Zyro.com recenzia: page builder

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Recenzia: So Zyro vytvoríte vlastné webové stránky rýchlo a lacno

POZOR! Nástroj na tvorbu webových stránok Zyro je teraz plne integrovaný do Hostingeru a všetky aktivity Zyro sú ukončené.

Pokiaľ sa pohrávate s otázkou, ako si vytvoriť webové stránky, tak Zyro je odpoveďou. S touto službou vytvoríte vlastný web alebo online obchod pomerne jednoducho a v podstate za pár korún. A to bez znalosti programovania. Chcete vedieť viac o Zyro Website Builder? Tak si poďte prečítať túto recenziu.

Čo je Zyro?

Zyro je website builder (editor pre tvorbu webu), s ktorým je možné vytvoriť webové stránky alebo e-shop. Ako je možné, že nemusím vedieť programovať? Zyro funguje na princípe WYSIWYG editorov (What You See Is What You Get). V týchto editoroch sa stránky tvoria s pomocou predpripravených šablón vzhľadu a elementov, ktoré možno chápať ako jednotlivé kúsky webovej stránky. Elementy sú teda nadpisy, tlačítka, formuláre, obrázky a ďalšie veci, ktoré dohromady tvoria webovú stránku. K vytvoreniu vlastného webu potrebujete iba klávesnicu a myš. Skutočne len s tými si vystačíte pri tvorbe vlastného webu.

Zyro je website builder od hostingovej spoločnosti Hostinger. Táto spoločnosť rozšírila s Zyro editorom stránok potrfólio svojich služieb. Je samozrejmé, že chce Zyro konkurovať takým značkám ako je Wix alebo napríklad Webnode. Vás určite teraz zaujíma, či má Zyro šancu konkurovať iným platformám? Určite má. 

Website builder Zyro pristupuje k tvorbe webu jednoduchším, ale zodpovednejším prístupom, než to robí napríklad Wix. Tu teraz narážam na možnosť rozmiestňovania prvkov po stránke, kedy vám Zyro nedovolí robiť úplne všetko, čo vás napadne, ale snaží sa vás držať v určitej mriežke rozmiestňovania prvkov. Výsledkom je o niečo čistejší vygenerovaný zdrojový kód a s ním je potom zrejme aj rýchlejšia samotná webová stránka. 

Oproti konkurencii však Zyro neponúkne toľko doplnkov a aplikácií, ktoré by išli ľahko „jedným kliknutím“ integrovať do webovej stránky. Ale nemusíte sa obávať, svoje stránky alebo online obchod na Zyro môžete vďaka vkladaniu kódov prepojiť zrejme skoro so všetkým.

Pre koho je Zyro Website Builder?

Zyro je jednoznačne zacielený na všetkých, ktorí si chcú ľahko sami vytvoriť vlastné webové stránky. Bez najímania drahých agentúr alebo programátorov. Vytvoriť jednoduchý web, blog, väčší magazín alebo napríklad e-shop s 2500 produktmi nie je s týmto editorom stránok vôbec nič zložité. Podľa môjho názoru je Zyro minimalistický a jednoduchý nástroj, u ktorého je 100% možné vytvoriť vlastné firemné alebo osobné webové stránky, ale tiež je to možnosť, ako s jedným nástrojom jednoducho tvoriť weby pre klientov a spravovať ich z jedného rozhrania.

Hlavné funkcie a vlastnosti editora

Website builder Zyro v prvom rade ponúka minimalistické rozhranie editora. Asi práve kvôli tomu si myslím, že je to ľahko použiteľný editor pre tvorbu webových stránok, pre vytvorenie blogu a tiež online obchodu. Ako som už písal, tak je to WYSIWYG editor, s ktorým sa stránky tvoria v reálnom zobrazení. Jednotlivé elementy sa presúvajú metódou drag & drop (chyť a pusť) pomocou myši. Dodnes nikto neprišiel s jednoduchším spôsobom, ako vytvoriť webové stránky.

Ako sa pracuje s editorom?

Zyro editor je možné prepnúť do viac ako 20 jazykov. Nechýba angličtina, ruština, poľština, španielčina, taliančina, portugalčina a ďalšie. Avšak čeština a slovenčina zatiaľ chýba. 

