Užitočné Online Nástroje A Služby

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

22 užitočných online nástrojov

Magazín WebhostingCentrum.sk je plný užitočného obsahu, ktorý sa týka tvorby webov. Nájdete tu recenzie hostingových služieb, návody ako vytvoriť weby, návody ako sa chrániť na internete, recenzie online nástrojov a služieb pre online podnikanie alebo ecommerce a samozrejme zaujímavé pre našich čitateľov môžu byť aj zľavové kupóny na tieto služby. 

Nie sú to len informácie, zdieľame naše vlastné skúsenosti, naše know-how. Porovnávame rôzne nástroje a pomáhame vám vybrať si optimálny nástroj na základe našich skúseností. 

Zostavili sme tak aj tento zoznam 22 užitočných online nástrojov na základe odporúčaní našich redaktorov. Môžete si prečítať recenzie alebo nástroje vyskúšať.

Cloudways Logo

Cloudways

Cloudways je výkonný, bezpečný a spoľahlivý manažovaný cloudový hosting určený pre jednotlivcov aj pre tímy. Je vhodný pre jednoduché weby aj zložité webové aplikácie.

Poskytuje optimalizovaný hosting pre WordPress, PHP, Woo Commerce, Magento, Laravel a iné frameworky. Je možný staging, vývoj a testovanie rôznych verzií webu, či aplikácie.

Servre používajú firewall a zaručujú pravidelnú aktualizáciu OS, máte možnosť nastaviť si frekvenciu zálohovania vašich projektov. Dostupné sú SSL certifikáty zdarma.

Balíky služieb sa líšia veľkosťou RAM, počtom procesorov, úložným priestorom a množstvom prenesených dát.  Na výber je viac ako 60 dátových centier v rôznych lokalitách.

Používatelia ocenia služby zákazníkom dostupné 24/7. Hosting Cloudways si môžete vyskúšať v trial verzii na 3 dni zadarmo. Sídlo spoločnosti je na Malte.

Hostinger Logo

Hostinger

Hostinger je poskytovateľ zdieľaného aj cloudového hostingu, ktorý patrí k cenovo výhodnejším na globálnom trhu.

Hostingové služby poskytuje malým webom, ale aj rozsiahlejším webom a eshopom. Dostupné sú 3 balíky služieb, ktoré sa odlišujú veľkosťou úložného priestoru, veľkosťou RAM, počtom aktívnych spustených procesov, počtom subdomén a zaparkovaných domén na účet.

Pre tvorcov webov môže byť zaujímavý jeho WYSIWYG editor Zyro by Hostinger, pomocou ktorého je možné bez programovania vytvoriť web aj eshop.

Sídlo hostingu je v Litve, má však aj dcérske hostingové spoločnosti so servermi v USA alebo Veľkej Británii.

Shopify Logo

Shopify

Shopify je globálne známa platforma na vytváranie eshopov.

Nielen že sa môžete ľahko odlíšiť od konkurencie a upraviť vzhľad vášho eshopu, ale pomocou pluginov z App Store Shopify môžete doplniť veľa funkcionality dôležitej pre správu a marketing eshopu: newsletter, napojenie na reklamné systémy, fakturácia… ak nejakú fukncionalitu potrebujete, väčšinou je pre ňu už vytvorený plugin. Shopify používajú malí hand made tvorcovia, ale aj veľké značky ako Tesla, Nestlé alebo RedBull.

Dostupné sú 3 balíky služieb, ktoré sa líšia počtom prístupov, a dostupnosťou rôznych profi reportov o počtoch a správaní návštevníkov.

Sídlo Shopify je v Kanade, službu využívajú eshopári vo viac ako 175 krajinách.

Zyro Hostinger Logo

Zyro

Zyro je webový WYSIWYG editor, pomocou ktorého si môžete vytvoriť web alebo eshop so 100 až 2500 produktami bez programovania. K dispozícii sú desiatky šablón rozčlenené do rôznych kategórií. 

