1 Mentortools

Naše webové stránky obsahujú odkazy na partnerské weby. Ak sa prekliknete z našich stránok na stránky partnera a tam si zakúpite jeho služby, obdržíme za sprostredkovanie províziu (Zistiť viac informácií). Táto forma spolupráce nijako neovplyvňuje objektívnosť našich recenzií. Každým nákupom cez kliknutie z našich stránok podporíte našu redakciu, aby sme aj do budúcnosti mohli tvoriť kvalitný a užitočný obsah. Ďakujeme.

Dôležité upozornenie Všetky naše články píšu skutoční ľudia. Nie sú to umelé texty od stroja.


NordVPN + Saily

6 krokov ako začať zarábať predajom svojho prvého online kurzu Predstavenie softvéru MENTORTOOLS 

Konkrétne postupy a informácie, ako softvér Mentortools funguje, aké sú jeho výhody a ako Vám pomôže uspieť v dnešnom modernom digitálnom svete.

Tvorba nahratých online kurzov je podnikateľský prístup s mnohými výhodami, ktoré stoja za zváženie:

 • Online akadémia je škálovateľná: Vytvorenie bežného kurzu naživo – seminára – si vyžaduje veľa času a úsilia. Jeho nevýhodou je, že pre každú novú skupinu vašich zákazníkov musíte byť fyzicky prítomní a opakovať tie isté informácie na každom seminári. V prípade nahratých online kurzov však môžete kurz vytvoriť jedenkrát a ten cez vlastnú online akadémiu predávať stovkám ľudí, nielen na Slovensku ale na celom svete.
  Predajný proces môže byť navyše úplne automatizovaný, takže si každý môže kúpiť váš online kurz už niekoľkými kliknutiami cez online akadémiu. Pri digitálnych produktoch nie ste obmedzovaní žiadnymi povinnosťami ako s fyzickými produktami – nemusíte byť niekde osobne, nepotrebujete skladové zásoby či riešiť balenie a doručovanie tovaru.
 • S online kurzami sa spájajú nízke náklady: Vytvorenie prvého kurzu nemusí byť finančne náročné. Stačí vám mesačné predplatné softvérov, v ktorých nájdete všetko, čo na tvorbu a predaj kurzu potrebujete. Na začiatku tvorby nahrávaných kurzov najskôr jednorázovo nakúpite techniku na nahrávanie (kameru, mikrofón…) a postupne môžete doplniť ďalšie zariadenia a vylepšovať kvalitu nahrávania. Okrem toho je možné začať s mesačným nákladom na reklamu už okolo 100€, pričom túto sumu budete zvyšovať až po prvých predajoch vašich kurzov.
 • Online kurzy generujú pasívny príjem: Po vytvorení kurzu ho môžete dlhodobo promovať a keď si nastavíte automatizovanú cestu zákazníka (reklama > promo produktu > kúpa produktu cez online formulár > automatizované zaslanie prístupových údajov do kurzu), môžete generovať príjem dlhodobo a bez toho, aby ste boli v čase predaja kurzu reálne za počítačom.
 • Online akadémia vám prinesie časovú slobodu: Namiesto nekonečného vysvetľovania tých istých obsahov na offline kurzoch dookola, nahráte online kurz jedenkrát a môžete ho ponúkať dlhodobo – pričom vaši zákazníci získavajú vedomosti aj v dobe, kedy vy nepracujete. 
 • Online kurzy môžete kombinovať aj s individuálnymi konzultáciami: Zákazník si pozrie napríklad prvé dva moduly z kurzu a až potom má s vami 1:1 konzultáciu – tak príde zákazník na konzultáciu pripravený. A vy sa viete počas konzultácie dostať do hĺbky problematiky a zvýšiť tým úspešnosť svojich zákazníkov a kvalitu vašej značky.
 • Vďaka online kurzom získate viac zákazníkov: Trávite príliš veľa času komunikáciou s vašimi zákazníkmi? Online kurzy vám pomôžu zautomatizovať podstatnú časť práce a dajú vám priestor a čas na ďalšie dôležité činnosti, ktoré by ste sa inak nestíhali.
  Nahraté kurzy môžete použiť aj pre získanie nových zákazníkov. Takto docielite, aby sa potenciálny zákazník automatizovane zoznámil s vaším prístupom k problematike a s riešeniami, ktoré prinášate. Vy prichádzate do osobného kontaktu už len s vážnymi záujemcami.

