete zľavový kupón na VPN, môžete mať cenu ešte nižšiu.

15 Symlex Vpn Cena

Vy už tušíte, že predplatné na najdlhšie časové obdobie vyjde najvýhodnejšie. Nech si vyberiete akúkoľvek tarifu, môžete byť pripojení na 5 rôznych zariadeniach súčasne. Takže túto VPN môžete používať na všetkých zariadeniach v rodine. Jediný rozdiel v tarifách je v cene. Možno pochybujete, či je Symlex VPN dobrá. Ja by som sa jej nebál, ale vyskúšajte si ju sami. Symlex VPN garantuje 7 denné vrátenie peňazí bez udania dôvodu. Pokiaľ vám nebude vyhovovať, jednoducho požiadate o vrátenie peňazí.

Výhody a nevýhody

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduchá aplikácia pre Android- Aplikácia pre Windows potrebuje vylepšiť
+ Rýchla VPN
- Nestabilita niektorých pripojení
+ Cez 65 serverových lokalít (krajín)

Hodnotenie a záver

Možno ste z recenzie trošku v neistote a neviete, či Symlex VPN skúsiť. Je to dobrá služba, ktorej budú pribúdať funkcie a bezpečnostné prvky. Je to mladá VPN, takže je to pochopiteľné. Aby som povedal pravdu, páči sa mi, že neobsahuje toľko nastavení. Funguje jednoducho na odblokovanie streamov a na anonymizáciu na internete. A funguje aj v Číne. Teda údajne, pretože som to nemohol osobne otestovať.

V aplikácii nájdete tú najdôležitejšiu bezpečnostnú funkciu – Kill switch, ktorá vás pri výpadku VPN odpojí od internetu. Keď píšem o aplikáciách, pochvalu si zaslúži tá pre Android. Naopak pochvalu si nezaslúži aplikácia pre Windows. Nie, že by sa nedala používať, ale má nejaké chyby, ktoré treba opraviť.

Ako je to s kvalitou a stabilitou pripojenia? Okrem spomínaných chýb pri meraní rýchlosti som u Symlex VPN nezaznamenal iné problémy so stabilitou alebo kvalitou pripojenia. Nezaznamenal som ani problémy pri obchádzaní autorských práv na streamovacích službách.

Konečný verdikt nechám na vás. Vyskúšajte si túto službu so 7 dennou zárukou vrátenia peňazí. To je super ponuka, nie?

Poďte si prečítať naše pravidelne aktualizované porovnanie najlepších VPN.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.