Pri tvorbe webu sa v Zyro používa vodiaca mriežka, na ktorú možno drag & drop spôsobom umiestňovať rôzne webové prvky. Editor neumožní umiestňovať prvky mimo tejto vodiacej mriežky, čo sa ukazuje ako výhoda. Webstránky vytvorené pomocou Zyro majú totiž jednoduchší kód a ich načítavanie je potom rýchlejšie.

K dispozícii sú 4 balíky služieb, najlacnejší balík s funkcionalitou len pre weby, zvyšné balíky aj s funkcionalitou pre pre eshopy. Vo vyšších balíkoch je možnosť vkladať aj vlastný HTML kód. Sídlo spoločnosti je v Litve, zamestnanci sídlia aj v Nemecku, Švajčiarsku, Fínsku a Spojenom Kráľovstve.

Cloudflare Logo

Cloudflare

Cloudflare je globálna sieťová služba pre weby, webové aplikácie aj API. Chráni web server pred útokmi a optimalizuje distribúciu dát zo servera do celého sveta.

Sieť Cloudflare má viac ako 250 dátovch centier v 100 krajinách po celom svete, to znamená, že doručenie obsahu webu k návštevníkom webu je optimalizované podľa jeho lokality.

Cloudflare je jednou z najpoužívanejších CDN služieb pre WordPress, pre malé projekty dostupná aj vo free verzii. Ak máte na svojom webe návštevníkov z rôznych častí sveta, zvážte jej použitie.

Cloudflare poskytuje služby aj pre firemným zákazníkom. Môžu zabezpečiť firemné siete, firemné aplikácie ako aj prostredie na vývoj aplikácií.

Sídlo firmy je v USA.

Kadence Wp Logo

Kadence WP

Ak máte WordPress web, určite oceníte šablóny, bloky a pluginy od Kadence WP. Šablóny a bloky sú integrované s obľúbenými pluginmi Gutenberg, Elementor, WooCommerce a ďalšími.

K dispozícii je free verzia šabĺony Kadence, ktorá je veľmi dobre škálovateľná. Môžete si postaviť svoj vlastný header alebo footer, všetky bloky sa dajú prispôsobiť a sú responzívne. Môžete využiť čosi ako knižnicu predpripravených blokov. Dizajny sú moderné a web postavíte doslova na pár klikov.

Môžete si dokúpiť rôzne balíky blokov alebo jednotlivé pluginy, ale aj zvýhodnené balíky viacerých produktov a vyšperkovať pomocou nich WordPress web či eshop podľa vašich potrieb.

Kadence Conversions Logo

Kadence Conversions

Kadence Conversions je platený plugin určený pre WordPress weby. Pomocou tohto pluginu a editoru Gutenberg ľahko navrhnete rôzne konverzné prvky ako sú pop-up okná, opt-in formuláre, predajné bannery, notifikačné lišty a pod.

Pre jednotlivé prvky je možné nastaviť podmienky, kedy sa majú spustiť. Ak máte eshop môžete veľmi cielene osloviť zákazníka v rôznych fázach nakupovania, ak prepojíte rôzne konverzné prvky s WooCommerce.

K dispozícii je základný balík alebo rozšírený balík, v ktorom sú rôzne hotové bloky a šablóny.

Elementor Logo

Elementor

Elementor patrí medzi obľúbené WordPress page buildery, teda pluginy, pomocou ktorých je možné jednoduchým spôsobom navrhnúť webovú stránku.

Page buildery používajú predpripravené prvky ako sú textové polia, obrázky, tlačítka, ale aj rôzne widgety. Umožňujú editovať rozloženie prvkov na stránke, nastaviť veľkosti a farebnosť prvkov a pod.

Elementor je dostupný vo free verzii, v platenej verzii si môžete dokúpiť rôzne widgety, napríklad pre integráciu s WooCommerce (pre eshop).

Cena platenej verzie Elementora sa odvíja od počtu stránok, kde bude nasadený.

Wp Rocket Logo

WP Rocket

WP Rocket je plugin určený pre WordPress weby.