Tvorba online kurzov si vyžaduje softvérové prostredie, do ktorého môžete štruktúrovane – v moduloch a lekciách – vkladať videá, obrázky a texty. Preto je softvér na tvorbu členskej sekcie populárny práve v online vzdelávaní.

So softvérom Mentortools si veľmi jednoducho nastavíte vlastnú online akadémiu s vašimi digitálnymi produktami a už čoskoro môžete začať predávať. Zároveň na tvorbu kurzov potrebujete len minimálne technické zručnosti, nakoľko je navigácia v softvéri veľmi intuitívna. Okrem toho v Mentortools nájdete množstvo funkcií, ktoré vás podporia pri automatizácii predajného procesu cez tvorbu pristávacích stránok a zvýšení aktivity vašich zákazníkov cez diskusné fóra priamo v členskej sekcii.

V tomto článku vám v šiestich krokoch ukážeme ako môžete začať úspešne zarábať s vašim prvým kurzom.

2 Mentortools
Zdroj: Canva

1. Definujte cieľ vášho kurzu – vytvorte pútavý názov

Keď zvažujete, ako vytvoriť online kurz, vyberte si tému, na ktorej výučbu máte jedinečné predpoklady. Vyberte si tému kurzu, v ktorej máte prehľad o odvetví, odborné znalosti a vášeň pre získavanie ďalších vedomostí z oblasti vašej špecializácie.

Definovanie cieľa online kurzu je pre váš úspech kľúčové. Cieľ je niečo, čo chcete, aby vaši zákazníci dosiahli po úspešnom ukončení vášho kurzu – čo sa naučia, aké zručnosti získajú. Tu je niekoľko tipov, ako by ste mohli najlepšie definovať cieľ vášho kurzu:

 • Cieľ by mal byť presne špecifikovaný a zameraný na konkrétnu oblasť, v ktorej sa budete zaoberať istou problematikou.
 • Kurz by mal byť zameraný na vyriešenie problému alebo potreby, ktorú má vaša cieľová skupina. Identifikujte problém a vytvorte kurz, ktorý obsahuje riešenie tohto problému a privedie zákazníka k vytúženým výsledkom.
 • Cieľ by mal byť jasný a merateľný. Vtedy viete kurz lepšie odporomovať a vaši potenciálni zákazníci budú presne vedieť, čo s kurzom získajú.
 • Cieľ by mal byť zameraný na poskytnutie praktických zručností a nástrojov. Vďaka nim študenti dosiahnu želaný stav. Kurz by preto mal byť čo najpraktickejší a optimálne by mal obsahovať návody, postupy, kroky a čeklisty. 

Keď máte jasne definovaný cieľ, môžete vytvoriť pútavý názov pre svoj kurz.

Ten by mal byť  zaujímavý a prilákať pozornosť. Skúste vytvoriť názov, ktorý je krátky a výstižný. Dlhé názvy môžu byť ťažké na zapamätanie a môže byť náročnejšie vkladať ich do grafických promo materiálov. Zahrňte do názvu benefit alebo kľúčovú zručnosť, ktorú vaši študenti získajú z absolvovania vášho kurzu.

2. Vytvorte štruktúru a obsah kurzu

Ak máte jasno v tom, kto bude vašou cieľovou skupinou a aký softvér na tvorbu kurzu použijete, môžete sa pustiť do tvorby štruktúry (v moduloch a lekciách) a obsahu kurzu. 

Je na vás, akú štruktúru zvolíte, vždy by však mala byť zaujímavá a dynamická. Vďaka tomu budete mať istotu, že študenti so záujmom kurz úspešne dokončia, presadia odporúčané kroky do praxe a dosiahnu želané výsledky. To vám prinesie spokojných klientov, ktorí vás odporúčajú ďalej a s radosťou si zakúpia vaše ďalšie digitálne produkty.

UMELÁ INTELIGENCIA JE KONKURENČNÁ VÝHODA AJ V ONLINE PODNIKANÍ

Tip: Ak ste ešte nikdy netvorili online kurzy, má pre Vás Mentortools “urýchlovač” v podobe funkcie s umelou inteligenciou. Možnosť inšpirovať sa návrhmi umelej inteligencie máte priamo pri vytváraní štruktúry kurzu.

