České a slovenské affiliate siete (zoznam)

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

České a slovenské affiliate siete (Zoznam)

Affiliate čiže partnerský marketing je skvelou príležitosťou jednak pre tých, ktorí by chceli zvýšiť svoje predaje po internete (napr. e-shopy), na druhú stranu vďaka nemu môžu zarobiť tí, ktorí prevádzkujú internetové stránky, ktoré majú aspoň trochu zaujímavú návštevnosť. Ktorých affiliate sietí je možné využívať, či už ste publisher, teda majiteľ stránky, alebo inzerent, teda majiteľ e-shopu?

Obojstranne prospešná spolupráca

Affiliate spolupráca

Affiliate siete slúžia obom stranám. Na jednej strane prevádzkovateľovi e-shopu, ktorý chce zvýšiť predaje, na strane druhej je partner prevádzkujúci nejakú internetovú stránku, ktorý ju chce monetizovať, teda mať z nej nejaký zisk. Za to, že tieto dve strany spojí, dostane prevádzkovateľ affiliate siete odmenu. Za to ponúka veľmi jednoduché rozhranie pre využitie siete a prehľad o uskutočnených nákupoch (konverziách). Kde všade sa môžete do affiliate zapojiť? Pozrite sa na výber toho najzaujímavejšieho.

Prečítajte si viac o využití affiliate marketingu na monetizáciu online projektov a jeho špecifikách.

TIP REDAKCIE

MyLead.global

Veľmi významnou spoločnosťou, ktorá sa zaoberá affiliate marketingom je MyLead. Táto spoločnosť na česko-slovenský trh vstúpila 1.6.2021, ale na poli affiliate marketingu pôsobí už od roku 2014. MyLead má poľské korene a dnes pôsobí už v 154 krajinách sveta a má 9 jazykových mutácií. V súčasnej dobe MyLead ponúka 3000+ affiliate programov s rôznym zameraním a viac ako 200 000 publisherov.

Inzerentom u MyLead sa môže stať prakticky každý, kto vyplní registračný formulár, potvrdí svoj mail a telefónne číslo. Veľkou výhodou affiliate platformy MyLead je nespočet návodov, diskusné fórum a bezplatná pomoc mentorov. Medzi populárne partnerské programy patrí napríklad HBO Go, Netflix, RyanAir, H&M a pod. Affiliate sieť MyLead získala za dobu svojho fungovania mnoho ocenení za zmienku stojí napr. Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2020 alebo Affbank.com plebiscite – Best smartlink affiliate network in 2020.

Sieť MyLead svojím publisherom ponúka aj viacero nástrojov, ktoré im uľahčia prácu a pomôžu im dosahovať lepšie výsledky. Za zmienku stoja určite Content Lockery, vďaka ktorým môžete časť obsahu alebo celého webu uzamknúť a užívateľovi sprístupniť až po splnení nejakej úlohy zo zoznamu úoh (napr. po zadaní emailu). Ďaľším zaujímavým nástrojom je HideLink, ktorý zabezpečí, že vaše affiliate odkazy nebudú nikým blokované a zbytočne navštevované botmi.


Dognet.sk

Čo sa affiliate programov týka, nie je potrebné sa zameriavať len na Slovensko, ale je možné využiť aj sieť Dognet, ktorá obsluhuje viac ako 500 kampaní naprieč strednou Európou. Dognet pochádza zo Slovenska, ale má silný focus aj na Česko a Maďarsko. Čoby publisher môže byť ktokoľvek, kto má nejaký webový projekt, nemusí ísť o podnikateľa s IČO, ale môže to byť aj fyzická osoba. Ak ste inzerent, musíte vyplniť registračný formulár, váš projekt bude posúdený a následne sa dozviete, či vám bude ponúknutá spolupráca zadarmo, alebo platená. V súčasnej dobe je ponuka tejto affiliate siete veľmi široká, zahŕňa najrôznejšie e-shopy z oblasti módy a krásy, zdravia, bývania, alebo športu.


CJ.com / Vivnetworks.com

Krása affiliate teda partnerského marketignu spočíva v tom, že sa skutočne netreba obmedzovať len na Slovensko. Ako partner, tak inzerent môže využiť služieb zahraničných affiliate sietí a svoj trh si poriadne zväčšiť. Je pochopiteľne iba potrebné dodržať serióznosť, inak hrozí okamžité vylúčenie. Jednou z najväčších affiliate sietí na svete je sieť Commission Junction na doméne CJ.com, v našich končinách ju zastupuje spoločnosť Vivnetworks. Táto sieť ponúka príležitosť obom stranám, ktoré tak môžu expandovať do celého sveta. Je len potrebné ovládať Anglický jazyk, v ktorom je uvedené rozhranie pre správu.


eHUB.cz

Z ponuky katalógu kampaní na eHub.cz si vyberie určite každý, Jedná sa o pestrú ponuku počnúc finančnými produktmi, cez darčeky, oblečenie, zľavové weby a ďalšie. Dĺžka cookies je od niekoľkých dní až po niekoľko týždňov, provízia sa pohybuje v ráde jednotiek percent až po nižšie desiatky %. Inzerentom je sľubované vytvorenie kampane na mieru, vrátane oslovenia toho správneho publishera.


