Black Friday 2

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Black Friday: Ako nájsť tie najlepšie zľavy?

Pomaly, ale isto sa blíži Black Friday, inak nazývaný Čierny piatok, každoročný sviatok zliav a výpredajov. Hoci na Slovensku získal výraznejšie povedomie len pred pár rokmi, do zľavového šialenstva sa zapája stále viac a viac obchodníkov. Aby ste našli skutočne tie najlepšie zľavy a nenaleteli podvodníkom, pripravili sme pre vás praktické tipy, ako sa pripraviť na Black Friday.

Pripravte sa s predstihom

Do dňa D síce ešte pár dní zostáva, ale vedzte, že práve teraz je ten najlepší čas na prípravu. Aby ste využili tých najvýhodnejších ponúk, nenechali sa zlákať zdanlivo výhodnými zľavami a nič vám neuniklo, vyplatí sa nenechať nič na náhodu a do príprav na Black Friday sa pustiť pekne s predstihom.

1. Zoznam prianí

Prvým krokom by malo byť predovšetkým zosumarizovanie vecí, ktoré by ste počas výpredajov radi zakúpili. Či už ide o darčeky pod stromček, vysnívaný mobil alebo spotrebiče do domácnosti, napíšte si zoznam všetkých produktov, na ktoré si robíte zálusk. Nielenže vám neunikne žiadna výhodná ponuka, ale predovšetkým sa vyhnete nákupu zbytočností, ktoré vlastne ani nepotrebujete.

2. Rozpočet

Druhým krokom by malo byť stanovenie rozpočtu. Rovnako ako v predchádzajúcom bode platí, že v záchvate nákupnej horúčky a lákavých zliav môžete nakúpiť za viac, než by sa vašej peňaženke páčilo. Stanovením jasného limitu sa tejto nepríjemnej situácii ľahko vyhnete.

3. Prieskum cien

S nastavením rozpočtu vám pomôže aj včasný prieskum cien. Znalosť priemerných cien daného produktu navyše príde vhod aj z hľadiska podvodov na zákazníkoch a falošných zliav, ktoré sú bohužiaľ stále častejšou praxou. Stručne a dobre, nenecháte sa zlákať prvou zdanlivo výhodnou ponukou a kričiacim reklamným banerom, ktorý sľubuje najvýhodnejšiu ponuku na trhu.

4. Odber newsletterov a sociálne siete

Včasná príprava príde vhod aj z hľadiska hľadania tej najlepšej ponuky. Veľa obchodov totiž okrem bežných zliav priamo na e-shope odmeňuje verných zákazníkov dodatočnými zľavovými kódmi či včasným upozornením na spustenie výpredaja. 

Aby vám neunikla žiadna akcia ani zľavový kód, nezabudnite sa u svojich obľúbených obchodov prihlásiť k pravidelnému newsletteru, či ich sledovať na sociálnych sieťach.

Buďte pri nákupoch v bezpečí

Povedzme si na rovinu, online nákupy sú tiež spojené s určitým rizikom, a to najmä z hľadiska krádeže dôležitých osobných informácií, vrátane prístupových údajov k vašej platobnej karte. Určite by ste teda nemali podceniť (aspoň dočasné) získanie kvalitnej VPN, teda súkromnej virtuálnej siete, ktorá ochráni vaše osobné informácie pred odhalením. Nespornou výhodou použitia VPN pri nákupoch je nielen ochrana pred hackermi, ale aj pred cenovou diskrimináciou, keď e-shop umelo zvyšuje ceny na základe vášho predchádzajúceho vyhľadávania či znalosti vašej geologickej polohy.

Pokiaľ ide o samotnú bezpečnosť, zmienkyhodné je aj SSL šifrovanie. Ak si chcete byť istí, že ste pri nákupoch v online svete v bezpečí, je dôležité nakupovať na e-shopoch s SSL šifrovaním, ktoré zaisťuje bezpečnosť osobných údajov, chráni pred phishingom a zvyšuje dôveryhodnosť webovej stránky. Webové stránky s SSL certifikátom začínajú „https://“ a v adresnom riadku prehliadača majú symbol zámku. Hoci to neplatí vo všetkých prípadoch, pri nákupoch v e-shopoch bez SSL šifrovania môžu byť vaše osobné údaje ohrozené.

