Online kurzy pre vývojárov

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


WordPress Hero

Online kurzy pre vývojárov

V pracovných ponukách pre vývojárov často býva ako benefit uvedené ďalšie vzdelávanie, semináre alebo možnosť práce s najnovšími technológiami. Zároveň medzi požiadavkami na kandidáta často býva schopnosť rýchlo sa orientovať v nových technológiách, schopnosť samoštúdia, samostatnosť a proaktívny prístup.

Cieľom firemného vzdelávania je okrem zvyšovania kvalifikácie zamestnancov, aj zvyšovanie motivácie zamestnancov. Ak môže zamestnanec kariérne rásť, s veľkou pravdepodobnosťou vo firme zotrvá dlho. A o to presne zamestnávateľom ide – vychovať si odborníka a ponúkať mu zaujímavé výzvy, aby s radosťou pracoval pre firmu dlhodobo.

Preto sa nebojte reagovať aj na pracovné ponuky, kde zatiaľ nespĺňate úplne všetky požiadavky. Ak vo svojom životopise preukážete „schopnosť učiť sa“ a „proaktívny prístup“ napríklad zmienkou o absolvovaní online kurzov, personalista spozornie a veľmi rád vás pozve na pohovor. Pracujte na sebe a predajte sa!

Ak chcete začať s programovaním a neviete si vybrať, ktorý jazyk sa učiť? Pozrite si stručný prehľad najpoužívanejších programovacích jazykov, v ktorom sa dočítate, na čo sa ktorý jazyk používa a komu sa ho oplatí naučiť.

Otvorte si dvierka k zaujímavej práci vo vývojárskom tíme napríklad absolvovaním niektorého z online kurzov na Udemy. Vybrali sme najobľúbenejšie kurzy pre vývojárov s vysokým počtom účastníkov a vysokým hodnotením. 

TIP REDAKCIE
Zaujímajú vás aj iné typy kurzov a nie len vývojárske? Pozrite si náš prehľad vzdelávacích platforiem s ktorými si budete môcť vybrať kurzy na všetko od výmyslu sveta.

Mobilné aplikácie

Online kurzy programovania mobilných aplikácií

Chcete sa podieľať na vývoji mobilných aplikácií, ktoré bežia na rôznych platformách (iOS, Android, Apple TV, Web, Smart TV, konzoly)? Chcete vedieť tvoriť moduly a komponenty, ktoré fungujú na všetkých zariadeniach? Potom si vyberte nasledovné kurzy zamerané presne na túto oblasť.

iOS & Swift – The Complete iOS App Development Bootcamp

Kurz pre začiatočníkov, potrebovať budete len počítač s macOS. Všetky aplikácie budú vytvorené vo voľne dostupnej aplikácii Xcode 11. Absolvovaním kurzu okrem vedomostí získate portfólio aplikácií, ktorými sa môžete preukázať na pracovnom pohovore. Kurz obsahuje 59,5 hodín videa, 113 článkov a 12 materiálov na stiahnutie a 12 kódovacích cvičení.


The Complete Android Oreo Developer Course – Build 23 Apps!

Kurz pre začiatočníkov, potrebovať budete len počítač s operačným systémom macOS, Linux alebo Windows. Nie sú potrebné programátorské znalosti, všetko sa naučíte v kurze. Kurz obsahuje 37,5 hodín videa, 119 článkov.


Flutter & Dart – The Complete Guide [2021 Edition]

Framework Flutter od Google sa používa na vývoj mobilných, webových aj desktopových aplikácií. Potrebovať budete len počítač s operačným systémom macOS, Linux alebo Windows pre vývoj Androidových aplikácií, pre vývoj iOS aplikácií je potrebný  macOS. Nie sú potrebné programátorské znalosti. Kurz obsahuje 42 hodín videa, 42 článkov a 310 materiálov na stiahnutie.


React Native – The Practical Guide [2021 Edition]

React Native je framework na vývoj robustných mobilných aplikácií, kde sa využíva JavaScript. Potrebná je základná skúsenosť s frameworkom React aj s JavaScriptom. Kurz obsahuje 32,5 hodín videa, 47 článkov a 301 materiálov na stiahnutie.

Weby, webové aplikácie

Online Udemy kurzy webových aplikácií javascript a html

JavaScript je asi najpopulárnejší programovací jazyk medzi webovými vývojármi. Umožňuje pridať vizuálne efekty, interaktivitu. Vybrali sme pre vás kurzy, kde sú riešené rôzne príklady z praxe, napr. validovanie formulára, bookovanie sedadiel, kurzová kalkulačka, vyhľadávací zoznam, prehrávanie videa, prehrávanie zvuku, hry a ďalšie. 