Aj keď odborníci ovládajú svoju odbornosť, nie vždy majú jasno v tom, aké témy by mali byť zahrnuté do kurzu a ako by mali byť tieto témy štrukturované do jednotlivých modulov a lekcií. Na základe niekoľkých vami zodpovedaných otázok vám umelá inteligencia vygeneruje návrhy na štruktúru kurzu. Buď si tieto návrhy priamo prevezmete alebo si ich ďalej prispôsobíte do želanej podoby.

3 Mentortools
Zdroj: Mentortools

Do pár minút tak máte vytvorenú štruktúru. Teraz stačí do modulov a lekcií začať nahrávať konkrétne materiály.

V rámci obsahu kurzu môžete vkladať videá, pdf súbory, hlasové nahrávky, nahraté powerpoint prezentácie alebo CTA tlačidlá (výzva k akcii) – a prelinkovať tak napríklad váš termínový kalendár, aby si klient vybral termín na osobnú konzultáciu. 

4 Mentortools
Zdroj: Mentortools

Dynamické odomykanie modulov a lekcií

Online kurzy môžete upraviť do ešte dynamickejších nástrojov. V Mentortools môžete nastaviť postupné časové odomykanie modulov a lekcí

Táto možnosť pomôže študentom:

 • udržiavať si systematický prístup k učeniu (nepreskakovať lekcie), 
 • zvyšovať ich motiváciu a záujem sa opakovane vracať do online akadémie,
 • zvyšovať kvalitu a hĺbku učenia koncentráciou vždy na jednu tému,
 • podmieniť prístup k ďalšej lekcii úspešným absolvovaním kvízu.

Dynamické odomykanie vám umožňuje vytvoriť tiež online klub na mesačné predplatné. Je to produkt, ktorý kombinuje online kurz so stále pribúdajúcimi novými obsahmi a diskusné fórum priamo v členskej sekcii. Klub je užitočný pre ľudí, ktorí sa chcú pravidelne učiť nové veci alebo sledovať nové trendy v oblastiach, ktoré ich zaujímajú. Preto je vhodný na dlhodobé témy ako je učenie sa jazykov, programovanie, dizajn, či krása a zdravie.

Má tiež výhody pre vás ako tvorcu. Za členstvo v klube si môžete vypýtať nízku sumu, napríklad 10€, ktorú vám členovia platia každý mesiac. Každým mesiacom však klub bude narastať a tak môžete mať v klube aj 1000 členov. A vy každý mesiac pridáte len novú časť obsahov do kurzu, čo je časovo nenáročné. Oproti tvorbe veľkého komplexného kurzu, takto ste už do pár týždňov na trhu a obsahy môžete postupne prispôsobovať prostredníctvom spätnej väzby prvých členov v klube.

VAŠA ONLINE AKADÉMIA – JADRO VÁŠHO PODNIKANIA

V online akadémii zákazníci vidia celú ponuku vašich kurzov a iných digitálnych produktov. Tie môžu byť zoradené do tématických kategórií a taktiež rozdelené na bezplatné a spoplatnené produkty.

5 Mentortools
Zdroj: Mentortools

Prvá verzia vášho kurzu môže byť kratšia a využívať viac textových materiálov. Postupom času svoj obsah budete zlepšovať. Napríklad texty v lekciách postupne spracujete do videí. Takisto viete využiť spätnú väzbu vašich zákazníkov a na jej základe rozšírite obsahy vašich kurzov tak, aby boli všetky postupy kompletné a zrozumiteľné. 

V Mentortools si môžete jedným klikom naimportovať šablóny hotových online kurzov, ktoré obsahujú priestor na dopĺňanie textov. Tieto šablóny si následne môžete upraviť podľa svojich preferencií.

Na rad prichádza ďalší kreatívny krok.

3. Nastavte dizajn vašej členskej sekcie

Mentortools vám prenecháva slobodu pri tvorbe dizajnu. Členskú sekciu, ako ju uvidia vaši zákazníci, môžete vytvoriť v štýle vašej webovej stránky alebo e-shopu. Takáto akadémia je potom nadizajnovaná vo vašich farbách, s vaším logom a zákazníci nepociťujú rozdiel prechodu z webstránky do členskej sekcie a opačne. Alebo na dizajn jednoducho použijete predvolené  šablóny, ktoré softvér ponúka. Mnohí tvorcovia túto možnosť ocenia, pretože im ušetrí čas.

