Balicek Office 365

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Ako získať MS Office zadarmo

Pokiaľ pravidelne pracujete s textovými editormi alebo vytvárate prezentácie a tabuľky, kancelársky balík je pre vás pravdepodobne nutnosťou. Hoci jednoznačne najlepším variantom je MS Office 365, ktorý obsahuje všetky dostupné funkcie a je pravidelne aktualizovaný, vzhľadom na nutnosť platenia mesačnej či ročnej licencie sa nejedná o najlacnejšiu záležitosť. V prípade, že sa hľadáte úplne bezplatnú, alebo aspoň výrazne lacnejšiu alternatívu, ste na správnom mieste. Poďme sa spoločne pozrieť, či je možné MS Office získať úplne zadarmo, aké sú bezplatné alternatívy, alebo ako pri zaobstarávaní MS Office ušetriť.

MS Office Online

Používate programy z balíka MS Office iba príležitostne a máte pri práci k dispozícii pripojenie k internetu? V tom prípade by vhodnou voľbou mohla byť online verzia desktopového programu MS Office. Hoci sa v mnohých ohľadoch podobá obdobne bezplatným Google Docs, ktoré sú v podstate konkurenčnou aplikáciou, ponúkne všetko, na čo ste u MS Office programov zvyknutí, a to úplne zadarmo.

Jedinou nevýhodou zostáva nutnosť pripojenia k internetu, hoci je potrebné dodať, že online verzia so sebou nesie celý rad benefitov, od možnosti spustenia na takmer akomkoľvek zariadení cez automatické ukladanie na OneDrive až po možnosť zdieľania súborov s kolegami.

MS Office pre školy a študentov

Jedinou ďalšou úplne bezplatnou verziou kancelárskeho balíka MS Office je licencia 365 určená pre školy a študentov – Office 365 Education. V rámci tejto licencie môžu ako pedagógovia, tak aj študenti z oprávnených inštitúcií využívať všetky programy MS Office 365, ako je Word, Excel, PowerPoint, One či Microsoft Teams úplne zadarmo. Asi však nie je potrebné dodávať, že na bezplatné využívanie MS Office 365 Education je potrebný platný e-mail školy, ktorá bezplatnú licenciu využíva. Po ukončení štúdia o možnosť bezplatného využívania kancelárskeho balíka bohužiaľ prídete.

Bezplatné alternatívy

Bezplatné možnosti, ako získať kancelársky balík MS Office, týmto končia. Ešte predtým, ako sa však pozrieme na lacnejšie alternatívy licencie MS Office 365, sa na krátko zastavme pri plnohodnotných alternatívach, ktoré si môžete bezplatne (prípadne za dobrovoľný príspevok) nainštalovať do počítača. Asi najznámejšími open-source kancelárskymi balíkmi sú OpenOffice a LibreOffice. Aké sú ich výhody a nevýhody?

Pomerne dlhú dobu bol najpopulárnejšou open-source alternatívou práve spomínaný Apache OpenOffice. Treba však povedať, že hoci si pri bežnom používaní s OpenOffice úplne vystačíte, pre zložitejšie úkony tým najlepším pomocníkom nebude. A jabĺčkarov možno sklame aj skutočnosť, že ho nenájdete v App Store pre stiahnutie do mobilného telefónu či iPadu.

Ak hľadáte skutočne plnohodnotnú alternatívu MS Office, stávkou na istotu je LibreOffice. Svojím rozhraním sa nápadne podobá na programy Microsoftu. Stiahnuť a nainštalovať ho však môžete úplne zadarmo. Výhodou je nielen bezproblémové otvorenie súborov z MS Office v LibreOffice a naopak, ale aj obsah prakticky všetkých funkcií, ktoré ponúkne MS Office. Bohužiaľ rovnako ako v prípade OpenOffice platí, že je k dispozícii iba pre Windows, Mac a Linux – oficiálne mobilné verzie (okrem prehliadača dokumentov pre Android) momentálne neexistujú.

Lacné MS Office

Nezaujali vás alternatívy k MS Office? Ak chcete využívať kancelársky balík MS Office bez toho, aby ste ho museli nelegálne stiahnuť alebo platiť pravidelné poplatky za predplatenú licenciu MS Office 365, stavte na jednorazové licencie. Napriek tomu, že cena môže byť v porovnaní s ročným predplatným mierne vyššia, z dlhodobého hľadiska vás vyjde lacnejšie – licencia vám zostane už navždy. Je tak ideálnou voľbou najmä v prípade, že vám existujúce funkcie danej licencie vyhovujú a nehodláte ju pravidelne upgradeovať za novú.

TIP REDAKCIE:
Návod ako získať legálnu licenciu Microsoft Office lacno alebo zadarmo.

MS Office 2016

Asi najlacnejšou (a v mnohých e-shopoch aj najpredávanejšou) trvalou licenciou je MS Office 2016 pre študentov a domácnosti, ktorú si zaobstaráte za približne 25 eur. Napriek tomu, že jej chýbajú niektoré nové funkcie, na rozdiel od novších licencií je kompatibilná so staršími operačnými systémami Windows 7 a 8. Hlavným lákadlom je však, samozrejme, bezkonkurenčne nízka cena.

MS Office 2019

Mierne drahšou alternatívou je MS Office 2019, ktorý na rozdiel od verzie z roku 2016, ponúkne napríklad prevod textu na reč, čierny motív pozadia, nové typy grafov a ďalšie nové funkcie. A síce je o niečo drahší, jeho cena by nemala presiahnuť 42 eur.

MS Office 2021

Najnovším prírastkom medzi trvalými licenciami MS Office je kancelársky balík z roku 2021, ktorý si vo verzii pre študentov a domácnosti zaobstaráte za cenu približne 85 eur. Oproti predchádzajúcim verziám umožňuje napríklad spoluvytváranie dokumentov, ponúkne úplne nové funkcie v Exceli či možnosť nahrávania prezentácie v PowerPointe.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.