Nástroje na meranie rýchlosti webových stránok

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

Nástroje na meranie rýchlosti webu

Rýchle internetové pripojenie dnes využíva skoro každý. Časy, kedy sa využívalo vytáčané pripojenie cez pevnú linku a kedy sme na zobrazenie stránky čakali dlhé sekundy, ba dokonca desiatky sekúnd, sú preč. Dnes chceme, aby sa stránky zobrazili pekne svižne, inak odchádzame preč. Čakať sa nám jednoducho nechce. Ako môžete zistiť práve vy, či nemajú vaše webové stránky na návštevníkov práve taký efekt? Ako zistíte, ako rýchlo sa vaše stránky návštevníkom zobrazujú?

Pomalý web neláka k návšteve

Pochopiteľne, to, či bude užívateľ pristupovať k internetu pomocou pomalého pripojenia, neovplyvníte. Pokiaľ bude využívať bežne rýchle pripojenie a z mnohých stránok práve tá vaša sa bude načítať neúmerne dlho, potom s veľkou pravdepodobnosťou už v návšteve pokračovať nebude. Rýchlosť načítania webu teda veľmi výrazne ovplyvňuje návštevnosť vášho webu, a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Rýchlosť webu priamo ovplyvňuje poradie webu vo vyhľadávačoch. Čím svižnejšie sa bude web zobrazovať, tým vyššie sa vo výsledkoch vyhľadávania zobrazí. A to nielen vtedy, ak používateľ vyhľadáva z počítača, ale od júla roku 2018 má rýchlosť webu priamo ovplyvňovať poradie vyhľadaných stránok i pri hľadaní z mobilného telefónu.

Ako zrýchliť web?

Praktický e-mailový seriál ZDARMA od Váš-hosting.cz s podrobnými postupmi ako zrýchliť vaše webové stránky.

Aká rýchlosť je teda považovaná za žiadanú? Pochopiteľne tá najvyššia, všeobecne sa za žiaduce považuje dodržať maximálny čas troch sekúnd, ktoré uplynú od doby, keď užívateľ po vpísaní internetovej adresy stlačí enter. Ako teda zistiť, ako na tom práve váš web s rýchlosťou zobrazenia na rôznych platformách je? Pomôžu vám nástroje, ktoré nájdete na internete. Tie vám nielen zmerajú rýchlosť načítania, ale niektoré aj vykonajú celkovú analýzu a navrhnú riešenia.

Google PageSpeed ​​Insights

Nástroj na meranie rýchlosti webov Pagespeed Insights

Prvý z užitočných nástrojov, ktoré spomenieme, poskytuje Google. Používateľovi umožňuje získať analýzu obsahu stránky vzhľadom k jej načítaniu a tiež rady, čo optimalizovať a zlepšiť. Pri navrhnutých opravách je zároveň k dispozícii aj presný návod, ako to urobiť.


GTmetrix.com

Nástroj na meranie rýchlosti webových stránok GTmetrix.com

Na stránkach GTmetrix nájdete jednoduchý formulár, do ktorého vložíte URL adresu stránky, ktorej rýchlosť načítania chcete zistiť. Potom stačí kliknúť na Test your site, aby ste získali analýzu rýchlosti načítavania. Zistíte odkiaľ sa rýchlosť meria (región, kde je server umiestnený), ďalej veľkosť stránky a čas, ktorý trvalo ju celú načítať. Pod súhrnom základných údajov nájdete dlhý zoznam, v ktorom sú uvádzané najrôznejšie prvky stránky, ako napríklad obrázky, JavaScript, HTML, ktoré sú zanalyzované a je u nich uvedené, či je potrebné ich optimalizovať, alebo nie.


Web.dev

Nástroj na meranie rýchlosti stránok Google web.dev

Web.dev je online verzia nástroja Lighthouse od spoločnosti Google, ktorý slúži na celkovú analýzu technickej kvality webových stránok, tá je veľmi dôležitá ako pre návštevníkov, tak pre umiestnenie webu vo výsledkoch vyhľadávania Googlu.