6
Zdroj: Mentortools
7 Mentortools
Zdroj: Mentortools

4. Odpromujte svoj prvý digitálny produkt

Členská sekcia je miesto, kde máte všetky digitálne produkty na jednom mieste. 

Pre získanie pozornosti potenciálnych zákazníkov je vhodné využiť „ukážku“ vašej odbornosti v podobe bezplatných produktov, tzv. lead-magnetov. V tých sa potenciálnym zákazníkom predstavíte, vysvetlíte im ako pracujete a akým spôsobom ponúkate riešenie ich problémov, či želaní. 

V Mentortools má každý takýto produkt zdarma jednoduchý link na zdielanie. 

V členskej sekcii, okrem lead-magnetov, klienti vidia aj ponuku všetkých vašich kurzov a sami si môžu vybrať produkty, ktoré ich oslovili. Tie si môže vďaka vopred nastavenému automatizovanému procesu kedykoľvek kúpiť a hneď začať pracovať.

Ak ponúkate spoplatnené digitálne produkty, potrebujete ku kurzom pridať, tzv. predajné stránky. Tie si viete vytvoriť jednoducho aj v Mentortools alebo cez vašu webstránku.

8 Mentortools
Zdroj: Mentortools

 5. Automatizujte predaje vášho online kurzu

Aby vaše online podnikanie fungovalo automaticky aj bez vás, 7 dní v týždni, online akadémiu vytvorenú cez Mentortools integrujete do automatizovaného predaja vašich digitálnych produktov.

Automatizácia s Mentortools spočíva:

 • v automatickom zasielaní prístupových údajov k vašim digitálnym produktom, buď po ich zakúpení, objednávke leadmagnetu, alebo po zaregistrovaní sa do členskej sekcie,
 • v automatizovanom platobnom procese (prepojenie s platobnými softvérmi),
 • v automatickom prepojení na email marketingový nástroj a následnom zasielaní sekvencií emailov.

Vďaka automatizácii si môžu vaši členovia kedykoľvek zakúpiť všetky platené produkty a dostať sa k tým bezplatným.

9 Mentortools
Zdroj: Mentortools

Uvítacie e-maily v Mentortools

V úvode tvorby vašej online akadémie môžete v Mentortools personalizovať aj texty automatických uvítacích e-mailov. Uvítacie e-maily slúžia na privítanie nových členov v členskej sekcii, ako aj na zaslanie prihlasovacích údajov do jednotlivých kurzov. Tieto e-maily môžete využiť tiež ako dôležitý prvý krok k tomu, aby sa zákazníci cítili vítaní a podporovaní v štúdiu.

10 Mentortools
Zdroj: Mentortools

Prepojenie s platobným softvérom

Pre 24-hodinovú automatizáciu viete členskú sekciu prepojiť na platobné nástroje, ktoré zabezpečia to, že po kúpe online kurzu (cez automatizovane zaslanú faktúru alebo priamo cez platobnú bránu) sa zákazníkovi odošlú na e-mail prístupové údaje do kurzu – bez toho, aby ste vy museli rozposielať faktúry, kontrolovať platby na účte alebo zasielať  e-maily s prístupmi manuálne.

Prepojenie s e-mail marketingovým nástrojom

Mentortools takisto komunikuje s rôznymi e-mail marketingovými nástrojmi.
Pri každej novej registrácii zasiela Mentortools údaje o nových klientoch do e-mail marketingového nástroja, ktorý vytvára databázu potenciálnych zákazníkov a tiež platiacich zákazníkov. Následne po nastavení e-mailingových kampaní sa zasielajú automatizované maily (newslettre), ktoré pomáhajú zvyšovať povedomie o vašej značke a tým zvyšujú konverzie.

6. Venujte sa svojim zákazníkom a optimalizujte

V Mentortools máte ponuku funkcií, ktoré vám prinesú ešte interaktívnejšiu prácu s vašimi klientmi. Vďaka nim máte spätnú väzbu na skvalitňovanie vašich digitálnych produktov.  Vaši klienti zas dosiahnu želané výsledky oveľa efektívnejšie.