VPN – aktuálne akčné ponuky

Aktuálne zľavy na kvalitné VPN služby, nájdete na webovej stránke webhostingcentrum.cz. Tento portál poskytuje rozsiahly prehľad rôznych VPN služieb, vrátane detailných recenzií a porovnaní, čo zákazníkom umožňuje vybrať si najlepšiu možnosť podľa ich špecifických potrieb a požiadaviek.

Užitočné online nástroje

Okrem VPN existuje tiež celá rada ďalších online nástrojov, ktoré vám pomôžu ušetriť (nielen) pri Black Friday výpredajoch. Ide o rôzne portály a rozšírenia prehliadačov, ktoré vám pomôžu odhaliť tie najlepšie ceny aj prípadné nekalé obchodné praktiky e-shopov, ktorým bude lepšie sa vyhnúť.

1. Cashback a kupóny

Ak vás čakajú veľké nákupy, cashback je jasnou voľbou. Hoci nejde o zľavu ako takú, časť z nákupu získate späť, čo sa najmä pri nákladnejších nákupoch rozhodne oplatí. V slovenskom prostredí patrí medzi obľúbené a spoľahlivé cashback portály napríklad refundo.sk.

Okrem cashbackov môžete počas Black Friday využiť aj zľavové kupóny. Tie si môžete buď dohľadať na konkrétnych zľavových portáloch napríklad kuponovnik.sk, alebo využiť rozšírenia pre prehliadače, ktoré automaticky prehľadajú všetky dostupné zľavové kódy pre daný e-shop.

2. Nástroje na sledovanie cien

O falošných zľavách sme si dnes už hovorili – ide o situácie, keď predajcovia ponúkajú zdanlivo výrazné zlavy alebo zníženia cien produktov, ale v skutočnosti ceny nie sú tak výhodné, ako sa zdajú. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako sa vyhnúť falošným zľavám, a to pomocou portálov na sledovanie vývoja cien.

Zobrazenie histórie cien produktov vám pomôže určiť, či je aktuálna „zľava“ skutočne výhodná. Tieto portály zároveň umožňujú nastaviť cenové upozornenia na prípadný pokles ceny pod určitú hladinu, čím sa vyhneme rýchlemu rozhodovaniu na základe zdanlivých zliav a umožníme vám počkať na skutočne výhodnú ponuku. Na portáloch na sledovanie cien je možné zvyčajne porovnať ceny medzi rôznymi predajcami, vďaka čomu nájdete tú najlepšiu dostupnú cenu pre konkrétny produkt. Príkladom týchto portálov nech je Heuréka alebo Hlídač shopů.

Ako získať tie najvýhodnejšie ponuky?

Na záver sa pozrime, ako tohtoročný Black Friday využiť naozaj na maximum a získať tovar za naozaj tie najlepšie ceny.

  1. Nezaspite najlepšie ponuky: Najlepšie ponuky často veľmi rýchlo zmiznú. Ak máte v hľadáčiku konkrétny produkt, rozhodne nečakajte s jeho nákupom na poslednú chvíľu!
  2. Pozor na davy – v kamenných predajniach aj tých internetových: Počas sezónnych výpredajov a špeciálnych akciách môžu byť obchody preplnené zákazníkmi, čo môže viesť k problémom s dostupnosťou produktov. Pri nákupe online môže dôjsť k preťaženiu e-shopu a ďalším technickým problémom.
  3. Ušetrite si nepríjemnosti prečítaním podmienok pre vrátenie: Pred nákupom si prečítajte podmienky pre vrátenie tovaru, ktoré sa môžu u rady e-shopov počas Black Friday meniť.
  4. Skontrolujte dobu doručenia: Zistite, ako dlho trvá doručenie objednaného tovaru. To je dôležité, najmä ak potrebujete produkt v určitom termíne – napríklad pod stromček.
  5. Pozor na podvodníkov: Buďte opatrní pri nakupovaní od neznámych predajcov alebo na podozrivých webových stránkach. Podvodníci sa môžu pokúsiť získať vaše osobné údaje alebo peniaze prostredníctvom falošných ponúk.
  6. Používajte zabezpečené platobné metódy: Pri online nákupoch uprednostňujte zabezpečené platobné metódy alebo platbu cez PayPal. Tieto metódy zvyčajne poskytujú ochranu pred neoprávnenými transakciami.
  7. Udržujte svoje osobné informácie v bezpečí: Nezverejňujte zbytočne svoje osobné údaje a buďte opatrní, ak vás e-shop žiada o viac informácií, než je nevyhnutne nutné pre vykonanie nákupu.
5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.