Pingdom.com

Nástroj na meranie rýchlosti internetových stránok Pingdom.com

Táto webová služba umožňuje vybrať si z niekoľkých miest, odkiaľ sa bude zobrazenie vášho webu testovať, napríklad zo Štokholmu, alebo z Austrálie, či Kalifornie. Po chvíľke sa zobrazí dôkladná analýza, v ktorej nechýba rýchlosť načítania stránky, ale tiež to, koľko analyzovaných stránok bolo pomalších. Okrem analýzy rýchlosti načítavania jednotlivých prvkov stránky zistíte napríklad informácie o tom, z akých častí sa stránka skladá, teda koľko je na nej obrázkov, koľko skriptov, HMTL kódu a ďalších.


PageSpeed.cz

Nástroj na meranie rýchlosti webových prezentácií Pagespeed.cz

Tento český nástroj vám umožní si jednoducho porovnať rýchlosť vašich webových stránok s vašou konkurenciou. Za nástrojom stojí vývojárska firma SUPERKODERS a kodér Martin Michálek, ktorý sa v poslednej dobe špecializuje práve na oblasť zrýchľovania webových stránok.


WebPagetest.org

Nástroj na meranie rýchlosti webových prezentácií Webpagetest.org

Stránky ponúkajú možnosť testovať určitú stránku nielen z rôznych lokalít, ale dokonca aj na najrôznejších zariadeniach. Predovšetkým je možné vybrať si jeden z browserov (ponúkajú sa tie najznámejšie, teda Firefox, Chrome, či Edge), ďalej je možné si vybrať z najrôznejších mobilných telefónov.


Dareboost.com

Nástroj na analýzu a optimalizáciu rýchlosti webov Dareboost.com

Na týchto stránkach si môžete zvoliť, že test má bežať na najrôznejších zariadeniach a z rôznych lokácií. Výsledky testu je možné si stiahnuť ako dokument, vrátane časti Veci na zlepšenie, kde sú vám navrhované konkrétne kroky, ako vylepšiť načítanie vašich stránok.


Dotcom Tools

Nástroje pre weby Dotcom-tools.com aj s meraním rýchlosti stránok

Tu si môžete vyberať z naozaj úctyhodného množstvo rôznych miest, odkiaľ test rýchlosti zobrazenia prebehne. Navyše je možné nechať si urobiť tieto testy simultánne. Zvoliť si môžete aj typ prehliadača. Potom získate prehľad o tom, aká bola rýchlosť pripojenia pri prvej návšteve a pri opakovanej. Zistíte tiež, v ktorých krajinách sa budú zobrazovať chybové hlásenia, priemernú dobu zobrazenia stránky a jej celkovú veľkosť.


Yellow Lab Tools

Nástroj na meranie rýchlosti internetových stránok YellowLabs.tools

Čaká vás tu jednoduché rozhranie. Stačí zadať URL stránky, ďalej si vybrať, či má test prebehnúť na počítači, tablete, alebo mobile. Vo výsledkoch analýzy je uvedené položka po položke, ktoré časti webu sú v poriadku, prípadne, čo by ste mali zlepšiť.


Sucuri Loadtime Tester

Nástroj na meranie rýchlosti webových stránok Performance.sucuri.net

Stránky ponúkajú možnosť otestovať rýchlosť načítania webu na mnohých serveroch po celej zemeguli. Okrem klasických hodnôt dokáže tiež zistiť hodnotu položky Time to first byte, čo označuje čas, ktorý uplynul od momentu, kedy bol zadaný požiadavka na zobrazenie stránky až do momentu, kedy stiahol prehliadač prvý bajt z HTML kódu vašej stránky.


Pagelocity.com

Nástroj na meranie rýchlosti webov Pagelocity.com

Ak vložíte URL adresu do formulára na týchto stránkach, dostane sa vám analýzy, ktorá bude hodnotiť nielen výkon webu s ohľadom na jeho rýchlosť, ale aj podľa toho, či je web optimalizovaný pre vyhľadávače. Vďaka analýze získate cenné rady, ako výkon webu zlepšiť, rovnako ako sa dozviete, čo všetko ste urobili správne.


5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.