Výhody kvízov a štatistiky prechádzania kurzom

Samo-vyhodnocovacie kvízy možno využiť: 

 • ak chcete, aby si študenti vedeli odkontrolovať pochopenie učiva,
 • ako spätnú väzbu o zrozumiteľnosti obsahu pre vás ako tvorcu,
 • ak chcete podmieniť prístup k ďalším materiálom/ k termínovému kalendáru úspešným prejdením kvízu,
 • ak chcete vystavovať na záklate výsledkov kvízu certifikáty.
11 Mentortools
Zdroj: Mentortools

Výhody komunity

Diskusné fóra v členskej sekcii sú miestom, kde môžu registrovaní členovia diskutovať o rôznych témach týkajúcich sa danej komunity. V Mentortools tvoríte neobmedzený počet komunít, ktoré vám poskytujú priestor pre výmenu informácií a nápadov, ako aj pre riešenie problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť. Diskusné fóra môžu byť použité aj na získanie spätnej väzby od členov komunity alebo na organizovanie online diskusií a stretnutí. 

Najväčšou výhodou diskusných fór v online akadémii je interaktivita pri získavaní vedomostí a aktívny prístup zákazníkov k téme. 

Komunity v Mentortools sa dajú rozvetvovať na témy, ktoré môžete vytvárať vy ako tvorca alebo ich pridávanie môžete povoliť aj vašim študentom. Tiež môžete jednotlivé komunity naviazať na konkrétne kurzy, tak k nim budú mať prístup len ľudia, ktorí majú zakúpený konkrétny kurz.

12 Mentortools
Zdroj: Mentortools

Výhody softvéru Mentortools pre tvorbu online kurzov vo vašej online akadémii (v bodoch):

 • Jednoduché ovládanie softvéru bez programátorských znalostí.
 • Môžete začať aj bez vlastnej domény. Neskôr si ju viete zakúpiť a pohodlne prepojiť s online akadémiou.
 • Nepotrebujete účet webového hostingu, všetky materiály ukladáte priamo do vnútra softvéru, pričom spracovanie údajov podlieha všetkým právnym a bezpečnostným nariadeniam EÚ.
 • Funkcie umelej inteligencie vám uľahčia prácu pri tvorbe kurzov, inšpirujú vás a tým urýchlia proces tvorby digitálnych produktov.
 • Diskusné fóra sú prehľadné a výhradne s vašimi podmienkami – zabezpečujú vám kontakt so zákazníkmi.
 • Štatistiky vám dajú náhľad ku aktivite zákazníkov, ktoré kurzy majú prejdené, ako často sa prihlasujú a akú mali úspešnosť pri prechádzaní kvízov.
 • Tvorba samo-vyhodnocovacích kvízov, ktoré využijete na podmienený prístup k ďalším materiálom na základe výsledku kvízu, alebo na certifikovanie.
 • Zákaznícka podpora v slovenskom jazyku vás podporí technicky a aj marketingovo + na webe nájdete desiatky podrobných návodov. 
 • Exkluzívny podporný program pre klientov – Mentortools Biznis Program –  zdarma pre používateľov softvéru.

Predaj digitálnych produktov a začiatok podnikania v neustále narastajúcom trhu online vzdelávania nebol ešte nikdy jednoduchší, ako je práve teraz.

Nielenže žijeme v dobe, v ktorej chceme mať produkty okamžite doručené až k našim dverám (alebo do našej e-mailovej schránky), ale požadujeme aj slobodu v podobe nezávislosti od miesta a času. Toto všetko vám a vašim zákazníkom Mentortools ponúka.

Vlastná členská sekcia s digitálnymi produktami je skvelá a nevyhnutná alternatíva k skupinám na sociálnych sieťach. Podporuje odborníkov v automatizovanom a efektívnom predaji a umožňuje mať všetky kurzy, aj lead-magnety na jednom mieste.

Online akadémie sú nielen alternatívou, ale predovšetkým správnym riešením pre všetkým odborníkov, lektorov, či online podnikateľov. Akadémie vám dajú jednoduchý spôsob ako predávať online produkty automatizovane a ako získať ešte viac zákazníkov pre vaše podnikanie.

5/5 - (5 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.