Každý prevádzkovateľ webu si želá, aby sa jeho web načítaval rýchlo, plugin pre nastavenie cache môže rýchlosť načítania webu takmer okamžite zlepšiť.

Je vhodný pre malé weby, aj pre eshopy, je kompatibilný s rôznymi ecommerce pluginmi pre WordPress.

Je to platený plugin, jeho cena sa odvíja od počtu webov, na ktoré ho nasadíte.

Wpml Logo

WPML

WPML je plugin určený pre multilingválne WordPress weby. Umožňuje naplnenie a správu obsahu v rôznych jazykoch, ako aj manažovanie prekladov. Dostupných je 40 jazykov, ale môžete si definovať aj vlastný jazyk.

Okrem článkov a stránok umožňuje aj preklady pre: custom post type, custom field, widget, menu, obrázky, taxonómie, iné médiá, dokonca aj texty vo vašom admine.

Je to platený plugin. Cena sa odvíja od počtu webov, na ktoré ho nasadíte a tiež pluginov, ktoré potrebujete preložiť.

Ithemes Security Logo

iThemes Security

iThemes Security je plugin určený pre ochranu WordPress webov pred internetovými hrozbami. Zabraňuje brute force atakom, monitoruje podozrivé aktivity návštevníkov, monitoruje zraniteľnosť témy a pluginov, odporúča aktualizácie, blokuje škodlivé boty a spam.

Základná verzia je free, často býva súčasťou inštalácie WordPressu na jedno kliknutie v hostingu.

Pokročilejšie nastavenia a funkcionalita sú dostupné v platenej verzii iThemes Security Pro. Napríklad logovanie aktivity používateľov, možnosť nastaviť skupiny používateľov a dôveryhodné zariadenia, manažment verzií, reCaptcha a ďalšie. Cena sa odvíja od počtu webov, na ktoré plugin nasadíte.

Avast Logo

Avast

Avast je antivírusový program, pre ochranu vašich zariadení pripojených na internet – PC, notebook, tablet, mobil.

Zablokuje vírusy a malvér, nájde slabiny v zabezpečení Wi-Fi, skontroluje silu hesiel, zaistí ochranu pred ransomvérom. A to všetko vo free verzii!

V platenej verzii Avastu naviac získate ochranu pri online nakupovaní, pokročilý firewall, ochranu pred špehovaním cez vašu webkameru a mnohé ďalšie funkcie.

1password Logo

1Password

Ak si ukladáte heslá navštívených webov len vo vašom prehliadači, nemusia byť v bezpečí. Na ich ochranu slúži aplikácia na správu hesiel, akou je aj 1Password.

Okrem ukladania hesiel umožňuje 1Password aj bezpečné ukladanie údajov z platobných kariet a rôznych dokumentov (napr. prefotené osobné doklady a pod.). Pre každú oblasť si môžete vytvoriť vlastný zaheslovaný priečinok, tzv. trezor.

1Password patrí medzi najpoužívanejších správcov hesiel, je určený pre jednotlivcov, rodiny, ale aj pre firemné tímy. Podľa toho sa odvíja cena.

Je to platená služba, vyskúšať si môžete trial verziu na 14 dní zadarmo.

Cyberghost Logo

CyberGhost VPN

CyberGhost VPN je služba, ktorá vám zabezpečí súkromie a bezpečnosť na internete.

Po pripojení do VPN (virtual private network) je zabezpečené ukrytie vašej IP adresy, pre navštívené weby sú dostupné len IP adresy serverov VPN.

Ak používate verejné Wi-Fi siete, určite by ste sa mali do nich pripájať cez VPN. Ochráni vaše prihlasovacie údaje alebo údaje z platobnej karty a pod., aby nemohli byť odchytené.

Často sú VPN siete používané pre odblokovanie obsahu na streamovacích portáloch, ktorý je dostupný len pre niektorú krajinu. Pripojením do siete môžete obísť geografické obmedzenia. To viete využiť napr. pri cestovaní, viete si obsah slovenských služieb pozrieť kdekoľvek v zahraničí.

