Webhosting cloud

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Máte nos na dobrý webhosting pre e-shop?

Vlastný e-shop je bez pochyby zaujímavou cestou, ako dosiahnuť hlavné alebo vedľajšie príjmy. Dajme tomu, že už viete, čo chcete predávať, máte vyriešené všetky organizačné a administratívne záležitosti a dokonca už máte pripravené stránky s obsahom. V tomto prípade budete taktiež vedieť, aký bude e-shop pravdepodobne veľký a aké funkcie by ste pre pohodlný a predovšetkým úspešný predaj čohokoľvek potrebovali. Budete si želať kalendár s rôznymi funkciami pre rezervácie? Budete chcieť pravidelne oslovovať cieľovú skupinu formou blogu?  Rozmýšľate nad prevádzkovaním mobilnej verzie? Od tohto všetkého sa budú odvíjať vaše požiadavky na technickú realizáciu. V tomto článku sa budeme zaoberať situáciou, v ktorej budete plánovať e-shop na vlastnom webe a nie na jednej z platforiem e-commerce.

Čo musíte dôsledne zvážiť a kedy sa môžete spoľahnúť na štandardné riešenie

V každom prípade budete potrebovať spoľahlivý, ako aj stabilný webhosting a v optimálnom prípade aj ochranu proti útokom DDoS alebo certifikát SSL. Počet databánk a e-mailov býva nastavený tak, aby vám v každom prípade vyhovoval a vyriešiť budete musieť veľkosť priestoru, ktorý si chcete prenajať. Taktiež sa oplatí, aby ste si overili počet ponúkaných podradených stránok. Poskytovatelia väčšinou ponúkajú hotové tarify a na základe skúseností vám dokážu aj poradiť. Taktiež nie je na škodu vedieť, či budú serverové zdroje vyhradené iba pre vás, alebo to bude mať vplyv aj na rýchlosť/stabilitu webu. Pre niektorých používateľov hrá z právnych (ako aj technických) dôvodov úlohu, kde sú servery fyzicky umiestnené. V žiadnom prípade nesmiete podceňovať ich rýchlosť – pokiaľ máte v úmysle prevádzkovať e-shop so širokým sortimentom a množstvom dodávateľov, rýchlo dosiahnete veľký objem prenášaných údajov. Dostupnosť webu si musíte overiť aj z iných zdrojov, než ktoré udáva poskytovateľ, pretože táto dostupnosť je pre váš e-shop kľúčová. Preto by mala byť technická podpora hostingu nepretržite k dispozícii. Oproti tomu nemusíte príliš riešiť otázky redakčného systému, pretože či už máte e-shop hotový alebo ho ešte len vytvárate, poskytovatelia podporujú väčšinu redakčných systémov off source, alebo majú vlastné balíčky, či inštalátory. Ak budete mať možnosť zoznámiť sa s prostredím pre správu webu vopred, urobte tak. Môžete tak predísť akýmkoľvek nepríjemnostiam, ktoré by vás v extrémnom prípade mohli donútiť k zmene hostiteľa.

Nákupný košík

Pomer cena/výkon

Kritérium, ktoré by ste s ohľadom na hosting pre e-shop nemali stavať do popredia, je cena. Ako sme už načrtli vyššie, majú napríklad dedikované serverové zdroje umiestnené v tuzemsku svoju cenu, a to nie iba finančnú. Stabilita webu je samozrejmosťou, ktorú zákazníci predpokladajú, zatiaľ čo nestabilitu/nedostupnosť pocítite okamžite na svojich hospodárskych výsledkoch. Z tohto možno taktiež vyvodiť, že v zásade sa neodporúča zdieľaný webhosting. Ozajstnou alternatívou je virtuálny server, ale v takom prípade je potrebné vedieť, či ho musíte prevádzkovať sami, alebo či môžete využiť služby týkajúce sa jeho správy zo strany poskytovateľa.

Najdôležitejšia pomôcka pre rozhodovanie

Ako náš krátky prehľad ukázal, výber správneho webhostingu pre e-shop nie je zložitý, ale v detailoch skrýva predsa len určité úskalia. Okrem dostupnosti to býva aj prostredie pre správu webu. Pokiaľ sa v ňom nebudete vedieť orientovať, nebudete schopní svoj e-shop úspešne prevádzkovať. Preto je v tomto prípade najjednoduchšou cestou, ako si overiť funkčnosť a dostupnosť e-shopu, ako aj svojich administrátorských schopností bezplatná testovacia verzia. V nej si môžete otestovať nielen rozhranie, ale aj využitie niektorých z monitorovacích služieb, ktorá vám pomôže spoľahlivo určiť dostupnosť webu. Vďaka tomu máte jedinečnú možnosť včas zabrzdiť, pokiaľ vám čokoľvek v bežnej prevádzke e-shopu nevyhovuje. V opačnom prípade si môžete pogratulovať a poriadne to so svojimi zákazníkmi rozbehnúť naostro.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.