AffiliatePort.eu (pôvodne AffiliateClub.cz)

Kampane na stránkach affiliateport.eu sú prehľadne rozdelené do oblastí auto-moto, móda, deti, potraviny a nápoje, nábytok, chudnutie, cestovanie, online služby, šport, hry a poistenie a financie. Nechýba ani ponuka zľavových webov. Provízia sa pohybuje od jednotiek percent až po nižšie desiatky percent v prípade výživových doplnkov. Na stránkach veria, že v oblasti affiliate marketingu je dôležitá osveta, preto sa snažia ako partnerov, tak inzerentov pravidelne vzdelávať pomocou online kurzov. Po registrácii je k dispozícii základný kurz, ďalej sú k dispozícii najrôznejšie materiály týkajúce sa online marketingu. Začiatkom roku 2020 prebehol rebranding spoločnosti a sieť sa premenovala z pôvodného názvu AffiliateClub na AffiliatePort.


Wedos.as

Na stránkach Wedos.as nájdete partnerský systém, vďaka ktorému môžu partneri ponúkať hostingové služby, alebo on-line poistenia. Partner dostane HTML kód, ktorý vloží na stránky, ďalej provízny odkaz, vďaka ktorému bude jasné, odkiaľ kupujúci prišiel. Provízia za hostingové služby sa pohybuje vo výške 5 až 50%, to za ponuku hostingu. Za cestovné poistenie sa platí provízia okolo 20%, za poistenie domácnosti 30 až 50 percent. Stránka uvádza, že platnosť súborov cookies je 90 dní, takže kupujúci má skoro tri mesiace na to, aby uskutočnil nákup a partnerovi bola za tento nákup vyplatená provízia.


Alza.sk

Affiliate program ponúka aj jeden z našich najväčších predajcov počítačov a elektra u nás Alza.sk. Vďaka affiliate môžete predávať čokoľvek zo sortimentu Alzy, čo je určite dostatočná šírka. Alza ponúka provízie vo výške niekoľkých percent, dve percentá za notebooky, po štyri percentá za auto-moto, alebo piatich percent za športové potreby. Alza sľubuje, že touto cestou bude spolupracovať pokojne aj s nováčikmi v odbore. Vďaka jednoduchému rozhraniu je možné sa okamžite dozvedieť objem objednávok a tiež výšku provízie. Prevádzkovateľ stránok dostane k dispozícii bannery alebo do stránok vloží trackovací odkaz. Provízie sa vyplácajú, keď dosiahnu aspoň 20 EUR.


Affial.com

Affial.com je česko-slovenská sieť, ktorá ponúka okolo 200 affiliate kampaní a ich počet stále rastie. Vyberať si môžete z oblastí ako fitness, výživové doplnky, móda, hračky, šperky, autodiely, ekologické produkty a z mnohých ďalších. Partnerom sa môžu stať právnické aj fyzické osoby z Česka alebo Slovenska. Táto sieť možno patrí medzi menšie, ale práve vďaka tomu tu nájdete osobný prístup a skutočný záujem o kvalitu a prosperitu všetkých strán. Faktúry sú partnerom preplácané do 3 pracovných dní, provízia sa u väčšiny kampaní pohybuje nad 10% a súčasťou siete je aj Affial Univerzita, ktorej cieľom je vzdelávať nových aj pokročilých partnerov.


Affilmax.cz

Hoci zatiaľ nepatrí sieť Affilmax.cz medzi najrozšírenejšie, tvári sa veľmi prívetivo, a to ako k inzerentom, tak i k publisherom. Niet sa čomu diviť, túto českú firmu totiž vedú ostrieľaní markeťáci, ktorí sa affiliate predaju venujú už viac ako 10 rokov. Celý Affilmax stojí na celosvetovo úspešnom systéme Post Affiliate Pro.

V súčasnej dobe sa jedná o celkom málo rozšírenú sieť, čo je škoda, pretože provízie sa pohybujú aj nad hranicou 10%, čo je napr. pri kategórii nábytku slušný peniaz.


eSpoluprace.cz

Sieť eSpoluprace.cz sa zameriava hlavne na finančné produkty. Partnerom sa môže stať ktokoľvek, kto je majiteľom webovej stránky, ale pokojne aj účtu na sociálnej sieti. Vďaka registrácii získa prístup do rozhrania, v ktorom môže plánovať a vyhodnocovať reklamné kampane. V štatistikách si možno zobraziť denné i hodinový prehľad, prehľad konverzií a odporúčaní. Partner si musí iba vložiť špeciálny sledovací odkaz do stránok a potom sa snažiť stránky patrične spropagovať. Na inzerentovi zase je, aby pripravil najrôznejšie reklamné prvky – bannery v rôznych veľkostiach, či predaje podporil napr. ešte emailingom.


Alternatíva k sieťam – vlastný affiliate program

Pre kompletnosť ešte zmienime možnosť neriešiť affiliate marketing pomocou sietí tretích strán ale vytvorením vlastného affiliate (partnerského) programu alebo malej affiliate siete. Myslíte, že to je nad vaše sily? So špecializovaným softvérom to nie je zďaleka tak ťažké, ako by sa mohlo zdať.

AffilBox.cz

AffilBox umožňuje inzerentom vytvoriť a hlavne spravovať sieť partnerov (publisherov), ktorí sa chcú podieľať na propagáciu ich produktov a služieb. Automatizuje predovšetkým identifikáciu sprostredkovateľa a správne pripisovanie provízií partnerom pri predaji alebo splnení iného cieľa inzerenta. Túto úlohu je schopný riešiť na obrovskom množstve existujúcich e-shopových platforiem vďaka prepracovanému systému napojení a pluginov.

Recenzia AffilBox.cz


AffiliateKatalog.com

Skvelým projektom z oblasti affiliate marketingu je určite affiliatekatalog.com. Ten podáva ucelené informácie o práve prebiehajúcich affiliate programoch, vrátane ich podmienok. Pre jednoduchú orientáciu si môžete samozrejme vyfiltrovať len oblasti, ktoré vás zaujímajú.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.