Pracujete v oblasti ecommerce? Zamerajte sa na Elasticsearch. Je to open source full-textový vyhľadávač, ktorý umožňuje prácu s veľkým objemom dát – uloženie, vyhľadávanie, analyzovanie v takmer reálnom čase. 

20 Web Projects With Vanilla JavaScript

Je potrebná základná znalosť HTML, CSS a JavaScriptu. Kurz obsahuje 16 hodín videa, 1 článok a 20 materiálov na stiahnutie.


JavaScript: Understanding the Weird Parts

Pochopíte základné aj pokročilé koncepty v JavaScripte. Je potrebná základná znalosť JavaScriptu a PC s prehliadačom. Kurz obsahuje 11,5 hodín videa, 7 článkov a 50 materiálov na stiahnutie.


Complete Guide to Elasticsearch

V kurze sa naučíte ako sa inštaluje Elasticsearch v rôznych operačných systémoch, ako funguje indexovanie, zostavovanie dotazov, mapovanie, zameriate sa na rôzne vyhľadávacie metódy. Potrebné sú základy práce s terminálom a JSON. Kurz obsahuje 12 hodín videa, 3 články a 3 materiály na stiahnutie.

Programovací jazyk Python

Online Udemy kurzy programovacieho jazyka Python

Koľko programovacích jazykov vieš, toľkokrát si programátorom. Prečo sa naučiť Python a kde začať? Python má jednoduchú syntax, je open source s veľkou komunitou používateľov, môže byť používaný v rôznych operačných systémoch. Jeho znalosť je veľkou výhodou pre dátových analytikov a vývojárov softvérov v oblasti financií, strojového učenia aj internetu vecí.

Začať odporúčame najľahšou úlohou a teda najprv sa  naučiť jazyk ako taký – základnú syntax, rozdiely medzi Python 2 a Python 3. Potom sa zamerajte na najčastejšie používané moduly a zistite na čo slúžia rôzne knižnice. Nakoniec môžete prejsť k distribuovaným aplikáciám, v ktorých môžu byť použité rôzne databázové systémy aj programovacie jazyky. Naučte sa použiť Python v spojitosti s nimi. Buď nadviažete na svoje predošlé pracovné skúsenosti, alebo si vyhliadnete konkrétnu pracovnú pozíciu a zistíte, ktoré technológie sú vyžadované. 

2021 Complete Python Bootcamp: Go from zero to hero in Python

Kurz pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Naučíte sa všetko od základov po unit testy. Nie sú potrebné žiadne znalosti, iba počítač s internetom. Kurz obsahuje 22 hodín videa, 14 článkov a 19 kódovacích cvičení.


The Python Mega Course: Build 10 Real World Applications

Kurz pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Naučíte sa naprogramovať desktopovú, webovú alebo mobilnú aplikáciu v Pythone. Naučíte sa mapovanie a scrapovanie z webu, analýzu a zobrazovanie dát. Kurz obsahuje 29,5 hodín videa, 85 článkov, 42 materiálov na stiahnutie, 1 test a 70 kódovacích cvičení.


Learning Python for Data Analysis and Visualization

Naučte sa analyzovať a vizualizovať dáta s Pythonom. Potrebujete základné znalosti Pythonu a matematické myslenie. Kurz obsahuje 21 hodín videa, 3 články a 4 materiály na stiahnutie.


Python for Financial Analysis and Algorithmic Trading

Kurz pre tých, čo chcú ovládnuť finančnú analýzu. Zdokonalíte sa v Pythone a naučíte sa využívať rôzne knižnice pre oblasť financií – jupyter, numpy, pandas, matplotlib, statsmodels, zipline, Quantopian a ďalšie. Potrebujete základné znalosti Pythonu a základné znalosti zo štatistiky a algebry. Kurz obsahuje 16,5 hodín videa, 9 článkov a 2 materiály na stiahnutie.


Learn Python & Ethical Hacking From Scratch

Naučíte sa základy Pythonu aj teoretické základy o etickom hackingu. V praktickej časti sa zameriate na rôzne programy – backdoors, keyloggers, credential harvesters, network hacking tools, website hacking tools a ďalšie. Potrebná je iba základná znalosť IT, všetko ostatné sa naučíte v kurze. Potrebujete počítač s aspoň 4GB RAM. Kurz obsahuje 25 hodín videa, 1 článok a 12 materiálov na stiahnutie.

