Porovnanie Shoptet Vs Shopify 1

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Porovnanie Shoptet vs. Shopify

Váhate nad tým, na ktorom e-shopovom riešení začať prevádzkovať vlastný e-shop? V tomto článku sme porovnali najväčšiu celosvetovú e-commerce platformu Shopify a najväčšiu našu a českú e-shopovú platformu Shoptet. Porovnali sme ich najdôležitejšie parametre, ktoré vám pomôžu s výberom e-shopového systému.

Predstavenie oboch platforiem

Shopify je celosvetová jednotka na trhu krabicových e-shopových riešení. Túto e-commerce platformu používa vyše 4 806 000 e-shopov vo viac ako 175 krajinách sveta. Na Slovensku a v Českej republike používa Shopify takmer 2 690 obchodov. Aspoň tieto čísla uvádza server BuiltWith. O tejto platforme sa môžete viac dočítať v našom článku: Recenzia Shopify.

Shoptet je česko-slovenskou jednotkou v poskytovaní prenájmu e-commerce riešení. Od tejto služby si prenajíma e-shop viac ako 37 300 podnikateľov nielen zo Slovenska a Česka. Všetky obchody bežiace na tejto platforme majú súhrnný obrat vyše 3,5 miliardy Eur ročne. O tejto platforme sa môžete viac dočítať v našom článku: Recenzia Shoptet.

Medzi hlavné výhody Shopify aj Shoptet patrí jednoznačne možnosť rýchleho spustenia e-shopu, ktorý si dokážu užívatelia prispôsobiť na mieru. A to bez znalosti programovania. Na spustenie obchodu na prenajímanom riešení nepotrebujete ani ďalšie technické znalosti ako je nutnosť vyznať sa v konfigurácii servera alebo webhostingu, na ktorom obchod beží. Tiež sa nemusíte starať o bezpečnostné a vylepšovacie aktualizácie systému alebo o jeho zálohy. Toto všetko je starosť prenajímateľa riešenia.

Ďalšími výhodami prenájmu krabicových e-shopov je ich nízka obstarávacia cena. Tá nedosahuje ani zlomku ceny vytvárania e-shopov na mieru. Výhodou je tiež napríklad možnosť jednoducho prepájať tieto e-shopy s ďalšími nástrojmi a službami tretích strán, ktoré vám ušetria rutinnú prácu pri odbavovaní objednávok alebo pri zvyšovaní obchodného výkonu obchodu.

Základné parametre

Základné parametre oboch platforiem sa výrazne líšia. Najlacnejší balíček u Shoptetu stojí takmer o polovicu menej ako najlacnejšie predplatené služby u Shopify. Lenže, u Shopify nie je najlacnejší balíček obmedzený počtom produktov, ktoré môžete v e-shope predávať.

Platforma Shoptet ponúka malým obchodom používanie ich e-shopového riešenia zdarma. Musí im stačiť priestor v e-shope pre 10 produktov. K tomu majú navyše 23 doplnkov, ktoré im umožnia prepojiť sa s porovnávačmi tovarov ako sú Glami a Heureka a pod.

Shoptet Cena
Cenník balíčkov Shoptetu.

Shopify je pôvodom z Kanady. Avšak, administračné rozhranie a tiež užívateľská podpora sú dostupné aj v českom jazyku. Slovenčina zatiaľ dostupná nie je. U Shoptetu je slovenčina aj čeština samozrejmosťou, pretože jeho pôvod je v Českej republike.

Shopify Cena
Cenník balíčkov Shopify.
ShopifyShoptet
Najlacnejší balíček32 $/mesiac bez DPH (29,3 €/mesiac bez DPH)13 €/mesiac bez DPH
Najdrahší balíček399 $/mesiac bez DPH (364.6 €/mesiac bez DPH)148 €/mesiac bez DPH
Balíček zdarma?NieÁno do 10 produktov
Najlacnejší balíček: počet produktovNeobmedzene100
Najdrahšie balíček: počet produktovNeobmedzene50 000
Administrácia v slovenčineNie (ale je v češtine)Áno
Podpora v slovenčineNie (ale je v češtine)Áno
Možnosť dropshippinguÁnoÁno
GDPRNutné dokúpiť doplnokÁno
Jazykové mutácieÁnoÁno
Použitie cudzích mienÁnoÁno

Šablóny vzhľadu a dizajn

Shopify ponúka v základe 12 odladených šablón, Shoptet ich má v súčasnej dobe 7 podporovaných z novej generácie, a 4 nepodporované. Všetky šablóny je možné okamžite použiť na e-shop. Tieto šablóny je možné rôzne upravovať a nastavovať pomocou widgetov alebo drag & drop (chyť a pusti) editora. S editorom si dokáže každý upraviť rozloženie stránok e-shopu.

Pokročilejší užívatelia, so znalosťou HTML, CSS, JS a v prípade Shopify tiež so znalosťou jazyka Liquid, môžu vzhľad šablón v oboch platformách upravovať takmer na nepoznanie.

ShopifyShoptet
Počet šablón zdarma1211 (7 podporovaných z novej generácie a 4 nepodporované)
Drag&drop editor šablónÁnoÁno
Úprava šablón pomocou HTML, CSS a ďalšíchÁnoÁno

Platby

Na obidvoch platformách je možné nastaviť možnosti platby dobierkou a bankovým prevodom.