Keď prejdete na editáciu webovej stránky, tak si môžete všimnúť, že ako prechádzate myšou po stránke, tak sa vám zvýrazňujú jej elementy. Keď na element kliknete, tak uvidíte ďalšie možnosti, ktoré s ním môžete robiť. Napríklad ho presunúť, prepísať, prenastaviť alebo zmazať.

Ukážka editora a úpravy elementu (hlavného nadpisu).
Ukážka editora a úpravy elementu (hlavného nadpisu).

U Zyro ma celkom zaujala pomocná vodiaca mriežka, ktorá sa zobrazuje pri presúvaní elementu. Táto mriežka vám pomôže so stavbou webovej stránky. Jednoducho vám ukazuje, kam je možné element vložiť. Super je, že Zyro nedovolí užívateľom úplne všetko. Takže napríklad neumožní element vložiť mimo vodiacu mriežku. Vďaka tomu sa zachová akási pomyselná čistota zdrojového kódu. Tá zapríčiní rýchlejšie načítanie webu, ale aj správne zobrazenie na všetkých zariadeniach od počítača až po mobilný telefón. 

Vodiace mriežka pri presúvaní elementov metódou drag & drop.
Vodiaca mriežka pri presúvaní elementov metódou drag & drop.

Keď to porovnám s Wix, tak ten ako priama konkurencia síce dopraje užívateľom úplnú kreatívnu slobodu, ale zo svojej praxe viem, že je to zle. Ak totiž užívatelia popustia uzdu svojej fantázii až príliš, tak sú webové stránky vo výsledku nepoužiteľné.

To ale neznamená, že by mi Zyro pri tvorbe nedalo slobodu. Tak som to nemyslel. Naopak, Zyro je veľmi slobodné a elementy je v ňom možné presúvať, prekrývať a rozmiestňovať absolútne podľa vlastných predstáv.

Pridanie nového obrázka do stránky. Na miesto, kam presne potrebujem.
Pridanie nového obrázka do stránky. Na miesto, kam presne potrebujem.

Čo by som vám o tom dlho písal, keď vám môžem prácu s editorom ukázať na videu.

Video: ukážka práce s editorom Zyro.

Cenové balíčky

Zyro má v ponuke celkom 4 cenové varianty – Website, Business, Online Store, Advanced Store. Cenová tabuľka je taký menší marketingový trik. Ak sa totiž preklikne na objednanie konkrétneho tarifu, tak zistíte, že zvýhodnené ceny platia pri objednaní na 4 roky.

Zyro Pricing
Cenové balíčky website buildera Zyro.

Chápem to, pretože webové stránky sa väčšinou stavajú na dlhšie obdobie, takže potom je upozornenie na zvýhodnenú cenu asi úplne v poriadku, pretože vás to navnadí si jednoducho predplatiť dlhšie časové obdobie a ušetriť. Ale nemusíte sa báť, že musíte platiť na celé 4 roky. Vybrať si môžete aj kratšie obdobie.

Zyro Subscription
Príklad možností predplatného pre tarif Website.

Cenový tarifa Website je ideálnou voľbou pre malé webové stránky a blogy. K vytvoreným stránkam ľahko pripojíte vlastnú doménu. Je to najlacnejší tarif, takže má samozrejme nejaké obmedzenia. Avšak to najpodstatnejšie v ňom nechýba. Môžete si vybrať z desiatok šablón vzhľadov, ktoré použijete pre svoje stránky. K dispozícii máte 1 GB miesta na disku, čo je pre malé weby viac než dostatočný priestor.

Business je tarif, ktorý sa podobá základnej variante služby Website, ale s tým rozdielom, že v ňom máte viac možností nastavení, pluginov ako je live chat, prepojenie na Facebook Pixel, integráciu platobnej brány Stripe a ďalšie veci. S týmto tarifom už nie je diskový priestor obmedzený. Môžete nahrávať neobmedzene dát. K tarifu získavate doménu zadarmo a do stránok môžete pomocou widgetu vkladať vlastné HTML kódy. 

Cenové tarify Online Store a Advanced Store sú určené pre online podnikateľov, ktorí si chcú so Zyro splniť sen o vlastnom e-shope. Rozdiel medzi oboma tarifmi je podstatný. V prvom rade ide o počet produktov, ktoré možno v e-shope vystavovať. U lacnejšieho tarifu je to 100 produktov a u toho drahšieho 2500. Ďalší rozdiel je potom v tom, že s Advanced Store môžete postaviť multijazyčný obchod, ktorý ľahko prepojíte s Facebook Shop, Instagram Store a Amazonom.