Je to platená služba, dostupná pre rôzne operačné systémy, po zakúpení licencii môžete do VPN pripojiť až 7 rôznych zariadení. Cena je výhodnejšia pri zakúpení licencie na dlhšie obdobie.

Semrush Logo

Semrush

Semrush je sada nástrojov pre online marketing – SEO, Paid Traffic, Social Media, Content & PR a Market Research.

Sú to nástroje pre optimalizovanie webu pre vyhľadávače, vylaďovanie PPC kampaní, vylaďovanie príspevkov na sociálnych sieťach, preskúmavanie vašej konkurencie, ale poskytnú vám aj námety na kvalitný obsah, námety na články a pod.

Semrush ponúka 3 balíky služieb, cena sa odvíja najmä od počtu spravovaných projektov, ale aj od množstva sledovaných pozícií kľúčových slov a počtu stránok preskúmaných nástrojom Site Audit.

Jasper Jarvis Logo

Jarvis – Jasper

Nástroj Jasper sa pôvodne volal Jarvis, vznikol v roku 2020, premenoval sa v roku 2022.

Je to umelá inteligencia, ktorá za vás vytvorí obsah na blog, web či sociálne siete. Znie to neuveriteľne? Áno 🙂

Tento nástroj niektorí považujú za revolučný. Menej odvážnym pomôže vylepšiť koncepty textov z hľadiska seo, tým odvážnejším alebo v tvorení vyhoreným pripraví 50-100% textu.

Ak potrebujete recyklovať články alebo texty ppc reklám a pod., Jasper vám dodá niekoľko variantov textov na výber.

Jasper pri tvorbe textov používa rôzne šablóny a „recepty“ (štruktúrovaný zoznam pokynov, čo má výsledný text obsahovať). Je schopný poskytnúť výstupy až v 25 jazykoch.

Vieme si predstaviť využitie tejto služby napr. pri expanzii webu do zahraničia. Môže ušetriť náklady na články podporujúce seo webu.

Je to platená služba, cena sa odvíja od počtu slov, ktoré mesačne vygenerujete.

Grammarly Logo 1

Grammarly

Grammarly je nástroj, ktorý vám pomôže vytvárať pútavé texty v anglickom jazyku.

Na vstupe sú vaše texty, no Grammarly nie je len obyčajný korektor gramatiky. Využíva umelú inteligenciu a strojové účenie. Navrhuje vám úravy textu, odporúča vám zaujímavejšie a trefnejšie slovné spojenia a formulácie tak, aby ste sa čo najviac priblížili „native speakerom“.

Môžete využiť free verziu. V tom prípade vám Grammarly opraví a upraví len niektoré časti textu a upozorní vás, že viac rád dostanete v pro verzii. Pro verzia je dostupná v rôznych balíkoch, ktorých cena sa odvíja od počtu používateľov a tiež dostupnosti pokročilých jazykových odporúčaní.

Deepl Translator

Deepl

Používate pri prekladoch Google Translator? Deepl je veľmi podobná služba, korá poskytuje strojový preklad textov, ibaže o nej vie menej používateľov. Pritom Deepl preklady sú často kvalitnejšie.

Aktuálne umožňuje preklady z a do 26 jazykov, medzi ktorými je aj slovenčina a čeština.

Môžete využívať free verziu alebo platenú verziu s dodatočnou funkcionalitou. Napr. si môžete zvoliť formálny alebo neformálny tón prekladu, vytvárať slovník fráz, pracovať v tíme, spravovať prácu prekladateľského tímu. Nástroj je možné integrovať s profesionálnymi CAT nástrojmi, ktoré využívajú prekladatelia na správu prekladov.

Depositphotos Logo

Depositphotos

Depositphotos je globálna platforma, ktorá je na trhu už od roku 2009. Obsahuje viac ako 230 miliónov royalty free súborov k zakúpeniu. Nájdete tu fotografie, ilustrácie, vektory a videá z najrôznejších kategórií použiteľné pre vaše weby či blogy.