Shopify má v sebe priamo integrovanú platobnú bránu Stripe, 2Checkout, Checkout.com a mnoho ďalších. Ak budete chcieť svoj Shopify e-shop prepojiť u nás s viacerými známymi platobnými bránami ako je GoPay alebo Comgate, tak na to musíte použiť externého špecialistu alebo službu. Vždy je však dobré sa vopred pozrieť do Shopify App Store, či niekto už nenapísal plugin (rozšírenie), ktorý by vám chýbajúcu funkcionalitu do obchodu pridal.

Shopify vs. Shoptet - Shopify platobné brány
Niektoré z dostupných napojení na platobné brány v administrácii Shopify.

Shoptet umožňuje užívateľom využívať rôzne platobné brány. V administrácii e-shopu je pripravené napojenie na platobnú bránu Shoptet Pay. Ak chcete používať inú platobnú bránu, ako napríklad GoPay, Stripe, Comgate atď., tak si musíte dokúpiť doplnok v trhovisku s rozšíreniami pre e-shopy Shoptet alebo si najať externého špecialistu alebo službu. Shoptet má pripravenú databázu s preverenými partnermi a špecialistov, ktorí vám pomôžu s nastavovaním e-shopu alebo s jeho marketingom.

ShopifyShoptet
DobierkaÁnoÁno
Bankový prevodÁnoÁno
Platobné brányÁnoÁno
SplátkyÁnoÁno

Doprava

V priamych napojeniach na slovenských dopravcov jednoznačne vyhráva platforma Shoptet. Váš e-shop môže využívať veľa tuzemských kuriérskych spoločností a exportovať im objednávky. Bez problémov tiež môžete nechať zákazníkov vyberať z výdajných miest niektorých doručovacích spoločností.

Shoptet Dopravci
Ukážka priamych napojení na dopravcov v e-shope Shoptet.

U Shopify môžete tiež využívať služby všetkých dopravných spoločností, na ktoré si spomeniete. Priamych napojenie však toľko nie je. Okamžite sa môžete jednoducho prepojiť s Packetou alebo spoločnosťou DPD. Pre ostatných dopravcov môžete využiť službu Balíkobot.sk alebo si nechať naprogramovať rozšírenia. Shopify má skvele prepracované API, takže s dorobením ďalších rozšírení nebude mať šikovný programátor ťažkú prácu.

V Shopify App Store zatiaľ nie je rozšírenie, ktoré by vás dokázalo jednoducho spojiť napríklad so Slovenskou poštou alebo s PPL. To však neznamená, že tieto spoločnosti nemôžete nastaviť ako dopravcu. To samozrejme môžete, ale bez rozšírenia budete musieť napríklad exportovanie objednávok riešiť manuálnym spôsobom.

Existencia priamych napojení na vybraných dopravcov u Shopify a Shoptet.

ShopifyShoptet
Slovenská poštaNieÁno
PPLNieÁno
PacketaÁnoÁno
DPDÁnoÁno
BalíkobotÁnoÁno

Prepojenie so službami tretích strán

Shopify je najväčšia e-commerce platforma na svete. Tým získava výhodu pred platformou Shoptet. Na Shopify sa prirodzene zameriava mnoho vývojárov, pretože je na tejto platforme veľký dopyt po rôznych rozšíreniach. Tých je v súčasnej dobe k dispozícii viac ako 8000 a môžete si ich prezrieť v Shopify App Store.

Shopify App Store
Ukážka Shopify App Store.

Svoj Shopify e-shop ľahko prepojíte s mnohými nástrojmi a službami tretích strán. Je však nutné podotknúť, že niektoré rozšírenia sú spoplatnené. Ako napríklad doplnok na prepojenie s účtovnými systémami.

Shoptet je najväčšia česká e-shopová platforma. Tá síce nemá v ponuke tisícky prepojení, ale tiež by vám tu nemalo nič chýbať. Shoptet má aktuálne 312+ doplnkov. Jednoducho sa prepojíte s porovnávačmi tovarov, marketingovými nástrojmi, účtovnými softvérmi atď.

Shoptet Doplnky
Ukážka doplnkov pre napojenie na tretie strany (dostupné v najdrahším balíčku).

Obe platformy teda ľahko prepojíte so službami tretích strán. Tie vám pomôžu s vedením štatistík, so zvyšovaním výkonu e-shopu alebo napríklad s nasadením affiliate softvéru (provízneho systému). O jednom takom si môžete prečítať aj u nás v článku: AffilBox vám pomôže s budovaním online impéria.

ShopifyShoptet
Vlastné APIÁnoÁno
Možnosť vkladať HTML kódÁnoÁno
Napojenie na účtovné systémyÁno za poplatokÁno
Marketingové nástrojeÁnoÁno

Záver

Obe platformy sú takzvané krabicové e-shopy, ktoré vám uľahčia spustenie a prevádzku vlastného internetového obchodu.

Dalo by sa povedať, že Shoptet je pravdepodobne lepšie pripravený pre prevádzku na Slovensku. Aby aj nie, keď je to česká e-commerce platforma. Vďaka jazykovým mutáciám nebudete mať problém s e-shopom vyraziť aj za hranice našej krajiny.

Shopify je lepšie vybavený pre zahraničný trh. Je to dané tým, že je tam preň viac možností. To však neznamená, že by ste v našej krajine nemohli prevádzkovať e-shop na tejto platforme. To práve naopak. Pokojne môžete začať s predajom u nás a potom vyraziť dobývať globálne trhy.

Cieľom tohto článku nebolo získať absolútneho víťaza, ale mal vám pripraviť ucelený prehľad dôležitých parametrov daných e-shopových systémov. Aké nakoniec zvolíte riešenie záleží najmä na vašich preferenciách.

4.5/5 - (8 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.