Zyro Store Pricing
Porovnanie tarifov Online Store a Advanced Store.

Šablóny

Teraz už sa pomaly dostávam k tomu, ako sa na Zyro tvoria weby. Predpripravené šablóny vzhľadu vám pomôžu spustiť vlastný web takmer priebehu niekoľkých minút. Teda teoreticky. Šablóny sú hotové weby. V tých je potrebné prepísať texty, vymeniť fotografie a treba zmeniť typy písma, zmeniť farby alebo si trochu pozmeniť rozloženie stránky. Takýto web je potom celkom rýchlo hotový. Vďaka tomu je možné svoje stránky spustiť naozaj priebehu niekoľkých minút. V prípade, že máte pripravené podklady. Hlavným zmyslom šablón je to, že vám pomôžu s rozvrhnutím webu a výbere jeho vzhľadu. Jeho podoba bude ako by web navrhol a vytvoril profesionál.

Ukážka šablón.
Ukážka šablón.

Zyro má desiatky šablón zaradených do tematických kategórií. Pokiaľ chcete napríklad tvoriť web pre fotografa, tak prejdete do príslušnej kategórie a vyberiete si zo šablón pre fotografov. Ale pokojne si môžete vybrať šablónu vzhľadu pre reštauráciu, keď sa vám páči jej rozvrhnutie, a tú prerobiť jednoducho s pomocou editora na web pre fotografa. 

Ak sa vám žiadny vzhľad nepáči, tak si môžete vytvoriť vlastnú šablónu úplne od začiatku. Pri výbere šablón si vyberiete tú pomenovanú ako Start from scratch. S tou začnete svoj web vytvárať doslova na čistej stránke, na ktorej nič nie je. Originalite a vlastnej fantázii Zyro nebráni.

Ako vytvoriť web na Zyro?

Je to jednoduché a na výber máte celkom 3 spôsoby, ako si web vytvoriť – začať so šablónou vzhľadu, AI Website Generátor čiže nechať si web vytvoriť s pomocou umelej inteligencie. Treťou možnosťou je import existujúcej webovej stránky.

Metódy vytvorenia novej webovej stránky.
Metódy vytvorenia novej webovej stránky.

O šablónach a o tom, ako to s nimi funguje som písal o kus vyššie, takže vám popíšem zvyšné dve metódy tvorby webových stránok na Zyro.

AI website Generátor

Je to prosté. Umelá inteligencia vám položí niekoľko otázok ako napr. či budete predávať online, aký typ webu tvoríte, ako majú vyzerať tlačidlá, aká farebná paleta sa vám páči, aké písmo sa vám páči a tak podobne. Na základe zodpovedania týchto otázok nakoniec umelá inteligencia vygeneruje webové stránky, ktoré by mali vyzerať podľa vašich predstáv. 

AI Website Generátor.
AI Website Generátor.

Import an existing website

Funkcia importu existujúcich webových stránok na Zyro ma dosť zaujala. Táto funkcia je zatiaľ v beta testovaní, ale zaujímalo ma, ako funguje. Do políčka v editore zadáte URL webovej stránky a počkáte, až prebehne import. Trvá to pár minút. No, výsledok nie je samozrejme 100%, ale Zyro dokáže stiahnuť obrázky, texty a tie na stránke rozvrhnúť podľa originálnej predlohy. Nakoniec je ale úprava potrebná. Bude však záležať na zložitosti importovaného webu.

Import existujúceho webu do Zyro.
Import existujúceho webu do Zyro.

Návod: Tvorba webu na Zyro

Vyššie som vám ukázal, akými spôsobmi sa dajú na Zyro tvoriť webové stránky. V tomto tutoriále sa budem venovať tvorbe stránok s využitím predpripravenej šablóny. Za mňa je to asi najlepšia a najjednoduchšia možnosť.

Celému procesu tvorby predchádza výber šablóny. Akú šablónu vybrať? Vyberte si tú, ktorá sa vám najviac páči. Iste, najjednoduchšie je vybrať šablónu priamo z kategórie šablón, ktorá je príbuzná téme stránok. Než si šablónu vyberiete, tak si ju môžete nechať zobraziť v náhľade.