Royalty-free znamená, že pri zakúpení obrázku a pod. z Depositphotos si zakupujete aj licenciu na jeho neobmedzené používanie a editovanie.

Je možné zakupovať jednotlivé fotky alebo balíky fotiek.

Depositphotos má pracovné tímy v New Yorku, Miláne, Kyjeve, Limassole, Moskve a Varšave a milióny používateľov po celom svete.

Canva Logo

Canva

Canva je online grafický nástroj na vytváranie jednoduchej grafiky. K dispozícii sú šablóny pre najrôznejšie kategórie, od plagátikov a iných tlačovín po rôzne typy príspevkov na sociálne siete. Výhodou je veľké množstvo šablón, obrázkov, grafických prvkov a fontov, ako aj možnosť editácie free šablón podľa vašich potrieb.

Vaše weby, blogy, sociálne siete, rôzne prezentácie môžete obohatiť o pekné obrázky, či logo vytvorené v Canve, je to jednoduché a rýchle.

Canva je dostupná vo free verzii i platenej pro verzii. Vo veľa prípadoch vám verzia zadarmo postačí. S platenou verziou Canvy získate viac šablón, viac rôznych grafických prvkov, čo pre menej zručných grafikov môže byť výhoda.

Fiverr Logo

Fiverr

Fiverr je globalna platforma, ktorá obsahuje ponuky od freelancerov aj profesionálov v rôznych kategóriách od grafického dizajnu cez tvorbu webu a marketing po lifestyle.

Fiverr môžete využiť, ak hľadáte niekoho, kto vám pomôže s webom, WordPressom, grafikou na web, nastavením SEO, prekladmi do rôznych jazykov a pod. Predajcovia služieb majú hodnotenia od zákazníkov, čo vám pomôže si vvybrať spoľahlivého dodávateľa služieb.

Alebo naopak, môžete sa zaevidovať a ponúkať svoje služby na medzinárodnom poli aj vy. Čokoľvek čo viete, môže sa niekomu inému zísť.

Fiverr vznikol v roku 2010 a dnes má dokopy viac ako 400 zamestnancov v pobočkách v New Yorku, San Franciscu, Orlande, Phoenixe, Londýne, Berlíne a centrále v Tel Avive.

Udemy Logo

Udemy

Udemy je známa platforma, ktorá ponúka online kurzy z najrozličnejších oblastí. Biznis, dizajn, spracovanie fotografie, softvérový vývoj, kancelárske programy, marketing, financie, zdravie a fitness, životný štýl, hudba, umenie, osobný rozvoj aj jazykové kurzy…

Kurzy väčšinou obsahujú video s prednáškou, materiály na stiahnutie, testy a možnosť získať certifikát. Po otestovaní a splnení všetkých zadaní v kurze získavate Udemy certifikát.

S programom Udemy Pro môžete získať odborné certifikáty z oblasti IT, ktoré vám môže uznať aj váš zamestnávateľ.

Ak máte potrebné odborné znalosti, môžete sa stať inštruktorom kurzu a publikovať vlastný kurz.

Na webe nájdete viac ako 100 tisíc kurzov v 50 jazykoch, ktoré sú určené pre jednotlivcov aj firmy.

Záver

Nástroje, ktoré sú v článku odporúčané vám pomôžu na ceste k úspešnému webu. Pomôžu vám vytvárať, či prekladať obsah, získať zaujímavé obrázky, ochrániť váš web pred hrozbami na internete, zrýchliť jeho načítavanie, skrátka pomôžu vášmu webu vyrásť. Často na to postačí free verzia nástrojov.

Pro verzie nástrojov budete potrebovať vo fáze, keď sa váš web stane nevyhnutnou súčasťou vášho online podnikania, nielen koníčkom. A vtedy oceníte, že ich už veľmi dobre poznáte a ovládate rôzne nastavenia a budete vedieť posúdiť, či dodatočná funkcionalita ponúkaná v pro verziách je pre váš projekt užitočná.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.