Dátová veda

Online Udemy kurzy data science

Možno na vás čaká príležitosť v dátovej vede. Spracovanie veľkých dát postupne preniká do všetkých oblastí. Bankovníctvo, financie, automobilový priemysel, doprava, herný priemysel, zdravotníctvo, ale vznikajú aj nové oblasti ako sú bioinformatika, biomedicína atď. Staňte sa špecialistom na analýzu a vizualizáciu dát pomocou niektorého z nasledujúcich kurzov.

Machine Learning A-Z™: Hands-On Python & R In Data Science

Kurz zameraný na strojové učenie – teória, algoritmy a využitie knižníc. Nie sú potrebné žiadne znalosti, len trochu stredoškolskej matematiky. Kurz obsahuje 44 hodín videa, 73 článkov a 38 materiálov na stiahnutie.


Data Science A-Z™: Real-Life Data Science Exercises Included

Kurz sľubuje, že zažijete všetky „bolesti“ dátového analytika, t.j. naučíte sa ako si pripraviť a očistiť dáta, aj ako ich vizualizovať a vytvárať modely. Nie sú potrebné žiadne programovacie vedomosti. Všetky použité nástroje sú dostupné vo free verzii alebo ako demo a budú inštalované počas kurzu. Kurz obsahuje 21 hodín videa a 7 článkov.


R Programming A-Z™: R For Data Science With Real Exercises!

R je programovací jazyk a voľne dostupný softvér pre štatistické modelovanie. Využíva sa pre data mining a dátové analýzy. Štatistici ho majú radi, pretože obsahuje mnoho nástrojov na vizualizáciu dát (ggplot2, scatterplot3D, lattice, highcharter atď.). Kurz obsahuje 10,5 hodín videa a 6 článkov.

Analýza softvérových systémov

Online Udemy kurzy analýzy softvérových systémov UML diagramy

Hovorí sa, že v IT sfére je málo žien. Nie je to pravda. Mnohé z nich nachádzajú uplatnenie ako IT analytičky alebo projektové manažérky. Podstatou práce je pochopiť systém a pripraviť zrozumiteľnú dokumentáciu pre zákazníka aj programátorov. Každá firma má svoju metodiku, v ktorej sú definované postupy práce a výstupy – šablóny analytickej a testovacej dokumentácie, používateľské príručky a pod. Analytik musí vedieť opísať funkcionalitu systému, dátové štruktúry, prepojenie rôznych systémov a na to sa používajú UML diagramy. Získajte prehľad o analytickej práci v niektorom z nasledujúcich kurzov.

Software Development From A to Z – OOP, UML, Agile and more

Kurz sa zameriava na základné koncepty softvérového vývoja. Je určený aj pre začiatočníkov, nie sú potrebné žiadne predošlé skúsenosti s vývojom aplikácií.

Kurz obsahuje 5,5 hodín videa, 6 článkov, 6 materiálov na stiahnutie a 7 programovacích cvičení.


Master the Coding Interview: Data Structures + Algorithms

Kurz vysvetľuje základy uloženia dát v rôznych programovacích jazykoch. Kurz je určený aj pre začiatočníkov. Výhodou je základná znalosť niektorého programovacieho jazyka. Kurz obsahuje 19 hodín videa, 52 článkov, 4 materiály na stiahnutie a 1 programovacie cvičenie.


Scrum Certification Prep + Scrum Master + Agile Scrum Training 

Kurz sa zameriava na koncept agilného vývoja softvéru Scrum. Je určený aj pre začiatočníkov, nie sú potrebné žiadne predošlé skúsenosti s vývojom aplikácií.

Kurz obsahuje 2 hodiny videa, 21 min audio, a 21 článkov.

Vybrali ste si?

Vybrali by ste si viac z kurzov v našom článku? Správne! Dopĺňanie vedomostí funguje rôznymi smermi:

  • Získate prehľad o mnohých technológiách. Vaše vedomosti budú cenné pre prepájanie rôznych systémov. Pre vašu schopnosť pozerať sa na systém zhora. Nemusíte poznať detaily každého programovacieho jazyka alebo prostredia, na to sa sústredí iný člen vývojárskeho tímu. 
  • Čím viac sa na niečo špecializujete a čím viac znalostí v danej oblasti získavate, tým ste na trhu práce zaujímavejším kandidátom pre seniorské pozície. Cenená je hlavne vaša dôslednosť a trpezlivosť, cit pre detaily.

Zamestnanca, ktorý sa vie rýchlo zorientovať v nových technológiách chce každý zamestnávateľ.

Zdroje ilustračných obrázkov: Pixabay, Pexels

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.