Microsoft Office

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Ako získať legálnu licenciu Microsoft Office lacno alebo zadarmo

Ako získať legálne Microsoft Office lacno alebo úplne zadarmo? Ponuka tohto typu vzniká ojedinele alebo v časovo obmedzených akciách. Poradíme vám, ako na to.

Druhotná licencia Microsoft Office

Téma druhotného softvéru je u užívateľov stále opradená najrôznejšími mýtmi. Najväčšou obavou je, že druhotný softvér znamená horšiu kvalitu alebo to, že je nelegálny. V skutočnosti však žiadny rozdiel medzi druhotným a novým softvérom neexistuje. Druhotné licencie sú originálne licencie, ktoré pôvodný vlastník predal alebo previedol niekomu inému.

Ako druhotné licencie sú vnímané všetky softvérové licencie, ktoré už boli zakúpené v distribučnej sieti výrobcu, ale ich pôvodný vlastník ich už nepotrebuje, a tak ich ponúkne na predaj. Na území Európskej únie a EHS ide o legálnu prax, pretože v takom prípade došlo k takzvanému vyčerpaniu práva výrobcu softvéru. To znamená, že pokiaľ už výrobca za udelenie licencie dostal raz zaplatené, nemôže neskôr obmedzovať nakladanie s týmto právom.

Existuje mnoho dôvodov, prečo niekto odstráni licenciu zo svojho zariadenia a predá ju ďalej. Najčastejšie ide o spoločnosti, ktoré zakúpia počiatočnú licenciu programu, ale neskôr prejdú na novšiu verziu alebo iný softvér. Najväčšou výhodou sekundárnej licencie je nízka cena. Môžete na nej ušetriť stovky eur, pričom získate funkčný a originálny program.

Prípadných nevýhod sa nemusíte báť. Používanie softvéru nemá vplyv na opotrebenie. Zakúpením druhotnej licencie nestrácate žiadne výhody. Sekundárne aj primárne licencie majú rovnaké parametre a obsahujú všetky funkcie aj programy. Jedinou nevýhodou pri druhotnej licencii je fakt, že sa nedá preniesť na iné zariadenie. Viazaná je výhradne na váš hardvér. Ako pravidelný používateľ jedného zariadenia si však túto nevýhodu v praxi neuvedomíte.

Druhotné licencie majú doživotnú platnosť. Akonáhle si jednu zakúpite, môžete program používať navždy a bez problémov.

Kde kúpiť lacné druhotné licencie na MS Office

Premiumcdkeys Logo Zľava 10%
Premiumcdkeys.com
Zľava
Zľava 10 % na licencie softvéru od známych značiek ako Microsoft, Avast, Kaspersky a...Show More
Zľava 10 % na licencie softvéru od známych značiek ako Microsoft, Avast, Kaspersky a iných. Show Less
Servis Repas Logo Zľava 10%
Servis-repas.sk
Zľavový kód
Zľava 10 % na softvérové licencie v e-shope servis-repas.cz. Kód je možné uplatniť...Show More
Zľava 10 % na softvérové licencie v e-shope servis-repas.cz. Kód je možné uplatniť napr. na nákup licencií Windows 8.1, Windows 10, Windows 11, Windows Server, Microsoft Office, Project, Visio, Visual Studio, Práca s PDF, CAD softvér a mnoho ďalších. Show Less
WHC10

Druhotný softvér je hojne používaný aj vo verejných inštitúciách, ktoré nákupom týchto programov ušetrili významné finančné prostriedky. Druhotné licencie používa napríklad mesto Jičín, Mestská polícia Brno, Mestská časť Praha 7, Mesto Veľké Meziříčí, Štatutárne mesto Přerov, Nemocnica vo Frýdku-Místku, mnoho príspevkových organizácií aj napríklad Olymp centrum športu ministerstva vnútra.