Ja budem tvoriť web pre nové fitness centrum, takže si na ten účel vyberiem tematickú šablónu vzhľadu.

Výber šablóny.
Výber šablóny.

Hneď ako prvé ma zaujíma výmena obrázku na pozadí webu. Ten sa mi tam veľmi nehodí. Kliknem na tlačidlo Background a potom na obrázok s popisom Replace image. V ďalšom kroku buď vyberiem obrázok u seba v počítači alebo obrázok z databanky obrázkov. V tej môžete ľahko vyhľadávať. Na videu môžete vidieť, že obrázok, čo som si vybral, je príliš svetlý a kvôli tomu nie je vidieť hlavný nadpis. Preto som využil funkciu overlay opacity, ktorá mi obrázok trochu stmaví. 

Zmena obrázka pozadia webu.

Po zmene hlavného obrázku potrebujem upraviť hlavný nadpis. Práca s textom je v editore jednoduchá a je tu veľa možností nastavení. Podržte kurzor myši nad textom, ktorý chcete zmeniť a kliknite na edit text. Tým sa vám otvoria možnosti pre prácu s textom. Napríklad môžete meniť jeho štýl, veľkosť, tučnosť, kurzívu a tak ďalej. Text jednoducho prepíšem pomocou klávesnice.

Práca s textom.
Práca s textom.

Ako zmeniť navigáciu webu a ako pracovať s podstránkami? 

Je to zase ľahké. Ukážem vám to na videu, kde tiež uvidíte, ako sa presúvajú položky menu, ako sa premenovávajú podstránky.

Práca s navigáciou a podstránkami webu.

Možností nastavení je v editore veľa. V tomto článku a krátkom tutoriále som vám chcel hlavne predviesť, že práca v takom editore nie je vôbec zložitá.

SEO nastavenia v Zyro

SEO nastavenia webu sa týkajú najmä samotného obsahu. To znamená, že je dôležité správne pracovať s textami, nadpismi, s popiskami obrázkov. V Zyro môžete upravovať titulky a popisky stránok. Nie je problém ani upravenie URL adries za lomítkom. Zyro Website Builder je SEO friendly editor.

Nastavenie meta title a description (titulok a popisok).
Nastavenie meta title a description (titulok a popisok).

Klady a zápory Zyro

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduché a intuitívne rozhranie editora- Oproti konkurencii je tu málo doplnkov a prepojení na iné služby
+ Dostatočne veľký počet predpripravených šablón vzhľadu- E-shop je možné založiť až u tarifu Onlie Store
+ Prepojenie s databázou bezplatných obrázkov- Chýba čeština a slovenčina
+ Drag & drop editor s vodiacimi mriežkami
+ U vyšších tarifov možnosť vkladať HTML do stránok

Zľava 10% pre začiatok

Naši čitatelia si môžu page builder Zyro zaobstarať so zľavou 10%. Stačí navštíviť stránku s bonusmi pre čitateľa, kde nájdete vždy aktuálne zľavové kupóny.

Záver a hodnotenia

Síce som sa tomu v texte príliš nevenoval, ale teraz na koniec by som chcel vysvetliť napríklad chýbajúce doplnky a prepojenie na tretie strany. Keď porovnám Zyro s konkurenciou, tak u konkurencie už existujú prepojenia, do ktorých napríklad zadáte login, API kľúč alebo niečo iné a okamžite máte svoj web prepojený s inou službou. Zyro je minimalistický editor, takže takéto veci tu chýbajú. Lenže tieto chýbajúce prepojenia kompenzuje možnosť vložiť do akéhokoľvek miesta v stránke vlastný HTML kód. Vďaka tomu sa zase ponúka možnosť prepojiť svoj web na Zyro takmer s akoukoľvek službou. 

Páči sa mi minimalistický a rýchly editor, ktorý sa pre mňa stal po veľmi krátkej dobe intuitívnym. Nestratíte sa v ňom a okamžite viete, kam máte siahnuť. To je pri práci na webe dosť podstatné. V iných editoroch je síce mnoho funkcií, nastavení, doplnkov, ale potom sa v tom človek skoro nevyzná. Tu musím dať jednoznačne plusové body, pretože si dokážem predstaviť, že odporučím Zyro aj neskúseným začiatočníkom.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.