Originálna licencia Microsoft Office od oficiálnych distribútorov

Počítače sa stali nenahraditeľnými pomocníkmi nielen v práci, ale aj v škole a doma. S ich dôležitosťou tiež stúpol nárast predaja počítačov na pracoviskách a v domácnostiach. Mohla za to okrem iného aj pandémia Covid-19, počas ktorej vznikol obrovský dopyt nielen po samotných počítačoch, ale aj po komfortných operačných systémoch Windows a kancelárskych balíčkoch Microsoft Office. Kde kúpiť originálne licencie Microsoft Office? Práve teraz môžete svoj Office získať prostredníctvom internetového obchodu:

Alza Predaj Kancelarskych Aplikacii

Jednotlivé produkty Microsoft Office si môžete teraz zaobstarať napríklad na Alza.sk až s 25 % zľavou a získať tak najlacnejšie licencie Microsoft Office. K dispozícii sú Office pre domácnosti a podnikateľov v boxe, Office pre domácnosti a študentov v boxe alebo Office pre domácnosti a študentov vo verzii elektronickej licencie. Výberom vami zvoleného produktu a následnou aktiváciou môžete túto verziu používať navždy bez toho, aby ste museli v budúcnosti platiť za predplatné alebo nové aktualizácie. Získaním licencie si zaistíte to, že vy aj vaše dáta budú v úplnom bezpečí, a navyše budete mať k dispozícii nepretržitú podporu a získate pravidelné bezpečnostné aktualizácie.

Originálna licencia Microsoft Office zadarmo pre školy a študentov

Študenti a pedagógovia z oprávnených inštitúcií môžu využívať zadarmo Office 365 Education, obsahujúci Word, Excel, OneNote, PowerPoint, Microsoft Teams a ďalšie dôležité nástroje pre výučbu. Stačí zadať platnú e-mailovú adresu vašej školy a začať môžete už dnes. Office 365 funguje úplne všade. Známe aplikácie a prístupné súbory sa pre bezproblémovú a jednoduchú tvorbu učebného plánu aktualizujú v reálnom čase na zariadeniach Windows, iOS, Android a ďalších.

Spojiť môžete svoj obsah, aplikácie aj konverzácie do jedného bodu s Office 365 Education. Spolupracovať je možné v reálnom čase bez obáv zo straty dokumentu alebo jeho formátovania. Microsoft Office online je dostupnou súpravou nástrojov vytvorených pre študentov a pedagógov, ktorú môžete používať na všetkých vašich obľúbených zariadeniach.

Čo je Microsoft Office 365?

Office 365
Zdroj: Depositphotos.com

Ide o súbor cloudových služieb, ktoré poskytuje spoločnosť Microsoft na báze predplatného. Podporuje výmenu súborov, tímovú komunikáciu, spoluprácu na projektoch a prepájanie samostatných softvérových nástrojov s online službami. Posledná verzia predstavuje Office 2021 a pre macOS Office 2011.

‌Často kladené otázky

Čo je druhotná licencia?

Druhotná licencia bola už v minulosti zakúpená a aktivovaná. Z pôvodného zariadenia bola odstránená a následne odkúpená na ďalšie použitie. Ide napríklad o licencie veľkých firiem, ktoré pravidelne aktualizujú softvér na novšie verzie a ich pôvodné predávajú za nižšiu cenu.

Ako aktivovať licenciu Microsoft Office?

Aktivácia licencie cez internet – ak ste si kúpili novú kartu s kódom Product Key alebo ste dostali kód Product Key pri nákupe Office prostredníctvom online obchodu, prejdite na stránku office.com/setup alebo microsoft365.com/setup. Ďalej postupujte podľa pokynov na obrazovke. Ide o jednorazový proces, ktorý priradí váš novo zakúpený produkt k vášmu účtu Microsoft. Po uplatnení kľúča môžete nainštalovať Office.
Aktivácia prostredníctvom Microsoft účtu – Microsoft Office aktivujete prihlásením pomocou konta Microsoft. Prihláste sa do svojho užívateľského účtu. Po prihlásení sa váš produkt pridá k vášmu účtu Microsoft, takže ho budete môcť v budúcnosti znovu nainštalovať alebo spravovať svoje predplatné bez kódu Product Key.

Je predaj druhotných licencií legálny?

Predaj použitých licencií je úplne legálny. Upravuje ho vyhláška Súdneho dvora Európskej únie SDEU z roku 2012.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.